بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره
سئو نود » آموزش های جعبه ابزار » آموزش گیت و گیت هاب با ساده ترین زبان

آموزش گیت و گیت هاب با ساده ترین زبان

51 دانشجو

یادگیری ابزار گیت و همچنین سرویس گیت هاب یکی از ملزومات فعالیت در بازار کار و مشارکت در فعالیت های تیمی است ، در این دوره آموزشی با ساده ترین زبان و بدون درگیر کردن شما با مفاهیم گنگ و دشوار ، ابزار گیت و همچنین روش کار با سرویس گیت هاب را خدمتتان به شکل کامل آموزش خواهیم داد .

رایگان

اگر حتی مدت کمی است که در دنیای طراحی سایت یا برنامه نویسی فعالیت دارید ، حتما تاکنون برای یکبار هم که شده اسم گیت ، گیت هاب یا گیت لب را شنیده‌اید ! اما خب این اسامی مربوط به چه چیزهایی هستند و چه تفاوت هایی با هم دارند ؟ شما در هر بخش از اینترنت که به دنبال مطالب آموزشی در مورد گیت یا گیت هاب باشید ، اینگونه خواهید خواند که گیت در وهله اول یک نرم افزار است و وظیفه این نرم افزار کنترل ورژن است ( ایجاد ، نگهداری و بازیابی نسخه های مختلفی از یک پروژه ، نرم افزار یا اسکریپت ) !

سئوالات متداول دوره
این دوره برای چه کسانی ضروری است ؟

اگر از دانشجویان دوره های طراحی سایت ، برنامه نویسی و درکل فعالیت هایی که نیازمند کار نسبتا طولانی برروی پروژه می باشند هستید و لازم است تا نسخه های مختلفی از پروژه را جهت ذخیره و سپس بازیابی داشته باشید ، میتوانید از گیت استفاده کنید .

یادگیری گیت برای بازارکار چقدر ضرورت دارد ؟

از آنجایی که گیت و گیت هاب ، ابزارهایی برای فعالیت های تیمی و گروهی هستند ، لذا در اکثر موارد استخدامی ، تسلط به گیت و همچنین گیت هاب یکی از ضرورت ها بوده و از این جهت یادگیری آن اهمیت بالایی دارد .

دوره شما تا چه اندازه کامل است ؟

این دوره با ساده ترین زبان و پوشش تمامی مواردی که تسلط به آنها مسبب اطمینان از کسب مهارت های لازم برای بازارکار خواهد شد را خدمتتان آموزش خواهد داد لذا میتوانید با خیالی راحت در این دوره شرکت کنید .

اینگونه تصور کنید که شما قصد دارید تا یک پروژه بزرگ فروشگاه اینترنتی را به تنهایی کدنویسی کنید ، خب در حین این پروژه شما گام به گام شروع به طراحی بخش های مختلف یک پروژه خواهید نمود و برای مثال در روز اول ابتدا صفحه اصلی و صفحه فروشگاه را طراحی خواهید کرد و سپس در روز دوم طراحی صفحات جزئیات محصول و صفحه سبد خرید را طراحی می کنید و به همین ترتیب کار روی پروژه را ادامه خواهید داد . اگر شما نیاز داشته باشید تا از کدهای اولین روز پروژه خودتان یک نسخه بعنوان ذخیره داشته باشید ، یا باید از تمامی پروژه خود که تاکنون انجام شده است یک کپی تهیه کنید و از داخل آن کپی ، قسمت هایی که مربوط به بخش اول کدنویسی نیستند را کم کم حذف کنید .

خب دراین روش شما مطمئنا دچار برخی اشتباهات خواهید شد چراکه دقیقا نمیدانید در روز اول چه میزان از کدها داخل پروژه وجود داشتند ، و این مشکل در نسخه های بعدی که قصد دارید تا به آن قسمت از پروژه بازگردید شدیدتر خواهد شد . ابزار Git در این موارد به کمک شما خواهد آمد تا هرزمان در هر قسمت از پروژه که نیاز به تهیه نسخه داشتید ، به سادگی و صرفا با تایپ کردن چند دستور ساده ، یک نسخه از پروژه شما تا آن مرحله ( مرحله ای که شما تصمیم خواهید گرفت یک نسخه از پروژه را تهیه کنید ) ذخیره خواهد شد و بعدها نیز به سادگی قابل بازیابی و بررسی یا ادامه کار از آن بخش است .

اگر شما به هر دلیل پس از تهیه یک نسخه پشتیبان ، اقدام به انجام کارهای دیگری نمودید ، اما نهایتا منصرف شده و یا به هردلیل تصمیم گرفتید که این تغییرات را فعلا در پروژه خود اعمال نکنید و دوباره به نسخه قبلی که  توسط گیت ذخیره کرده بودید بازگردید ، میتوانید به سادگی و بدون اینکه ساعت ها کدهای نوشته شده یا حذف شده یا تغییر داده شده را بررسی کنید تا مبادا پروژه دچار مشکل شود ، به سادگی و یا تایپ کردن دو دستور ساده ، به نسخه نهایی که ذخیره کرده بودید بازگردید .

و یا جدا از این حالت ، تصور کنید که شما در یک شرکت برنامه نویسی مشغول به کار هستید و مدیر پروژه ، بخش های مختلف یک پروژه را به صورت بخش بندی شده در اختیار اعضای تیم قرار داده است تا هرکدام بخشی از آن را تکمیل نموده و نهایتا روی پروژه اصلی مجتمع کنند و پروژه اصلی تولید شود . در اینجا نیز شما تنها میتوانید از طریق گیت و سرویس گیت هاب پروژه خود را به این مرحله از انعطاف برسانید .

کار تیمی و گروهی با گیت هاب

سرویس گیت هاب یکی از بهترین سرویس هایی است که میتوانید پروژه های تیمی و گروهی خود را توسط آن به مرحله اجرا برسانید . سرویس گیت هاب را میتوان به سادگی یادگرفت و استفاده کرد . پس از اینکه نسخه های مختلف پروژه خود را توسط گیت روی دایرکتوری مدنظر ذخیره کردید ، میتوانید آنها را روی گیت هاب آپلود کنید ( که البته عبارت آپلود در گیت هاب ، اصطلاحات مخصوص به خود را دارد ) . علاوه بر انجام و ترکیب و بررسی پروژه های مختلف روی گیت هاب ، میتوانید در حساب شخصی خودتان ، نمونه کارها و همچنین رزومه خود را نیز قرار دهید و البته با توجه به امتیازاتی که به شما در گیت هاب داده خواهد شد ، یک اعتبار قوی برای خود داخل یک سیستم جهانی ایجاد کنید .

گیت یک نرم افزار است که روی سیستم شما اجرا خواهد شد اما گیت هاب وب سرویسی است که توسط یک سایت ارائه می شود و از این جهت برای کار با آن ملزم به ساخت حساب کاربری در گیت هاب هستید . کار با سایت گیت هاب بسیار ساده است ( بشرطی که توسط منبع معتبری آموزش دیده و دقیقا روش کار با آن را به شکل اصولی یاد گرفته باشید ) و میتوانید مهارت های خود را برای شرکت در کارهای گروهی یا ارائه رزومه مناسب تر ، بسیار افزایش دهید .

فصل 1
آموزش جامع استفاده از Git
شامل 9 قسمت
1
معرفی گیت و گیت هاب و دلایل استفاده از آن ، نصب و راه اندازی اولیه گیت ، مسیردهی ها
00:26:09
2
دستورات init , add , status , commit , index mode , modified mode , tracked mode
00:25:25
3
دستورات ترکیبی در commit ها ، دستور rm و catch ، دستور diff ، کار با فولدرها در گیت
00:25:31
4
دستورات user config ، دستور checkout ، دستور log انواع مختلف آن ، git help
00:21:15
5
جابجایی بین commit ها ، دستور reset ، حالت های hard ، آشنایی با برنچ ها در گیت
00:26:19
6
ادامه آموزش برنچ ها ، آموزش مباحث stash و مشتقات آن در دستورات گیت
00:25:00
7
ادامه آموزش مباحث stash و مشتقات آن در دستورات گیت
00:27:35
8
مباحث merge و conflict ها ، هندلینگ در branch ها
00:19:33
9
مباحث ignore ، آموزش Git Gui ، رفع اشکال پروژه ها توسط گیت
00:21:44
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
مسلم تبریزی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام استاد قسمت های بعدی رو کی میزاین پس برامون؟

امید قدیمی ۰۵ / ۱۴۰۲

سلام دارن آپلود میشن کم کم

خرید آنلاین
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود