بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
بزودی دوره جدید در روی سایت چگونه در سئو شکست بخوریم !
سئو نود » آموزش سئو » آموزش ویدئویی گوگل سرچ کنسول جدید – آپدیت 2022

آموزش ویدئویی گوگل سرچ کنسول جدید – آپدیت 2022

10 دانشجو 5

در این پکیج آموزشی شما به شکل کامل و در قالب یک دوره آموزشی ویدئویی و عملی ، آخرین نسخه گوگل سرچ کنسول یا همان وب مستر تولز را با تمامی نکات مهم آن یاد خواهید گرفت تا با ابزار کاربردی سرچ کنسول گوگل ، به راحتی وب سایت های خود را مدیریت نمائید .

134,000 تومان

دراین دوره آموزشی شما یکی از گام های ورود به دنیای سئو و بهینه سازی را برخواهید داشت . شاید اگر سئو سایت و مدیریت آن را به چندین بخش اصلی تقسیم بندی کنیم ، بدون شک یکی از مهم ترین بخش ها این است که سئو کار یا مدیر وب سایت ، نحوه تعامل با سرچ کنسول گوگل را بخوبی بلد بوده و بتواند وب سایت های مختلف را به کمک ابزار های این سیستم ، آنالیر نماید و در جهت بهبود رتبه انها برنامه ریزی کند .

سئوالات متداول دوره
پیشنیاز این دوره چیست ؟

برای شرکت در این دوره تنها لازم است تا کمی با مباحث مدیریت سایت ( در سیستم مدیریت ) ، کار با بخش مدیریت هاستینگ و همچنین مباحث اولیه وب سایت آشنایی داشته باشید . جهت یادگیری این موارد میتوانید از دوره " ورود به دنیای وب " که در بالای صفحه و بخش دوره های پیشنیاز قرار دارد استفاده کنید .

این دوره برای کدام گوگل کنسول است ؟

آموزش های این دوره مربوط به آخرین نسخه گوگل سرچ کنسول یعنی نسخه 2022 بوده و با هر بروز رسانی ، این دوره نیز بروز خواهد شد . در حال حاضر تمامی بخش های گوگل کنسول در این دوره آموزش داده شده است .

ابراز گوگل سرچ کنسول که قبلا با نام گوگل وب مستر تولز شناخته میشد ، یکی از بخش های اصلی در سئو وب سایت ها می باشد . استفاده از وب مستر تولز بخودی خود تاثیری در رتبه بندی و سئو وب سایت شما ندارد اما با تسلط بر این ابزار کاربردی گوگل شما به نبض وب سایت خود مسلط خواهید شد و گزارشات کامل از نحوه تعامل کاربران با وب سایت ، خطاها و بهبودها ، وضعیت کلی سایت و بسیاری موارد دیگر را در دست خواهید داشت .

امروزه تمامی وب سایت هایی که در حال سئو و بهینه سازی خود هستند بدون شک از این ابزار استفاده می کنند چرا که بدون دانستن آمار و ارقام عملکرد وب سایت ، سئو و بهینه سازی نتیجه ای مطلوب نخواهد داشت ، گویا که در جاده ای تاریک بدون چراغ به دنبال یافتن مسیر درست هستیم . اما زمانی که هم چراغ و هم راهنمای مسیر داشته باشیم بدون شک به زودی به مقصد درست خواهیم رسید .

گوگل سرچ کنسول یکی از چندین ابزار رایگان گوگل می باشد که برای تعامل بهتر و ارائه خدمات به کاربران به شکل رایگان در اختیار ما قرار داده شده است و خوشبختانه فعلا هم فیلتر نیست . همانگونه که ممکن است بدانید ، جهت کار با تمامی ابزار های گوگل شما حتما به یک حساب Gmail نیاز دارید ، تا بتوانید در بخش های مختلف وب سایت گوگل همچون سرچ کنسول ، گوگل آنالیتیک و … ثبت نام نموده و از خدمات آنها استفاده کنید .

اما در رابطه با دوره آموزش کامل گوگل سرچ کنسول

دوستان این دوره آموزشی مشتق شده از دوره آموزش جامع سئو می باشد ، بدین معنی که شما تمامی این آموزش ها را در دوره آموزشی جامع سئو به شکل کامل یاد خواهید گرفت اما به دلیل حجم بالای دوره آموزشی سئو ، بخش هایی از این دوره به شکل منظم تدریس شده اند ، تا شما به قسمت هایی که ممکن است به صورت مجزا نیاز داشته باشید دسترسی پیدا کنید .

دوره آموزش گوگل سرچ کنسول در تعداد قسمت هایی نسبتا کم بامدت زمانی مناسب برای شما عزیزان با صبر و حوصله تدریس شده است . در این دوره آموزشی ابتدا از ثبت یک وب سایت تازه راه اندازی شده در گوگل شروع خواهیم کرد و بعد ها کم کم تمامی بخش های این ابزار کاربردی گوگل را باهم یاد خواهیم گرفت تا زمانی که وب سایت شما توسعه پیدا کرد ، به تمامی قسمت هایی که کم کم داخل گوگل سرچ کنسول شما ظاهر خواهد شد تسلط داشته باشید .

به این دلیل که وب سایت تازه راه اندازی شده هنوز آمار و ارقام خاصی ندارد ، ازیک پروژه واقعی کمک گرفتیم تا بتوانیم تمامی قسمت های سرچ کنسول را خدمتتان آموزش دهیم . اما در این بین مطالبی هم هستند که به شکل تجربی باید آنها را بدست آورد و در مورد گوگل کنسول هم چنین نکاتی وجود دارند که ما سعی کردیم تا جایی که می توانیم تمامی این نکات را به شما ارائه کنیم تا هنگام کار با این ابزار اگر به چنین مشکلات احتمالی برخورد کردید نحوه رفع آنها را بخوبی فراگرفته باشید . اگر بخواهیم نگاهی به کلی ترین سرفصل های این دوره داشته باشیم می توان به این شکل گفت :

 • بررسی ماهیت گوگل سرچ کنسول و توضیحات اصلی آن
 • روش های مختلف ثبت سایت در گوگل کنسول و انتخاب بهترین و کامل ترین روش
 • روش های مختلف ساخت نقشه سایت و روش صحیح معرفی آن به گوگل سرچ کنسول
 • آموزش کامل بخش آماری گوگل کنسول یا بخش Performance
 • نحوه گزارش گیری های مختلف از آمار و عملکرد سایت در دوره های مختلف و فیلتر کردن
 • مفاهیم کلیک ، پیشنهادات ، پوزیشن و مهم تر از همه نرخ کلیک سایت
 • تحلیل عملکرد وب سایت توسط محتوای نوشته شده و بررسی کلمات کلیدی پیشنهادی در گوگل کنسول
 • تعیین استراتژی های مناسب جهت افزایش ورودی سایت و بهبود نرخ کلیک سایت
 • گزارش گیری از یک کلمه کلیدی خاص توسط گوگل کنسول
 • بررسی بخش آدرس های جدید و معرفی صفحات مختلف سایت به گوگل
 • آموزش کامل خطایابی وب سایت ، توضیح انواع خطاها ، دلایل بوجود آمدن آنها و نحوه رفع خطاهای مذکور
 • نحوه حذف آدرس ها و صفحات خاص سایت از نتایج گوگل
 • آموزش بخش تجربه کاربری و ایندکس موبایل در گوگل کنسول جدید ( که جهت بهبود UX سایت ارائه شده است )
 • آموزش نحوه معرفی ویدئو ها به شکل سئو شده به گوگل
 • آموزش نحوه معرفی مسیر های راهنما ، محصولات ، سوالات متداول و … جهت ایندکس بهتر و ارائه محتوای کامل تر
 • بخش امنیت در گوگل کنسول
 • آموزش کامل بخش لینک ها در گوگل کنسول ، لینک های داخلی ، لینک های خارجی ، مهم ترین لینک ها و وب سایت های لینک گرفته شده و …
 • آموزش کامل بخش تنظیمات گوگل کنسول ، نحوه تنظیم سطوح دسترسی ، حذف سایت از گوگل کنسول و ..
 • تغییر دامنه وب سایت بدون آسیب زدن به سئو سایت
 • نحوه حذف بک لینک های مخربی که رقبا برای سایت ما تنظیم می کنند
 • نحوه ثبت شکایت حقوق کپی رایت در گوگل و ….

مواردی که در این لیست خدمتتان ارائه شدند بخش های اصلی دوره آموزش گوگل سرچ کنسول جدید هستند . ما سعی کردیم تا هر یک از مباحث گفته شده را به شکل کامل به همراه تمامی جزئیات خدمتتان ارائه کنیم تا شما هیچ مشکلی در نحوه کار و تعامل با سرچ کنسول گوگل نداشته و بخوبی از آمار و ارقام و گزارش های آن در جهت بهینه سازی سایت خود استفاده کنید . مطمئنا با هربار بروز رسانی در داخل گوگل کنسول این دوره نیز بروز خواهد شد . در انتهای همین مقاله به شرح مختصر هر یک از جلسات دوره خواهیم پرداخت تا به جامع بودن و کامل بودن سرفصل های دوره آموزشی پی ببرید . در این دوره و در جلسه پایانی یک قسمت ویژه برای شما عزیزان ضبط کرده ایم که با توجه به سوالات متداول تنظیم شده است و شما به پاسخ خیلی از سوالاتی که بعد از دوره ممکن است برای شما سوال باشد خواهد رسید پس همراه ما باشید .

گوگل سرچ کنسول یا گوگل وب مستر تولز ؟

همانطور که ممکن است بدانید گوگل یکی از شرکت های بسیار بزرگ در دنیا می باشد که بخاطر موتور جستجوی معروفش بسیار شهرت دارد . گوگل خدمات بسیار متنوعی دارد . برنامه هایی ک در حال حاضر فعالیت در دنیای دیجیتال را برای ما راحت تر می کنند همچون نقشه های راهنما یا همان گوگل مپ ، اپلیکیشن های تلفن های همراه هوشمند ، سرویس های پخش ویدئو و … که می توان گفت این غول دنیای دیجیتال هرروز در حال توسعه خدمات خود می باشد و همه افراد از کوچک تا بزرگ در حال استفاده از خدمات آن هستند . اما در این بین برخی از خدمات گوگل قابل استفاده برای همه نیستند و صرفا برای مقاصد خاصی باید از آنها استفاده کرد . سرچ کنسول گوگل یکی از معروف ترین این ابزار ها می باشد که در این دوره آموزشی آن را یاد خواهید گرفت . گوگل سرچ کنسول که در حال حاضر دوره آن را در سایت مشاهده می کنید تقریبا دو سال قبل ، با نام گوگل وب مستر تولز شناخته می شد به این معنی که وب مستران و افرادی که یا سئو کار هستند و یا صاحب یک وب سایت ، بتوانند وضعیت کلی سایت خودشان را در گوگل وب مستر تولز مشاهده کنند ( به شرط ثبت سایت در گوگل کنسول و سئو سایت برای گوگل ) .

دوره گوگل کنسول

همانگونه در بالاتر هم اشاره شد اصلی ترین وظیفه گوگل کنسول در نمایش آمار و ارقام می باشد . اما این آمار و ارقام دارای دو نکته مهم هستند . اول اینکه دلیل حاصل شدن و یا کم و زیاد شدن این اعداد و ارقام چیست ؟ یعنی چه فعالیت هایی داخل وب سایت ما صورت می گیرد که خروجی آن این اعداد هستند . چه فعالیت هایی در دوره های خاص باعث کاهش یا رشد این ارقام شده است که هر کدام به نوعی برای ما مهم هستند و جنبه دوم این اعداد و ارقام این است که چگونه بتوانیم از آنها استفاده مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم کاربران و مخاطبان واقعی و هدفمند برای وب سایت خودمان جذب کنیم .

مسلما شخصی که سایت خود را در گوگل کنسول ثبت می کند قصد دارد تا روی بهینه سازی سایت خود در نتایج گوگل کار کند ، پس لازم است تا علاوه بر شناخت آمار و ارقام هر قسمت ، نحوه کسب بهترین نتیجه از این اعداد را هم بخوبی بلد باشد . شما به عنوان یک وب مستر لازم است تا هرروز از بخش گزارشات گوگل کنسول دیدن کنید تا عملکرد خود در روزها و یا بازه های زمانی مشخص را سنجش کنید . مطمئنا بدون این ابزار شما به هیچ وجه قادر نیستید تا تشخیص دهید که روزانه چه تعداد کاربر به شکل طبیعی و از طریق جستجو در گوگل وب سایت شما را یافته و داخل آن از محتوای شما استفاده می کنند .

اگر شما قصد دارید تا بهترین نتیجه را از موتور جستجوی گوگل دریافت کنید پس لازم است تا از آمار همین موتور جستجو هم استفاده کنید .گوکل برای بهبود عملکرد وب سایت ها در سطح وب ، ابزار های بسیار متنوعی ارائه کرده است همچون گوگل کنسول ، گوگل آنالیتیکس ، گوگل کپچا و … که برای بهبود کیفیت عملکرد در وب سایت ها ، هر کدام به نوعی به ما کمک خواهند کرد .

گوگل سرچ کنسول در حالت اولیه شامل چندین بخش است که البته با توسعه وب سایت و استفاده از نشانه گذاری های مناسب در داخل آن ، بخش های دیگری هم در آینده به آن اضافه می شوند . در داخل این دوره ما هر دو حالت گوگل کنسول را به شما آموزش داده ایم . یعنی حالتی که یک وب سایت صفر کیلومتر روی آن قرار دارد با حالتی که یک وب سایت از چند ماه قبل با چندین ماه فعالیت در گوگل کنسول ثبت شده و تا حد زیادی تکمیل تر است .

گوگل سرچ کنسول جدید می توان گفت از گوگل وب مستر تولز قدیمی راحت تر و رابط کاربری بهتری دارد . در نسخه قبلی که وب مستر تولز بود ، منو ها ، و بخش های مختلف کمی برای وب مستری که در حال استفاده از آن است گنگ و نامفهوم بود همچنین بخش هایی که به هم مرتبط بودند به شکل پراکنده ای از هم تفکیک شده بودند و همین موضوع باعث می شد که در استفاده از هر کدام مشکلاتی برای وب مستر رخ دهد .

اما در نسخه جدید وب مستر تولز یا همان گوگل کنسول ، منو ها مرتب تر ، بخش های اضافی حذف و پکیپارچگی بین بخش ها حفظ شده است . گذشته ازاین موارد سرعت عملکرد خود سیستم و ظاهر گرافیکی جذاب آن هم بسیار حائز اهمیت است . البته یک نکته مهم دیگر هم در این بین وجود دارد . به دلیل اینکه ممکن است برخی موارد و برخی خطاها یا گزارشات در داخل گوگل سرچ کنسولی که به شما آموزش داده میشود وجود نداشته باشد ، به همین دلیل سعی نموده ایم تا از داخل وب سایت رسمی خود گوگل تمامی موراد ممکن برای گوگل سرچ کنسول را بررسی کنیم که اگر در آینده مشکلاتی از این دست برای سایت های شما بوجود آمده یا پیغام هایی بدین شکل دریافت نمودید ، برا شما گنگ نبوده و به راحتی مفهوم آنها را درک نمائید .

همچین در حین تدریس این دوره ، قسمت های جدید هم به گوگل سرچ کنسول اضافه شده بودند که خوشبختانه به دلیل همزمانی این تغییرات با دوره آموزشی ما ، این موارد هم در دوره تدریس شدند . برخی بخش ها در داخل گوگل سرچ کنسول وجود دارند که هنوز به شکل کامل تکمیل نشده اند و خود گوگل کنسول عملا به ما اعلام کرده است که این قسمت ها هوز تکمیل نیستند و با محض اتمام الگوریتم ها و سیاست های خاصی که برای این بخش در نظر گرفته شده است این قسمت ها نیز آمار و ارقام و گزاشات خود را نشان خواهند داد .

این بخش ها هم داخل این دوره به شکل کامل مورد بررسی قرار می گیرند تا شما به تمامی قسمت ها اشراف داشته باشید . شما برای تبدیل شدن به یک سئو کار خوب قبل از هرچیزی باید قدرت تحلیل و بررسی داشته باشید که این تحلیل و بررسی تنها با توجه به نحوه عملکرد سایت و آماری است که از آن حاصل می شود . اگر شما قصد دارید تا به عنوان یک سئو کار در شرکت خاصی مشغول به کار شوید قبل از هرچیزی باید به گوگل سرچ کنسول تسلط پیدا کنید . اگر کارفرما یا مدیر پروژه از شما در رابطه با نحوه عملکرد سایت سوالی پرسید ، لازم است تا توانایی ارائه گزارش عملکرد سایت در بازه های زمانی مختلف را داشه باشید .

توانایی انتخاب کلمات کلیدی جدید و تاثیر گذار روی سایت را از طریق گوگل سرچ کنسول بدست آورید و مدیر پروژه یا وب سایت خودتان را در جهت کسب رتبه های بالاتر رشد دهید . پس یکی از گام های اولیه برای شما در دنیای سئو توانایی کار با سرچ کنسول گوگل می باشد که از ثبت سایت داخل گوگل گرفته تا نحوه مدیریت کاربران مختلف و بهبود رتبه سایت و … شامل می شود .

فصل 1
جلسات دوره آموزش گوگل سرچ کنسول
شامل 10 قسمت
1
سیر تا پیاز ثبت سایت در گوگل کنسول
00:22:58
2
انجام تنظیمات اصلی سایت وردپرسی بعد از ثبت در گوگل
00:24:09
3
آموزش بخش Overview , Performance
00:22:37
4
ادامه آموزش بخش Performance ، آموزش قسمت inspection
00:20:56
5
سیر تا پیاز قسمت های Coverage , Sitemaps , Removals
00:26:51
6
آموزش کامل قسمت های Page Experience , Core Web Vitals , Mobile Usability
00:29:04
7
آموزش کامل Enhancements , Security , Links
00:22:06
8
آموزش قسمت Settings , آموزش کامل google disavow
00:24:50
9
آموزش بخش dmca و بخش های باقیمانده سرچ کنسول
00:14:30
10
پاسخ به سوالات متداول در مورد گوگل سرچ کنسول
00:20:00
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
حسنا ۰۲ / ۱۴۰۳

سلام و خسته نباشید.من یه سایت فروشگاهی دارم. در این سایت با وجود اینکه من صفحه ی جدیدی ایجاد نمیکنم ولی هر روز به تعداد پیج های not index اضافه میشه.می شه راهنمایی کنید که چرا این حالت چیش میاد و آیا اصلا مهم هست ؟

امید قدیمی ۰۲ / ۱۴۰۳

سلام این مشکل بخاطر آدرس های ایجاد شده توسط فیلتر ها و مرتب سازی ها است که تمام این موارد به شکل تخصصی در دوره نابغه سئو پلاس تدریس شدند میتونید استفاده کنید

zahra ۰۶ / ۱۴۰۰

واقعا آموزش های شما عالیه هم از کیفیت هم از نحوه بیان و تدریس تا اینجا عالی بود و واقعا لذت بخش آخرین ورژن بودن دلیل خرید من بود

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

سلام ممنون از نظر لطف شما امیدوارم همه دوره برای شما مفید باشه

قره خان نژاد ۰۵ / ۱۴۰۰

سلام قسمت 10 کی آپلود میشه ؟

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۰

سلام قسمت 10 آماده شده و در طی دو روز آینده برای شما قرار خواهد گرفت

ایلیا ۰۴ / ۱۴۰۰
5

در قسمت لینک ها اگر رقیب ها در سایت های مخرب لینک بسازند گوگل ما را جریمه می کند این که درست نیست زحمات ما هدر میروند یعنی ؟

امید قدیمی ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام نگران این موضوع نباشید گوگل به اندازه کافی سایت های اسپم را شناسایی نموده است

سلمان عبدی ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام آموزش سئو داخلش هست ؟

سمانه دانشی ۰۴ / ۱۴۰۰

سلام . در این دوره شما فقط گوگل سرچ کنسول را آموزش خواهید دید و بخشی از دوره جامع سئو می باشد .

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود