بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه هفتاد و نهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت ، فاز دوم دسترسی سریع را برنامه نویسی می کنیم که شامل مدیریت قیمت ها و موجودی ها در این بخش هستند

0 359
جلسه هفتاد و نهم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 79 رسیدیم که کم کم ندای جلسات آخر دوره به گوش میرسد اما شاید بعد از 10 تا 15 جلسه بعد به انتهای دوره برسیم ( البته که آپدیت های دوره هم در آینده ارائه خواهند شد ) . دوستان عزیز امیدوارم جلسه قبل با بخشی که استارت زده شد فاز های جدید از دنیای وردپرس برای شما آشکار شده و این آگاهی را به دست آورده باشید که چه کارهای فوق العاده جذابی میتوان با وردپرس انجام داد . جلسه قبل اشاره کردیم که برای برنامه نویسی بخش دسترسی سریع شاید در حدود 4 جلسه با هم باشیم . در این قسمت که جلسه دوم بخش دسترسی سریع است به سراغ  ادامه برنامه نویسی این پلاگین داخلی سایت خواهیم رفت .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اگر درجلسه قبل دوره کمی دقت به خرج داده باشید متوجه شدید که میتوانید بدون نقص قسمت منو های داشبورد را در داخل بخش مدیریت وردپرس ایجاد کنید و محتوا پنل را توسعه دهید . اما مسلما این منو به تنهایی برای ما هیچ کاری انجام نخواهد داد و مهم محتویاتی هستند که قرار است در داحل این منو برای ما نمایش داده شود . پس در این جلسه به سراغ محتوای این صفحه خواهیم رفت . در این جلسه فیلد هایی که برای ما در این قسمت نیاز هستند مثل قیمت ، قیمت ویژه ، موجودی محصول ، تنظیم موجودی و … را که در دسترسی سریع برای ما معنی واقعی دارند برنامه نویسی خواهیم کرد .

برای اینکه کار ما وجه قشنگی داشته باشد و با خود مجموعه داخل داشبورد همسان باشد سعی می کنیم تا دقیقا طبق استایل این قسمت پیش رفته و کاری تمیز داشته باشیم . دوستان در مورد قیمت عادی و شگفت انگیز این قسمت باید چندین نکته خیلی مهم رعایت شود که در این جلسه یاد خواهید گرفت . همچنین نمایش محصولات در داخل این صحفه که باید به شکلی درست برنامه نویسی شود تا اختلالی در کدنویسی سایر بخش های داشبور به وجود نیاید . لذا خواهش داریم که اصلا عجله نکنید و خیلی دقیق و با حوصله تمامی نکاتی که برای شما آماده شده را بخوبی یاد بگیرید .

کار با پایگاه داده در وردپرس

یکی از قسمت هایی که در این جلسه بخوبی خدمت شما توضیح داده خواهد شد ، ورود به قسمت های تعامل با دیتابیس فروشگاه و وردپرس است . پایگاه داده قسمت اصلی پروژه است . ما تا این جلسه از دوره تعامل زیادی با بخش پایگاه داده نداشتیم چرا که عملا به این قسمت نیازی نداشتیم و خود سیستم تمامی اطلاعات را برای ما ذخیره کرده و یا نمایش میداد . حتی در داخل قسمت نوشته ها و یا محصولات هم توابعی که برای نمایش محتوا های مختلف استفاده شدند ، در پشت پرده با دیتابیس پروژه در حال تعامل بودند و ما هیچ خبری از نحوه اتصال انها به پایگاه داده و نمایش اطلاعات و … نداشتیم .

در این جلسه با چند دستور اساسی از پایگاه داده آشنا خواهیم داشت . منو ایجاد شده در داشبورد وردپرس اکنون یک صفحه مجزا از پنل مدیریت فروشگاه ما محسوب می شود . برای اینکه محتوا این قسمت به درستی نمایش داده شود قبل از هرچیزی باید محصولات فروشگاه را طبق شرایطی که نیاز داریم دریافت کنیم . در نهایت تغییرات لازم همچون قیمت و تعداد و … را بر روی ان اعمال نموده و سپس آن را مجدد ذخیره کنیم .

تمامی این پروسه به 4 عمل اصلی در دیتابیس ختم می شوند که کم کم و در طی 4 قسمت برنامه نویسی پلاگین دسترسی سریع با هم پیش خواهیم برد . یادگرفتن این موارد یک ذهنیت بسیار خوب برای شما ایجاد خواهد کرد تا در قسمت هایی همچون افزونه نویسی با سرعت بیشتری پیشروی کنید . در حقیقت این قسمت از وب سایت تماما یک افزونه است تنها با این تفاوت که خاصیت نصب این افزونه را از او گرفتیم و این بخش با نصب شدن قالب به شکل خودکار در داشبورد ما وجود خواهد داشت .

تمامی روندی که در این 4 جلسه برای بخش دسترسی سریع خدمتتان آموزش داده خواهد شد ، سرفصل های بخش پلاگین نویسی وردپرس هستند که برای شما دانشجویان عزیز تدریس شدند . شما به عنوان یک برنامه نویس قالب های وردپرسی ، جهت داشتن مهارت های بیشتر ، یادگیری اینگونه بخش های سفارشی سازی شده را در دستور کار خود قرار دهید .

سعی ما در این 4 جلسه برنامه نویسی بخش دسترسی سریع این بوده است که شما با جنبه های دیگری از قالب نویسی وردپرس آشنا شده و بدانید که چه کارهایی در وردپرس قابل انجام است . همین دانش اولیه و این پروژه جالب که با هم کار خواهیم کرد ، یک نمونه فوق العاده برای شما عزیزان است تا بتوانید با الهام گیری و افزودن ایده ها و خلاقیت های خودتان ، پروژه ها و امکانات جانبی بیشتری به تمامی وب سایت های خود افزوده و قدرت خودتان را در زمینه وردپرس به نمایش بگذارید . پس در این قسمت نیز همراه ما باشید تا در دومین جلسه از برنامه نویسی بخش دسترسی سریع ، موارد بیشتر و البته جدیدتری از وردپرس را با هم کار کنیم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود