بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت
سئو 90 » دانلود ها » آموزش وردپرس » دوره آموزشی Shortcode نویسی وردپرس

دوره آموزشی Shortcode نویسی وردپرس

6 دانشجو 5

در این دوره آموزشی شما به یک جعبه ابزار قوی در وردپرس مسلط خواهید شد و می توانید انعطاف قالب های خود را بسیار افزایش دهید . به کمک شورت کد ها در وردپرس می توانید هر غیر ممکنی را ممکن نموده و هر المانی را در محلی که نیاز دارید نمایش دهید .

139,000 تومان

شورتکد های وردپرس یک جعبه ابزار قدرتمند است اگر شما بتوانید کار با این جعبه ابزار در وردپرس را یاد بگیرید یک گام فوق العاده در آموزش وردپرس برداشته و مهارت های خود را چندین برابر افزایش خواهید داد . همانگونه که در ویدئو پیش نمایش هم مشاهده نمودید ، سعی کردیم تا چندین نمونه از کاربرد های شورتکد را خدمتتان معرفی کنیم تا شما به راحتی درک کنید که چگونه می توان یک قالب منعطف داشت . در حقیقت یکی از راه های داشتن قالب منعطف در وردپرس تسلط داشتن به بحث شورت کد نویسی در وردپرس است .

شورت کد ها در قدم اول و به تنهایی سخت به نظر نمی آید اما شما باید در این زمینه کمی خلاق باشید تا بدانید چگونه می توانید از یک شورت کد استفاده نموده و محتوای خود را در محل مد نظر کنترل کنید . انعطافی که می توان با شورت کد ها در قالب های وردپرسی داشت واقعا بی نظیر است . شما اگر قالب نویس وردپرس باشید و به مبحث شورت کد نویسی تسلط نداشته باشید شاید در برخی قسمت ها احساس کنید که نیاز دارید تا محتوا های خاصی را در محلی خاص نمایش دهید ، اینجاست که شما باید به سراغ یادگیری شورت کدها بروید .

آموزش کدهای کوتاه در وردپرس

تصور کنید که شما بخشی از وب سایت را برای کاربران ویزه در نظر گرفته و قصد دارید تا کاربران تنها به شرط ورود بتواند محتوای اعضای Vip را مشاهده نمایند . هدف از این موضوع این است که شما بتوانید به این بهانه از کاربران اطلاعات تماس همچون شماره تماس یا ایمیل دریافت کنید و بعد ها جهت ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات و اطلاع رسانی از آن استفاده کنید . در این حالت می توانید از شورت کد ها به راحتی استفاده کنید و طبق قوانین شورت کد نویسی به قالب خود انعطاف دهید .

شورت کد نویسی و پلاگین نویسی

اگر شما هم از آن دسته دانشجویانی هستید که قصد دارید تا یک گام بزرگتر در زمینه تسلط به وردپرس برداشته و مهارت های خود را افزایش دهید حتما نیم نگاهی هم به بخش پلاگین نویسی خواهید داشت . از آنجایی که می توان گفت بیش از 50% مباحث پلاگین نویسی مشابه با موارد قالب نویسی هستند پس شما با ورود به دنیای پلاگین نویسی سرعت بیشتری خواهید داشت . اما یکی از مواردی که در پلاگین نویسی وجود دارد ساخت شورت کد است . زمانی که شما یک پلاگین را به کاربر نهایی خود تحویل میدهید باید خروجی مناسبی از آن به نمایش بگذارید . برای مثال تصور کنید که شما یک فرم تماس دارید و قصد دارید که این فرم تماس را در قالب یک پلاگین به کاربر نهایی خود ارائه کنید .

پس از اینکه کاربر نهایی پلاگین را نصب نموده و تنظیمات آن را مطابق با نیاز وب سایت انجام داد ، لازم است تا بتواند این فرم را در وب سایت خود و در محل مد نظر نمایش دهد . در این شرایط می توانید به کمک شورت کدها ، پلاگین خود را بسیار قدرتمند نمائید . اکثر پلاگین هایی که بسیار انعطاف بالایی دارند به کمک شورت کد ها امکان زیادی برای کاربران نهایی خود فراهم می کنند برای مثال چندین افرونه مشهور وردپرس که از شورت کد ها استفاده می کنند :

  • افزونه رولوشن اسلایدر (slider revolution) که محبوب ترین افزونه وردپرس برای ساخت اسلایدشو های پیشرفته است
  • افزونه فرم تماس 7 (Contact Form 7) که برای ساخت فرم های تماس با ما به کار می رود
  • افزونه میل پوت یا همان خبرنامه (MailPoet) که جهت ایجاد بخش خبرنامه در سایت استفاده می شود
  • افزونه ایزی دیجیتال دانلود (Easy Digital Downloads) که برای ساخت فروشگاه فایل های دانلودی است
  • افزونه خبر خوان وردپرس (RSS AutoPilot) و … که این افزونه هم برای ایجاد فید خبرخوان سایت به کار می رود

این موارد تنها چند نمونه از افزونه های بسیار پر طرفدار در وردپرس هستند که در اخل آنها از شورت کد ها استفاده شده است و نحوه کار آن ها نیز با شورت کد است . پس با این توضیحات میتوان فهمید که تسلط به بحث شورت کد ها تا چه اندازه در مهارت ما در بخش کنترل قالب و داشتن قالب هایی منعظف و همچنین طراحی پلاگین های قدرتمند ضروری است . اگر شما علاقمند به توسعه مهارت های خود در وردپرس هستید حتما توصیه میکنیم این دوره فوق العاده کامل را با نکات مهمی که داخل هر قسمت آن ارائه شده است به خوبی یاد گرفته و با کمی خلاقیت و درک مفاهیم شورت کد ، توانایی ممکن کردن هر غیر ممکنی در وردپرس را داشته باشید .

مثال های کاربردی شورتکد وردپرس

همانگونه که در قسمت توضیحات دوره هم مشاهده نمودید در این دوره آموزش شورت کد نویسی وردپرس مثال های بسیار فوق العاده و کاملی خدمتتان ارائه شده است . از جمله بخش عضویت vip ، افزونه اسلایدر ، فرم تماس ، باکس های محتوا و … که هر کدام نمونه هایی از بخش های مختلف قالب است و شما می توانید با درک مثال هر بخش ، نمونه های قدرتمند تر و بیشتر برای همان قسمت ها طراحی کنید .

شما می توانید به راحتی برای بخش محصولات فروشگاه خود از شورت کد ها استفاده کنید و شورت کد نویسی برای ووکامرس انجام دهید . یا بعنوان مثال برای قسمت نمونه کارهای سایت شورت کد تنظیم کنید . در کل می توانید قسمت هایی که بسیار سخت به نظر میرسد را با شورت کد ها آسان تر کنید . برای مثال همان بخش مطالب اعضای ویژه را می توانید بسیار راحت با همین شورت کد ها پیاده کنید که در صورت نبود شورت کد ها نیاز به حجم زیادی از کد نویسی خواهیم داشت .

با درک ماهیت یک شورت کد می توانید برنامه نویسی منظمی داخل آن طراحی کنید تا با دریافت یا ارسال مقادیری مشخص ، به شما خروجی مشخصی ارائه نماید . آموزش طراحی شورت کد برای وردپرس در دوره های آموزشی ساخت قالب وردپرس معمولا تدریس نمی شود و شما باید در دوره های آموزشی مجزا این دوره را آموزش دیده و از آن استفاده کنید . در حقیقت مقصود این است که شما برای یادگیری بهتر دوره شورت کد ، باید کمی به نحوه طراحی قالب آشنایی داشته باشید . خوشبختانه در وب سایت سئو 90 ، دوره آموزشی کاملی برای آموزش طراحی قالب خدمتتان ارائه شده است که این دوره رایگان بوده و با نام وردپرسی شو در سایت قرار گرفته است . ضمن اینکه حتما باید با زبان برنامه نویسی php نیز آشنایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی کد زنی کنید .

لذا از این جهت آشنایی با زبان برنامه نویسی php و آشنایی با نحوه ساخت قالب های وردپرسی شرط شروع این دوره است لذا این دوره برای دانشجویانی که در سطح متوسط هستند مناسب است و توصیه می کنیم دانشجویان متعددی بعد از تسلط به مباحث پایه وارد این دوره آموزشی شوند چرا که برنامه نویسی هایی که صورت خواهد گرفت کمی نیاز به آشنایی با نحوه کار قالب های وردپرس دارد و شما باید بدانید که برای شورت کد نویسی نیاز به کدام فایل های قالب دارد . در ادامه می توانید سرفصل های دوره را مشاهده نموده و اطلاعات کاملی در رابطه با شورت کد های وردپرس و ماهیت آنها مطالعه نمائید .

شورتکد وردپرس در اصل چیست ؟

شورتکد ها همانگونه که از نام آنها مشخص است کدهای کوتاه شده هستند به این معنی که ما به کمک یک کد کوتاه بتوانیم کارهای زیادی را انجام دهیم . اگر به نحوه ساخت شورت کد در این دوره مسلط شدید و یا اینکه مطالعه خیلی مختصری در رابطه با شورت کد وردپرس دارید می توانید به راحتی دریابید که وردپرس سیستم شورت کد را با یک برنامه ریزی اساسی و فکر جمعی فوق العاده پیاده کرده است و می توان گفت شورت کد یک بخش بسیار خلاقانه داخل قالب ها و افزونه های وردپرس محسوب می شود .

شورت کد ها از نسخه 2.5 بر روی وردپرس قرار گرفتند و به برنامه نویسان معرفی شدند

شما بجای اینکه داخل صفحات مختلف حجم زیادی از کدها را تکرار کنید ، می توانید فقط یکبار کد بنویسید ، این کد را ذخیره کنید و یک شناسه مشخص در قالب یک شورتکد برای آن تنظیم کنید . نحوه ساخت شورت کد ها نیاز به خلاقیت دارد اما استفاده از آن بسیار راحت است . شما می توانید تمامی کدهایی که برای ساخت یک فرم تماس نیاز است را داخل یک شورتکد قرار داده و در نهایت یک کد کوچک برای کاربر نهایی ارائه کنید که این کد ها معمولا نیم خط بیشتر نیستند .

آموزش ساختن شورتکد در وردپرس

سیستم شورت کدها به این شکل است که محدود نیستند و شما میتوانید هر المانی را داخل آن قرا دهید المان هایی همچون فرم ، ویدئو ، اسلایدر ، مودال ، آکاردئون ، نمونه محصول ، متن و … که از این جهت شورت کدها باعث انعطاف قالب هستند . شورت کد ها در استفاده ، هیچ محدودیتی ندارند و می توان در بخش های مختلف قالب از آنها استفاده کرد . معرف شورت کد ها علامت [………] است . یعنی در بین دو کروشه اطلاعاتی قرار می گیرد که مهم ترین آنها نام شورت کد است و می توان مقادیر مشخصی هم به این شورت کد ارسال کرد تا متناسب با ورودی ها ، مقادیر مورد انتظار خروجی را برای ما نمایش دهد . شورت کد ها می تواند به صورت منفرد یعنی به به این شکل [………] و یا به شکل مزدوج باشند یعنی به این شکل [………/] [………] که بازهم می توان در بین دو المان شورت کد یکسری کدهای خاص قرار داد .

معایب شورت کد چیست ؟

مطمئنا هر المانی در طراحی قالب های وردپرس ، مزایایی در اختیار ما قرار میدهد اما خب در این بین ممکن است معایبی هم داشته باشند . شورت کد ها در کل معایب خاصی ندارند اما فقط یک مشکل در رابطه با شورت کد ها وجود دارد که این مورد هم باعث ایجاد اختلال در سایت شما نخواهد شد .

زمانی که شما قالبی را نصب می کنید که برخی شورت کد ها داخل آن تعریف شده است ، و شما از این شورت کدها برای نمایش محتوا استفاده می کنید ، اگر به هر دلیلی قالب سایت خود را تغییر دهید ، به دلیل اینکه شورت کد ها هنوز در داخل صفحات سایت شما هستند و متعلق به قالب قبلی شما بودند ، پس عملا برای شما خروجی ندارند . اما یک مزیت بسیار خوب هم دارد که نبودن شورت کد باعث بروز خطا در صفحاتی که در آنها از شورت کد استفاده کردید نخواهد شد . یعنی شما با پیغام های خطا و … مواجه نخواهید شد و قالب شما در قسمت هایی که شما دستور شورت کد قرار دادید دیگر محتوایی نمایش نخواهد داد بجز دستور شورت کد که عینا برای شما نمایش داده خواهد شد . گویا که متنی به شکل انگلیسی بین دو کروشه در آن قسمت از صفحه نوشته شده است .

اگر شما در داخل قالب توابع خاصی تعریف کنید و شروط کنترلی برای این توابع کدنویسی نشوند ، قالب شما دچار خطا خواهد شد و مجبور هستید تا قالب خود را عیب یابی کنید . اما خوشبختانه شورت کد ها اینگونه مشکلاتی ندارند و نهایت مشکلی که با حذف شورت کد ها بوجود خواهد آمد عدم نمایش محتوای نهایی شورت کد است .

فصل 1
جلسات آموزش دوره شورتکد
شامل 8 جلسه
1
معرفی شورتکد ، نحوه تعریف و انواع روش های نمایش شورتکد
00:23:59
2
ارسال متغیر به شورتکد ، معرفی توابع شورتکد ، شورتکد vip
00:25:06
3
ایجاد شورتکد مطالب ، توابع کاربردی
00:24:34
4
توابع کاربردی شورتکد ، پروژه ساخت اسلایدر
00:23:16
5
معرفی و کار با شورتکد های پیشفرض وردپرس
00:23:09
6
ساخت شورتکد فرم تماس با ما ، طراحی فرم
00:21:43
7
برنامه نویسی شورتکد فرم تماس شامل حذف و ویرایش و…
00:23:44
8
ادامه برنامه نویسی فرم تماس اختصاصی با شورتکد
00:19:55
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
رجب لو ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام الان میشه خرید منظورم کامل شده همه قسمت ها ؟

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

با سلام بله دوره کامل هست

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰
5

دوستان دوره جدید شورتکد نویسی با سرفصل های بسیار کامل منتشر شد

خرید آنلاین