طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری چگونه صورت می گیرد ؟ طراحی سایت خبری به گونه ای است که شنونده این برداشت را دارد که وب سایت خبری فقط مختص خبرگزاری ها است . در حالی که اینگونه نیست . درست است که ماهیت وب سایت خبری ممکن است برای نشریه ها یا خبرگزاری ها باشد اما اشخاص ثالث هم در صورت داشتن فعالیت مناسب تمایل دارند تا یک وب سایت خبری داشته باشند .

خبر و اطلاع از رویداد های اطراف همه روزه در زندگی ما وجود دارد حتی اگر متوجه آن هم نباشیم بازهم تمامی چیزهایی که می شنویم به نوعی خبر هستند .

طراحی وب سایت | تماس با ما

در حال حاضر هم تمام وب سایت های خبری متعلق به خبرگزاری ها نیستند و بسیار هستند سایت هایی که متعلق به اشخاص ثالث هستند که علاقه بسیار زیادی به فعالیت در زمینه خبری دارند و به جمع آوری خبر و اطلاع رسانی آنها علاقمند هستند .

وب سایت های خبری از جمله وب سایت های هستند که درواقع بیش از 80% آن را محتوای متنی تشکیل می دهد . گرچه مطالب ویدئوی و تصویری هم در حال حاضر در حال گسترش هستند اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین محتوای متنی شود .

وب سایت ها خبری تنها وب سایتی است که تولید محتوای آن نه تنها هرروز بلکه هر ساعت باید انجام شود . درواقع یکی تیم بسیار بزرگ برای آن تلاش می کند تا هر دقیقه بروز ترین اطلاعات را به کاربران ارائه کنند .

از آنجا که در حال حاضر پلت فرم هایی همچون تلفن همراه  و تبلت بیشتر در دسترس هستند ، اکثر افراد اخبار را از روی تلفن همراه یا دستگاه های قابل حمل چک می کنند که البته در حال حاضر تمایل به بروز بودن در زمینه اخبار بسیار مهم تر است . از این جهت کاربران خبر هر دقیقه را در همان دقیقه می خواهند .

وب سایت های خبری بسیار بزرگ ، اخبار را در لحظه ارسال می کنند ، از همین جهت هر اندازه که سایت بروز باشد مسلما کاربران بیشتری هم دارد . یک نکته مهم در مورد سایت های خبری این است که :

محتوای قدیمی درسایت خبری دقیقا حکم سم را دارد !

اگر شما یک نظر سنجی ساده از افرادی که حتی علاقه کمی به اخبار دارند داشته باشید ، به محض مشاهده تاریخ خبر ، اگر این خبر حتی متعلق به یک روز قبل باشد کاربران یا مایل به مطالعه آن نیستند و یا خواندن این خبر را در الویت های بعدی قرار می دهند .

پس تا اینجا دریافتیم که داشتن یک وب سایت خبری کار راحتی نیست و نیازمند تلاش و کار مستمر است .

سایت خبری شامل چه بخش هایی است ؟

در حالت کلی وب سایت های خبری در حال حاضر  آنگونه که ما تحقیق نموده ایم ظاهر چندان جذابی ندارند . برخی از این وب سایت ها حتی واکنشگرا هم نیستند و به شکل مناسب در داخل دستگاه های مختلف نمایش داده نمی شوند و باید خواننده مقدار زیادی زوم کند تا بتواند مطلب را بخواند . اگر سوال برایتان پیش می آید ک دلیل این کار چیست ؟ والله ما هم نمی دانیم . زمانی که وب سایت های فروشکاهی و شرکتی به این زیبایی طراحی می شوند مگر نمی توان همان طراحی را برای سایت های خبری انجام داد ؟

اگر شما قصد دارید تا طراحی سایت خبری انجام دهید حتما از قالب های شیک و مدرن استفاده کنید و حدالامکان سایت را به شکل اختصاصی طراحی کنید . قالب های خبری می توانند بسیار کاربر پسند باشد و بخش های مختلف هم داخل آن قرار گیرد . قسمت هایی همچون :

  • اخبار لحظه ای ، اخبار ویدئویی
  • مصاحبه ، امضا ، باشگاه خبری
  • نشریات و مجلات ، تبلیغات
  • پادکست ( محتوای صوتی ) ، و دسته بندی مناسب برای اخبار و … باشد

یکی از مهم ترین بخش ها در سایت های خبری دسته بندی است . دسته بندی وب سایت باید به گونه ای باشد که کاربر هنگام ورود به وب سایت بتواند به راحتی به بخش های مختلف دسترسی داشته باشد . برای مثال اخبار اقتصادی ، علمی ، ورزشی و … همگی باید در دسته بندی های جامع در دسترس باشند .

عنوان گذاری ذر سایت های خبری بسیار مهم و تاثیر گذار است . برای مثال کاربر هنگام ورود به سایت یک ویدئو چند دقیقه ای را در ابتدای سایت مشاهده می کند اما هیچ متنی در اطراف این ویدئو نیست که مشخص کند این ویدئو در رابطه با چیست و برای چه منظور قرار گرفته است .

تمامی بخش های باید به شکل مناسب عنوان گذاری شوند . برای مثال آخرین اخبار ، رویدادی های مهم امروز ، مجلات ورزشی ، مصاحبه روز ، خارج از کشور ، تلوزیون زنده و …. همگی باید کاملا مناسب و با عناوین جذاب سرفصل بندی شوند تا کاربر بتواند به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشد .

طراحی وب سایت خبری

نکات مهم در طراحی سایت خبری

برخی نکات مهم در طراحی سایت خبری وجود دارند که رعایت انها بسیار تاثیر گذار است . محتوای صفحه اول وب سایت ها نباید در حالت کلی سنگین باشد . استفاده از ویدئو ها در صفحه اول سرعت بارگذاری صفحه را کند خواهد کرد . اگر امکان داشتیم ، بهتر است تا بخشی را جهت لینک به صفحه دیگری قرار دهیم تا کاربران تمامی ویدئو ها را در صفحه دیگری مشاهده کنند .

استفاده از تصاویر هم در وب سایت های خبری مهم هستند . از آنجا که تصاویر عضو جدایی ناپذیر سایت های خبری هستند از این جهت تعداد تصاویر ما در سایت ها خیری زیاد هستند . پس برای این مورد می توانیم تصاویر را بهینه کنیم . استفاده از اندازه درست تصاویر و کاهش حجم آنها بسیار مهم است . برخی از وب سایت ها از تصاویر بسیار بزرگ استفاده می کنند و با ترفند های طراحی این تصاویر را کوچک تر می کنند که با این کار هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و صرفا اندازه عکس کوچک شده است اما تغییری در حجم آن صورت نگرفته است . به همین دلیل باید تصاویر را در چند اندازه مناسب آپلود کرد که در بخش های مورد نیاز استفاده شوند ( که البته اکثر سیستم های مدیریت اینکار را انجام می دهند ) .

اگر بخشی را به عنوان تبلیغات در سایت خود در نظر گرفته اید ، حتما توجه داشته باشید که تصاویر چگونه انتخاب می شوند ، ضمن اینکه لینک دادن و لینک گرفتن هم جزو مسائل مهمی هستند که در بهینه سازی سایت شما در مورد تبلیغات دادن تاثیر دارد و در مورد این موارد حتما باید با کارشناس سئو مشاوره نمائید .

رنگ بندی یکی از نکات مهم در طراحی سایت خبری است . معمولا همه وب سایت هایی که موضوع خبری دارند رنگ های خسته کننده انتخاب می کنند . کاربر هنگام وارد شدن به وب سایت با یک محیط حوصله سر بر مواجه می شود . حتما این نکته روانشانسی را هم باید در نظر داشته باشد که تاثیر محیط در خواندن خبر و درک آن بسیار تاثیر گذار است . مهم است که کاربر در چه شرایطی اخبار مد نظر را بشنود . در مقابل آن وب سایت هایی هستند که بسیار جذابیت بالایی دارند و رنگ و لعاب وب سایت در عین حفظ ساختار سایت بسیار خوب تنظیم شده است .

بهینه سازی سایت های خبری

وب سایت های خبری از جمله سایت هایی هستند که سئو و بهینه سازی آنها بسیار مهم تر از سایر وب سایت ها است . زمانی که خبری منتشر می شود ، هر وب سایت خبری تمایل دارد تا خبر را خودش سریع تر از بقیه منتشر کند تا کاربران کم کم علاقمند شوند و خواننده دائمی سایت شوند .

مهم ترین موضوع در بهینه سازی سایت های خبری این است که خبر اولین بار توسط چه کسی منتشر می شود ؟ نکته مهم اینجا مطرح می شود که در سئو و بهینه سازی ، مطالب باید متفاوت باشند اما اخباری که در یک موضوع منتشر می شود معمولا در یک بطن است و نمی توان آنرا زیاد تغییر داد . همین موضوع باعث می شود که برخی از سایت ها روی به کپی کردن مطالب آورند و مطالب را عینا ار وب سایت هایی که برای منتشر کردن این مطالب زحمت می کشند کپی کنند .

کپی کردن مطلب تماما تاثیر منفی روی سئو دارد  موفق ترین وب سایت در زمینه خبری ، همان وب سایت هایی هستند که مطالب را خودشان با قلم خودشان منتشر می کنند و در وب سایت درج می کنند .

شما برای بالا یودن بین رقبا لازم است تا هم از نظر محتوایی و هم از نظر کاری پربار باشید . تعداد مطالبی که از نظر سئو مناسب هستند در سایت های مختلف مهم است . هراندازه که مطالب مورد تایید در وب سایت های رقیب بیشتر باشد همان اندازه موتور های جستجو این وب سایت را از نظر محتوا برای کاربران پربار تر می شناسند .

توضیح مناسب در محتوا تاثیر شگرفی در اشباع کاربر دارد . زمانی که کاربر وارد سایت شد و تمایل به خواندن اخبار سایت شما دارد ، تمایل دارد تا تمام جنبه های خبری را مطالعه کند. بدین گونه نباشد که مطلب شما ناقص باشد و کاربر ادامه همان مطلب را در سایت دیگری مطالعه کند .

اینها از جمله نکات مختصر ولی مفیدی در رابطه با وب سایت های خبری و محتوای آنها بود .

طراحی و برنامه نویسی وب سایت های خبری توسط گروه سئو 90

وب سایت های خبری توسط گروه سئو 90 به شکل تخصصی طراحی وبرنامه نویسی می شوند . از آنجا که سایت های خبری مخاطبین خاص خود را دارند و ساخت وب سایت هم در سال های اخیر دچار تحولات بسیار زیادی شد . از این جهت سئو 90 تیم خود را در همین جهت توسعه داد تا همانگونه که خودمان شعار میدهیم ، وب سایت ها خبری را به شکلی متفاوت تر طراحی کنیم و تحویل دهیم .

سئو و بهینه سازی وب سایت های خبری به یک تیم قوی نیاز دارد تا بتواند در مدت زمان مناسب به نتیجه برسد . در مورد طراحی انواع وب سایت ها و مشاوره در زمینه سئو می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

باتشکر سئو 90