بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

جلسه نود – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه روی استایل محصولات متغیر کار خواهیم کرد ، همچنین قسمت علاقمندی ها در پنل کاربری نیز مورد بازبینی قرار خواهد گرفت .

0 164

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 90 از دوره خوش آمدید . دوستان یکی دیگر ار قسمت هایی که به درخواست دانشجوهای دوره ضبط شده و در این قسمت قرار است به سراغ تنظیم استایل یکی از بخش هایی مهم قالب برویم . اگر در خاطر داشته باشید در چند جلسه قبل بر روی محصولات متغیر کار کردیم و نحوه ایجاد محصولات متغیر را به شکل کامل به شما دوستان عزیز آموزش دادیم تا در وب سایت های فروشگاهی خودتان بخش محصولات با قیمت های متغیر را نیز داشته باشید چرا که محصولات متغیر در فروشگاه های بزرگ یک بخش مهم هستند و نحوه فروش محصولات همیشه به یک شکل نیستند .

زمانی که محصولی را به شکل محصول متغیر ایجاد می کنیم ، ویژگی هایی که برای متغیر نمودن آن محصول تنظیم کردیم در صفحه جزئیات برای ما ظاهر می شوند و برای خرید محصول ملزم به انتخاب حداقل یک ویژگی محصول بودیم ( مگر اینکه ویژگی های خاصی به شکل پیشفرض تعیین شوند ) . این ویژگی ها باید از لحاظ ظاهری با طراحی کلی قالب ما همخوانی داشته باشند و چارچوب کلی دیزاین قالب را دچار مشکل نکند .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

خوشبختانه یا متاسفانه این ویژگی ها در قالب جدول و Table برای ما نمایش داده میشوند و زمانی که نوع محصول به متغیر تغییر کند ، درقسمتی که تعیین خواهیم کرد ، این ویژگی ها نمایش داده خواهند شد . البته میتوان در داخل کدهای ووکامرس به نوعی عمل کرد تا این قسمت به شکل جدول نباشد اما چون فعلا ورود به این بخش ها از سطح این دوره خارج بود ما در قالب به شکل پیشفرض افزونه فروشگاه ساز این قسمت را نمایش دادیم . البته یک دلیل دیگر نمایش ویژگی ها به شکل استاندارد این بود که شما با روش تغییر استایل پیشفرض افزونه نیز آشنا شوید و اگر چنانچه در حین برنامه نویسی در فروشگاه ، مشکلی برای شما پیش آمد ، بتوانید به راحتی استایل قسمت های ناهماهنگ را با قالب یکسان نمائید . پس برای این قسمت در این بخش از دوره یک استایل نویسی مختصر و کاربردی خواهیم داشت .

سرفصل های ادامه جلسه

پس از تکمیل استایل قست محصولات متغیر ، چند قسمت دیگر را نیز با هم بررسی خواهیم کرد که از جمله آنها قسمت مربوط به جدول علاقمندی ها در پنل کاربری است که قبلا آن را برنامه نویسی کردیم . توجه به استایل کلی سایت و البته ریز بینی ، مشخصه جالبی است که شما حتما باید آن را بدست آورید .

اگر علافمند هستید تا قالب ها و وب سایت های شما وجه زیباتر و البته منظم تری داشته باشند قبل از هرچیزی باید بر روی نحوه کد نویسی خودتان تمرکز کنید . به این معنی که در داخل هر فایل که شروع به کد زنی نمودید ، از یک چارچوب مشخص پیروی کنید تا دیزاین شما در تمام صفحات حفظ شود . برای مثال قرار دادن یک div در داخل یک کلاس row از فریمورک بوت استرپ ، با حالتی که یک کلاس row در داخل یک div قرار بگیرد به اندازه کوچکی در دیزاین شما تاثیر خواهد گذاشت که شاید توسط شما قابل مشاهده نباشد اما یک طراح کارکشته به راحتی متوجه ناهمسان بودن قالب شما در صفحات مختلف شود . پس قبل از هر چیزی بر روی داشتن یک چارچوب منظم تمرکز کنید .

گام دوم در حفط چارچوب قالب این است که از یک حالت طراحی پیروی کنید . برای مثال در بخش صفحه علاقمندی فروشگاه ، نباید جداول ما در هر قسمت به شکل های متفاوت طراحی شوند ، چرا که کاربر احساس خواهد کرد که از فضای اصلی خارج شده است . نهایتا برای ایجاد تفاوت می توانیم بین جداول داخل سایت و جداول بخش پنل کاربری کمی تفاوت قائل باشیم .

توجه کردن به فواصل ، مرتب کردن المان ها و کدنویسی کلاس های عمومی و استاندارد به منظم شدن قالب ما کمک شایانی خواهد نمود . در این جلسه یک نمونه مناسب از همسان سازی را با هم تجربه خواهیم کرد و قسمت علاقمندی در پنل کاربری سایت را منظم خواهیم کرد تا حساب کاربری ما یکپارچه و شکیل باشد .

چند قسمت درخواستی از طرف دانشجویان عزیز برای این قالب ، بخش هایی همچون خبرنامه و فیلد های اختصاصی بخش تسویه حساب می باشند که در جلسات آتی ، بخش سفارشی سازی فرم و فیلد های بخش تسویه حساب را به شکلی کامل و تماما اختصاصی با هم پیش خواهیم برد . خبرنامه نیز یکی از قسمت هایی است که می توان در داخل سایت از جهت اطلاع رسانی تخفیف ها و محصولات جدید با هدف ایمیل مارکتینگ در نظر داشت . در تمامیت این قالب سعی داریم تا تمامی جنبه هایی من جمله بحث UX را بخوبی پوشش دهیم پس همراه ما باشید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است