بدست آوردن نام پست تایپ در وردپرس

دوستان سئو 90 سلام . شاید برای برخی دوستان که در زمینه قالب وردپرس کار می کنند و یا برای موارد خاصی که براشون در طراحی قالب پیش میاد ، این سوال مطرح بشه که بدست آوردن نام پست تایپ در وردپرس چگونه هستش ؟ ( یک آموزش اضطراری و مفید ! )

اگه آموزش ساخت جستجو برای پست تایپ در وردپرس رو خونده باشید ما اونجا برای یک پست تایپ از نوع portfolio یک جستجوی احتصاصی ساختیم . خب اون portfolio اسم پست تایپ نمونه کارها هستش . حالا این اسم رو ما از کجا آوردیم ؟

دوستان وقتی که خودمون از طریق کدها یک پست تایپ جدید رو به قالب اضافه می کنیم مسلما اسم اون رو میدونیم ، اما زمانی که از افزونه هایی استفاده می کنیم که بر پایه پست تایپ کار می کنند ، وقتی بخواهیم روی اونها WP_Query بزنیم و مطالب اونها رو بگیریم و یا اینکه براشون جستجو تعریف کنیم یا مثلا صفحات مخصوص اون پست تایپ رو ایجاد کنیم نیاز داریم که حتما اسم اون پست تایپ رو بدونیم تا بتونیم داخل قالب با محتواش کار کنیم .

دوستان عزیز برای بدست آوردن نام پست تایپ در وردپرس روش های خیلی زیادی هست که ما ساده ترین روش رو برای شما ارائه می کنیم .

اول وارد داشبورد وردپرس بشید و روی نام پست تایپ کلیک کنید . برای مثال ما در داخل سئو 90 بخش دانلود هارو داریم که یک پست تایپ هستن . پس روی دانلود ها کلیک می کنیم تا صفحه لیست آیتم های دانلود برای ما نشون داده بشن . به تصویر زیر دقت کنین :

بدست آوردن نام پست تایپ در وردپرس

در این بخش همونطور که درتصویر با رنگ قرمز مشخص شده ، به نوار آدرس مرورگر دقت کنید . عبارتی که در انتهای آدرس مشاهده می کنید به شکل زیر هستش :

post_type=download

پس به راحتی میشه فهمید که پست تایپ ما اسمش download هست و به این راحتی تونستیم اسم پست تایپ رو بدست بیاریم . روش های دیگه‌ای هم هستند که این روش ساده ترین و بی دردسر ترین روش برای بدست آوردن نام پست تایپ در وردپرس هستش و هیچ مشکلی هم نداره .

خیلی راحت می تونید اسم تمامی پست تایپ ها رو به این روش بدست بیارین .

باتشکر سئو 90