آموزش رایگان طراحی قالب وردپرس – پایه تا متوسط

دوره آموزشی وردپرسی شو ، یک دوره آموزشی برای اون دسته از عزیزانی هست که میخواهند تا طراحی و برنامه نویسی قالب های وردپرسی رو خیلی راحت و از نقطه صفر آموزش ببیند ( آموزش رایگان طراحی قالب وردپرس ) . دوستانی که آشنایی با طراحی قالب دارند ، تا امروز قادر بودند تا خودشون قالب هاشون رو بخوبی طراحی کنن . خب این قالب ها استاتیک هستند و ما باید یک سیستم مدیریت برای محتوای این قالب ها داشته باشیم ضمن اینکه تمامی بخش هایی که داخل سایت هستند مثل منو ها ، نوشته ها ، خدمات و … رو داینامیک بکنیم تا مدیر سایت بتونه به راحتی این بخش هارو کنترل کنه . خب در این دوره همراه ما باش و یادبگیر !

شما در این آموزش از سطح مبتدی تا متوسط به شکل خیلی کامل یاد میگیرید که خودتون متناسب با سلیقه خودتون سایت طراحی کنید ، هر المانی رو که دلتون میخواد در جایی که دلتون میخواد قرار بدین و بعد تمامی این قسمت هارو داینامیک کنید و از طراحی قالب های وردپرس لذت ببرید . خیلی روان و به شکل پروژه محور برنامه نویسی و طراحی قالب های وردپرس رو در این دوره کاملا رایگان یاد خواهید گرفت . این دوره رایگان هست و آپدیت های بعدی هم رایگان خواهد بود . این دوره آموزش طراحی سایت به شکل کامل و تا سطح متوسط ، طراحی سایت وردپرس را به شما آموزش خواهد داد .

ما در ابتدای تمامی دوره ها خدمتتان عرض می کنیم که شما با مطالعه دوره ما آماده ورود به بازار کار هستید . اما در این دوره شما آماده میشید تا وارد دنیای برنامه نویسی قالب های وردپرس بشید . اگر هیچ اطلاعاتی درمورد نحوه طراحی و برنامه نویسی قالب های وردپرس ندارید خیلی راحت میتونید از همین دوره استفاده کنید و آموزش های خیلی زیادی رو یاد بگیرید . ما تمامی تلاش خودمون رو کردیم تا تمامی بخش هایی که در سرفصل های مبتدی تا متوسط وردپرس هستند رو به شما آموزش بدیم تا یکبار برای همیشه از این مرحله رد بشید و برید سراغ برنامه نویسی های پیشرفته وردپرس .

فصل 1 ، طراحی قالب Html
معرفی دوره و سرفصل های کلی00:06:00
 1

دانلود فایل های مورد نیاز پروژه و ساخت صفحات اولیه

00:24:34
 2

ساخت منو اصلی به صورت سه سطحی

00:29:13
 3

طراحی اسلایدر و خدمات سایت

00:27:34
 4

طراحی بخش اخبار در صفحه اصلی

00:22:04
 5

طراحی بخش مطالب پربازدید

00:22:24
 6

طراحی فوتر سایت

00:24:56
 7

ساخت صفحه جزئیات مطالب

00:25:15
 8

طراحی بخش ساید بار ، جستجو و دسته بندی

00:25:03
فصل 2 ، برنامه نویسی وردپرس
 9

نصب وردپرس روی سیستم

00:23:21
 10

معرفی قالب به وردپرس

00:20:11
 11

آموزش کامل هوک ها در وردپرس

00:25:41
 12

برنامه نویسی منو ها در وردپرس

00:27:32
 13

برنامه نویسی کامل بخش مطالب در وردپرس

00:28:04
 14

کار با WP_Query و برنامه نویسی جزئیات مطلب

00:23:33
 15

بخش Front-Page , Index و ابزار ها در وردپرس

00:18:20
 16

برنامه نویسی صفحات اخبار ، دسته بندی ، جستجو و برچسب

00:23:10
 17

برنامه نویسی برگه ها ، برگه های اختصاصی و لوگو

00:20:03
 18

برنامه نویسی بخش مطالب مرتبط و نظرات در سایت

00:30:01
 19

بهینه سازی کد نویسی در قالب های وردپرسی

00:16:19
 20

کار روی UI و UX قالب

00:30:22
 21

برنامه نویسی تنظیمات قالب – جلسه اول

00:22:43
 22

برنامه نویسی تنظیمات قالب – جلسه دوم

00:21:34
 23

برنامه نویسی تنظیمات قالب – جلسه سوم

00:24:46
 24

برنامه نویسی تنظیمات قالب – جلسه چهارم

00:22:04

در این دوره شما بخوبی برنامه نویسی قالب های وردپرسی را یاد خواهید گرفت . برنامه نویسی مبتدی تا سطح متوسط قالب های وردپرسی که شمارو وارد دنیای وردپرس میکنه و کم کم آماده میشید تا برنامه نویسی های اختصاصی و پیشرفته روی قالب هاتون انجام بدین . برای افراد مبتدی این دوره توانایی های وردپرس رو از 0 تا 100 افزایش خواهد داد . پس همراه ما باشید تا یک دوره خیلی خوب رو با هم پیش ببریم .

چه چیزی یاد خواهم گرفت ؟

قبل از هرچیز یکبار دیگر تکرار می کنیم که شما عزیزانی که هیچگونه اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی و طراحی قالب وردپرس ندارید ، در این دوره خیلی راحت با روش برنامه نویسی قالب های وردپرس آشنا می شوید . قالبی که در این دوره طراحی می شود تماما طراحی دلخواه خودما یوده و ما حتی در برخی قسمت ها به درخواست شما و سلیقه خودمان بخش هایی از قالب را تغییر میدهیم تا شما شاهد باشید که می توانید تماما بخش های از قالب را تغییر دهید و هیچ محدودیتی ندارید ( زمانی که به شکل اختصاصی برای خودتان قالب طراحی می کنید ) .

این دوره و این آموزش رایگان یک سکوی پرتاب برای شما است تا بتوانید وارد دنیای برنامه نویسی قالب های وردپرسی شوید . کسانی که وارد این دوره می شوند مسلما طراحی قالب را تا حد زیادی کار کرده و قالب های زیادی را برای خودشان یا اشخاص دیگر طراحی نموده اند . حالا وقت این کار رسیده است که قالب های خودتان را جان ببخشید و هر المانی که در سایت دارید را داینامیک کنید تا توسط یک سیستم مدیریت محتوا کنترل شود .

اگر ویدئو معرفی دوره و همچنین سرفصل هایی که در جدول بالا برای شما لیست شده اند را مشاهده کنید خواهید دید که ما قدم به قدم این دوره را با هم پیش خواهیم برد . قبل از هر چیز ما از صفر شروع می کنیم و قالب را متناسب با سلیقه خودمان طراحی می کنیم .

فایل های مورد نیاز برای پروژه را دانلود می کنیم و قدم های اول برای شروع پروژه را با هم برمیداریم . پس از آن ، منو اصلی سایت خودمان را در بی نهایت سطح طراحی می کنیم تا مدیریت سایت بتواند به هرتعداد زیر منو در داخل سایت برای خود تنیظم کند . پس از این قسمت ، به سراغ طراحی بخش اسلایدر خواهیم رفت و تمامی بخش های داخل اسلایدر را در قالب یک برنامه نویسی حرفه ای برای تنظیمات به شما آموزش خواهیم داد . ( بخش Wp Customize که از جمله بخش های برنامه نویسی سطح بالا در قالب های وردپرسی است ) .

بعد از این بخش ، قسمت خدمات سایت را با هم طراحی می کنیم که در تمامی سایت های شما حتما این بخش را مشاهده نموده اید . این قسمت هم طراحی جذاب و شیکی به ابتدای سایت ما خواهد داد . پس از این قسمت به سراغ طراحی بخش نوشته ها یا همان مطالب و مقالات سایت خواهیم رفت . زمانی که مدیریت مطالبی از داخل سایت ارسال می کند ، به شکل داینامیک ، به تعدادی که خودمان تنظیم می کنیم ، پست ها در این بخش نمایش داده خواهد شد . طراحی این بخش هم جذاب و شیک است .

بخش ویژه در این دوره ؟

در این دوره چند بخش ویزه هم وجود دارد که به شما عزیزان با صدافت تمام آموزش خواهیم داد .

طراحی و برنامه نویسی صفحات داخلی

صفحات داخل سایت همیشه از مهم ترین صفحات هستند و برای مثال زمانی که شما روی یک مطلب کلیک می کنید باید قادر باشید تا جزئیات کامل این مطلب را مشاهده نمائید . تمامی این بخش ها با جزئیات کامل برنامه نویسی خواهند شد . شما زمانی که وارد صفحه جزئیات مطالب می شوید باید تمامی قسمت ها از جمله تصویر مطلب ، دسته بندی ها ، نویسده ، تاریخ ارسال این مطلب ، محتوای کامل این مطلب ، برچسب ها یا همان هشتگ های مطلب ، ” مطالب مرتبط و نظرات ” را مشاهده کنید .

همچنین بخش هایی مثل ساید بار ها را هم یاد خواهید گرفت . سایدبار ها که با عنوان ابزارک در وردپرس شناخته می شوند بخش هایی هستند که می توان اطلاعات داینامیکی در داخل آن تعریف کرد و ما در این دوره دو ابزارک داریم که برای نمایش آخرین مطالب در سایدبار و همچنین بخش نمایش دسته بندی های سایت هستند .

نهایتا قسمت جستجو در سایت را هم خیلی خوب برنامه نویسی می کنیم تا کاربران بتوانند مطالب مد نطر را به راحتی در سایت پیدا کنند . بعد از این بخش صفحاتی مثل صفحه اخبار و مقالات ، صفحه دسته بندی مطالب ، صفحه برچسب مطالب و صفحه 404 هم طراحی و برنامه نویسی خواهد شد .

یک بخش ویژه دیگر ؟

یکی دیگر از بخش های ویژه در این دوره بخش آموزش WordPress Page Template ها هستند . به کمک این امکان شما انعطاف بسیار بالایی در طراحی صفحات مختلف سایت خواهید داشت . فرض کنید شما قالب مربوط به برگه های سایت را طراحی نموده اید که در این دوره حتما بخش برنامه نویسی برگه های سایت را هم یاد خواهید گرفت ( یادمون رفت بگیم ! ) . اما حالا قصد دارید تا قالب و ظاهر یکی از برگه های شما کاملا متفاوت با بقیه باشد . مثلا شما یک صفحه تماس در سایت دارید که استایل و ظاهر ان ، با تمامی صفحات متفاوت است . یا مثلا صفحاتی مثل ورود و ثبت نام که مطلبی در داخل آنها نیست و دارای فرم هایی برای استفاده کاربران هستند . شما در این دوره به شکل ویژه برنامه نویسی این قسمت را هم یاد خواهید گرفت و قادر خواهید بود تا هر نوع برگه ای برای سایت خودتان طراحی و برنامه نویسی کنید .

قسمت هایی مثل نظرات یا همان کامنت ها هم در این دوره آموزش داده می شوند تا وب سایت شما تکمیل تر شود .

پس از اتمام این دوره و تمرین و تکرار مناسب ، شما وارد دنیای وردپرس شده اید و بعد از این دوره با شوق و علاقه به سوی یادگیری برنامه نویسی سطح پیشرفته قالب های وردپرس خواهید رفت . این دوره تماما رایگان و برای آن دسته از دوستانی ارائه شده است که قصد دارند تا در قالب یک دوره رایگان و جمع و جور وارد دنیای برنامه نویسی قالب ها وردپرسی شوند .

امیدواریم با تمامی کاستی هایی که در این دوره داریم بتوانیم کمی راه را به شما نشان دهیم . سعی خواهیم داشت تا دوره را در آیند تکمیل تر کنیم تا دوستانی که علاقه دارند این دوره را دنبال کنند و از ما راضی باشند .

پس دوره را باقدرت استارت بزنید !

این ویدئو ، نمونه آموزش این دوره در جلسه 10 می باشد که برای سنجش سطح کیفی دوره خدمت شما دوستان عزیز ارائه شده است . کیفیت ویدئو و صدا بسیار مناسب و حجم نهایی ویدئو ها بسیار کم شده است تا بتوانید به راحتی مجموعه آموزش را دریافت و از آن استفاده کنید . در این جلسه که دهمین قسمت از دوره آموزش رایگان طراحی قالب وردپرس می باشد شما یاد خواهید گرفت که به چه نحوی قالب های استاتیکی که طراحی کرده و به اتمام رسانده اید را به وردپرس معرفی کنید و اصطلاحا وردپرس قالب شما را بشناسد که چون قدم اول طراحی قالب وردپرس در زمینه داینامیک سازی این مرحله است ، تمام سعی خود را کرده ایم تا با نهایت صبر و حوصله این جلسه را برای شما دوستان عزیز تشریح کنیم تا هیچ مشکلی در درک مفهوم قالب های وردپرسی و فاکتور های لازم برای شناسایی توسط وردپرس نداشته باشید . در این بین دانستن برخی نکات فنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . اگر از همین ابتدا به تمامی نکات مهم اشراف داشته باشیم در برنامه نویسی قالب های بعدی سرعت کدنویسی ما به شدت بالا خواهد رفت . پس توصیه می کنیم در همین ابتدای راه صبر و حوصله بخرج داده و بخوبی مباحث آموزش داده شده را فرا بگیرید .

برخی از مهم ترین سرفصل ها در دوره طراحی قالب وردپرس