بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !
سئو نود » آموزش فرانت » دوره آموزش طراحی منو ریسپانسیو با css و jQuery

دوره آموزش طراحی منو ریسپانسیو با css و jQuery

57 دانشجو 5

بهترین دوره آموزش طراحی منو رسپانسیو با css و jQuery ، آموزش ساخت منو رسپانسیو برای تمامی وب سایت ها بدون استفاده از بوت استرپ و فریمورک ، قابل استفاده برای تمامی قالب ها بدون مشکل

99,000 تومان

دوره آموزشی طراحی منو رسپانسیو با css و jQuery برای آن دسته از دانشجویانی تهیه و تنظیم شده است که در زمینه فرانت مشغول به یادگیری و یا فعالیت هستند و قصد دارند تا به کمک دانش و تخصص خود در css و jQuery ، و بدون نیاز به فریمورک هایی همچون بوت استرپ و … منو های رسپانسیو بسیار شیک و بدون مشکل را طراحی کنند .

در این دوره روشی به شما آموزش داده خواهد شد که بتوانید یکبار برای همیشه با یک سیستم اصولی ، منو های رسپانسیو را برای قالب های خودتان طراحی کنید . قبل از هر چیزی باید دید که چرا ما ترجیح میدهیم تا از منو های رسپانسیو آماده استفاده نکنیم و منو های سایت را با دانش خود طراحی کنیم . اگر شما به برنامه نویسی قالب های وردپرسی ، سایر سیستم های مدیریت محتوا و یا cms های اختصاصی کمی آشنایی داشته باشید ، ممکن است متوجه شوید که در صورت استفاده از منو های طراحی شده در فریمورک هایی همچون بوت استرپ و … به دلیل وجود کلاس ها و آیتم های مختلف در داخل آنها ، داینامیک سازی منو با کمی مشکل مواجه است . اگر آشنایی سطح متوسط با قالب نویسی وردپرس داشته باشید ، حتما با بخش داینامیک سازی منو ها در وردپرس کار کردید . منو ها در وردپرس به کمک توابعی مشخص با توجه به پارامتر های آن ها تنظیم می شوند .

سئوالات متداول دوره
پیشنیاز این دوره چیست ؟

برای شرکت در این دوره لازم است تا تسلط نسبی به Css و همچنین jQuery داشته باشید تا بتوانید به راحتی از آموزش های این دوره استفاده کنید .

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

فرانت کارانی که قصد دارند تا برای قالب هایی که طراحی می کنند منو های واکنشگرای اختصاصی داشته باشند میتوانند در این دوره شرکت کنند .

زمانی که ساختار منو چیزی بجز ساختار های اولیه html بوده و دارای کلاس هاص اضافی باشد ، نمی توان داینامیک سازی مناسبی روی این منو انجام داد . اما زمانی که ساختار منو ساده بوده و ویژگی های منو توسط کلاس های css کنترل شوند ، می توانیم به راحتی در وردپرس و حتی سایر سیستم های اختصاصی ، برنامه نویسی منو های داینامیک را انجام دهیم چرا که وابسته به کلاس های داخل html نیستیم و تمام ویژگی های منو از طریق فایل های css و کلاس های اصلی منو تکمیل می شود . به مثال زیر توجه نمائید :

<ul class="dropdown-menu" aria-labelledby="navbarDropdown">
  <li><a class="dropdown-item" href="#">item 1</a></li>
  <li><a class="dropdown-item" href="#">item 2</a></li>
  <li>
    <hr class="dropdown-divider">
    <a class="dropdown-item" href="#">Something else</a>
  </li>
</ul>

این مثال منو بوت استرپ در نسخه 5 است . شما می توانید به راحتی از این منو در طراحی قالب استفاده کنید و ظاهر سایت خود را در حالت منو های موبایل ایجاد کنید . اما زمانی که این قالب در اختیار برنامه نویس قرار گیرد ، با مشکلات زیادی در داینامیک سازی مواجه خواهد شد . پس لازم است تا به عنوان یک طراح ماهر و کار درست ، در فکر همه جوانب باشیم . اگر به روش طراحی منو های رسپانسیو آشنا باشید ، می توانید در کمتر از 1 ساعت ، منو رسپانسیو فوق العاده کاملی برای قالب طراحی کنید . ضمن اینکه با یکبار طراحی منو و یادگیری روش طراحی ، دیگر نیازی به طراحی مجدد آن نیست و می توانید برای تمامی قالب ها از کد نوشته شده استفاده نموده و مطابق با ساختار قالب ، این منو را تغییر دهید . اما نمونه کد html منو طراحی شده توسط ما در این دوره به این شکل است :

<ul>
  <li><a href="#">item 1</a></li>
  <li><a href="#">item 2</a></li>
  <li><a href="#">Something else</a></li>
</ul>

پس سورس کد ما در این دوره بسیار ساده و تنها با المان های اصلی html است . تمامی کنترل های این منو توسط کلاس های اصلی قالب خواهد بود . پس هیج مشکلی در آینده و بخش های برنامه نویسی نخواهیم داشت . در این دوره 2 منو رسپانسیو فوق العاده را خدمتتان آموزش خواهیم داد . منو اول دارای ویژگی های کامل است و شما می توانید بدون مشکل ، در هر طیف از وب سایت ها ، از این منو بدون محدودیت در نمایش یا تعداد سطوح منو ، آن را اجرا کنید . منو دوم ، کمی ساده تر و مخصوص منو وب سایت های لندینگ پیچ و تک صفحه ، و یا منو های یک سطحی است . هر دو این منو ها بدون مشکل قابل اجرا با توجه به نوع پروژه هستند . در آموزش این منو ها ، تمامی نکات به همراه ریز نکات مد نظر گرفته شده است تا هیچ مشکلی در استفاده از این منو در هر حالت وجود نداشته باشد . یعنی تمامی رفتار های کاربر در نظر گرفته شده است .

آموزش ساخت منو رسپانسیو بدون بوت استرپ

همانطور که گفته شد ، در این دوره هیچ یک از فریمورک ها دخالتی ندارند ، و تنها به کمک css و jQuery ، منو های رسپانسیو را طراحی و تنظیم خواهیم کرد . شاید برخی از پروژه های طراحی اصلا نیازی به فریمورک نداشته باشند و بتوان در ساده ترین حالت قالب مد نظر را پیاده سازی کرد . اما صرفا بخاطر داشتن یک منو رسپانسیو در سایت ، فریمورک بوت استرپ به پروژه اضافه شده و باعث سنگین شدن آن شود .

زمانی که شما توانایی طراحی منو های رسپانسیو را دارید نیازی به استفاده از تمپلیت های آماده ندارید . باید توجه داشته باشید که هر افزونه و یا هر کتابخانه یک بار اضافی بر روی قالب و وب سایت شما محسوب می شود که برای یک طراح کار بلد استفاده از روش های حاشیه کمی وجه کار او را کم خواهد کرد .

در این دوره از فریمورک بوت استرپ تنها برای تنظیم ستون بندی های صفحه و آیکون فونت ها استفاده شده است ( به دلیل نظم پروژه ) و کوچکترین استفاده از این فریمورک برای طراحی منو ها نشده است . تمامی ساختار منو و تمامی افکت ها و انیمیشن ها و …. تنها توسط css و jQuery اجرا شده است .

همانطور که بالاتر هم گفته شد برای این دوره شما به 2 پیشنیاز اصلی احتیاج خواهید داشت . پیشنیاز اصلی و اولیه ، زبان طراحی css می باشد . بدون داشتن دانش css عملا شروع این دوره ممکن نیست چرا که دیزاین و طراحی کلی منو ها توسط این زبان صورت خواهد گفت و برخی دستورات در این دوره آموزش داده شدند که شما باید به نحوه کار آنها اشراف داشته باشید . پیشنیاز دوم jQuery است . jQuery یک کتابخانه از زبان جاوا اسکریپت است که به ما کمک خواهد کرد تا منو های رسپانسیو را بخوبی کنترل کنیم . پس حتما دقت داشته باشید که تسلط نسبی به css و jQuery حتما برای این دوره لازم است .

قالب اول این دوره یک قالب رستوران است که البته تنها یک صفحه داشته و محتوا خاصی داخل آن نیست . مهم ترین قسمت این قالب ها منو است . طراحی این منو به شکلی عمودی و محل ظاهر شدن آن از راست به چپ می باشد . منو دوم برای یک قالب نوشیدنی طراحی شده است که افکت آن از بالا به پایین بوده و طراحی جذابی دارد دقیقا همان نمونه هایی که در ویدئو پیش نمایش معرفی شدند در این دوره خدمتتان آموزش داده خواهند شد .

اگر در زمینه css و jQuery مشکل دارید و تسلط نسبتا مناسب در این دو زبان نداشتید می توانید از دوره های ارائه شده در داخل سایت استفاده نموده و لذت ببرید . دوره های css و jQuery سایت ، به شکل کاملا پروژه محور و از نقطه 0 آموزش داده شدند . شما با یکبار شرکت در دوره های سایت می توانید به تمامی نکات موجود در هر یک از سرفصل ها مسلط شده و با خیال راحت مسیر خود را ادامه دهید . برای راحتی در این دوره حتما توصیه می کنیم قبل از شروع ، در دوره رایگان آموزش طراحی منو های آبشاری با css شرکت کنید .

آموزش ویدئویی طراحی منو موبایلی

برخی از دوستان ممکن است طراحی منو رسپانسیو را با عنوان منو موبایلی هم خطاب کنند . در حقیقت منو موبایل با منو رسپانسیو تفاوتی ندارد و این منو ها برای نمایش در موبایل طراحی می شوند . اصولا عرض نمایشگر های موبایل در هر دو حالت افقی و عمودی کمتر است و تعداد آیتم منو های سایت نیز بیشتر از 4 یا 5 آیتم هستند که در عرض موبایل بخوبی نمایش داده نمی شوند . از این جهت منو های موبایل را باید به درستی طراحی کرد . خب دو نمونه از قالب های مناسب را در این دوره خدمت شما آموزش دادیم تا بتوانید به راحتی منو های موبایلی را بدون آسیب به منو اصلی اجرا کنید .

آموزش هایی که به شکل متنی ارائه می شوند معمولا برای دانشجویان مبتدی سخت تر هستند و درک نحوه ساخت این منو ها برای آنها دشوار است . اما در دوره های ویدئویی امکان توضیح بسیار بیشتر و مناسب تر ، به همراه مثال های دقیق و عملی و البته رفع اشکالات بسیار راحت تر است .

وب سایت ما در این مورد تجربه خود را بخوبی به کار گرفته است و دوره هایی که به عنوان بخش های تکمیلی طراحی یا برنامه نویسی هستند را در قالب دوره های کوچک و جمع بندی شده ، با مثال های کاملا عملی و کامل خدمت دانشجوبان ارائه نموده است . این دوره نیز یکی از دوره های جعبه ایزار برای قسمت طراحی محسوب می شود . آموزش طراحی منو موبایل یکی از سرفصل هایی است که دانشجویان پس از آموزش css و حتی jQuery معمولا با آن مشکل دارند . این مشکل به این دلیل است که باید یک پترن طراحی در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند با الهام گیری از این پترن ، نمونه های بیشتری را طراحی کنند .

دقیقا همانند این است که شما در گام اول نحوه کار با قسمتی از یک نمونه خاصی را یاد گرفته و سپس بر اساس آن ، نمونه های بیشتری را طراحی کنید . ساخت و طراحی منو های موبایلی ، دارای یک اصول و پترن خاص است که شما با یادگیری آن پترن و چند نکته بسیار مهم که در رابطه با طراحی منو های موبایل وجود دارد ، می توانید این پترن را تغییر داده و با توجه به طرح قالب نهایی ، انواع منو های موبایلی را طراحی کنید . پس در این دوره همراه ما باشید تا در چند قسمت مختصر و بسیار مفید ، آموزش طراحی منو های موبایل را یکبار برای همیشه یاد گرفته و راحت باشیم . برای سنجش سطح کیفی این دوره می توانید از ویدئو معرفی و همچنین ویدئو پیش نمایش جلسات که در ادامه این قسمت ارائه شده است استفاده نمائید .

پیش نمایش بخش هایی از دوره آموزش طراحی منو موبایلی

این ویدئو بخشی از جلسات آموزشی در این دوره می باشد . این قسمت جهت سنجش کیفیت آموزش و همچنین تصویر و صوت ویدئو ها خدمتتان ارائه شده است . در تمامی دوره های آموزشی سعی کردیم تا ضمن رعایت حجم مناسب برای هر ویدئو ، کیفیت تصویر و همچنین صدا بسیار مناسب و متناسب با حجم ویدئو ها باشد تا دانشجویان عزیز بتوانند به راحتی از محتوا دوره های ویدئویی استفاده نمایند . در این دوره نیز می توانید با کیفیتی مناسب ، محتوای آموزشی را بخوبی فرا گرفته و بر مهارت های خود اضافه نمائید .

فصل 1
جلسات آموزشی در این دوره
شامل 5 قسمت
1
طراحی منو اصلی سایت در بی نهایت سطح
00:27:00
2
بخش اول طراحی منو رسپانسیو رستوران
00:28:41
3
بخش دوم طراحی منو رسپانسیو رستوران
00:28:23
4
آموزش تمامی نکات طراحی منو های رسپانسیو
00:12:09
5
طراحی منو رسپانسیو برای سایت های لندینگ پیچ
00:20:00
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
محبت سلامی ۰۳ / ۱۴۰۳

سلام استاد ممنون از شما خوبیه این دوره اینجا بود که وابسته به ابزار خاصی نبود و با زبان های مشخصی همه منو ها طراحی شدند و بنظرم این انعطاف آموزش رو نشون میده که میشه برای هر وب سایتی این منو رو طراحی کرد

محمد امین رضایی ۰۹ / ۱۴۰۱
5

برای منو موبایلی عالیه خیلی خیلی خوب تدریس شده که همه باگ ها هم رفع شده

کشویری ۰۷ / ۱۴۰۰

سلام روز بخیر میخواستم بپرسم آیا این منوها برای قالب وردپرس فروشگاهی کاربرد دارند ؟

امید قدیمی ۰۷ / ۱۴۰۰

با سلام ، بله بدون مشکل

Jan ۰۷ / ۱۴۰۰

خوب و کامله ارزش خریدن داره فقط خودشونم گفتن حتما یکم css و جیکوئری بلد باشید که راحت بسازید

rahimvip ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام پیش نمایش کار کجاست پس

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

با سلام در ویدئو معرفی دوره تمامی جزئیات خدمتتان توضیح داده شدند

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰
5

یک دوره بسیار کاربردی برای طراحان عزیز

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود