پکیج آموزش گام به گام پست تایپ و تکسونومی در وردپرس

خب اگه میخواهید این آموزش رو شروع کنید لازمه تا قبل از هر چیزی بدونید که قراره چی یاد بگیرید و اصلا به این آموزش نیاز دارید یا نه ؟ این آموزش به درد شما میخوره یا نه ؟ و اینکه اصلا پیش نیاز های این آموزش رو دارید یا نه ؟ خب در همین اول به تمامی این سوالات پاسخ میدیم .

دوستان همیشه در هر جایی از سئو 90 که شما وارد بشید صداقت حرف اول رو میزنه . ما هرگز برای هیچ یک از دوره هامون که نیاز به پیش نیاز داشتن ، نگفتیم که پیش نیازی نداره ، برای این دوره هم پیش نیاز باید داشت اما پیش نیاز این پکیج یک مقدار متفاوت هست . برای ورود به دنیای کد نویسی بخش پست تایپ و تکسونومی شما باید به بخش کدنویسی پایه تا متوسط وردپرس تسلط داشته باشید . خب این تسلط از کجا میاد ؟ خیلی راحته  ! از پکیج وردپرسی شو ( آموزش رایگان طراحی قالب وردپرس ) ، که به شکل کاملا پروژه محور و مبتدی تا متوسط ، طراحی و برنامه نویسی قالب های وردپرسی رو به شما آموزش دادیم . برای اینکه وارد دوره آموزش پست تایپ و تکسونومی در وردپرس بشید حتما دوره رایگان وردپرسی شو رو مطالعه کنید و پس از کسب تسلط در قسمت کد نویسی سطح متوسط وردپرس از این پکیج استفاده کنید .

خب ما در داخل این دوره یک چیدمان خیلی خوب داریم تا شما گام به گام با سرفصل های مورد نیاز آشنا بشید و بعد طبق مثال های عملی و همچنین ترکیبی ، شما با نمونه های واقعی که آموزش میدیم ، تسلط و مهارت کافی در زمینه پست تایپ و تکسونومی در وردپرس را کسب خواهید کرد .

ما در ادامه همون آموزش وردپرسی شو ، و در ادامه همون قالب ، برای آموزش به شکل پروژه محور ، بخش نمونه کارهارو خودمون بدون نیاز به هیچ پلاگینی روی سایت بالا میاریم و تمامی قسمت هایی که بعد از اضافه کردن بخش نمونه کار باید در داخل سایت باشه و حتی بیشتر ، با هم پیش خواهیم برد . اگر بخواهید یک دید کلی روی این آموزش داشته باشید میتونید جلسات این دوره آموزشی که در پایین اومدن رو مطالعه کنید و به شکل مختصر با سرفصل های کلی مشاهده کنید .

آموزش پست تایپ و تکسونومی در وردپرس

آموزش جامع مباحث پست تایپ و تکسونومی به شکل تخصصی و پروژه محور در وردپرس

مشاهده جزئیات کامل دوره پست تایپ و تکسونومی  کلیک کنید

توی این دوره قراره چیکار کنیم ؟

خب برای اینکه شما خیلی خوب و البته به شکل مختصر و مفید با آموزش های هر جلسه آشنا بشید و دید کلی به موضوعات داشته باشید 5 دقیقه زمان صرف کنید و باکس های پایین رو تا انتها بخونید .
1

در قسمت اول لازمه تا بدونیم پست تایپ چیه . پس اول از بخش پست تایپ شروع می کنیم و بعد از اتمام پست تایپ میریم سراغ بخش تکسونومی و بعد ترکیب این دو بخش با هم . بعد از بررسی ماهیت پست تایپ و خود پست تایپ هایی که به شکل پیشفرض روی وردپرس هستند ، خودمون ساده ترین حالت کد نویسی یک پست تایپ رو بررسی می کنیم و به شکل خیلی ساده در قالب یک نمونه عملی بخش نمونه کار رو به داشبورد اضافه می کنیم و از همین جلسه لذت دوره رو درک می کنید .
2

در قسمت دوم بدون معطلی میریم سراغ قسمت بررسی کلی کدهای افزودن پست تایپ جدید به وردپرس . خب اگر در دوره وردپرسی شو خوب با قسمت هوک ها ارتباط برقرار کرده باشید در این قسمت مشکلی ندارید . از همین ابتدای دوره ما همه قسمت هارو مو به مو بررسی می کنیم . تابع پست تایپ دوتا بخش داره که بخش عناوین و آرگومان ها هستد که با بخش آرگومان های پست تایپ حسابی کار داریم و حتی برخی آرگومان هارو طبق سرفصل چینی ، نگه داشتیم برای جلسات آینده . شما در این جلسه یکبار برای همیشه نحوه عملکرد تک تک آرگومان هارو یاد میگیرید تا در همه پروزه هاتون مثل یک متخصص عمل کنید .
3

جلسه سوم مربوط به بررسی امکاناتی هستند که پست تایپ برای ما میتونه فراهم کنه و ما متناسب با نیاز پروژه مون میتونیم از تک تک این ویژگی ها استفاده کنیم . در همین جلسه موضوع مهمی که بررسی میشه این هست که بعد از اضافه کردن یک پست تایپ جدید به پروژه ، کدوم فایل ها در داخل قالب باید ایجاد بشن و به چه شکلی باید کدنویسی بشن که بسیار حائز اهمیته و بسیار به ما کمک میکنه در کار با پلاگین هایی که از هسته پست تایپ استفاده می کنند .
4

جلسه چهارم همون قسمتی هست که وارد بخش جستجو میشیم . خب وقتی کاربر ما میخواد نمونه کارهایی رو پیدا کنه باید چیکار کنه ؟ از کدوم فرم استفاده کنه ؟ این فرم باید به چه شکلی کد نویسی بشه و مهم تر از اون نتایج باید در چه صفحه ای نشون داده بشن و کد نویسی بشن ! پس دوتا قسمت خیلی مهم رو در این جلسه با هم پیش خواهیم برد .
5

این جلسه وارد برنامه نویسی صفحه جزئیات نمونه کارها میشیم ، وقتی که کاربر میخواد جزئیات هر نمونه کار رو مشاهده کنه باید بتونه جزئیات کامل این نمونه کار رو مشاهده کنه . پس در این جلسه نحوه کدنویسی اصولی این فایل رو خیلی خوب با هم یاد میگیریم . البته در جلسه سوم هم اشاره ای به این فایل کرده بودیم . یک مثال خیلی خوب در این جلسه استفاده از قسمت Wp_Query هست که آخرین نمونه کارهامون رو در صفحه اصلی برای ما نشون بده و روش تشکیل Wp_Query برای پست ایپ هارو یاد میگیریم .
7

این قسمت از آموزش چون دو جلسه ششم و هفتم ترکیب شدند یک مقدار کار زیاد داریم و موارد زیادی رو با هم کار خواهیم کرد ، ، قبل از هرچیزی میریم سراغ بخش نوشته ها و در حالت کلی ماهیت و ساختار بخش دسته بندی ها و برچسب هارو باهم یاد میگیریم که یاد گرفتنش خیلی به ما در ادامه کمک میکنه . خب از این قسمت کمک میگیریم و وارد بحث تکسونومی در وردپرس میشیم و ماهیت این بخش از وردپرس رو دقیق بررسی می کنیم .

بعد از این قسمت باید یاد بگیریم که اصلا چرا پست تایپ رو باید استفاده کنیم . همانند قسمت پست تایپ که از ساده ترین مثال شروع کردیم ، تکسونومی روهم از ساده ترین مثال شروع می کنیم و کدش رو مینویسیم . خب مسلما بعدش همانند قسمت پست تایپ ، شروع می کنیم مو به مو پارامتر های قسمت آرگومان در تابع تکسونومی رو بررسی می کنیم و با نمونه های عملی کاربرد هر آرگومان رو بررسی می کنیم . البته باز هم برخی آرگومان هارو نگه داشتیم تا در جلسات بعدی و در محل مناسب خودش آموزش بدیم . به عنوان بحث آخر این جلسه ، این قسمت تکسونومی رو با عنوان دسته بندی نمونه کارها ، برای پست تایپ نمونه کار فعال می کنیم تا بتونیم دقیقا مثل بخش نوشته ها ، دسته بندی و طبقه بندی روی نمونه کارها داشته باشیم و در ادامه قراره خیلــــــی کارها با این قسمت روی سایت انجام بدیم .
8

این جلسه که هشتمین جلسه هست ، طبق بخش پست تایپ ها بررسی های لازم رو انجام میدیم که کدوم فایل ها بعد از ساخته شدن یک تکسونومی اختصاصی در قالب برای ما لازمه و حتما باید برنامه نویسی بشن . علاه بر این ، یک موضوع خیلی مهم با عنوان Flush Permalink ها در این جلسه بررسی می شه .

ادامه جلسه بخش بررسی نمودار hierarical در وردپرس هست ، ما وارد وب سایت Developer میشیم و نمودار مربوط به سلسله مرتب فایل های قالب در وردپرس رو بررسی می کنیم ، بعد دقیقا مو به مو و دونه به دونه طبق این نمودار تک تک فایل هایی که در سلسله مراتب وردپرس هستند رو برای بخش تکسونومی پیاده می کنیم و شما خیلی دقیق با نحوه عملکرد هر فایل آشنا میشید .. تک به تک فایل های نمودار در بخش تکسونومی ها ساخته و برسی میشن ، بعد دقیقا همین کار برای دوتا قسمت دسته بندی نوشته ها و برچسب نوشته ها تک به تک ساخته شده و بررسی میشن .
9

این بخش مربوط به بررسی توابع کاربردی در بخش دسته بندی ها هست . یعنی در قسمت Category سایت ، بررسی می کنیم که کدوم توابع رو وردپرس برای ما آماده کرده تا بتونیم با بخش دسته بندی ها کار کنیم مثلا توابعی همچون get_categories , get_category_link و … و امثال این توابع که البته بسیار کاربردی هستند و واقعا در پروژه های عملی به درد ما میخوره . یکی از توابع بسیار مهم این جلسه wp dropdown categories هست که البته پارامتر های زیادی قبول میکنه به همین دلیل در همین قسمت ، زمان مناسبی برای موشکافی قسمت های اساسی این تابع اختصاص خواهیم داد .
10

این قسمت از دوره ، پیرو جلسه قبلی ، اینبار توابع موجود در قسمت تکسونومی ها بررسی میشن و کاربرد هر کدوم از توابع به شکل عملی به شما آموزش داده میشه . البته یکی از توابع بسیار مهم این جلسه تابع get_terms هست که کامل برسی شده و اینکه این تابع برای کدوم قسمت ها در قالب کاربرد داره و کدوم پارامتر ها اجباری و کدوم اختیاری هستند .
11

در این قسمت از آموزش یک نتیجه گیری کلی داریم . به این شکل که با توابعی که در دو جلسه قبل یاد گرفتیم و همچنین مثال های جلسات قبلی ، چند تا کار تر کیبی انجام میدیم تا شما دقیقا با نحوه به کارگیری هر تابع آشنا بشید و ببینید که میشه نتیجه توابع رو با هم ترکیب کرد و به یک نتیجه نهایی خوب رسید . یک بخش خیلی جالب در این جلسه بررسی خاصیت اشتراک پذیری تکسونومی ها هستش ، دراین جلسه دقیقا با 4 نوع مثال عملی در تمامی بخش های پست تایپ در پروژه ، خاصیت اشتراک تکسونومی رو مشاهده خواهید کرد و حتی ممکنه متناسب با نیاز خودتون از این روش ها استفاده کنید . همچنین  همونطور که قبلا گفته بودیم برخی آرگومان هارو در بخش پست تایپ و تکسونومی نگه داشتیم تا در محل خودش معرفی کنیم . بر همین اساس یکی از آرگومان های بخش پست تایپ که به موضوع این جلسه و اشتراک تکسونومی مربوط هستند رو باهم دقیق بررسی خواهیم کرد .
12

این جلسه روی خاصیت تکسونومی  وردپرس مانور میدیم و کوئری هامون رو در این بخش هم توسعه میدیم . یکی از بخش هایی که امکان اجرای کوئری روی تکسونومی هارو به ما میده و بسیار مهم  tax query هست که معرفی خواهد شد . ضمن معرفی مهمترین قسمت های این پارامتر Wp_Query با مثال های عملی مو به مو بررسی میشه . قسمت هایی مثل ارتباط های IN , NOT IN ، روابط AND , OR ، خاصیت های چند آرایه ای ، و در آخر استفاده جامع از این قسمت برای دسترسی به بخش دسته بندی نوشته ها ، همگی در قالب مثال های عملی بررسی خواهند شد .
13

خب حالا وقتشه که یک نمونه خیلی عملی تر رو برنامه نویسی کنیم . یکی از بخش هایی که خیلی به شما کمک خواهد کرد در زمینه کد نویسی قالب های وردپرسی ، یاد گرفتن نحوه کدنویسی مطالب مرتبط در هر پست تایپ هست . در این جلسه برای قسمت نمونه کارها ، بخش نمونه کارهای مشابه رو برنامه نویسی می کنیم و شما خیلی خوب یاد میگیرید که در هر پروژه ای که دارید خیلی تمیز و بدون نیاز به هیچ پلاگینی این قسمت رو برنامه نویسی کنید که مطابق با سلیقه خودتون هم باشه .
14

دراین جلسه اول با چندتا تابع خیلی باحال کار میکنیم که مربوط به قسمت های عناوین صفحات و برگه های مخصوص پست تایپ و تکسونومی هستند ، توابعی همچون Archive Title , Cat Title  و …
در داخل صفحه اصلی چندتا مثال عملی هم داریم ، دقیقا مثل کاری که فروشنده های اینترنتی در داخل سایت ها انجام میدن و بخش هایی رو مجزا تعریف میکنن ، مثلا یک قسمت فقط برای دسته موبایل دارن ، یک قسمت فقط برای دسته مثلا تلوزیون دارند . دقیقا  به همین روال ، در این جلسه و در صفحه اصلی مثال های عملی درمورد کوئری گرفتن از دسته های خاص و دلخواه خودمون رو انجام میدیم تا این بخش رو هم یکبار برای همیشه یاد بگیریم . دوتا از توابع خیلی پرکاربرد هم باز در این جلسه معرفی میشن .
15

دراین قسمت نگاهی خواهیم داشت به قسمت برنتمه نویسی ابزارک های دسته بندی برای قسمت دسته های نمونه کار و یک ویجت خیلی خوب رو در صفحه جزئیات نمونه کار پیاده می کنیم . در ادامه روی بخش Wp_Query کار می کنیم و مثال های عملی رو در بخش دسته بدی نوشته ها بررسی می کنیم ، بخش نوشته های مرتبط در داخل صفحه جزئیات مطالب رو برنامه نویسی می کنیم ، در انتها رامترهای کلی Wp_Query رو برای بخش Category ، Tag و Author بررسی میکنیم .
16

این جلسه  جلسه ای بسیار حرفه ای در دوره هست . در داخل این  مباحث Post Meta مطرح میشه . پست متا  که بسیار انعطاف میدن به پست تایپ و امکانات بسیاری برای ما ایجاد میکنه . در قدم اول خاصیت پست متا و متاباکس به شکل کلی بررسی میشه ، بعد ساده ترین حالت برای افزودن متاباکس رو یاد میگیریم . یک بخش متاباکس بسیار ساده به بخش نوشته ها و نمونه کارها اضافه می کنیم که در هر دو قسمت فعال میشه .  بخش هایی تحت عنوان شناسه نمونه کار ، محل اجرا ، سال ساخت و … به نمونه کارها اضافه میکنیم  .  توابع اصولی برای ذخیره این مقدار ها در داخل دیتا بیس رو  یاد میگیریم و جنبه دیگری از پست تایپ ها برای شما آشکار میشه که در جلسات بعدی با این پست متاها بسیار کار داریم .
17

این قسمت از دوره ، یک بررسی کلی داریم روی جدول پست متاها ، بعد مقادیری که در جلسه قبلی برای نمونه کارها داخل جدول ذخیره کردیم رو در داخل صفحه جزئیات نمونه کارها نمایش میدیم و هر چه بیشتر پروژه مون رو حرفه ای می کنیم و شما لذت واقعی کد نویسی اختصاصی در داخل وردپرس رو حس می کنید .
18

این قسمت یکی از جلسات اساسی در دوره هست . طبق یک چینش فوق العاده پیش اومدیم و به این قسمت رسیدیم . جلسه قبل که پست متا هارو یاد گرفتیم ، حالا باید یاد بگیریم که به چه شکلی از این پست متاها هم استفاده کنیم و بر اساس این مقادیر Query بسازیم که خواهید دید چقدر میتونیم حرفه ای تر بشیم و خودمون هر چیزی رو در وردپرس توسط پست متا و پست تایپ خلق کنیم .  لازمه این بخش ، آشنایی با بخش meta query هست . بخش meta query مو به مو بررسی میشه و بعد به عنوان یک پروژه عملی ، بخش جستجوی پیشرفته برای نمونه کارها برنامه نویسی میشه .
19

در این جلسه دو قسمت خیلی مهم بررسی میشه ، اول از بخش نوشته ها شروع می کنیم و امکانات بخش WP_Query رو در این جلسه برای بخش نوشته ها در قالب دسته بندی ، برچسب ، نویسنده و …. بررسی میکنیم و در نهایت با بخش Sticky Posts هم کار میکنیم و نکات آموشی مربوط به پست های سنجاق شده رو هم در وردپرس یاد خواهیم گرفت تا اشکالی هم در این قسمت نداشته باشیم .
20

در این قسمت که میشه گفت قسمت انتهایی دوره ما هست ، یک بخش خیلی خفن داریم که بسیار جالبه و از وردپرس 4.4 این امکان در اختیار ما قرار گرفته و اون هم آموزش بحش Term Meta در وردپرس هست . همانند قسمت پست متا که قبلا یاد گرفتیم در این جلسه هم وارد بخش Term Meta ها میشیم و شما خیلی خوب یاد خواهید گرفت که به چه شکلی بتونید برای تکسونومی ها ، اطلاعات اضافه و دلخواه اضافه کنید ، اونهارو ذخیره کنید و در نهایت داخل سایت اونهارو نشون بدید و مدیریت کنید که یک قدم خیلی حرفه ای دیگه در این دوره آموزشی خواهد بود تا تونسته باشیم تمامی موضوعات موجود رو برای شما دانشجوهای محترم دوره پوشش بدیم . همچنین در این جلسه تمامی جداول مربوط به Term ها داخل دیتابیس بررسی میشن و دوتا تابع بسیار کاربردی هم در خصوص توضیحات دسته ها و ترم ها یاد خواهیم گرفت .

159,000 تومان – خرید

2 پاسخ به “پکیج آموزش پست تایپ و تکسونومی در وردپرس ( گام به گام )

 1. Avatar زینب خاوری گفت:

  سلام
  توی آموزش نمونه کارو کلا اموزش میدین دیگه ؟ من بخونم تمومش کنم برا سایتم نمونه کار هامو میتونم درست کنم برا معرفی کادوهای تبلیغاتی هست؟

  • با سلام و عرض ادب ، شما بعد از استفاده از آموزش های داخل این پکیج قادر هستید تا هر بخشی که نیاز دارید خودتون خیلی راحت و استاندارد برنامه نویسی کنید و نیاز به هیچ پلاگینی ندارید . بخش نمونه کارها با تمامی قسمت ها در داخل این دوره پیاده سازی شده ، جزئیات نمونه کار ، نمونه کارهای مرتبط ، دسته های نمونه کار ، طرح های نمونه کار ، جستجوی پیشرفته روی نمونه کار و … همه و همه به شکل تخصصی به شما آموزش داده خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

159,000 تومان

در این پکیج آموزشی شما با بخش پست تایپ ها و تکسونومی ها به شکل تخصصی و مو به مو آشنا خواهید شد و قسمت نمونه کارها به شکل پیشرفته با تمامی امکانات روی یک وب سایت برنامه نویسی خواهد شد .

159,000 تومان – خرید

جزئیات محصول

 • بروز رسانی : بهمن ۱, ۱۳۹۹
 • سطح دوره : حرفه ای
 • تعداد دانشجو : 16
 • تعداد جلسات : 20 جلسه
 • وضعیت دوره : تکمیل شده
 • مدرس : قدیمی
 • نویسنده : مدیر ارشد

  مزایای خرید محصول

 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی سئو 90
 • دریافت رایگان آپدیت های بعدی

پکیج آموزش طراحی سایت فروش فایل با وردپرس و EDD

آموزش فوق العاده جامع و پروژه محور طراحی سایت فروش فایل با وردپرس و EDD ، به همراه کامل ترین سرفصل ها ، از صفر تا صد ویژه ورود به بازار کار و برنامه نویسی قالب های وردپرس

369,000 تومان     3 فروش
 آخرین آپدیت : بهمن ۱, ۱۳۹۹

پکیج آموزش طراحی سایت املاک با وردپرس – فوق العاده جامع و تضمینی

با این دوره متخصص وردپرس شوید ! اگر نشدید دو برابر هزینه دوره را باز خواهیم گرداند . یک دوره فراتر از جامع برای طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت های وردپرسی ، در قالب موضوع سایت املاک ، با کامل ترین سرفصل ها ، صدرصد ورود به بازار کار

1,995,000 تومان     5 فروش
 آخرین آپدیت : دی ۳۰, ۱۳۹۹

پکیج آموزش طراحی سایت چند زبانه با وردپرس + فارسی سازی قالب

در این پکیج به شکل کاملا اصولی و تخصصی ، طراحی سایت های دو یا چند زبانه وردپرس را در همه ابعاد یاد خواهید گرفت و درنهایت نحوه ترجمه و فارسی سازی قالب های وردپرس را هم خواهید آموخت .

159,000 تومان     0 فروش
 آخرین آپدیت : بهمن ۱, ۱۳۹۹
سئو 90

159,000 تومان – خرید