بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره
سئو نود » آموزش وردپرس » آموزش جامع فروشگاه ساز ووکامرس ، راه اندازی سایت فروشگاهی

آموزش جامع فروشگاه ساز ووکامرس ، راه اندازی سایت فروشگاهی

90 دانشجو 5

آیا آماده هستید تا در کوتاه ترین زمان فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده و در کمتر از یک هفته فروش اینترنتی خود را آغاز کنید ؟ فاصله شما با یک فروشگاه اینترنتی کامل و آماده فروش تنها 1 دوره آموزشی است . دوره آموزش ووکامرس !

رایگان

شاید بتوان گفت فروشگاه ساز ووکامرس تنها افزونه فروشگاهی وردپرس است که میتوانید یک فروشگاه کامل و بی نقص را به شکل رایگان توسط آن پیاده کنید ! افزونه های انگشت شماری برای راه اندازی فروشگاه داخل وردپرس وجود دارد و این افزونه ها به قدری گمنام هستند که شمار زیادی از وردپرس کاران حتی با اسامی آنها نیز آشنایی ندارند و هرجا صحبت از فروشگاه ساز در وردپرس باشد ، تنها نامی که خواهید شنید ووکامرس است .

این افزونه بخش بسیار بسیار زیادی از خدمات خود را در یک هسته رایگان ارائه کرده و شما میتوانید تنها با نصب وردپرس ، نصب یک قالب فروشگاهی سازگار با ووکامرس و نهایتا خود افزونه فروشگاه ساز ، یک فروشگاه اینترنتی آماده فروش داشته باشید . اتصال درگاه های بانکی باوجود افزونه هایی که برای ووکامرس ایجاد شده تنها در چند ثانیه محقق خواهد شد و شما میتوانید در عرض 1 ساعت فروش اینترنتی خود را آغاز کنید . پس با این توصیف ها ، ووکامرس و یادگیری کار با تمام ویژگی های اصلی و جانبی این افزونه خالی از لطف نیست .

سئوالات متداول
پیشنیاز دوره چیست ؟

برای شروع دوره آموزش ووکامرس تنها کافیست تا به سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنایی داشته باشید که البته برای این مورد نیز میتوانید از دوره قدم اول وردپرس در سایت استفاده کنید .

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

تمامی دانشجویانی که علاقمند هستند تا به سیر تا پیاز فروشگاه ساز ووکامرس مسلط شده و همچنین سایت فروشگاهی خودشان را در کوتاه ترین زمان راه اندازی کنند می توانند در این دوره شرکت کنند .

آیا این دوره پروژه محور است ؟

بله ! دراین دوره یک سایت فروشگاهی را در روی دامنه و هاست واقعی اجرا نموده و با بخش های مختلف آن کاملا کار خواهیم کرد که نهایتا میتوانید سایت فروشگاهی خودتان را راه اندازی کرده و فروش آنلاین را شروع کنید .

در این دوره آموزشی همراه شما خواهیم بود تا از صفر تا صد این افزونه را مو به مو و بصورت تشریحی بررسی کنیم . اگر تصمیم دارید تا یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و یا مدیریت یک فروشگاه در وردپرس را عهده دار شوید ، لازم است تا با نحوه کار تمامی گزینه های موجود در تنظیمات ووکامرس از ریز تا درشت آشنایی داشته باشید . نحوه ایجاد کوپن های تخفیف ، اعمال مالیات ، نحوه قیمت گذاری متغیر ، اعمال فیلتر بروی محصول ، کنترل موجودی ، کنترل قالب فروشگاهی و ده‌ها مورد دیگر لازمه تبدیل شدن شما به یک فرد ماهر در زمینه فروشگاه ساز ووکامرس خواهد بود .

چرا باید در ابتدا ووکامرس را یادگرفت و به سراغ سیستم هایی همچون مجنتو یا اوپن کارت نرفت ؟

اگر اطلاعی در مورد سیستم های فروشگاه ساز ندارید ، به شکل مختصر و سریع میتوان اینگونه گفت که برخی سیستم ها تحت عناوینی همچون مجنتو ، پرستاشاپ و اوپن کارت و … وجود دارند که اساسا برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی ایجاد شده است و هسته سنگینی بر روی آنها سوار شده تا بتوانند تمامی امکانات یک فروشگاه را برای استفاده کنندگان آن فراهم کنند . این سیستم ها رایگان هستند اما هزینه نگهداری و تغییرات آنها بسیار بالا است !

همانطور که بالاتر گفته شد ، سریع ترین روش راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ، استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس در کنار افزونه فروشگاه ساز ووکامرس است ! از آنجایی که وردپرس همیشه با افزونه های جانبی خود ، قدرت نمایی کرده است ، در مورد ووکامرس عملا تنها یک افزونه را به نمایش نگذاشته ، بلکه یک سایت فروشگاهی معرفی می کند! به این دلیل که ووکامرس دریایی از تنظیمات و امکانات مختلف است که به شما امکان فروش هر نوع محصول ، تحت هر شرایطی را خواهد داد .

امکاناتی همچون همکاری در فروش ، چندفروشندگی ، خرید در چندمرحله ، بازاریابی و … به راحتی تنها با انجام چند تنظیمات ساده در ووکامرس و در عرض چند دقیقه امکان پذیر است . هدف از ارائه این دوره یا نگارش این مطالب ، تخریب سیستم های فروشگاه ساز همچون مجنتو یا اوپن کارت و پرستا شاپ نیست ! اما حقیقتا اگر شخصی از ابتدا و گام صفر قصد دارد تا یک سایت فروشگاهی را برای خود راه اندازی کند ، با توجه به وجود برخی دشواری ها و تنظیمات چند بخشی در سیستم های فروشگاه ساز ذکر شده ، ممکن است دچار سردرگمی و ناامیدی شود !

مورد بعدی اینکه اگر در هر یک از سیستم های فروشگاه ساز بخصوص اوپن کارت و پرستاشاپ ، دچار مشکلی شوید ، پشتیبانی لازم و کافی برای شما وجود ندارد به این دلیل که اگر همین حالا در داخل گوگل برای اوپن کارت به دنبال قالب ، افزونه و یا تیم پشتیبانی باشید ، شاید کمتر از 10 وب سایت در داخل کشور مشغول به کار در این زمینه هستند و در نتیجه شما بیشتر اوقات تنها هستید .

نکته مهم بعدی در مورد تعدد قالب ها و افزونه های جانبی ووکامرس است . درحال حاضر بیش از چندمیلیون قالب فروشگاهی و نزدیک به 1 میلیون افزونه جانبی برای فروشگاه ساز ووکامرس ایجاد شده و شما میتوانید از بین میلیون ها تمپلیت که هم اکنون در مارکت های داخلی و خارجی بفروش گذاشته شده ، هم به شکل رایگان و هم با پرداخت هزینه ، قالب مدنظر و دلخواه خود را خریداری کنید . پس از خرید قالب و یا حتی افزونه وردپرس برای ووکامرس ، اگر نیاز به تغییرات یا شخصی سازی در هسته و ظاهر آن را داشتید ، هزاران برنامه نویس قالب و افزونه وردپرس در لحظه ، آماده انجام تغییرات مدنظر شما هستند .

هزینه خرید قالب و افزونه نیز مورد بعدی در رابطه با تفاوت ووکامرس و فروشگاه سازها است . دررابطه با فروشگاه ساز ووکامرس صدها قالب رایگان و آماده به کار وجود دارد که میتوانید حتی بدون پرداخت هزینه ، قالب های مذکور را روی سیستم وردپرس خود نصب کنید . همچنین اگر به دانش طراحی قالب وردپرس آشنایی داشته باشید میتوانید به راحتی یا سلیقه خودتان ، اقدام به طراحی و برنامه نویسی قالب فروشگاهی خودتان کنید . اما در مورد سایر سیستم های فروشگاهی مجنتو و اوپن کارت و … بیش از 95% قالب های موجود غیررایگان هستند و شما بابت هر قالب ملزم به پرداخت هزینه هستید و نکته مهم دیگر مجدد در رابطه با ایجاد تغییرات داخل قالب است که هزینه زیادی برای شما دارد و به دلیل کمبود نیروی متخصص در مورد این سیستم ها ، مجبور هستید تا زمان زیادی را صبر کنید تا تغییرات لازم روی پروژه شما اعمال شود .

موضوع مهم بعدی در مورد دلایل یادگیری ووکامرس ، سادگی کار با این سیستم است . اگر شما هیچ دانشی در مورد کار با ووکامرس نداشته باشید ، پس از نصب فروشگاه ساز ، میتوانید در سطح مبتدی با این افزونه کار را شروع کرده و محصولات خود را اضافه کنید ، و برای بخش های پیشرفته نیز با شرکت در دوره های آموزشی مرتبط ، مثل همین دوره آموزش ووکامرس سایت سئو نود ، میتوانید تنها با یکبار آموزش ، پس از آن به راحتی با این پلاگین فروشگاه ساز کار کنید .

پیکربندی درگاه پرداخت و انجام تنظیمات شخصی سازی این افزونه از محل های مشخصی انجام می شود و شما برای ایجاد یک بخش ، نیازی به انجام تنظیمات در چند بخش مختلف ندارید . برای مثال در فروشگاه ساز اوپن کارت ممکن است برای انجام تنظیمات خاصی بروی یک دسته بندی ، مجبور به مراجعه به 3 بخش مختلف باشید تا تنظیمات مدنظر شما اعمال شود و این برای افراد مبتدی به هیچ عنوان مناسب نیست اما در ووکامرس تمامی تنظیمات قابل فهم بوده و به سادگی آب خوردن است . همچنین مدت زمان یادگیری ووکامرس بسیار سریع تر از سایر سیستم ها است و شما میتوانید در عرض چندساعت تمامی زیر و بم این سیستم را فراگرفته وشروع به کار کنید .

این موارد اصلی ترین گزینه هایی هستند که شما را برای استفاده از ووکامرس جهت راه اندازی فروشگاه و همچنین یادگیری آن علاقمند خواهد کرد . پس با یک حساب ساده و سرانگشتی میتوان گفت یادگیری ووکامرس از هرنظر برای دانشجو و وب مستر عزیز ارزشمند تر است .

در این دوره چه مواردی یاد خواهید گرفت ؟

و اما در مورد دوره آموزش ووکامرس در سئو نود ! در این دوره بسیار جذاب و کاربردی بخش های بسیاری خدمت شما عزیزان آموزش داده خواهد شد تا یکبار برای همیشه ( طبق شعار وب سایت ) از هر موردی بی نیاز شده و یک نابغه ووکامرس باشید . این دوره تنها جنبه آموزش خود افزونه ووکامرس را ندارد و تمامی افزونه های جانبی که در جهت بهتر شدن فرآیند کاری فروشگاه به شما کمک خواهند کرد ، قالب های معروف ، سبک و کاربردی جهت راه اندازی فروشگاه ، روش های دریافت درگاه پرداخت و نماد اعتماد و بسیاری موارد دیگر خدمات دانشجوبان عزیز تدریس خواهد شد .

ابتدا توجه داشته باشید که این دوره آموزشی تنها یک پیشنیاز دارد و در بخش بالای صفحه لینک دوره مربوطه نیز قرار داده شده ( دوره قدم اول وردپرس ) که یک دوره 3 الی 4 ساعته بوده و شما را آماده کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس خواهد نمود ، درصورتی که به وردپرس و نحوه نصب قالب و افزونه و .. آشنایی دارید ، پس احتیاج به پیشیاز خاصی نیست و میتوانید به راحتی در این دوره شرکت کنید .

در ابتدای دوره به بررسی مزایای داشتن یک فروشگاه ایتنرنتی پرداختیم ، و اینکه چرا باید یک سایت با محوریت فروشگاه راه‌اندازی شود و چگونه میتوان یک فروشنده خوب در اینترنت بود ! سپس به معرفی محبوب ترین قالب های فروشگاهی وردپرس خواهیم پرداخت ، و البته نکات مهمی که باید هنگام خرید یک قالب فروشگاهی مدنظر باشد ! سپس یکی از معروف ترین قالب های وردپرسی برای فروشگاه را خریداری نموده و بروی هاست و دامنه مخصوص دوره آپلود خواهیم کرد تا در ابتدای راه ، قالب و ساختار فروشگاه خود را بروی یک دامنه واقعی ایجاد کرده باشیم .

سپس با نصب افزونه های ووکامرس و همچنین ووکامرس فارسی شروع خواهیم کرد . اول از هرچیزی به سراغ بحش های پیکربندی خواهیم رفت تا اولیه ترین و اصلی ترین گزینه های پیکربندی را روی فروشگاه اعمال کنیم . سپس به سراغ آموزش بخش محصولات خواهیم رفت و در این قسمت شما سیـــــــــر تا پیـــــــــــاز افزودن انواع محصول فیزیکی ، دانلودی ، متغیر ، مالیاتی ، کلاس های حمل و نقل ، محاسبات پستی ، محصولات پیشنهادی و … را به دقیق ترین شکل ممکن فرا خواهید گرفت .

ضمن ایجاد محصولات ، دسته بندی اصولی آنها و همچنین نمایش در فروشگاه ، به سراغ ادامه بخش های پیکربندی فروشگاه خواهیم رفت تا نهایتا شما با تمامی امکانات که از طریق ووکامرس میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید را شناخته و بسته به نوع فروش اجناس فروشگاه خود و همچنین نیازهای مخاطب ، این تنظیمات را اعمال کنید .

ووکامرس به شکل پیشفرض دارای بخش ورود و ثبت نام به شکل ایمیل و کلمه عبور است اما میتوانیم با ایجاد یک تجربه کاربری بسیار مناسب ، این قسمت را توسط پنل اسمس راه اندازی کینم تا تنها با یک کد تایید و به سرعت ، امکان ثبت نام و یا ورود در فروشگاه را ایجاد کنیم . اعمال مالیات و کدهای تخفیف چندحالته نیز از بخش هایی هستند که حین پروسه تسویه حساب بسیار مهم هستند و میتوانید بدین طریق در جذب مشتریان بیشتر گام بردارید .

روش دریافت درگاه های پرداخت واسط و همچنین مستقیم و اجرای بی نقص آنها بروی وبسایت ، روش های دریافت ای نماد و شرایط لازم جهت احراز هویت و دریافت فوری نماد اعتماد الکترونیک ، ترفند های شروع فروش از روز اول ، تداوم در جذب مشتری ، روش های بازاریابی و مواردی از این دست نیز در این دوره گنجانده شده و به این ترتیب هنگام اتمام این دوره متوجه خواهید شد که شما یک سایت فروشگاهی را گام به گام با دوره برای خودتان راه اندازی کرده‌اید ! موارد آموزش داده شده در این دوره بسیار زیاد هستند و از این جهت نمیتوان تمامی بخش ها را در این مطلب گنجاند . ویژگی های این فروشگاه ساز بسیار زیاد هستند و هدف اصلی این دوره ، هم آموزش سیر تا پیاز این فروشگاه ساز و هم راه انداری یک سایت فروشگاهی با ظاهر و امکاناتی مناسب برای دانشجویان عزیز است . درصورت داشتن هرسئوالی در مورد دوره آموزش ووکامرس میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید .

فصل 1
آموزش سیر تا پیاز ووکامرس
شامل 20 قسمت
1
اهمیت داشتن فروشگاه اینترنتی ، معرفی ووکامرس ، نصب و راه‌اندازی
00:27:24
2
نصب قالب وودمارت از بسته نصبی بروی دامنه سایت با توضیحات کامل
00:26:00
3
نصب قالب مگاشاپ ، صفر تا صد ساخت دسته بندی در ووکامرس ، افزودن صحیح محصولات
00:27:24
4
صفرتاصد پیکربندی ووکامرس در بخش همگانی و محصولات ، آموزش بخش اطلاعات محصول
00:27:51
5
آموزش کامل مدیریت موجودی ، قسمت حمل و نقل رایگان ، تفکیک مناطق و شروط حمل و نقل
00:29:55
6
آموزش کامل بخش مالیات در فروشگاه و ادامه قسمت حمل و نقل ها در ووکامرس
00:30:03
7
آموزش گزینه ها و کلاس های حمل و نقل ، ارسال با پست و افزودن تحویل در محل محصولات
00:26:29
8
ادامه آموزش قسمت کلاس های حمل و نقل در ووکامرس
00:30:46
9
قسمت پرداخت ها در ووکامرس ، فعال سازی درگاه زرین پال ، پرداخت با چک ، پیکربندی حساب های کاربری
00:30:46
10
پیکربندی قسمت ایمیل ، ادغام و پیشرفته ووکامرس ، معرفی محصولات متغیر
00:27:54
11
محصولات مشابه و تشویقی ، قسمت ویژگی ها و سیرتاپیاز محصولات متغیر ، فایل های دانلودی
00:27:28
12
کلاس های حمل و نقل دانلودی ، حالات مختلف سفارش و عملیات روی آنها ، رمزگذاری آدرس های دانلودی ، محصولات گروهی در ووکامرس
00:29:33
13
محصولات خارجی ، یادداشت خرید ، تعریف اصولی ویژگی های محصولات ، افزودن اقلام و دستمزد به سفارش
00:25:58
14
صفر تا صد کدهای تخفیف در یک فروشگاه اینترنتی ، گزارش گیری در ووکامرس ، حلقه های ترجمه
00:28:05
15
افزودن قسمت مقایسه محصولات ، بروز رسانی لینک های دانلود ، کنترل کننده برگه ها در ووکامرس
00:32:32
16
پیکربندی بخش های باقی مانده در ووکامرس ، راه اندازی بخش فروش عمده در فروشگاه
00:27:05
17
محاسبه هزینه ارسال براساس وزن در فروشگاه ، شخصی سازی فیلد های تسویه حساب در ووکامرس
00:25:30
18
درج متون دلخواه برای محصولات ، آموزش طراحی تصاویر محصولات با فتوشاپ و بهینه سازی
00:22:51
19
راه اندازی پنل اسمس و پیکربندی برای بخش کاربران و سفارشات در فروشگاه
00:29:23
20
بررسی کاربردی ترین افزونه های جانبی ووکامرس
00:26:08
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
میلاد متوکل ۰۸ / ۱۴۰۲
5

من بخش مربوط به ووکامرس این دوره رو خریداری کردم، واقعا عالیی... فقط افسوس میخورم که چرا زودتر با این دوره آشنا نشدم. من همیشه فکر می کردم دوره های انگلیسی تاپ هستند، اما حداقل تو این مورد دوره "آموزش جامع فروشگاه ساز ووکامرس" سئو نود بهترینه. برنامه نویسی عالی، توضیحات عالی تر، خلاقیت های کم نظیر در کدنویسی ،تسلط کامل مدرسین و ... برای کسایی که مثل من دنبال یادگیری کدنویسی وردپرس به خصوص ووکامرس هستند این دوره تنها و بهترینه. مسایلی در این دوره ذکر میشه که آموزشی به اون صورت تو وب حتی وب لاتین هم براشون نیست. یا اگه هم باشه حداقل باید یکی دو هفته ایی وقتتو تلف کنی. بعد از کیفیت بی بدیع دوره ، قسمت مهمتر پشتیبانی بی چون و چرا آقای بیگلری است. من سوالاتی خارج از دوره داشتم که واقعا بدون کوچک ترین چشم داشتی به طور کامل توضیح دادند و طراحی کردند. نکته سومی هم که هست آپدیت های دوره است که واقعا عین دوره های معتبر یودمی و خارجی که دانشجو و دوره رو رها نمی کنند به امون خدا، اینجا هم من چندین آپدیت باحال دیدم... دمشون گرم. از نظر من اگر کسی دنبال یادگیری فرانت اند و بک اند در وردپرس و البته ووکامرس است این بهترین دوره خواهد بود براش، بازم ممنونم از تیم عالی سئو نود. 5 ستاره هم کمه واقعا :)

مدیر سئو نود ۰۸ / ۱۴۰۲

با سلام خدمت شما دوست عزیز و با تشکر از نظر لطف شما بدون شک پشتیبانی از دانشجویان عزیز دوره های سئو ۹۰ را وظیفه ذاتی خود دانسته و راهنمایی های خارج از دوره حداقل کاریست که میتوانیم برای افراد خوش ذوق و خلاق ارائه کنیم. هدف اصلی مجموعه سئو ۹۰ تولید دوره های متناسب و ویژه بازار کار است و همیشه ما این خط مش را ادامه خواهیم داد.

مهدی لطفی ۰۴ / ۱۴۰۲
5

سلام استاد قدیمی عزیز یه سوال داشتم این دوره الان تموم شده یا داره ادامه پیدا میکنه؟چون من میخواستم فروشگاه بزنم میخواستم بدونم که میه بدون کدنوییسی کردن و با دیدن این دوره فروشگاهمو راه بندازم؟مرسی از آموزش های عالی شما

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۲

سلام مهدی عزیز ، دوره الان در حال برگزاری هست و داریم ضبط میکنیم آموزش هارو ، اخیرا 10 قسمت اضافه شده که تا انتهای هفته بعد این دوره کاملا به اتمام خواهد رسید و بعدا اگر نیاز به بروزرسانی بود انجام خواهیم داد

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود