بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه هشتاد و یکم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت بخش صافی و همچنین بخش جستجو به قسمت دسترسی سریع اضافه خواهد شد

0 329
جلسه هشتاد و یکم رو با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 81 و فاز چهارم پلاگین دسترسی سریع رسیدیم . دوستان از آنجایی که ما در سئو 90 قصد نداریم تا بخشی را به شکل ناقص رها کنیم ، لذا در این جلسه قصد داریم تا دو بخش خیلی مهم به این بخش اضافه کنیم که علاوه بر دسترسی سریع که در این قسمت داریم ، دو بخش دیگر نیز برای دسترسی سریع و داخل ابن قسمت ساخته باشیم و پروژه نهایی تکمیل تر باشد .

اگر تعداد محصولات ما در فروشگاه بسیار زیاد باشد با اینکه این قسمت دسترسی سریع خیلی خوب برای ما عمل می کند ، اما میتوانیم بازهم بر روی این قسمت کمی عمیق تر شویم تا کدنویسی ما تا حد ممکن کامل تر باشد . از همین جهت میتوانیم توسط یک برنامه نویسی خیــــــــــلی دقیق دو قسمت دیگر ، که فرآیند دسترسی را راحت می کند به این بخش اضافه کنیم . یکی از این قسمت ها ، مربوط به قسمت صافی ( فیلتر بندی ) و دیگری مربوط به بخش جستجو است ، که شما مطمئنا هر دو این قسمت ها را در بخش هایی مثل همه محصولات یا همه مطالب و … مشاهده کردید .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

برنامه نویسی فیلتر بندی و همچنین جستجو ، نیازمند دریافت اطلاعات و اتصال به دیتابیس پروژه است . شما ضمن آشنایی دستورات کار با دیتابیس و استخراج اطلاعات محصولات ، با کدنویسی استاندارد بخش هایی از این دست نیز آشنا خواهید شد . البته قبلا اشاره کردیم که می توان این بخش را تحت عنوان یک افزونه خارجی ایجاد کرد اما خوشبختانه این بخش تحت عنوان یک بخش خاص روی قالب وجود دارد .

برنامه نویسی پلاگین های داخلی وردپرس

اگر روز اول که قصد داشتید تا این دوره را خرید نموده و دانشجوی آن باشید ، حتما یکی از قسمت هایی که توجه شما را جلب نمود همین قسمت دسترسی سریع بود . ما در طی جلسات گذشته خیلی خوب و گام به گام این بخش را پیش بردیم . اضافه کردن این دو قسمت یعنی فیلتر و جستجو نیز این قسمت را تمام خواهد کرد .

زمانی که شما وارد برنامه نویسی قسمت هایی از این دست شدید ، درک بهتری از برنامه نویسی دارید . تعامل با دیتابیس یا همان پایگاه داده پروژه در این جلسات بخوبی مشخص هستند و شما یک ذهنیت خیلی مناسب جهت دوره های پلاگین نویسی و افزونه نویسی وردپرس خواهید داشت .

اگر شما به مبحث طراحی قالب وردپرس تسلط داشته باشید شاید بتوان گفت 30 تا 40% مسیر برنامه نویسی افزونه را رفته و آماده یادگیری بخش پلاگین نویسی هم هستید . اما خب مسلما مباحث پیشرفته تر و مهم تری در بحث برنامه نویسی پلاگین ها وجود دارد که باید یاد گرفت . یکی از مهم ترین قسمت ها در بخش افزونه نویسی ، تعامل با دیتابیس است .

اگر شما یک ذهنیت قبلی از php داشته باشید احتمال دارد با دستوراتی همچون insert , delete , update و … کار کردید ، اما خب در وردپرس این دستورات کمی راحت تر و البته تخصصی تر هستند . آموزش های این قسمت یک ذهنیت بسیار خوب در شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید قسمت هایی مشابه را برنامه نویسی کنید .

توجه داشته باشید که آموزش های ارائه شده توسط مدرس صرفا برای یک بخش خاص نیستند و یک نمونه عملی از نحوه کار با بخش های مختلف وردپرس و همچنین پروژه هستند . کار با دیتابیس ، دریافت و ارسال اطلاعات ، ذخیره و یا نمایش ، ساخت فرم ها ، نمایش صحیح داده ها در داشبورد وردپرس ، همگی نمونه های عملی هستند که در اکثریت بخش ها مشابه هستند و شما با یادگیری چند موضوع مختلف ، می توانید نمونه های بیشتری را به سادگی بسازید . فقط کافیست با الگوریتم کلی آن آشنا شده باشید و مهم تر از همه بدانید که چنین چیزی در وردپرس ممکن است و میتوان آن را انجام داد .

برای مثال افزونه های زیادی جهت فعال سازی بخش اسمس و پیام کوتاه در سایت وجود دارد اما اگر کمی با دانش برنامه نویسی سطح بالا در وردپرس آشنا باشید می توانید دریابید که خودتان هم می توانید بدون نیازبه هیچ افزونه خاصی ، بخش فعال سازی حساب کاربری با اسمس ، یا ورود و ثبت نام را فعال کنید . خوشبختانه وردپرس به دلیل متن باز بودن و داشتن هسته قدرتمند امکانات زیادی را در اختیار برنامه نویسان قرار داده است که برخی از آنها بی خبر هستند و برخی دیگر با دانستن این امکانات ، برای وب سایت خود بخش های بیشتری را فعال می کنند .

شما نیز می توانید جز آن دسته از دوستان باشید که می توانند از پس کد های به ظاهر سخت برآمده و پروژه های جذابی را عملی کنند . وب سایت شما همانند یک فرزند برای شماست و شما می توانید با دانش تخصصی خودتان ، به آن بال و پر دهید . پس در این قسمت دو قسمت ذکر شده را نیز تکمیل و به سراغ سئو داخلی فروشگاه در قسمت بعدی خواهیم رفت .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود