بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره
سئو نود » دانلود ها » آموزش وردپرس » آموزش تضمینی CMB2 ، صفر تا صد و پروژه محور

آموزش تضمینی CMB2 ، صفر تا صد و پروژه محور

60 دانشجو 5

در این پکیج شما فریم ورک CMB2 وردپرس را به شکل کاملا حرفه ای ، از 0 تا 100 در قالب مثال های عملی و بسیار کاربردی یاد خواهید گرفت و بعد از آن قادر هستید کوچکترین قسمت های موجود در سایت وردپرسی خودتان را به راحتی داینامیک کنید و از آن لذت ببرید . این دوره برای دانشجویان در تمامی سطوح مناسب و لازم است .

365,000 تومان

این پکیج برای اولین بار توسط مجموعه سئو 90 در سطح وب فارسی منتشر شده است . فریم ورک CMB2 وردپرس یکی از محبوب ترین فریم ورک های تنظیمات است . منظور از تنظیمات ، یعنی قادر باشیم تا هر بخشی که توسط المان های اصلی وردپرس و امکانات پایه آن قادر به کنترل آن نیستیم را قابل کنترل کنیم .

اگر شما قصد داشته باشید تا در سایت بخشی داشته باشید تحت عنوان خدمات ، مشتریان ، گالری تصاویر ، ابزارک های تنظیمات مختلف و … به راحتی قادر نیستید تا این بخش ها را در وردپرس پیاده کنید مگر اینکه برنامه نویسی وردپرس را بخوبی بلد باشید و توسط بخش سفارشی سازی وردپرس این بخش ها را پیاده کنید . اما این بخش به اندازه کافی امکانات در اختیار ما قرار نمیدهد . از این جهت می توانیم از ابزاری استفاده کنیم تا در قلب وردپرس کار کند و امکاناتی بسیار شگفت انگیز را در اختیار ما قرار دهد تا قادر شویم کوچکترین قسمت های وب سایت را داینامیک کنیم . توسط فریم ورک CMB2 وردپرس ، می توان گفت هیچ بخشی وجود ندارد که شما قادر به داینامیک سازی آن نباشید و این تنها بخش از ویژگی ها فریم ورک CMB2 وردپرس می باشد . در ادامه قصد داریم تا یک سرفصل بندی کلی از آنچه که در این دوره با هم پیش خواهیم برد داشته باشیم .

دوره کامل آموزش پلاگین cmb2

البته قبل از هرچیزی توجه داشته باشید که این دوره مناسب افرادی هست که با برنامه نویسی قالب های وردپرسی آشنایی دارند . این دوره برای افراد مبتدی توصیه نمی شود به این دلیل که حتما شما باید با نحوه کدنویسی قالب های وردپرسی آشنایی متوسط داشته باشید . برای این منظور می توانید از دوره رایگان زیر استفاده کنید :

این دوره به شما قدرت بسیار زیادی خواهد داد . بسیاری از دوستان با بخش های پایه قالب وردپرس آشنا هستند . این دوستان زمانی که به سطح های بالاتر برنامه نویسی قالب های وردپرس رسیدند ، بخوبی احساس خواهند کرد که برخی قسمت ها را نمی توانند به شکل کامل کنترل کنند و با مشقت زیادی در کد نویسی مواجه هستند .

اگر قرار باشد تا قالب های ما استاندارد باشند لازم است تا برای کنترل کردن قسمت های مختلف قالب کد نویسی درستی انجام شود . در برخی از قالب ها که متاسفانه استاندارد نیستند ، شاهد هستیم که برای تنظیم قسمت هایی همچون خدمات یا همکاران ، در بخش نوشته های وردپرس دسته بندی ایجاد شده و داخل قالب از این روش استفاده می شود . این قسمت ها در داخل موتور های جستجو ایندکس شده و آینده سایت شما را به خطر خواهد انداخت . برای پیاده سازی چنین قسمت هایی روش استانداردی وجود دارد که در این دوره شما به تمامی قسمت های قالب مسلط شده و به تمپلیت های خود انعطاف به شدت بالایی خواهید داد .

توضیحات دوره آموزش Cmb2

دوستان اگر جدول مربوط به دوره را که در بالا برای شما ارائه شده است را مشاهده کنید ، خواهید دید که ما سعی کردیم تا سرفصل های کلی این دوره را برای شما مشخص کنیم . چرا در ابتدای معرفی این دوره اینگونه گفتیم که ” با Cmb2 هرچیزی را در وردپرس ممکن کنید ” . علت این حرف این است که اگر شما برنامه نویسی پایه وردپرس را بلد باشید و توانایی ساخت قالب های مقدماتی تا متوسط را داشته باشید ، در طی برنامه نویسی قالب های وردپرسی ، ناگهان به جایی خواهید رسید که بخودتان خواهید گفت اگر فلان بخشی برای سایت بخواهم چگونه باید آن را اضافه کنم ؟ خب من اکثر امکانات وردپرس را میشناسم و نمی توانم با امکانات فعلی وردپرس ، این بخش را ایجاد کنم .

پس چاره کار چیست ؟ شما برای اینکه قسمت های دلخواه را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید ، برای مثال بخشی تحت عنوان تنظیمات قالب ، یا امکانات بیشتر برای بخش کاربران ، یا امکاناتی بیشتر برای بخش پست تایپ ها ، دسته بندی ها و … می توانید از قدرت فریم ورک Cmb2 استفاده کنید .

شما به کمک این فریم ورک خواهید دید که چگونه می توانید وارد قسمت کاربران شوید ، و یا وارد قسمت پست تایپ ها . برای مثال خودتان پست تایپی تحت عنوان نمونه کارها به وب سایت خودتان اضافه کرده اید و بهترین کار برای مقاله با نصب پلاگین های سنگین را انجام داده اید . اما برای بخش گالری تصاویر این پست تایپ مشکل دارید . چاره کار چیست ؟

Cmb2 برای پست تایپ ها

شما اگر وارد افزونه فروشگاه ساز ووکامرس شوید و یکی از محصولات را باز کنید تا آن را ویرایش کنید و یا اصلا محصول جدیدی ایجاد کنید ، خواهید دید که بخش هایی در پایین ادیتور متن متن وجود دارد که این بخش ها فقط در داخل بخش افزودن یا ویرایش محصول وجود دارند . خب این باکس ها اصطلاحا متاباکس هستند که برای پست تایپ محصولات برنامه نویسی شده اند . اگر در دوره پست تایپ و تکسونومی سئو 90 شرکت کرده باشید ، خواهید دید که ما قادر هستیم طبق برنامه نویسی هسته وردپرس متاباکس هایی را برای هر نوع پست تایپ دلخواه اضافه کنیم . اما این متاباکس ها معمولا امکانات کمی دارند .

آموزش کدهای cmb2

ما باید یک برنامه نویس واقعا حرفه ای و با حوصله باشیم که بتوانیم امکاناتی فوق العاده برای داخل این متاباکس ها برنامه نویسی کنیم . اما خب مسلما وقت و زمان برای ما حرف اول را می زند . اگر میخواهیم تا این امکانات را راحت تر و با دامنه بیشتری داشته باشیم بهترین و عاقلانه ترین راه استفاده از Cmb2 است . در این دوره خواهید دید که چگونه با این فریم ورک در بخش پست تایپ ها قدرت نمایی خواهیم کرد .

Cmb2 برای ساخت تنظیمات قالب

در داخل قالب های حرفه ای وردپرس قسمت هایی هستند که نمی توان آنها را توسط قسمت سفارشی سازی قالب برنامه نویسی کرد . برای مثال قسمت هایی همچون شمارنده سایت ، نظرات مشتریان ، اسلایدر ، خدمات و … قسمت هایی هستند که در قالب های حرفه ای برای مدیریت بهتر آنها می توانیم از Cmb2 استفاده کنیم . می توان گفت تمامی قالب های حرفه ای که 10 یا 100 ها تنظیمات دارند نمی توانند توسط بخش سفارشی سازی با قدرت بالایی کنترل شوند . در این دوره یک بخش تنظیمات فوق العاده حرفه ای برای قالب برنامه نویسی خواهیم کرد و شما قادر خواهید بود تا هر بخشی را با قدرت در سایت خودتان پیاده کنید .

Cmb2 برای بخش کاربران

همانند قسمت پست تایپ ها و تنظیمات ، قادر هستیم تا توسط کدنویسی خود وردپرس ، قسمت هایی را برای کاربران هم برنامه نویسی کنیم . برای مثال در قسمت نمایش اطلاعات پروفایل کاربر قصد داریم تا یک فیلد به نام شماره تماس هم داشته باشیم که در خود وردپرس این قسمت وجود ندارد . این بخش هم توسط برنامه نویسی در هسته وردپرس ممکن است و هم توسط فریم ورک Cmb2 ، که اگر تعداد این ویژگی ها بسیار زیاد باشد عاقلانه ترین راه کنترل این بخش ها توسط Cmb2 می باشد .

Cmb2 برای دسته بندی ها و تکسونومی ها

همانند تمامی قسمت های بالایی که گفته شد قادر هستیم تا طبق برنامه نویسی هسته وردپرس ، قسمت هایی برای دسته بندی ها هم اضافه کنیم تحت عنوان Term Meta . این بخش ها را هم می توان توسط فریم ورک Cmb2 با قدرت بسیار زیادی پیاده کرد . برای مثال در دسته بندی نمونه کارها که خودمان آن را برنامه نویسی کرده ایم ، نیاز داریم تا تصاویری به عنوان نماینده هر دسته داشته باشیم . برای این کار می توایم خیلی راحت قسمتی را به عنوان تصویر دسته بندی نمونه کار ، برنامه نویسی کنیم و یا ده ها امکانات دیگر برای هر تکسونومی خلق کنیم .

Cmb2 برای ویجت نویسی

یکی از قسمت هایی که در وردپرس واقعا کاربردی است بخش ویجت یا همان ابزارک ها هستند . البته یکسری ابزارک ها در خود وردپرس از قبل طراحی شده اند که اگر وارد بخش ابزارک ها شوید این ابزارک ها را خواهید دید  برای مثال ابزارک آخرین مطالب ، جستجو ، تصویر ، تقویم و … اما حالا خودمان می توانیم ویجت هایی با قدرت بسیار بیشتر برنامه نویسی کنیم . ویجت نویسی توسط هسته خود وردپرس امکان پذیراست اما امکاناتی مثل گالری تصاویر ، مرتب سازی و … را نخواهیم داشت که به کمک Cmb2 قادر به محقق کردن تمامی این امکانات هستیم .

Cmb2 و سایت های چند زبانه

اگر دوره طراحی وب سایت های چند زبانه در سئو 90 را مشاهده کرده باشید ، خواهید دید که تمامی قسمت های توسط خود وردپرس به نوعی قابل چند زبانه کردن هستند اما قسمت هایی که توسط Cmb2 به عنوان تنظیمات برنامه نویسی شدند معمولا با مشکل مواجه هستند . ما در داخل این دوره به شما آموزش خواهیم داد که چگونه تنظیماتی که برنامه نویسی کرده اید را به گونه ای توسعه دهید که بتوانید برای هر زبان دیگری که به وب سایت شما اضافه می شود تنظیمات را در همان زبان هم داشه باشید .

این دوره یک پکیج فوق العاده برای دوستانی است که قصد دارند تا از سطح متوسط وردپرس فراتر روند و قالب هایی با امکانات بییشتر و حرفه ای تر طراحی وبرنامه نویسی کنند . بخش هایی که برای شما توضیح داده شدند تنها قسمت های اصلی در این دوره هستند و شما می توانید با مطالعه این دوره تخصص کافی در زمینه افزودن امکانات مختلف به تمامی بخش های سایت را بدست آورید .

فصل 1
جلسات آموزشی این دوره
شامل 20 قسمت
1
افزودن cmb2 به قالب
00:22:32
2
افزودن زیر منو و تب بندی به cmb2
00:18:41
3
آشنایی با فیلد های قابل استفاده در cmb2
00:25:10
4
آشنایی با فیلد های قابل استفاده در cmb2
00:23:15
5
آشنایی با فیلد های قابل استفاده در cmb2
00:22:47
6
آشنایی با گروه بندی فیلد ها در cmb2
00:27:10
7
ساخت تنظیمات برای قالب
00:25:31
8
ادامه بخش تنظیمات قالب
00:27:00
9
آموزش استفاده از پست متا و متا باکس در cmb2
00:26:10
10
آموزش استفاده از متاباکس برای یوزر متا در cmb2
00:23:12
11
ایجاد متاباکس برای ترم ها به کمک cmb2
00:24:41
12
نمایش دسته بندی های خاص در صفحه اصلی با cmb2
00:22:31
13
نمایش دسته بندی های خاص در صفحه اصلی با cmb2
00:21:39
14
آموزش ساخت یک ویجت در وردپرس
00:20:12
15
آموزش ساخت ویجت با استفاده از cmb2
00:21:32
16
ساخت ویجت گالری تصاویر با cmb2
00:22:19
17
ساخت ویجت دسته بندی با cmb2 بخش بک اند
00:24:27
18
ساخت ویجت دسته بندی با cmb2 بخش فرانت
00:23:10
19
آموزش ایجاد سایت چند زبان با افزونه polylang
00:22:41
20
آموزش نحوه ایجاد تنظیمات برای سایت های چند زبانه با cmb2
00:21:48
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
حسن ۰۸ / ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، در این دوره پنل تنظیمات قالب وردپرس ایجاد میشه ؟ و تمامی Field Types های موجود تو cmb2 در گیتهاب و آموزش میدید ؟ نحوه اجرا و نحوه نمایش داخل قالب به صورت شرطی و... ؟

امید قدیمی ۰۸ / ۱۴۰۲

بله کاملا به شکل دقیق تمامی موارد با مثال های کاربردی آموزش داده شده است

مهدی ۱۱ / ۱۴۰۱

درود جناب مهندس، سوالی داشتم در مورد فایل سورس همراه با آموزش! دو تا بود که ظاهرا مثل هم هستن بفرمایید Final با فایل Wpshow تفاوتش در چی هست؟ آیا Final تکمیل شده با CMB2 و اون یکی خام برای شروع هست؟ چون در اول آموزش در مورد سورس های همراه توضیحی داده نشده! سپاس

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۱

سلام عرض ادب ، بله دقیقا همینطوره

مهدی ۱۱ / ۱۴۰۱

ممنون از پاسخ شما، یک موردی که همیشه برام سوال بوده این هست که اگر ما می تونیم با cmb2 تمامی موارد مربوط به قالب رو انجام بدیم و موارد زیادی رو اضافه و کنترل کنیم به نظر شما آیا ایجاد پست تایپ و تکسونومی ضرورتی داره؟ چون میشه موارد مورد نیاز رو به تنظیمات قالب اضافه کرد و موارد دلخواه رو روی قالب از پنل تنظیماتی که پیاده سازه می کنیم انجام داد! به نظر شما چنین چیزی امکان پذیر هست یا بایستی از پست تایپ ها در کنار پنل تنظیمات استفاده کرد؟! ممنونم

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۱

عرض ادب ، وظیفه cmb2 اضافه کردن پست تایپ و تکسونومی نیست چراکه این بخش ها از داخل هسته خود وردپرس اضافه میشن و شما میتونید به کمک فریمورک مذکور برخی امکانات را به ویژگی های پست تایپ یا تکسونومی اضافه کنید .

mahdi67 ۱۰ / ۱۴۰۰

درود ، برای آشکار و پنهان شدن باقی فیلدها ، بصورت get_option که میگیرم و بررسی میکنم اگر off بود باقی فیلدها رو نمایش نده ،، باقی اطلاعات پاک میشن ،، یه فایل جیکویری پیدا کرم به این نام conditional cmb2 که برای این کار هست ولی هر کاری میکنم کار نمیکنه ؟ میخوام تا مثلا روی ردیوباتن off کلیک شد که مربوط به نمایش و پنهان شدن منو هست ، یه سری فیلدهای زیرش که شرطی شدن ، پنهان بشن و همچنین میخوام برای منوی بالای صفحه ، لینک و آیکن شبکه های اجتماعی رو بزارم و میخوام یه گروه تکرار شونده در گروه دیگر بسازم ، این به چه شیوه‌ای هست؟ سپاس از شما ، آموزشتون بسیار خوب و تک بود فقط این دوتا نکته رو اگر کار مارو راه بندازید عالی میشه

فیروز ? ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز میتوانید با استفاده از جی کوئری و رویداد change رادیو باتن اپشن ها رو توی مدیریت مخفی و نمایان کنید و برای تکرار کردن آیتم های منو شبکه اجتماعی میتوانید از نوع group استفاده کنید که تو آموزش هم موجود هست

mahdi67 ۱۰ / ۱۴۰۰

درود ، در تنظیمات برای منوی بالای قالبم یه بخش ساختم و برای نمایش و پنهان بودنش از رادیو باتن استفاده کردم و همچنین بخش های دیگه ای برای رنگ و پس زمینه و ... گذاشتم ، حالا میخوام زمانیکه ردیوباتن پنهان بودن منو رو تیک بزنم باقی تنظیمات پنهان بشن ،،، این به چه نحوی هستش؟ سپاس از شما

فیروز ? ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز شما میتوانید قبل از اینکه ایتم های تنظیماتی که میخواین با رادیو باتن تنظیم شوند رو اضافه کنید یک شرطی رو اضافه کنید و در اون شرط ابتدا بررسی کنید اگر کاربر رادیو باتن نمایش رو انتخاب کرده باشه اون تنظیمات اضافه بشن و در پنل نمایش داده بشن

بهروز ۰۶ / ۱۴۰۰

آموزش کاملی بود آقای بیگلری دستتان واقعا درد نکنه شما از کسایی هستید که واقعا اعتقاد دارم یک فرد بسیار با سواد و متخصص هستند امیدوارم در دوره های بعدی که شرکت میکنم از دانش شما بازهم استفاده کنم

فیروز ? ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام خدمت شما دانشجوی عزیز، خوشحال شدیم که این دوره آموزشی برای شما مفیده واقع شده

سید محمد ۰۶ / ۱۴۰۰
5

آموزش cmb2 تا زمانی که ندونید برای چی هست به درد شما نمیخوره اما وقتی کمی در قالب نویسی حرفه ای شدین اونوقت هست که میفهمین چقدر بهش نیاز دارین چون الان خودم حدود 5 تا پروژه دادم که داخل همشون استفاده کردم و واقعا هم زمان صرفه جویی میشه و هم اینکه خیلی راحت میشه همه چیز ساخت از دوره شما نهایت استفاده رو کردم

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

ممنون ازنظر لطف شما . خوشحال هستیم که محتوای دوره برای شما مناسب بوده و بخوبی مباحث را پوشش دادیم .

رضا سلطانی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام میخواستم بدونم برای چه نوع سایتی بهتر است از فریمورک CMB2 استفاده کنیم و آیا برای همه پروژه ها بهتر است از این فریمورک استفاده کنیم یا نه ؟

فیروز ? ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام خدمت شما دوست عزیز، برای انواع سایت های مختلف میتوانید از cmb2 استفاده کنید و هیچ محدودیتی برای استفاده از این فریمورک نیست اما به دلیل اینکه خود cmb2 دارای فایل های زیادی میباشد و کمی سرعت اجرای سایت را کاهش میدهد بهتر است زمانی که دارای تنظیمات کم هستید به صورت برنامه نویسی این کار را انجام دهید و از cmb2 استفاده نکنید

عسل ریاحی ۰۵ / ۱۴۰۰
5

سلام بابت آموزش خوبتون ممنون مخصوصا اینکه داخلش آموزش ویجت نویسی رو هم گذاشته بودین که خیلی به درد من خورد و از همه مهم تر امکان ایجاد تنظیمات خودکار برای سایت های چند زبانه بود

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۰

سلام ممنون از محبت شما ، خوشحال شدیم که در این دوره همراه ما بودید و بر توانایی های خودتون اضافه کردید

محمد حسینی ۰۵ / ۱۴۰۰

سلام تو دوره آموزش ایجاد تنظیمات برای سایت های چند زبانه با استفاده از پلی لنگ رو توضیح دادین برای ایجاد تنظیمات برای سایت های چند زبانه با استفاده از افزونه wpml چه کاری باید کرد

فیروز ? ۰۵ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز ، این قسمت به نحوی تدریس شده است که شما با یک خط کد ساده میتوانید تنظیمات خود را با این افزونه نیز سازگار کنید

Parsa ۰۵ / ۱۴۰۰

واقعا هرچیزی که فکرش میکردم در این آموزش گفته شد و حالا احساس میکنم قدرت خیلی زیادی برای طراحی قالب ها دارم کمی خلاقیت هم داشته باشید یک دوره فوق العاده میشه براتون من که راضی بودم و خدا خیر بده استاد این اموزش را که هیچی را مخفی نمی کرد در بین تدریس خدا قوت

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۰

ممنون از نظر شما پارسا عزیز ، بله این دوره واقعا برای قدرتمند شدن در وردپرس فوق العاده هست خوشحالم که برای تو مفید بوده

مستاری حمید ۰۵ / ۱۴۰۰

جالبه که فقط شما اینو اموزش دادی و عجیب

سلیمان زاده ۰۵ / ۱۴۰۰
5

این آموزش واقعا عالی و کامل هست که البته در داخل سایت ها فقط داخل این سایت بود برای دوستانی که قصد دارند تا قالب هایی با تنظیمات در حد تم فارست یا حتی خیلی بیشتر برنامه نویسی کنند حتما با خیال راحت خرید کنند و استفاده کنند ممنون از سایت سئو90

فهمی ۰۴ / ۱۴۰۰
5

قسمت نظرات سایتم رو چجوی مثل شما بکنم ؟

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام این قسمت در سایت ما تماما شخصی سازی شده . در آینده آموزش هایی از این دست هم برای شما حتما قرار خواهیم داد . البته پلاگین هایی هستند که این کار را برای شما انجام دهند .

سلطان احمد ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام جناب بیگلری خسته نباشی برادر من داخل قسمت ویجت مشکل دارم هر کاری هم میکنم درست نمیشه صد بار هم کد هارو بررسی کردم اما کلا ویجت هایی که می نویسم در بخش ابزارک ظاهر می شوند اما با کلیک روی باکس ویجت ها باز نمی شوند لطفا راهنمایی کنید

سمانه دانشی ۰۴ / ۱۴۰۰

با سلام مشکل خودتان را در قسمت تیکت ها به شکل دقیق ارسال کنید تا مدرس مربوطه بررسی نمایند . با تشکر

تشویقی ۰۴ / ۱۴۰۰

این آموزش دقیقا همون چیزی هست که میخواستم خیلی وقت بود داشتم با نوشته ها و دسته بندی ها خدمات داخل قالب ایجاد میکردم که توی گوگل نمایش میداد واقعا وقتی چیزی را بلد نیستی خیلی عذاب میکشی ممنون این چنین آموزشی اصلا توی اینترنت نیست دستتون درد نکنه هرچی پرداخت کردیم صدبرابر ارزش داشت ایول به سئو 90

سمانه دانشی ۰۴ / ۱۴۰۰

خیلی ممنون از نظر لطف شما

میلاد مرامی ۱۲ / ۱۳۹۹

قسمت اخرش از همه جا جالب تر بود با اینکه در هر قسمت داشتم لذت میبردم فدایی دارید

فیروز ? ۱۲ / ۱۳۹۹

لطف دارید . ممنون از نظر لطف شما

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود