40 تا 60 درصد تخفیف برای دوره های جامع

  فستیوال یلدا فقط با روزی 1000 تومان طراح وب باش - بیشتر بخوانید

سئو 90 آموزش ، یکبار برای همیشه

جلسه هشتاد و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

click

خلاصه : در این جلسه روی نمایش توضیحات دسته محصولات و همچنین تنظیم استایل فرم ورود و ثبت نام کار خواهیم کرد

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 88 از دوره پروژه محور خوش آمدید . در قسمت های انتهایی دوره هستیم و چند جلسه قرار است که کنار شما باشیم ( البته آپدیت های بعدی حتما تدریس خواهند شد ) . این جلسات شامل بخش هایی هستند که هم خود ما جمع بندی کردیم و هم دانشجوهای دوره از ما در خواست کردند که برخی بخش ها در داخل دوره تدریس شده و به قالب اضافه شوند . پس همراه ما باشید تا در این جلسه به تدریس ادامه سرفصل ها بپردازیم .

همانطوری که بر روی سئو قالب و کار روی قسمت های مختلف آن ، جلسات مناسبی را اختصاص دادیم ، در این جلسه یکی از بخش های بسیار مهم را پیاده خواهیم کرد که در سئو فروشگاه نیز بسیار مهم است . البته این بخشرا در داخل قالب فروشگاهی تاکنون کد نویسی نکرده بودیم اما در این بخش هم نحوه کار این قسمت را بخوبی خدمتتان توصیف کردیم و هم اینکه روش های مختلف کار با آن را خدمتتان توضیح دادیم . این بخش قسمت توضیحات دسته بندی است که می توانیم به اشکال متفاوت در صفحه دسته محصولات این توضیحات را نمایش دهیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

در داخل سیستم مدیریت محتوای وردپرس و در قسمت تکسانومی ها ، به شکل پیشفرض بخش توضیحات دسته بندی ها وجود دارد . حتی اگر به بخش دسته بندی نوشته ها رجوع کنید خواهید دید که علاوه بر نام و نامک ، بخشی هم جهت توضیحات وجود دارد که اگر کدهای نمایش این بخش داخل قالب قرار گیرد ، توضیحات مرتبط با آن دسته در صفحه مربوط به نمایش دسته بندی مطالب قرار خواهد گرفت .

در بخش محصولات و دسته محصولات نیز این بخش به شکل پیشفرض وجود دارد و می توانیم با برنامه نویسی این بخش در داخل صفحه محصولات ، توضیحات دسته را قرار دهیم . از آنجایی که در سایت های فروشگاهی و در بخش سئو ، اولین صفحه هدف ، صفحه دسته بندی محصولات است باید بر روی این صفحه توجه خاصی داشت . در داخل صفحه دسته بندی محصولات ما طیف زیادی از محصولات را داریم که در کنار هم در حال نمایش هستند . برای داشتن یک سئو داخلی خوب ، لازم است تا توضیحات و متنی مناسب در این صفحه قرار گیرد که کار بسیار سختی هم نیست و تاثیر مستقیم در سئو سایت و رتبه گرفتن صفحه دسته محصولات خواهد داشت . در این جلسه همراه ما خواهید بود تا این بخش را در اندازه مشخص شده توسط فروشگاه ساز پیاده کنیم . ( می توان با تکنیک هایی بیشتر ، امکان اضافه کردن توضیحات ، عکس و … را به متن توضیحات دسته بندی محصولات داشته باشیم ) .

فرم های ورود و ثبت نام پیشرفته

اگر به خاطر داشته باشید در جلسات گذشته ، فرم های ورود و ثبت نام در سایت را با توحه به استایل کلی فروشگاه اجرا کردیم . در این جلسه با توجه به درخواست یکی از دانشجویان دوره ، قصد داریم تا با حداقل کدنویسی های اضافی ، فرم ورود و ثبت نام را دگرگون کنیم و دیزاین هایی بهتر بر روی این فرم ها اعمال کنیم . البته که استایل نویسی های قبل کاملا درست هستند و هرگز پاک نخواهند شد . در این جلسه قرار است با کمی عمیق تر شدن در بخش کدنویسی استایل ، فرمی امروزی تر داشته باشیم . در فرم های ورود و ثبت نام فروشگاه ما ، اعتبار سنجی و ایجاد حساب ها از طریق ایمیل صورت می گیرد و بخش هایی همچون شماره تماس فعلا در فروشگاه وجود ندارند .

از این جهت می توانیم طراحی های پیشفرض را کمی بهتر کنیم . در این جلسه البته یک آموزش نوع جدید هم خواهیم داشت که ترکیبی از زبان طراحی css و زبان جاوا اسکریپت است . شما علاوه بر طراحی قالب ، باید قادر باشید تا در داخل کدهایی که به هر دلیل به آنها دسترسی ندارید و یا محتوای داینامیک دارند نیز دخل و تصرف داشته باشید . به نوعی توانایی تغییر تمپلیت و قالب هایی که خودتان طراحی و برنامه نویسی نکردید را داشته باشید .

در این جلسه یک نمونه آموزش برای تفهیم همین موضوع در بخش فرم های ورود و ثبت نام خواهیم داشت . اگر به بخش آموزش های فرانت تسلط نسبی داشته باشید می توانید به راحتی با آموزش های این جلسه کار کنید . البته اگر زمانی تصمیم بر انجام اینگونه ترفند ها نمائید ، توجه کنید که تحت شرایط گفته شده در دوره این کار را انجام دهید تا در آینده مشکلی در طراحی و مهم تر از آن کارائی قالب بوجود نیاید . این روش کدنویسی تنها برای بخش هایی است که به هر دلیل دسترسی مستقیم به آن فایل نداریم و یا اینکه به شکل موقت قصد تغییر کدهای قالب را داریم و برای تمامیت پروژه ها به هیچ عنوان درست نیست .

در برخی نمونه های شاهد این بودیم که برای طراحی یک سایت فروشگاهی به شکل کامل از روش بالا استفاده شده است که به صدی صد روش نادرستی است و هرگز قالب و پروژه نهایی استاندارد نخواهد بود و با یکبار بروز رسانی فروشگاه ساز ووکامرس ، وب سایت به شکل کامل از لحاظ طراحی و کارائی ، از بین خواهد رفت . پس حتما به توضیحات مدرس در حین ویدئو آموزشی این جلسه بخوبی دقت کنید .

امید قدیمی هستم ، 7 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

آموزش css
آمورش طراحی قالب فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
در بهبود این مقاله شریک باشید