بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه هشتاد و سوم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه به سراغ آموزش نحوه ارسال مطلب سئو شده در سایت و همچنین شروع کار با قسمت Schema در سایت خواهیم رفت

0 315
جلسه هشتاد و سوم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره طراحی سایت فروشگاهی، به جلسه 83 از دوره خوش آمدید . امیدواریم جلسه قبل توانسته باشیم به وعده های خودمان عمل کرده و بخش سئو را در حد توان و گنجایش این دوره به شما آموزش داده باشیم . همانطور که میدانید در جلسه قبل بر روی پیکربندی کامل افزونه سئو کار کردیم . در این جلسه قصد داریم یکی از قسمت های خیلی خوب را با هم کار کنیم که بسیار مهم بوده و معمولا آموزشی برای این بخش ارائه نمی شود . ما در این قسمت از دوره آموزشی قصد داریم تا سراغ این بخش رفته و همه قسمت های آن را بررسی کنیم .

زمانی که ما افزونه سئو را بخوبی نصب و پیکربندی کردیم ، باید یاد گرفت که به چه شکلی از این افزونه استفاده کنیم . این افزونه بعد از نصب و پیکربندی در داخل قسمت برگه ها ، نوشته ها و محصولات متناسب با تنظیمات ما ظاهر خواهد شد . برای نمایش نحوه کار با این افزونه ، در این جلسه قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که به چه شکلی یک مطلب سئو شده را در سایت خودتان منتشر کنید . نحوه کلی کار با این بخش در تمامی قسمت ها ( برگه ها و محصولات ) به یک شکل است و تفاوتی ندارد . پس بخوبی دقت کافی در این بخش را داشته باشید تا با کلیات به کار گیری افرونه سئو آشنا شوید . این جلسه حاوی دو نکته بسیار مهم است که میتوان گفت 80% از موضوع ایندکس شدن سایت شما در کسب نرخ کلیک مناسب را تامین خواهد کرد . پس با دقت تمام این قسمت را شروع کنید .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اگر در حین انجام تنظیمات افزونه سئو به ماهیت مباحث پست تایپ ها و همچنین ایندکس شدن مسلط شوید ، می توانید به راحتی با اضافه شدن هر قسمت دیگر در داخل سایت ( مثلا بخش نمونه کارها یا سفارشات ) ، خودتان بخوبی متوجه این موضوع باشید که پیکربندی ایندکس این قسمت برای موتور های جستجو آیا الزامی است یا خیر و چگونه باید به درستی انجام شود . پس صرفا نباید تمرکز ما بر روی بخش نوشته ها ، برگه ها و محصولات باشد . مدرس نیز سعی نموده تا با تفهیم مناسب این بخش ، شما را در پیکربندی سایت هایی جز فروشگاه هم راهنمایی کند .

ورود به بخش Schema و نشانه گذاری سایت

شاید قبل از این با کلمه Schema آشنا باشید اما احتمال میدهیم که بسیاری از دوستان هنوز با این موضوع به خوبی آشنا نیستند و از انجایی که چند جلسه از این دوره به سئو اختصاص داده شده و خوشبختانه ما در حال کدنویسی یک فروشگاه هستیم پس لازم است تا بخش Schema در فروشگاه ما و همچنین در بخش مطالب بخوبی اجرا شود .

خود واژه Schema به معنی ظاهر و نشانه شناخته می شود . در دنیای وب این Schema برای علامت گذاری و تفهیم بهتر محتوای وب سایت های شماست . تصور کنید که خزنده های موتور های جستجو وارد وب سایت شما شدند . خزنده ها همیشه قسمت کد صفحه وب شما را مشاهده می کنند و همانند کاربران قادر به دیدن طراحی های مختلف و دیزاین و ظاهر کار نیستند .

زمانی که خزنده ها وارد صفحه شدند ، این صفحه ممکن است صفحه مطالب باشد ، یا صفحه نمونه کارها و یا صفحه محصولات . این خزنده ها باید از کجا بفهمند صفحه‌ای که در حال خزیدن داخل آن هستند یک محصول است یا یک نمونه کار ؟ خزنده ها قدرت فهمیدن این موضوع را در بلند مدت دارند و این بلند مدت بازه زمانی مشخصی نیست . شاید هم هرگز متوجه نشوند . پس در نتیجه وب سایت شما از سایر رقبا عقب خواهد ماند . از این جهت لازم است تا یکسری نشانه گذاری و تعدادی علامت و سرنخ البته با مقادیر صحیح داخل سایت قرار دهیم تا وقتی این خزنده ها وارد سایت شدند ، متوجه این موضوع شوند که وب سایت ما در این صفحه چه نوعی محتوایی را ارائه می کند .

در این قسمت موضوع Schema را به شکلی مفهومی بررسی خواهیم کرد و نهایتا نحوه کار با دستورات Schema و تنظیم آن برای قسمت نوشته ها و مطالب سایت را خواهیم داشت . از آنجایی که وب سایت ما یک فروشگاه است پس محصولات برای ما الویت بیشتری دارند . در جلسه بعدی Schema را بر روی محصولات پیاده خواهیم کرد تا جز به جز وب سایت ما با نشانه گذاری مناسب آماده تولید محتوا باشد . البته که بحث Schema بحث بسیار گسترده و جالبی است اما در همین چند قسمت شما به 0 تا 100 این موضوع مسلط خواهید شد پس جای نگرانی نیست .

برای افزودن Schema ما در این جلسه و جلسه بعدی از روش کد نویسی کمک خواهیم گرفت ، که افزونه های این بخش نیز برای وردپرس وجود دارند . اما زمانی که شما در داخل کد هستید و قادر به تنظیم این نشانه ها هستید لزومی به استفاده بیهوده از افزونه و سنگین کردن وب سایت ندارید . پس در این قسمت هم همراه ما باشید چرا که با یک بخش بسیار جذاب و کمی سرگرم کننده کار خواهیم کرد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود