بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
%40 تا 60% تخفیف برای دوره های جامع
شما اینجا هستید : جلسه هفتاد و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

جلسه هفتاد و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت از دوره ، استارت برنامه نویسی بخش مربوط به دسترسی سریع محصولات که قول داده بودیم را خواهیم زد

0 170

دانشجویان سخت کوش در دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 78 از دوره جامع خودتان خیلی خوش آمدید که این قسمت برای دانشجوهای این دوره یک قسمت ویژه و پیشرفته محسوب می شود . دانشجوهای دوره که با اعتماد به مجموعه و آموزش های ما تا این بخش همراه ما بودند . اکنون زمان آن رسیده که مهم ترین بخش ویژه در سایت را با هم استارت بزنیم . برای پیاده کردن این قسمت که شبیه به یک پلاگین داخلی برای پروژه است در حدود 4 جلسه با هم خواهیم بود که این 4 جلسه هرکدام از دیگری لذت بخش تر خواهد بود .

اگر به خاطر داشته باشید در ویدئو معرفی دوره که قبل از خرید مشاهده کردید ، قسمتی را تحت عنوان دسترسی سریع معرفی کردیم که البته به دلیل حقوق انتشار دوره قسمت های مختصری از آن را نمایش دادیم . قول داده بودیم که بخشی در داخل سایت به شما آموزش دهیم که یک پلاگین باشد اما به شکلی که در داخل سایت ما نصب شده و همچون سایر پلاگین های وردپرس نیازی به نصب و فعال سازی آن نباشد . از طریق این بخش ما قادر هستیم تا یک دسترسی سریع به محصولات داخل فروشگاه داشته باشیم و بتوانیم بدون نیاز به اینکه به داخل محصولات رفته و جستجو کنیم ، خیلی سریع همه محصولات را مشاهده کرده و بتوانیم تغییراتی که لازم هستند مثل تغییر موجودی و … را به کمک این قسمت اعمال کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

دوستان یکی از نکات مهم این بخش مربوط به نمایش محصولات است . به این دلیل که ما هم محصول ساده و هم محصول متغیر داریم باید به تمام این نکات دقت کنیم . برای مثال بتوانیم محصولات را در قالب صفحه بندی نمایش دهیم . وقتی تغییراتی را ذخیره میکنیم اطمینان داشته باشیم که این تغییرات به درستی بر روی محصول مورد نظر اعمال شدند . پس این قسمت حاوی نکات خیلی زیادی است که یک دید کلی نیز در رابطه با نحوه پلاگین نویسی در وردپرس و اضافه کردن المان هایی به داشبورد مدیریت به ما خواهد داد . این بخش به قدری جذاب و کامل است که هرچقدر از این بخش برای شما توضیحات ارائه کنیم بازهم کم است .

آماده یادگیری پلاگین نویسی باشید !!!

همانطور که گفته شد این قسمت از برنامه نویسی سایت ، ساخت یک افزونه برای وب سایت و بخش فروشگاه است که این افزونه به شکل کلی بر روی قالب ما اجرا خواهد شد و نیازی به نصب و فعال سازی آن نداریم . اما توجه داشته باشید که یادگیری این مبحث تا چه اندازه هم دید شما به برنامه نویسی قالب های وردپرسی را تغییر خواهد داد و هم اینکه یک ذهنیت بسیار فوق العاده در شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید برای یادگیری دوره های افزونه نویسی آماده باشید .

نکاتی که در این چند جلسه خدمت شما آموزش داده خواهند شد تماما مباحث افزونه نویسی هستند و ما هیچ کاری با مباحث قالب نویسی و طراحی خود قالب نداریم . در حقیقت دستوراتی که نوشته خواهند شد همگی در تعامل با بخش پایگاه داده و دیتابیس پروژه خواهند بود . یکی از قسمت های مهم در سرفصل های افزونه نویسی ، تسلط به قسمت دستورات تعاملی با پایگاه داده است .

پایگاه داده در بخش پلاگین نویسی یک کلید و یک ابزار مهم است . همانطور که تاکنون و تا این جلسه از دوره متوجه شدید ما کاری با دیتابیس و نحوه ذخیره سازی و پروسه ویرایش و … هم کاری نداشتیم . تمامی این موارد در پشت پرده کار برای ما انجام شدند و ما فقط استفاده کننده بودیم .

اما از این به بعد قصد داریم تا خودمان ایجاد کننده و کنترل کننده باشیم . برای اولین گام ، یک منو به وردپرس اضافه خواهیم کرد . یک منو همانند منو نوشته ها یا برگه ها یا کاربران ، که بتوانیم یک بخش دسترسی در داخل پنل مدیریت برای خودمان داشته باشیم . اولین گام یادگیری دستورات این پروسه است . اگر دقت کرده باشید پس از نصب افزونه ها ، یک منو در کنار منو های اصلی داشبورد وردپرس و یا در داخل یکی از منو های دیگر که معمولا تنظیمات یا نمایش هستند ساخته می شود . شما در این جلسه نحوه افزودن این منو های اضافی را بخوبی یاد خواهید گرفت .

اما مهم تر از افزودن این منو ، محتوایی است که با کلیک روی این منو باید برای ما نمایش داده شود . این محتوا و اطلاعات داخل صفحه این منو ، در جلسات بعدی گام به گام تکمیل خواهد شد . پس برای ساخت این قسمت کاربردی و جذاب همراه ما باشید و همانطوری که در بالاتر هم اشاره کردیم هرجلسه این بخش از جلسه دیگر بسیار جذاب تر است . اصول و کلیات این جلسه مربوط به آشنایی با دستورات استاندارد وردپرس در قسمت پلاگین نویسی و افزونه نویسی است . شما با تسلط بر مباحث همین 4 جلسه ، می توانید یک ذهن آماده و فوق العاده خلاق برای شروع دوره های پلاگین نویسی و افزونه نویسی داشته باشید .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است