بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید آموزش طراحی cms با php و mysql ، مشاهده دوره

هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم ؟

مقالات سئو

هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم ؟ اگر به واقعیت امر نگاه کنیم برای اولین بار در توئیتر استفاده شده و توسط توئیتر نیز به شکل رسمی آغاز به کار نموده است . کاربران برای اینکه کلمات کلیدی و محتوای مقصد را در جستجوها سریع‌تر و داخل دسته‌بندی منظمی پیدا کنند ، […]

2 1,692 5
هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم ؟

هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم ؟ اگر به واقعیت امر نگاه کنیم برای اولین بار در توئیتر استفاده شده و توسط توئیتر نیز به شکل رسمی آغاز به کار نموده است . کاربران برای اینکه کلمات کلیدی و محتوای مقصد را در جستجوها سریع‌تر و داخل دسته‌بندی منظمی پیدا کنند ، در ابتدای کلمات هدف علامت # قرار می‌دادند که طبق الگوریتم کدنویسی ، هرمحتوا در # های مربوط به خود دسته‌بندی شده و منظم شد . در حقیقت برچسب را همانند یک دسته بندی درنظر بگیرید که همه محتوای شما را نظم خواهد داد . بعدها خود توئیتر متوجه این موضوع شد و این کلمات را به شکلی تغییر داد تا بتوانند بصورت لینک باشند و کاربران هنگام کلیک روی این لینک‌ها یا همان نام هر برچسب ، وارد صفحه مشخصی می‌شدند که تمامی مطالب مربوط به آن هشتگ در آن صفحه وجود داشت و منظم نمایش داده می‌شد .

مشابه همین کار ، در واقع همان پروسه‌ای است که شما برای برچسب گذاری مطالب در وردپرس انجام می‌دهید و کاربران با ورود به صفحه مربوط به یک برچسب ، تمامی مطالبی که به آن برچسب مرتبط هستند را مشاهده می‌کنند . متاسفانه درحال حاضر هشتگ‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مثل توئیتر و اینستاگرام استفاده شده ، با برچسب‌هایی که داخل سایت معرفی شدند ، تداخل پیدا کردند و درنتیجه بعدها از این هشتگ‌ها استفاده مناسبی به عمل نیامد و موضوعات باربط یا بی‌ربط ، به شکل مداوم به هشتگ‌ها نسبت داده شد . با این وجود هنوز هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی استفاده بسیار زیادی دارند ، اما درمورد سایت ، داستان هشتگ متفاوت است !!

یکی از شبکه‌های اجتماعی که استفاده از # در آن بسیار تاثیرگذار است شبکه اجتماعی اینستاگرام است . این موضوع بسیار واضح است و  در صفحه اینستاگرام بدون هیچگونه فعالیت مربوط به اخذ فالور و … تنها با ارائه محتوای مناسب و # گذاری مناسب می‌توانید به شکل طبیعی فالورهای مرتبط با پیج دریافت کنید ( البته که فعالیت در اینستاگرام اصول خاص خود را داشته و مستلزم آموزش‌های بسیاری است و در اینجا مقصود بیان اهمیت برچسب گذاری است ) .

مقاله پیشنهادی برای مطالعه : سئو در شبکه های اجتماعی

در این محتوا ، هدف این است که خدمتتان توضیح دهیم داستان برچسب گذاری در داخل سایت ، با هشتگ گذاری در اینستاگرام چه شباهت و چه تفاوت‌هایی دارد پس با دقت محتوای این بخش را دنبال کنید .

چگونه در اینستاگرام # می‌سازیم ؟

ساخت هشتگ در اینستاگرام دارای چند فن است ! با دانستن این فنون می توانید به راحتی برای محتوای خود هشتگ های مناسب تنظیم کنید . برای مثال اکثر مطالب وب سایت ما در مورد آموزش و سئو هستند به همین جهت ما باید # هایی متناسب با موضوعات خود قرار دهیم .

زمانی که ما در اینستاگرام علامت # را درج میکنیم و چند حرف از کلمه مورد نظر را وارد می کنیم ، اینستاگرام برای ما پیشنهاد هایی را ارائه می کند تا بتوانیم هشتگ های بهتری انتخاب کنیم .

یکی از روش های انتخاب برچسب مناسب می تواند این روش باشد . اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که هنگام انتخاب برچسب حتما به تعداد پست هایی که این برچسب دارد هم توجه کنید .

نکته مهم این است که همیشه محتوای خود را با برچسب های تعداد بالا منتشر نکنید . شما باید متناسب عمل کنید و از هشتگ هایی که تعداد پست کمتری هم دارند استفاده کنید و در هر دو این حالت ها شانس شما برای دیده شدن بیشتر است .

مورد دوم استفاده از پیج های موفق در اینستاگرام است . شما می تواید به راحتی با ورود به پیج های اینستاگرام و بررسی پست های رقبا ، برچسب هایی که برای مطالبشان درج می کنند را بررسی کنید و سپس با بررسی مناسب این # ها ، برای پست های خود از آنها استفاده کنید .

مورد بعدی استفاده از مشاورین و سئو کاران پیج است که در این زمینه فعالیت خوبی دارند و می توانند شما را راهنمایی کنند .

البته توجه داشته باشید که # گذاری مناسب ، در اینستاگرام کلید موفقیت شما در جذب فالور واقعی و همچنین افزایش اعتبار سایت است .

مراقب # های نامناسب باشید !

همانند موتور های جستجو که وب سایت ها را جریمه می کنند شما باید مراقب الگوریتم های اینستاگرام هم باشید . شما باید حتما هشتگ های خود را متناسب با محتوای خود تنظیم کنید . داشتن برچسب های نامناسب اولا باعث فرار کاربران می شود دوما تاثیر مثبتی در افزایش اعتبار پیج شما نخواهد داشت .

مورد دوم استفاده از هشتگ های فارسی است . اگر پیج شما برای خارج از کشور فعالیتی ندارد ، از # های فارسی استفاده کنید . جستجوی کاربران در اینستاگرام براساس زبان فارسی است ، اگر هم الزام می بینید تا از برچسب های انگلیسی هم استفاده کنید ، در انتها # های خود یک یا نهایتا دو برچسب لاتین هم قرار دهید .

نکته بعدی اینکه تعداد # ها را هم کنترل کنید .

داشتن # های زیاد به این معنی نیست که شما محتوای خیلی پربار و البته مهمی دارید . رعایت اعتدال در این امر کلید موفقیت شما خواهد بود .

یکی دیگر از موارد مهم تعداد سیلاب در # ها می باشد . معمولا هشتگ هایی که دارای یک سیلاب هستند مثل : آموزش ، سئو ، گرافیک و … رقابت بالاتری دارند ، به همین ترتیب با افزایش تعداد سیلاب اهمیت هشتگ کم می شود اما نمی توان گفت همیشه همینطور است . اما موضوعی که روشن است این است که رقابت در # های یک سیلابی بسیار زیاد است و باید سعی کرد تا جزء پست های برتر در این # ها شد .

نکته نهایی برای موفقیت در اینستاگرام اینکه سعی کنید در بازه زمانی مشخص تولید محتوا کنید و البته که تولید محتوای شما با کیفیت و همچنین مخاطب محور باشد و بیننده پست شما بتواند از آن مطلب خوبی را دریافت کند .

برای مطالعه مقالات بیشتر ، مطالب سئو را دنبال کنید . موفق و پیروز باشید ، گروه آموزشی سئو 90

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

نقشه راه فرانت

اگر قصد دارید تا یک طراح ماهر باشید ، ما درست ترین مسیر را برای شما فراهم کردیم و فقط کافیست همراه ما باشید

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه میتوان با تکنیک PBN یک شبکه لینک سازی دائمی و همیشگی را ایجاد کرد که با اطمینان خاطر هر وب سایتی را به رتبه های اول گوگل رساند ؟ مهم ترین اصولی که باید در مورد تکنیک PBN بدانید !

0 306

تعداد لینک داخلی برای هر برگه در سئو یکی از سوالات چالش برانگیز در زمینه سئو این است که تعداد لینک داخلی برای هر برگه باید چه تعداد باشد . برای محتوا هایی که داخل سایت نوشته می شوند چه تعداد لینک داخلی استاندارد است و باید رعایت شود ؟ یکی از سوالات مهم در […]

0 1,189
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است

دیدگاه های شما
پستاکار ۰۶ / ۱۴۰۰
5

هشتگ در سئو چقدر تاثیر داره ؟ منظورم هشتگ گذاشتن برای مطالب هست ؟ باعث میشه در گوگل بالاتر دیده شویم ؟ ممنون

امید قدیمی ۰۶ / ۱۴۰۰

موضوع هشتگ گذاری در مورد شبکه های اجتماعی و وب سایت کاملا متفاوت هست و شما مستقیما با برچسب گذاری مطالب قادر به کسب رتبه نیستید

آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود