بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع سایت

جلسه هشتاد و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه روی نمایش توضیحات دسته محصولات و همچنین تنظیم استایل فرم ورود و ثبت نام کار خواهیم کرد

0 204

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 88 از دوره پروژه محور خوش آمدید . در قسمت های انتهایی دوره هستیم و چند جلسه قرار است که کنار شما باشیم ( البته آپدیت های بعدی حتما تدریس خواهند شد ) . این جلسات شامل بخش هایی هستند که هم خود ما جمع بندی کردیم و هم دانشجوهای دوره از ما در خواست کردند که برخی بخش ها در داخل دوره تدریس شده و به قالب اضافه شوند . پس همراه ما باشید تا در این جلسه به تدریس ادامه سرفصل ها بپردازیم .

همانطوری که بر روی سئو قالب و کار روی قسمت های مختلف آن ، جلسات مناسبی را اختصاص دادیم ، در این جلسه یکی از بخش های بسیار مهم را پیاده خواهیم کرد که در سئو فروشگاه نیز بسیار مهم است . البته این بخشرا در داخل قالب فروشگاهی تاکنون کد نویسی نکرده بودیم اما در این بخش هم نحوه کار این قسمت را بخوبی خدمتتان توصیف کردیم و هم اینکه روش های مختلف کار با آن را خدمتتان توضیح دادیم . این بخش قسمت توضیحات دسته بندی است که می توانیم به اشکال متفاوت در صفحه دسته محصولات این توضیحات را نمایش دهیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

در داخل سیستم مدیریت محتوای وردپرس و در قسمت تکسانومی ها ، به شکل پیشفرض بخش توضیحات دسته بندی ها وجود دارد . حتی اگر به بخش دسته بندی نوشته ها رجوع کنید خواهید دید که علاوه بر نام و نامک ، بخشی هم جهت توضیحات وجود دارد که اگر کدهای نمایش این بخش داخل قالب قرار گیرد ، توضیحات مرتبط با آن دسته در صفحه مربوط به نمایش دسته بندی مطالب قرار خواهد گرفت .

در بخش محصولات و دسته محصولات نیز این بخش به شکل پیشفرض وجود دارد و می توانیم با برنامه نویسی این بخش در داخل صفحه محصولات ، توضیحات دسته را قرار دهیم . از آنجایی که در سایت های فروشگاهی و در بخش سئو ، اولین صفحه هدف ، صفحه دسته بندی محصولات است باید بر روی این صفحه توجه خاصی داشت . در داخل صفحه دسته بندی محصولات ما طیف زیادی از محصولات را داریم که در کنار هم در حال نمایش هستند . برای داشتن یک سئو داخلی خوب ، لازم است تا توضیحات و متنی مناسب در این صفحه قرار گیرد که کار بسیار سختی هم نیست و تاثیر مستقیم در سئو سایت و رتبه گرفتن صفحه دسته محصولات خواهد داشت . در این جلسه همراه ما خواهید بود تا این بخش را در اندازه مشخص شده توسط فروشگاه ساز پیاده کنیم . ( می توان با تکنیک هایی بیشتر ، امکان اضافه کردن توضیحات ، عکس و … را به متن توضیحات دسته بندی محصولات داشته باشیم ) .

فرم های ورود و ثبت نام پیشرفته

اگر به خاطر داشته باشید در جلسات گذشته ، فرم های ورود و ثبت نام در سایت را با توحه به استایل کلی فروشگاه اجرا کردیم . در این جلسه با توجه به درخواست یکی از دانشجویان دوره ، قصد داریم تا با حداقل کدنویسی های اضافی ، فرم ورود و ثبت نام را دگرگون کنیم و دیزاین هایی بهتر بر روی این فرم ها اعمال کنیم . البته که استایل نویسی های قبل کاملا درست هستند و هرگز پاک نخواهند شد . در این جلسه قرار است با کمی عمیق تر شدن در بخش کدنویسی استایل ، فرمی امروزی تر داشته باشیم . در فرم های ورود و ثبت نام فروشگاه ما ، اعتبار سنجی و ایجاد حساب ها از طریق ایمیل صورت می گیرد و بخش هایی همچون شماره تماس فعلا در فروشگاه وجود ندارند .

از این جهت می توانیم طراحی های پیشفرض را کمی بهتر کنیم . در این جلسه البته یک آموزش نوع جدید هم خواهیم داشت که ترکیبی از زبان طراحی css و زبان جاوا اسکریپت است . شما علاوه بر طراحی قالب ، باید قادر باشید تا در داخل کدهایی که به هر دلیل به آنها دسترسی ندارید و یا محتوای داینامیک دارند نیز دخل و تصرف داشته باشید . به نوعی توانایی تغییر تمپلیت و قالب هایی که خودتان طراحی و برنامه نویسی نکردید را داشته باشید .

در این جلسه یک نمونه آموزش برای تفهیم همین موضوع در بخش فرم های ورود و ثبت نام خواهیم داشت . اگر به بخش آموزش های فرانت تسلط نسبی داشته باشید می توانید به راحتی با آموزش های این جلسه کار کنید . البته اگر زمانی تصمیم بر انجام اینگونه ترفند ها نمائید ، توجه کنید که تحت شرایط گفته شده در دوره این کار را انجام دهید تا در آینده مشکلی در طراحی و مهم تر از آن کارائی قالب بوجود نیاید . این روش کدنویسی تنها برای بخش هایی است که به هر دلیل دسترسی مستقیم به آن فایل نداریم و یا اینکه به شکل موقت قصد تغییر کدهای قالب را داریم و برای تمامیت پروژه ها به هیچ عنوان درست نیست .

در برخی نمونه های شاهد این بودیم که برای طراحی یک سایت فروشگاهی به شکل کامل از روش بالا استفاده شده است که به صدی صد روش نادرستی است و هرگز قالب و پروژه نهایی استاندارد نخواهد بود و با یکبار بروز رسانی فروشگاه ساز ووکامرس ، وب سایت به شکل کامل از لحاظ طراحی و کارائی ، از بین خواهد رفت . پس حتما به توضیحات مدرس در حین ویدئو آموزشی این جلسه بخوبی دقت کنید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است