بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه هشتاد و دوم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت افزونه سئو را روی فروشگاه نصب کرده و پیکربندی آنرا به شکل کامل انجام خواهیم داد ، نقشه سایت را خواهیم ساخت و ...

0 318
جلسه هشتاد و دوم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 82 از دوره رسیدیم . دوستان از این جلسه کمی از حال و هوای برنامه نویسی دور خواهیم شد چرا که تقریبا فروشگاه ما به اتمام رسیده و لازم است تا یک جمع بندی کلی بر روی سایت و قسمت هایی که باقی مانده داشته باشیم و همچین سرفصل هایی که تدریس نشدند نیز تکمیل شوند . ما قول داده بودیم در داخل سرفصل های این دوره بر روی سئو نیز کار کنیم . سئو فروشگاه را باید در وهله اول از بخش سئو داخلی شروع کنیم . پس در این جلسه با نصب افزونه یواست سئو شروع می کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

زمانی که افزونه محبوب یواست سئو نصب شد لازم است تا یک پیکربندی کامل روی آن صورت گیرد چرا که این افزونه هیچ سئویی برای ما انجام نمیدهد و در اصل یک افزونه کمکی برای کار کردن بهتر و ارائه راهنمایی به ما است تا بهتر عمل کنیم . اگر سئو سایت برای ما اهمیت دارد پس باید حتما اشراف کامل به نحوه پیکربندی صحیح این افزونه روی سایت داشت . ما سعی کردیم تمامی بخش هایی که داخل منو های این افزونه هستند را به شما آموزش دهیم . نحوه پیکربندی عمومی ، پیکربندی برای پست تایپ ها و فروشگاه و … تماما در این دوره بررسی شده و آموزش داده خواهند شد .

سئو فروشگاه چرا مهم است ؟

داشتن یک فروشگاه صرفا برای فروش کافی نیست و این یک حقیقت است که باید آن را پذیرفت . سئو یا همان بهینه سازی برای موتور های جستجو ، موضوع جذب طبیعی مخاطب از طریق موتور های جستجو است که باید در تمامی وب سایت ها به آن توجه کرد . زمانی که فروشگاه ما شروع به کار کرد لازم است تا محصولات به درستی داخل سایت درج شوند و این محصولات به نوعی محتوا محسوب می شوند که باید به شکل درست روی آنها تمرکز داشت . البته در جلسات آینده بر روی نحوه ارسال صحیح مطالب و محصولات در سایت کار خواهیم کرد .

برخی محصولات به شکل تکی و برخی محصولات به شکل متغیر هستند . محتوا نویسی یکی از اصول اولیه سئو است . نوشتن محتوا باید طبق اصول نگارش و همچنین مخاطب محوری باشد . متاسفانه برخی از وب سایت ها به قدری در موضوع سئو غرق می شوند که فراموش می کنند این وب سایت باید برای مشتریان ساخته شود و محتوایی که در داخل سایت درج می شود برای مخاطبان است . نوشتن یک مطلب یا مقاله نباید صرفا برای راضی کردن خزنده های موتور های جستجو باشد . این مخاطب است که قرار است وارد سایت شود و با مطالعه این مقاله ، نیاز خود را از موضوع مد نظر بی نیاز کند . پس باید دقت کنیم که در حال نگارش چه چیزی هستیم .

البته که سئو تنها در داخل سایت نیست چرا که در سئو 2 موضوع سئو داخلی و سئو خارجی داریم . تا زمانی که سئو داخل سایت به حد مناسبی نرسیده باشد نمی توانیم وارد بخش های سئو خارجی شویم . البته لازم به ذکر است که بخش بزرگی از سئو در قسمت سئو داخلی خلاصه می شود و بسیاری از وب سایت ها من جمله وب سایت خود ما ، با انجام سئو داخلی ، ارائه محتوا مناسب و انجام تنظیمات صحیح در صفحات و عناوین و … رتبه های بسیار مناسبی کسب می کنند . پس تمرکز اولیه ما باید بر روی سئو داخلی ، محتوا نویسی و جذب کاربر باشد .

یکی از بخش هایی که برای ما خیلی مهم است و می توان گفت قدم اساسی برای ایندکس شدن سایت است داشتن نقشه سایت است که می توانیم توسط افرونه یواست سئو این نقشه سایت را به شکلی بسیار کامل حتی از نوع ایندکس ( Index Sitemap ) ایجاد کنیم که امتیاز بهتری هم داشته باشیم . البته روش های بسیاری برای ساخت نقشه سایت وجود دارد که به دلیل استفاده از افزونه سئو ، از همین افزونه برای ساخت و ایجاد نقشه سایت کمک خواهیم گرفت . در حقیقت این نقشه سایت است که محتوای وب سایت ما را در داخل خود دسته بندی نموده و بخوبی برای خزنده های موتور های جستجو قابل فهم خواهد نمود . بدون نقشه سایت محتوای سایت ما به درستی قابل ایندکس نیستند . در حال حاضر تمامی وب سایت هایی که بر روی سئو تمرکز دارند ، بدون استثنا دارای نقشه سایت هستند . تمامی این نکات در این جلسه به شکل کامل بررسی خواهند شد . البته هدف تنها نصب افزونه سئو و توضیح بخش های مختلف نیست . جدا از این قسمت ها باید توجه کنید مدرس تمامی تجربیات خود را در خدمتتان قرار خواهد داد تا بتوانید با در نظر گرفتن این نکات سئو داخلی بهتری داشته باشید .

موضوع سئو به تنهایی یک دوره آموزشی مفصل و بلند است که لازمه داشتن دانش و مهم تر از همه تجربه کار بر روی وب سایت های مختلف است .  اما بازهم تاکید داریم که الویت اول ما سئو داخلی است و تا زمانی که سئو داخلی قالب و وب سایت به حد نصاب مناسبی نرسیده باشد نباید سراغ موضوعات سئو خارجی همچون لینک سازی و رپرتاژ و … رفت . اینها همگی مواردی هستند که در چک لیست و مراحل منظم سئو باید رعایت شوند . البته که در این دوره نمی توانیم تمام مباحث سئو را بگنجانیم ، اما سعی کردیم تا حد توان مباحث اساسی و اولیه سئو فروشگاه را خدمتتان ارائه کنیم .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود