بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت
سئو 90 » دانلود ها » آموزش وردپرس » قدم اول وردپرس – آموزش کار با وردپرس

قدم اول وردپرس – آموزش کار با وردپرس

125 دانشجو 5

در داخل این پکیج که به شکل رایگان ارائه شده ، نحوه نصب و همچنین کار با تمامی قسمت های داخل وردپرس را جز به جز و به شکل کامل یاد خواهید گرفت تا بعد از این دوره وارد برنامه نویسی وردپرس شوید .

رایگان

دوستان خوب سئو 90 شما وارد اولین قدم از آموزش وردپرس و نقشه راه وردپرس شدید . ما در داخل سئو 90 یک نقشه راه برای شما تنظیم کردیم که شما اگر طبق این نقشه پیش روید ، قادر هستید تا طبق یک مسیر مشخص ، قدم به قدم تبدیل به یک متخصص در زمینه وردپرس شوید . دوستان عزیز برای اینکه شما تبدیل به یک وردپرس کار ماهر و متخصص شوید لازم است تا نقشه راه را داشته باشید . با داشتن این نقشه شما میدانید که در قدم اول باید چکار کنید ، قدم دوم ، قدم سوم و … به همین ترتیب مسیر را ادامه دهید تا کم کم به مباحث مختلف مسلط شوید .

ما در یک راه صحیح ، سرفصل های مناسب را کنار هم جمع کردیم تا شما طبق یک اصول درست و طبق پیش نیاز هایی که برای هر بخش دیگر لازم است در این راه رو پیش روید . اولین خانه این راه ، قدم اول وردپرس است که شما اکنون داخل آن هستید . شما برای وارد شدن به این مسیر باید قبل از هرچیزی وردپرس را شناخته و بدانید که این سیستم اصلا کجاست ! به چه نحوی میتوان آن را دانلود کرد و چگونه این سیستم مدیریت محتوای محبوب را بر روی سیستم خود نصب کرد . اما بخش مهم این است که بعد از نصب به چه شکلی باید با این سیستم کار کنیم ؟

  • نصب وردپرس روی لوکال هاست ، بررسی دیتابیس و جداول وردپرس
  • تامین امنیت اولیه وردپرس با ابزار های موجود
  • کار با تمامی قسمت های پیشخوان وردپرس ( نوشته ، برگه ، ابزارک ، نمایش ، تنظیمات و … )
  • بررسی انواع روش های نصب افزونه و قالب در وردپرس
  • معرفی قسمت های مختلف سایت مخزن وردپرس ، کار روی یکی از قالب های مخزن وردپرس و …

دوستان مطمئنا در حال حاضر نسبت به قبل ، بیشتر اسم وردپرس را می شنوید اما نسبت به نحوه ساز و کار آن اطلاعات کافی و دقیق ندارید . زمانی که شما قصد دارید تا سایتی برای خودتان داشته باشید به دو بخش نیاز دارید : 1.قالب و ظاهر سایت ، 2.سیستم مدیریت محتوای سایت یا همان (CMS) . لازم است بدانید تا در داخل آموزش های این دوره تمامی قسمت های پیشخوان وردپرس به شکل کامل و با تمامی نکات موجود به شما آموزش داده شده و بعد از اتمام دوره شما اشراف کامل به تمامی منو های داخل داشبورد وردپرس دارید . اما حتما در ادامه این مطلب همراه ما باشید چرا که در پیرو این آموزش ، نکات مهمی خدمت شما دوستان ارائه کردیم که دانستن آنها در ابتدای راه و اولین قدم کار با سیستم مدیریت محتوا وردپرس خالی از لطف نیست .

چرا وردپرس در قدم اول گنگ است ؟

زمانی که خود ما برای اولین بار قصد داشتیم تا وارد دنیای وردپرس شویم با هزاران زحمت روش نصب وردپرس را پیدا کرده و وردپرس را نصب کردیم . چون در آن زمان منابع آموزشی به این اندازه نبودند و برای هر قسمتی که قصد داشتیم تا روی آن کار کنیم و تجربه کسب کنیم باید تحقیق زیادی انجام میشد .

بعد از اینکه وردپرس بر روی سیستم ما نصب شد ، فعلا روی هاست و سیستم میزبانی خاصی نیست و بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ ما کار خواهد کرد که نهایتا برای اولین بار وارد داشبورد وردپرس خواهیم شد که کمی در قدم اول سخت بنظر میرسد . اما اگر دانش این را داشته باشیم که هر قسمت برای کنترل چه بخش هایی تنظیم شده است و تمامی این بخش ها را روی یک پروژه عملی با هم پیش بریم ، مسلما یکبار برای همیشه و به راحتی یاد خواهیم گرفت .

وردپرس در حال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا مبتنی بر زبان php است که ما در داخل سایت سئو 90 قصد داریم تا طبق یک نقشه راه بسیار کامل ، شما را به یک متخصص در زمینه وردپرس تبدیل کنیم و قدم اول شما نیز همین بخش است .

این پکیج همانطور که گفته شد اولین گام برای ورود به دنیای وردپرس است . شما برای اینکه کد نویسی کنید و بتوانید طراحی قالب های وردپرس یا پلاگین های تخصصی را انجام دهید ، لازم است تا در قدم اول ، کار کردن با خود این سیستم را یاد بگیرید . این پکیج در داخل چند قسمت که هر قسمت با زمان بندی مناسبی ارائه شده ،  برای شما دوست عزیز کاملا رایگان است و با تک تک قسمت های این سیستم بخوبی آشنا خواهید شد . درمدت زمانی بسیار کوتاه ، شما سیستمی کامل را یاد خواهید گرفت و با کارائی تمامی بخش ها در قالب یک پروژه عملی نیز آشنا خواهید شد .

دوستان در مورد قدم اول وردپرس توصیه داریم که به هیچ عنوان عجله نکنید . شما برای اینکه بعد ها در مسیر قالب نویسی وردپرس بسیار ماهر تر و راحت عمل کنید لازم است تا به بخش های مختلف داشبورد وردپرس اشراف داشته باشید . باید دقیقا بدانید که برگه ها چه ماهیتی دارند ، برای چه بخش هایی باید از برگه ها استفاده کنیم و برای چه قسمتی از نوشته های سایت !! . یا برای مثال تفاوت برگه و نوشته در چه مواردی است ؟ زمانی که بخوبی این قسمت هارا فرا گرفتید لازم است تا خودتان حداقل چندین بار موارد آموزشی را تمرین کنید .

پس حتما چند بار وردپرس را روی سیستم خود نصب کنید . مطمئن باشید علی رغم اینکه این آموزش ها حین دوره برای شما ساده بنظر میرسد اما هنگام نصب با اشکالات زیادی مواجه خواهید شد که این موارد کم کم تبدیل به تجربه خواهند شد . پس حتما حداقل 3 تا 5 بار وردپرس را برای خودتان نصب کنید . قالب ها و پلاگین های مختلف را نصب کنید ، تا یاد بگیرید که به چه شکلی باید در روش های مختلف قالب ها و پلاگین هارا نصب و اجرا کنید . این پکیج شما را وارد دنیای وردپرس می کند تا اولین قدم را برداشته باشید .

قالب سایت چیست ؟

قالب سایت در واقع همان چیزی است که شما اکنون در حال دیدن آن هستید . تمامی این دکمه ها ، عکس ها ، متن ها و … همه داخل قالب سایت طراحی شدند . درواقع ظاهر کار و بخشی که کاربران سایت آن را مشاهده می کنند قالب سایت شما است . اما یک بخش دیگر هم وجود دارد که شما عزیزان قادر به دیدن آن نیستید و تنها مدیر سایت به این بخش دسترسی دارد . این بخش همان بخش مدیریت محتوا سایت است که شما آن را با وردپرس پیاده خواهید کرد . تا حالا با خودتان فکر کردید که محتوایی که اکنون داخل آن هستید و مشغول مطالعه آن می باشید از کجا و با کدام روش ارسال شده است ؟ مدیر سایت به قسمتی با نام بخش مدیریت که تمامی محتوای داخل سایت را از آن بخش کنترل میکند دسترسی دارد . این بخش توسط برنامه نویس طراحی شده و به مدیر سایت این امکان را میدهد که بتواند ، عکسها ، اخبار ، مقالات ، نوشته ها ، محصولات ، خدمات و … را داخل سایت ارسال کند ، ویرایش کند و …

Cms چگونه برنامه نویسی می شود ؟

شما خیلی راحت می توانید چند میلیون هزینه به یک برنامه نویسی پرداخت نموده و این بخش را برای قالب سایت خود تنظیم کنید . درواقع برنامه نویسان قالب شما را تحویل گرفته و آن را با سیستمی که بتواند محتوای داخل قالب را کنترل کند هماهنگ خواهند کرد . البته در حال حاضر برنامه نویسی CMS های اختصاصی هزینه بالایی داشته و گاها لازم است که برای قالب های خاص ، سیستم های مدیریت اختصاصی برنامه نویسی کنیم . ( برای سیستم های خیلی خیلی اختصاصی مثلا بلاک چین )

اما شما می توانید خیلی راحت از سیستم مدیریت وردپرس استفاده کنید . سیستم مدیریت محتوای وردپرس قبلا توسط حداقل 30,000 برنامه نویس به شکل مستقیم و غیر مستقیم برنامه نویسی و آماده شده و به شکل مرتب بروز رسانی می شود . امکاناتی که داخل این سیستم در نظر گرفته شده بسیار فراتر از سیستم هایی هستند که یک شخص یه تنهایی قصد برنامه نویسی آن را دارد . در این مورد جمله معروفی وجود دارد که گفته شده است  ” اگر شخصی بخواهد به تنهایی وردپرس را با این امکانات طراحی نماید حدود 100 سال طول خواهد کشید ”

پس وردپرس سیستمی است که از قبل آماده شده تا بتوانیم بخش دوم که همان سیستم مدیریت محتوای سایت است را در زمان کمتری با امکانات بیشتر داشته باشیم . وردپرس یک تحول بسیار بزرگ در بخش بک‌اند یا همان سمت سرور وب سایت ها ایجاد کرد و هم اکنون چند میلیون سایت روی وردپرس در حال فعالیت هستند .

آیا وردپرس سیستم وبلاگی است ؟

برخی ها براین باور هستند که وردپرس سیستمی وبلاگی است و فقط برای سایت های با محتوای وبلاگی مناسب میباشد . دوستان لطفا این مطلب را از ما به یاد داشته باشید :

” تعریف وردپرس به عنوان یک سیستم وبلاگی کار افراد بی سواد است ! وسلام “

ما این جمله را به نام خود در همین دوره قدم اول وردپرس ، در سئو 90 ثبت کردیم . وردپرس یکی از قدرتمند ترین سیستم ها بوده و با هسته قدرتمند و نحوه برنامه نویسی که دارد این امکان را به ما داده است که هر نوع وب سایتی را روی آن پیاده کنیم .

دوره آموزش کار با وردپرس

انواع وب سایت های فروشگاهی ، شرکتی ، املاک ، خبری ، موسیقی ، دانلود فیلم ، آگهی و … به راحتی در صورت داشتن دانش برنامه نویسی قابل پیاده سازی هستند . وردپرس یک سیستم بیس و پایه را در اختیار شما قرار داده تا شما با دانش خودتان آن را توسعه داده و در جهت اهداف خودتان استفاده کنید . در حال حاضر میلیون ها قالب و پلاگین برای این سیستم طراحی و برنامه نویسی شدند و همه روزه در حال افزایش هستند . برنامه نویسان وردپرس می توانند به راحتی با دانش برنامه نویسی امکانات مورد نظر را با توجه به سیستم اصولی که وردپرس تعیین کرده برای توسعه آن ایجاد کنند .

معمولا همه ذهنیتی بد از وردپرس دارند و آن را به عنوان سیستمی می شناسند که برای سایت های متنی ساخته شده و توانایی تبدیل به وب سایت هایی همچون فروشگاه را ندارد . خود وب سایت سئو 90 با اینهمه امکانات بر پایه وردپرس است و میتوان هزاران امکانات دیگر هم بر روی آن برنامه نویسی کرد . به راحتی میتوان سیستم های تیکت ، پنل کاربری ، مدیریت حساب ، کیف پول ، پشتیبانی آنلاین و … را روی وردپرس با برنامه نویسی بسیار اصولی اجرا کرد ، بشرطی که برنامه نویس به شیوه کدزنی در هسته وردپرس آشنایی کامل داشته باشد .

به هر حال تصویر بد وردپرس را از ذهن پاک کنید و با قدرت دوره قدم اول وردپرس را شروع کنید . اگر منتظر یادگیری برنامه نویسی سیستم های اختصاصی باشید فرصت ورود به بازار کار را ازدست میدهید به این دلیل که زمان زیادی را باید صرف کنید . آموزش از طریق مسیر وردپرس کار شدن برای شما یک دهم مسیر طراحی سیستم اختصاصی است که البته اگر سیستم ما کامل بوده و مواردی همچون مشکلات امنیتی و … نداشته باشد .

آیا اینهمه فرصت داریم که همه این بخش ها را کامل و بی نقص یاد بگیریم ! واقعیتا نه ! پس باید بتوانیم مسیری که قبلا خیلی ها برای ما هموار کردند را به عنوان میانبر استفاده کنیم . اگه فکر می کنید با وردپرس یک برنامه نویس مصنوعی خواهید شد کاملا در اشتباه هستید . این زمانی است که شما تصمیم ندارید کد زنی کنید و فقط با سیستمی که برای شما حاضر شده است کار میکنید . این پروسه ( یادگیری کار با سیستم وردپرس در قدم اول وردپرس ) فقط یک هفته باید طول بکشد و بعد شما باید وارد بخش های برنامه نویسی برای وردپرس شوید تا سیستم را توسعه داده و قالب های خودتان را طبق سلیقه خود طراحی کنید .

آموزش نصب قالب و افزونه در وردپرس

یکی از قسمت هایی که از نظر افراد مبتدی سخت می باشد ، نصب قالب و یا افزونه های مختلف بر روی وردپرس است . وردپرس به نحوی سیستم خود را توسعه داده است که شما می توانید بدون مشقت و سختی زیاد ، قالب و افزونه دلخواه را به راحتی از داخل خود سیستم مدیریت محتوا پیدا کرده و تنها با یک کلیک آنها را نصب کنید .

البته سیستمی با این قدرت مسلما تنها یک راه برای نصب قالب و افزونه در نظر نخواهد گرفت . در حالت کلی 3 روش اصلی برای نصب قالب و همچنین پلاگین وردپرس وجود دارد که شما برای تسلط به کار با این سیستم لازم است تا به تمامی روش ها آشنایی داشته باشید . قالب هایی که برای وردپرس برنامه نویسی می شوند همگی از یک اصول کلی پیروی می کنند اما نحوه راه اندازی آنها با یکدیگر متفاوت است . اما این جمله به چه معنی است ؟

تمامی قالب ها از طریق سیستم وردپرس تنها طبق روش هایی که تعیین شده است قابل نصب هستند اما بعد از نصب قالب ممکن است نمایی که در سایت خود مشاهده کنید ، بسیار متفاوت تر از آن چیزی باشد که شما در دمو قالب اصلی مشاهده می کنید . تصور کنید شما وارد سایت یکی از مارکت های فروشنده قالب وردپرس شده و قالب دلخواه خود را پیدا نمودید ، سپس هزینه آن را پرداخت نموده و قالب را خریداری می نمائید . در تمامی این وب سایت ها قسمتی تحت عنوان پیش نمایش وجود دارد که شما می توانید نسخه نهایی قالب را مشاهده کنید و به این معنی است که این قالب هنگام کار ، با این ظاهر و البته ظاهر های دیگری هم قابل نمایش است . اما ممکن است شما بعد از خرید و نصب قالب تفاوت های زیادی بین قالب سایت خود و پیش نمایش این قالب در سایتی که از آن خرید کردید مشاهده کنید .

تمامی این موارد شامل نکاتی هستند که شما باید به آنها اشراف داشته باشید . در بحث قالب ها ممکن است نیاز به وارد کردن دمو ها از سایت اصلی ارائه کننده و یا تنظیم برخی بخش های قالب وجود داشته باشید که البته تمامی اینها بستگی به نحوه برنامه نویسی قالب دارد . در این دوره برای اینکه آموزشی استاندارد داشته باشیم ، از مخزن وردپرس و بخش قالب ها ، یک قالب را به شکل شانسی انتخاب نمودیم و مراحل نصب و راه اندازی و نهایتا پیکربندی را با هم گام به گام انجام دادیم تا کار با نمونه های واقعی را تجربه کنید .

فصل 1
آموزش نصب و کار با وردپرس
شامل 6 جلسه
1
آماده سازی نرم افزار ها ، نصب وردپرس روی لوکال هاست به شکل کامل
00:19:10
2
آموزش بخش نوشته ها ، دسته ها ، برچسب ها ، برگه ها
00:26:30
3
بخش رسانه ، دیدگاه ، بخش پوسته ها ، نصب قالب ، کار با تنظیمات قالب
00:22:29
4
بخش فهرست ها ، ابزارک ها ، سفارشی سازی ، سربرگ ، ویرایشگر
00:22:50
5
افزونه ها ( 3 روش نصب ) ، کاربران ، ابزارها و تنظیمات ( بخش اول )
00:22:20
6
تنظیمات ( بخش دوم ) ، مباحث تکمیلی و امنیتی در وردپرس
00:16:20
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
فرشاد ۱۱ / ۱۴۰۰

سلام.برای یادگیری وردپرس بدون کد نویسی چه مراحلی رو باید طی کنیم؟با سپاس

امید قدیمی ۱۱ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما ، بزودی یک آموزش کامل در رابطه با طراحی سایت بدون کدنویسی در وب سایت ما منتشر خواهد شد که کاملا جامع ، قادر خواهید بود تا هر نوع وب سایتی را بدون کدنویسی نیز اجرا کنید . شما لازم است تا با نحوه نصب وردپرس روی سیستم های مختلف ، امنیت ، کار با افزونه ها و قالب های مختلف آشنا باشید .

فرشاد میرزایی ۱۰ / ۱۴۰۰

سلام.من میخوام در زمینه طراحی قالب وردپرس فعالیت کنم.آیا بعد از این دوره باید کار با قالبهای حرفه ای مثل زفایر و آوادا رو هم یاد بگیرم یا میتونم مستقیم برم سراغ دوره php برای وردپرس؟با سپاس

فیروز بیگلری ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام خدمت شما دوست عزیز، قالب های زفایر و آوادا برای طراحی و برنامه نویسی سایت نیستند و فقط یک قالب هستند که دارای قابلیت شخصی سازی بالایی هستند برای طراحی قالب وردپرس میتوانید از نقشه راه وردپرس استفاده کنید تا با طی کردن مسیر تبدیل به طراح و برنامه نویس وردپرس شوید برای راهنمایی بیشتر میتوانید از حساب کاربری و بخش تیکت با پشتیبانی در ارتباط باشید

رسولی ۰۵ / ۱۴۰۰

ساختن قالب برای ورد پرس خیلی سخته من از یه سایت اموزش خریدم گرون هم نبود 25 تومن بود ولی هیچی نفهمیدم کلا گذاشتم کنار کار من نبود انگار

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۰

از دوره رایگان وردپرسی شو استفاده کنید که داخل سایت خدمتتان ارائه کردیم . یکبار برای همیشه از طراحی قالب وردپرس لذت ببرید

سهراب ۰۵ / ۱۴۰۰

سلام با ومپ کلا برای من هیچی اجرا نمیشه کلا دو روزه درگیر کرده نتونستم هیچ کاری کنم

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۰

برای اینکه راحت باشید از نرم افزار Xamp استفاده کنید

دبیری ۰۵ / ۱۴۰۰
5

سلام خوب و کامل کاش فروشگاه هم گفته میشد یعنی نصب قالب فروشگاه میخواستم

سمانه دانشی ۰۵ / ۱۴۰۰

این دوره مربوط به نصب و راه اندازی ویردپرس بود و قالب های مختلفی هم در روی سیستم نصب شدند اما به این دلیل که قالب های فروشگاهی نیاز به افزونه فروشگاه ساز دارند به همین دلیل این موارد در دوره آموزشی کاملی بزودی تدریس خواهد شد . با تشکر

خانم باقی ۰۵ / ۱۴۰۰

مزیت خوب این دوره کیفیت خوب فیلم ها و زمان کم بود که میشه خیلی سریع یاد گرفت تشکر دارم از سایت خوب شما

صمد ۰۴ / ۱۴۰۰
5

لطفا آموزش طراحی سایت بدون کد زدن که چند مدت قبل گفتید را قرار بدین من ازهمه جا یک چیزی میخوانم هرکسی یک چیزی آموزش داده برای خودش

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام وقت شما بخیر ، آموزشی که شما میفرمائید در قالب یک دوره فوق العاده تا حدودا یکماه آینده داخل سایت قرار خواهد گرفت . از صبوری شما تشکر می کنیم

َAmir ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام من یک قالب فروشگاهی نصب کردم اما نمیتونم صفحه اول سایت را با المنتور طراحی کنم میگه باید تابع نمیدونم چی داخل برگه شما قرار بگیره الان اینو من چجوری حلش کنم لطفا جواب بدید ممنون

سمانه دانشی ۰۴ / ۱۴۰۰

بله این مشکل طبیعی هست و به این معنی هست که در داخل قالب شما برای صفحه اصلی یک کد نویسی اختصاصی انجام شده و امکان ساخت این صفحه با المنتور وجود نداره و شما اگر به هر دلیلی قصد دارید تا صفحه اصلی را با المنتور طراحی کنید باید حتما به برنامه نویسی قالب های وردپرس مسلط باشید .

مهرداد ۱۲ / ۱۳۹۹

سلام خیلی خوب بود ممنون برای اینکه بتونیم به کسانی که توی سایت ما عضو شدن ایمیل بفرستیم باید از کجای وردپرس اینکارو بکنیم؟توضیح ندادین انگار

فیروز بیگلری ۱۲ / ۱۳۹۹

سلام این بخش بسته به سیستم سایت شما و همچنین نحوه کار وب سایت شما داره . محل خاصی وجود نداره که شما به شخص خاصی از طریق پنل وردپرس ایمیل ارسال کنید اما اگر برنامه نویسی وردپرس را کار کرده باشید توابعی وجود دارند که می توانید طبق اصول این توابع برای کاربرانی که ایمیل در سایت ثبت کرده اند ، ایمیل ارسال کنید .

سیامک ۱۲ / ۱۳۹۹

وردپرس چرا روی ومپ درست کار نمیکنه ؟ وقتی با زمپ وردپرس را اجرا میکنم اولش یک خطا میاد اما بعد کار میکنه ولی موقع قطع کردن زمپ هم باز خطا میده و باید از تسک منیجر ببندم

فیروز بیگلری ۱۲ / ۱۳۹۹

با سلام اینطور که من به نظرم میاد سیستم عامل شما مشکل داره چون روی زمپ هم خطا دارید . یک بار سیستم عامل سیستم خودتون رو بررسی کنید .

خرید آنلاین