بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس طراحی سایت وردپرس چیست و چگونه می توان وب سایتی را با وردپرس ایجاد کرد و با آن شروع به کار کرد ؟ دوستان و همراهان خوب وب سایت سئو 90 سلام . طبق معمول با یک مقاله خوب دیگر در خدمت شما هستیم . البته اگر قصد و نیت شما از […]

0 870 4.5
طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس چیست و چگونه می توان وب سایتی را با وردپرس ایجاد کرد و با آن شروع به کار کرد ؟

دوستان و همراهان خوب وب سایت سئو 90 سلام . طبق معمول با یک مقاله خوب دیگر در خدمت شما هستیم . البته اگر قصد و نیت شما از یافتن این مقاله ، همکاری با یک شرکت یا مجموعه طراحی سایت برای طراحی سایت وردپرس هستش بازهم می توانید با ما همکاری کنید و مجموعه سئو 90 در این زمینه می تواند به شما کمک کند . می توانید از بخش زیر نمونه کار های ما را مشاهده کنید یا جهت مشاوره با ما تماس بگیرید :

طراحی سایت    |    تماس با ما

دوستان وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوای وب سایت ها هستش از همین جهت امروز در دنیا بیش از 50 درصد وب سایت ها بر پایه  وردپرس راه اندازی شدند . شاید هم بیشتر . البته متاسفانه امروزه می بینیم که برخی دوستان کم تجربه در زمینه وردپرس اظهار نظر می کنند و این سیستم بسیار قدرتمند را بد جلوه می دهند .

علت این اظهار نظر ها اکثرا تجارب شخصی نامناسب می باشد که البته ما از اکثر آنها خبرداریم . علت اینکه بسیاری از دوستان تجربه بدی از وردپرس کسب می کنند این است که بدون داشتن دانش مناسب در این زمینه به سراغ کار با وردپرس می روند . چون در هر جایی شنیده اند که می توان با ودرپرس در عرض 1 ساعت یک وب سایت راه اندازی کرد . بله . درسته که می شود با وردپرس در عرض یک ساعت وب سایت طراحی کرد اما برای کسانی که در این زمینه صاحب تجریه هستند و حدالامکان با این سیستم تا حدودی کار کرده اند می توانند یک وب سایت را در یک ساعت ایجاد کنند و البته نه هر وب سایتی . بیایید تا این موضوع را با همدیگر همینجا حل کنیم .

چگونه می توان در عرض 1 ساعت با وردپرس سایت طراحی کرد ؟

اول از هرچیز این موضوع را باهم یادبگیریم که سایتی که در 1 ساعت آماده می شود حتما سایتی آماده است . آماده از این نظر که هم سیستم مدیریت و هم قالب سایت آماده می باشد . آماده بودن سیستم مدیریت مهم نیست به این دلیل که سیستم مدیریت در تمامی وب سایت هایی که با سیستم وردپرس بالا می آیند یکی است . تنها فاکتوری که در سایت های وردپرس تفاوت دارد ظاهر سایت یا همان قالب است که در سایت های مختلف به میزان 90 در صد شاید تفاوت داشته باشد و سیستم مدیریت هم از لحاظ ساختاری وردپرس باشد و ممکن است برنامه نویسان سایت ها بخش هایی را خودشان به سایت اضافه کنند و آن را توسعه دهند که باز هم تفاوتی در اصل ماجرا ندارد و باز هم هسته ما همان وردپرس است .

شما اگر قصد داشت باشید که وب سایت فروشگاهی با وردپرس را بدون برنامه نویسی بالا بیاورید بیشتر از 1 ساعت طول خواهد کشید و ممکن است چند روز زمان بر باشد به این دلیل که ییکربندی سایت و فروشگاه زمان بر خواهد بود . حتی اگر قالب سایت شما رایگان نباشد  و آن را خریداری کرده باشید بازهم پیکربندی خود قالب زمان برخواهد بود تا ظاهر سایت به شکلی که دلخواه شماست در آید . البته دلخواه از این نظر که متناسب با دمو هایی باشد که هنگام خریداری قالب به شما نشان داده شده است .

قالب دلخواه در دسته بندی قالب های اختصاصی قرار دارد .

اما چرا وردپرس بد نام شد ؟ از نظر ما به خاطر همین وب سایت های 1 ساعتی . وب سایت های 1 ساعتی عموما قالب های ضعیفی داشتد و یا تمام بخش های آنها به شکل کامل تکمیل نمی شد و در اختیار مشتری قرار می گرفت . مشتری ما نیز وب سایت را استفاده می کرد و ممکن بود که بخش هایی را در سایت بخواهد که در آن نبود . برای مثال مشتری سایت ، که دارنده کسب و کار در زمینه قطعات صنعتی می باشد و قصد دارد علاوه بر محصولات ، یک بخش خدمات هم در سایت داشته باشد .

مزایای وردپرس

اگر در این قالب بخش خدمات برنامه نویسی نشده باشد شما به تنهایی نمی توانید این بخش را به سایت اضافه کنید مگر اینکه یک برنامه نویس وردپرس به ما کمک نموده و این بخش را در قالب شما برنامه نویسی کند . و یا اینکه از ابتدا قالب سایت شما توسط برنامه نویس به شکل اختصاصی برنامه نویسی شود و بعد ها هم بتوانید بخش های دیگری را به آن اضافه کنید .

پس اگر سرمایه گذاری روی سایت به این صورت باشد و اصولی صورت گیرد می توان بهترن وب سایت ها را با وردپرس طراحی و برنامه نویسی کرد . وب سایت سئو 90 تماما به شکل اختصاصی با وردپرس طراحی و برنامه نویسی شده است . یکی دیگر از دلایل بد نشان دادن وردپرس این است که قالب های سایتی که در سطح اینترنت نمایش داده می شوند قالب هایی یا کاملا حرفه ای هستند و یا کاملا مبتدی و کسانی که قالب ها را می بینند تصور می کنند که وردپرس همین است و بیشتر از این نمی توان سایت را با وردپرس طراحی کرد در حالی که وردپرس هسته کار شما خواهد بود و ظاهر سایت فقط نمای کار است .

پس این حرف ها و حدیث ها اکثرا از عدم دانش کافی حاصل می شود . اگر اطلاعات کافی در رابطه با سیستم باشد هرگز اینگونه مباحث پیش نیامده و می توان از ویژگی های بی نهایت خوب این سیستم استفاده کرد و آن را مطابق سلیقه توسعه داد .

طراحی سایت وردپرس تا چه حد قابل توسعه است ؟

برخی از دوستان هم بر این باور هستند که طراحی سایت وردپرس محدود بوده و امکانات آن تا حد مشخصی می باشد و نمی توان آن را بیشتر از حدی توسعه داد . در حالی که باز هم این موضوع صحت ندارد . هسته وردپرس زبان PHP است و ضمن اینکه وردپرس کاملا متن باز است . پس به راحتی می توان در هسته آن وارد شد و آن را توسعه داد . وردپرس برای توسعه خود شرایط خوبی را مهیا کرده است و ابزار های کمکی زیادی را از قبل پیش بینی کرده و در اختیار ما قرار داده است . به این صورت که حدس زده است که استفاده کننده از سیستم ممکن است چه نیاز هایی داشته باشد و ما برای این نیاز ها این ابزار ها و این توابع برنامه نویسی را در نظر بگیریم .

توسعه این ابزار ها به قدری زیاد است که شخصی با دانش متوسط زبان PHP می تواند آنها را درک کرده و با کد ها کار کند و اما در صورتی که ما قصد توسعه بخشی از سیستم را داریم که وردپرس برای آن به ما کمکی نکرده است می توانیم به کمک زبان PHP و بکار گیری آن ، بخش های مد نظر خودمان را فورا طراحی و برنامه نویسی کنیم . پس وردپرس هرگز محدود نیست و می توان آنرا بسته به دانش خود تا هرجایی که ممکن بود توسعه داد .

با وردپرس چه نوع سایت های را می توان طراحی کرد ؟

اول اینکه کلمه طراحی درست نیست و طراحی بیشتر برای ظاهر و قالب سایت است . مد نظر ما در وردپرس بیشتر برنامه نویسی است . با توجه به مطالبی که گفته شد ، می توان وردپرس را برای هر سیستمی اجرا کرد . البته که خود وردپرس برای ما ابزار های خیلی مناسبی همچون فروشگاه ساز ووکامرس را ارائه نموده است تا بتوانیم فروشکاه بسازیم اما همانطور که گفته شد می توان با برنامه نویسی اختصاصی این سیستم را توسعه داد  . انواع وب سایت هایی که می توان با وردپرس طراحی و برنامه نویسی نمود :

 • طراحی سایت وردپرس برای سایت فروشگاهی
 • سایت شرکتی
 • سایت مشاور املاک
 • سایت آژانس هواپیمایی
 • سایت آگهی
 • سایت پزشکی ( سیستم های نوبت دهی و … )
 • سایت آموزشی ( آموزشگاه ، فروش محصولات آموزشی )
 • سایت دانلود
 • سایت فیلم و موزیک
 • سایت خبری
 • طراحی سایت وردپرس برای انواع وب سایت  های مشاغل مختلف ( عکاسی ، رستوران ، شرکت های خصوصی )
 • و …

اینها مسلما بخشی از وب سایت هایی هستند که می توان با وردپرس ایجاد کرد ، انواع درگاه های پرداخت آنلاین و امن ، سیستم ها مشتری محور ، مارکت پلیس و … روی وردپرس به راحتی قابل اجرا هستد . البته منظور از به راحتی این است که برنامه نویس مسلط به وردپرس و PHP روی سایت کار کند و در اینصورت امکان ایجاد سیستم های مورد نظر روی سایت امکان پذیر است .

آیا وردپرس امن است ؟

زمانی که شما طراحی سایت وردپرس انجام می دهید ممکن است از امنیت آن شک داشته باشید . اما لازم است بدانید وردپرس یکی از امن ترین سیستم های حال حاضر می باشد . امنیت وردپرس به شدت تامین شده و حفره های امنیتی آن تا سطح بالایی تقویت شده اند . از همین جهت است که اکثر وب سایت های صاحب نام جهان سیستم خود را روی وردپرس انتقال دادند .

امنیت وردپرس

تاکنون گزارشات بسیار بسیار انگشت شماری از نفوذ در داخل سیستم های وردپرس گزارش شده است که این میزان گزارش در مقایسه با سایر سیستم ها حساب هم نمی آید . به همین دلیل با اطمینان خاطر از این سیستم استفاده کنید . اما اگر علاقمند هستید تا سیستم موجود را از لحاظ امنیتی ارتقا دهید برخی اصول امنیتی وجود دارند که می توانید روی سیستم خود انجام دهید و فاکتور های امنیتی آن را باز هم چندین پله افزایش دهید . البته امروزه با توسعه افزونه ها و پلاگین های امنیتی بازهم این کار ساده تر شده است .

در بین ملیون ها قالب و افزونه وردپرس گم نشوید !

با توجه به این موضوع که وردپرس متن باز است ، پس مسلما می توان هسته ان را باتوحه به اصول وردپرس دستکاری کرد و اما این دستکاری به گونه ای نیست که کل سیستم مختل شود . اگر به زیان ساده بخواهیم بررسی کنیم در واقع افزونه ها و پلاگین ها قطعه کدهای اضافی هستند که بر روی سیستم قرار می گیرند و شاخ و برگ سیستم را افزایش می دهند و حتی بعد از حذف شدن هم به سیستم اصلی آسیبی وارد نمی شود .

با این سخنان هم اکنون تعداد افزونه ها و قالب های وردپرس از ملیون هم گدشته و حتی به چند ده ملیون رسیده است . از همین رو کسانی که به سایت هایی همچون تم فارست ( themeforest.net ) یا مارکت های ایرانی فروشنده قالب و افرونه مراجعه می کنند نمی دانند که کدام قالب یا کدام افزونه را باید خریداری کنند ؟ و ممکن است هزینه های زیادی را پرداخت کنند . چندین افزونه را خریداری کنند اما چند تا از آنها اصلا بدرد نخور باشد و کار ما را پیش نبرد .  به همین دلیل قبل از خرید افزونه و قالب هم باید کاملا دقیق عمل کرد . مارکت هایی هچون تم فارست که بزرگترین سایت فروش قالب در جهان می باشد به صورت نرخ جهانی مثل دلار یا یورو محصولات خود را بفروش می رسانند . البته وب سایت های داخل اکثر این قالب ها را هم به فارسی ترجمه نموده اند و هم آنها را برای زبان فارسی تنطیم کرده اند و شما می توانید به راحتی قالب ها یا افزونه های مد نظر خود را با پرداخت هزینه مد نظر خریداری نمایئد .

چند نکته در رابطه با افزونه ها و قالب های وردپرسی

همانگونه که بالاتر گفته شد در طراحی سایت وردپرس ، تعداد افزونه ها و قالب هاخیلی زیاد است به همین دلیل باید مناسب ترین آنها را انتخاب و در سایت نصب کرد . زمانی که شما قصد نصب افزونه یا دانلود آن به شکل رایگان از وب سایت مخزن وردپرس ( وب سایت اصلی وردپرس برای دانلود قالب یا افزونه ) را دارید ، حتما به تعداد نصب افزونه توجه کنید . افزونه هایی هستند که 1000 نصب دارند و افزونه هایی در همان محوریت با 100,000 نصب . مسلما تعداد نصب افزونه برای ما مهم است .

نکته بعدی در نظر گرفتن سازگاری افزونه ها با نسخه وردپرس ما می باشد . وردپرس سیستم منظی است و بروز رسانی های آن بر روی خود وردپرس شما ارائه می شود و می تونید آن را بروز رسانی کنید . برخی از افزونه ها به دلیل استفاده از برخی توابع که ممکن است وردپرس در نسخه جدید این توابع را حدف کرده باشد دیگر کارایی لازم را نداشته باشند به همین دلیل تا بروز شدن آن افزونه نمی توانید از ان استفاده کنید . پس حتما محبوبیت افزونه و همچنین سازگاری آن را قبل از دانلود بررسی کنید .

افزونه وردپرس

اگر قصد شما خرید افزونه یا قالب است حتما قبل از خرید ، افزونه را در نت جستجو کنید . برخی از افزونه ها ممکن است نسخه رایگان انگلیسی داشته باشند که اگر تا حدودی به زبان مسلط باشید می تواند از آنها استفاده کنید و به رایگان دانلود کنید . اما اگر نسخه اصلی آن هم پولی بود پس این افزونه را با نسخه فارسی می توانید خیلی بهتر استفاده کنید .

قبل از خرید قالب یا افزونه حتما نظرات کسانی کمه قبلا این افزونه را خریده اند یا نصب کردند را مطالعه کنید . معمولا در تمامی وب سایت های معتبر نظرات کاربران به شکل صحیح در انتهای آن محصول درج می شود پس از مطالعه آنها غافل نشوید . ضمن اینکه هرگز به یک افزونه بسنده نکنید  ممکن است افزونه  بهتر دیگری با امکانات بیشتری برای کار شما باشد پس حتما به چندین وب سایت معتبر در این زمینه سربزنید و پس از اطمینان کامل آنرا خریداری نمائید .

قبل از خرید حتما از پشتیبانی قالب یا افزونه اطمینان حاصل کنید . اگر افزونه یا قالب دارای پشتیبانی نباشد بعدا به مشکل خواهید خورد پس تا جایی که امکان دارد از خرید قالب یا افزونه بدون پشتیبانی خودداری کنید .

حتما از اصالت وب سایتی که قصد خرید از انها را دارید اطمینان حاصل کنید . وب سایت هایی که خرید آنلاین دارند باید درگاه پرداخت امن و همچنین نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل ضمانت بازگشت وجه یا از طریق درگاه امن یا وب سایت فراهم باشد .

قبل از نصب قالب یا افزونه راهنای آن را به طور کامل مطالعه کنید و طبق مراحل گفته شده عمل کنید .

طراحی سایت وردپرس توسط گروه سئو 90

گروه سئو 90 ضمن ارائه آموزش های وردپرس ، پروژه های طراحی سایت وردپرس را هم در دستور کار خود دارد و شما عزیزان که مایل به همکاری با ما هستید می توانید با ما در ارتباط بوده وب سایت های دلخواه خود را از ما در کوتاهترین زمان تحویل بگیرید . یکی از مزیت های طراحی سایت وردپرس توسط گروه سئو 90 ، برنامه نویسی با نهایت استاندارد های این سیستم مدیریت محبوب و بخش بندی آن میباشد به شکلی که پس از ما هم ، هر برنامه نویس دیگری بتواند به راحتی با سیستم برنامه نویسی شده توسط ما کار کرده و آن را توسعه دهد .

ما کنار شما هستیم تا این سیستم قدرتمند را به نحوی باور نکردنی و دور از آنچه در ذهن شما نقش بسته است خدمتتان ارائه کنیم . جهت طرح هرگونه سوال و یا مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید .

با تشکر گروه سئو 90 ( طراحی سایت ، طراحی سایت وردپرس ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب )

 

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه میتوان قسمت دسته بندی و برچسب را به برگه‌ها اضافه کرد ؟ تنها با یک کلیک میتوانید برگه‌ها را نیز دسته بندی کنید ولی آیا این کار درست است یا خیر ؟ در این مقاله کوتاه همراه ما باشید .

0 92

کامنت مارکتینگ و سئو کامنت مارکتینگ و سئو باهم ارتباط نزدیکی دارند . برخی از وب سایت ها حتی بخش نظرات در سایت خود ندارند و کاربران را در بهبود وب سایت خود شرکت نمی دهند . کاربران همواره هدف اصلی ما هستند و بدون کاربران وب سایت معنی ندارد ، کارکردن روی آن هم […]

0 1,277
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود