بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
%40 تا 60% تخفیف برای دوره های جامع
شما اینجا هستید : جلسه هفتاد و نهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

جلسه هفتاد و نهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت ، فاز دوم دسترسی سریع را برنامه نویسی می کنیم که شامل مدیریت قیمت ها و موجودی ها در این بخش هستند

0 168

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 79 رسیدیم که کم کم ندای جلسات آخر دوره به گوش میرسد اما شاید بعد از 10 تا 15 جلسه بعد به انتهای دوره برسیم ( البته که آپدیت های دوره هم در آینده ارائه خواهند شد ) . دوستان عزیز امیدوارم جلسه قبل با بخشی که استارت زده شد فاز های جدید از دنیای وردپرس برای شما آشکار شده و این آگاهی را به دست آورده باشید که چه کارهای فوق العاده جذابی میتوان با وردپرس انجام داد . جلسه قبل اشاره کردیم که برای برنامه نویسی بخش دسترسی سریع شاید در حدود 4 جلسه با هم باشیم . در این قسمت که جلسه دوم بخش دسترسی سریع است به سراغ  ادامه برنامه نویسی این پلاگین داخلی سایت خواهیم رفت .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اگر درجلسه قبل دوره کمی دقت به خرج داده باشید متوجه شدید که میتوانید بدون نقص قسمت منو های داشبورد را در داخل بخش مدیریت وردپرس ایجاد کنید و محتوا پنل را توسعه دهید . اما مسلما این منو به تنهایی برای ما هیچ کاری انجام نخواهد داد و مهم محتویاتی هستند که قرار است در داحل این منو برای ما نمایش داده شود . پس در این جلسه به سراغ محتوای این صفحه خواهیم رفت . در این جلسه فیلد هایی که برای ما در این قسمت نیاز هستند مثل قیمت ، قیمت ویژه ، موجودی محصول ، تنظیم موجودی و … را که در دسترسی سریع برای ما معنی واقعی دارند برنامه نویسی خواهیم کرد .

برای اینکه کار ما وجه قشنگی داشته باشد و با خود مجموعه داخل داشبورد همسان باشد سعی می کنیم تا دقیقا طبق استایل این قسمت پیش رفته و کاری تمیز داشته باشیم . دوستان در مورد قیمت عادی و شگفت انگیز این قسمت باید چندین نکته خیلی مهم رعایت شود که در این جلسه یاد خواهید گرفت . همچنین نمایش محصولات در داخل این صحفه که باید به شکلی درست برنامه نویسی شود تا اختلالی در کدنویسی سایر بخش های داشبور به وجود نیاید . لذا خواهش داریم که اصلا عجله نکنید و خیلی دقیق و با حوصله تمامی نکاتی که برای شما آماده شده را بخوبی یاد بگیرید .

کار با پایگاه داده در وردپرس

یکی از قسمت هایی که در این جلسه بخوبی خدمت شما توضیح داده خواهد شد ، ورود به قسمت های تعامل با دیتابیس فروشگاه و وردپرس است . پایگاه داده قسمت اصلی پروژه است . ما تا این جلسه از دوره تعامل زیادی با بخش پایگاه داده نداشتیم چرا که عملا به این قسمت نیازی نداشتیم و خود سیستم تمامی اطلاعات را برای ما ذخیره کرده و یا نمایش میداد . حتی در داخل قسمت نوشته ها و یا محصولات هم توابعی که برای نمایش محتوا های مختلف استفاده شدند ، در پشت پرده با دیتابیس پروژه در حال تعامل بودند و ما هیچ خبری از نحوه اتصال انها به پایگاه داده و نمایش اطلاعات و … نداشتیم .

در این جلسه با چند دستور اساسی از پایگاه داده آشنا خواهیم داشت . منو ایجاد شده در داشبورد وردپرس اکنون یک صفحه مجزا از پنل مدیریت فروشگاه ما محسوب می شود . برای اینکه محتوا این قسمت به درستی نمایش داده شود قبل از هرچیزی باید محصولات فروشگاه را طبق شرایطی که نیاز داریم دریافت کنیم . در نهایت تغییرات لازم همچون قیمت و تعداد و … را بر روی ان اعمال نموده و سپس آن را مجدد ذخیره کنیم .

تمامی این پروسه به 4 عمل اصلی در دیتابیس ختم می شوند که کم کم و در طی 4 قسمت برنامه نویسی پلاگین دسترسی سریع با هم پیش خواهیم برد . یادگرفتن این موارد یک ذهنیت بسیار خوب برای شما ایجاد خواهد کرد تا در قسمت هایی همچون افزونه نویسی با سرعت بیشتری پیشروی کنید . در حقیقت این قسمت از وب سایت تماما یک افزونه است تنها با این تفاوت که خاصیت نصب این افزونه را از او گرفتیم و این بخش با نصب شدن قالب به شکل خودکار در داشبورد ما وجود خواهد داشت .

تمامی روندی که در این 4 جلسه برای بخش دسترسی سریع خدمتتان آموزش داده خواهد شد ، سرفصل های بخش پلاگین نویسی وردپرس هستند که برای شما دانشجویان عزیز تدریس شدند . شما به عنوان یک برنامه نویس قالب های وردپرسی ، جهت داشتن مهارت های بیشتر ، یادگیری اینگونه بخش های سفارشی سازی شده را در دستور کار خود قرار دهید .

سعی ما در این 4 جلسه برنامه نویسی بخش دسترسی سریع این بوده است که شما با جنبه های دیگری از قالب نویسی وردپرس آشنا شده و بدانید که چه کارهایی در وردپرس قابل انجام است . همین دانش اولیه و این پروژه جالب که با هم کار خواهیم کرد ، یک نمونه فوق العاده برای شما عزیزان است تا بتوانید با الهام گیری و افزودن ایده ها و خلاقیت های خودتان ، پروژه ها و امکانات جانبی بیشتری به تمامی وب سایت های خود افزوده و قدرت خودتان را در زمینه وردپرس به نمایش بگذارید . پس در این قسمت نیز همراه ما باشید تا در دومین جلسه از برنامه نویسی بخش دسترسی سریع ، موارد بیشتر و البته جدیدتری از وردپرس را با هم کار کنیم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است