بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه هفتاد و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت از دوره ، استارت برنامه نویسی بخش مربوط به دسترسی سریع محصولات که قول داده بودیم را خواهیم زد

0 350
جلسه هفتاد و هشتم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش در دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 78 از دوره جامع خودتان خیلی خوش آمدید که این قسمت برای دانشجوهای این دوره یک قسمت ویژه و پیشرفته محسوب می شود . دانشجوهای دوره که با اعتماد به مجموعه و آموزش های ما تا این بخش همراه ما بودند . اکنون زمان آن رسیده که مهم ترین بخش ویژه در سایت را با هم استارت بزنیم . برای پیاده کردن این قسمت که شبیه به یک پلاگین داخلی برای پروژه است در حدود 4 جلسه با هم خواهیم بود که این 4 جلسه هرکدام از دیگری لذت بخش تر خواهد بود .

اگر به خاطر داشته باشید در ویدئو معرفی دوره که قبل از خرید مشاهده کردید ، قسمتی را تحت عنوان دسترسی سریع معرفی کردیم که البته به دلیل حقوق انتشار دوره قسمت های مختصری از آن را نمایش دادیم . قول داده بودیم که بخشی در داخل سایت به شما آموزش دهیم که یک پلاگین باشد اما به شکلی که در داخل سایت ما نصب شده و همچون سایر پلاگین های وردپرس نیازی به نصب و فعال سازی آن نباشد . از طریق این بخش ما قادر هستیم تا یک دسترسی سریع به محصولات داخل فروشگاه داشته باشیم و بتوانیم بدون نیاز به اینکه به داخل محصولات رفته و جستجو کنیم ، خیلی سریع همه محصولات را مشاهده کرده و بتوانیم تغییراتی که لازم هستند مثل تغییر موجودی و … را به کمک این قسمت اعمال کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

دوستان یکی از نکات مهم این بخش مربوط به نمایش محصولات است . به این دلیل که ما هم محصول ساده و هم محصول متغیر داریم باید به تمام این نکات دقت کنیم . برای مثال بتوانیم محصولات را در قالب صفحه بندی نمایش دهیم . وقتی تغییراتی را ذخیره میکنیم اطمینان داشته باشیم که این تغییرات به درستی بر روی محصول مورد نظر اعمال شدند . پس این قسمت حاوی نکات خیلی زیادی است که یک دید کلی نیز در رابطه با نحوه پلاگین نویسی در وردپرس و اضافه کردن المان هایی به داشبورد مدیریت به ما خواهد داد . این بخش به قدری جذاب و کامل است که هرچقدر از این بخش برای شما توضیحات ارائه کنیم بازهم کم است .

آماده یادگیری پلاگین نویسی باشید !!!

همانطور که گفته شد این قسمت از برنامه نویسی سایت ، ساخت یک افزونه برای وب سایت و بخش فروشگاه است که این افزونه به شکل کلی بر روی قالب ما اجرا خواهد شد و نیازی به نصب و فعال سازی آن نداریم . اما توجه داشته باشید که یادگیری این مبحث تا چه اندازه هم دید شما به برنامه نویسی قالب های وردپرسی را تغییر خواهد داد و هم اینکه یک ذهنیت بسیار فوق العاده در شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید برای یادگیری دوره های افزونه نویسی آماده باشید .

نکاتی که در این چند جلسه خدمت شما آموزش داده خواهند شد تماما مباحث افزونه نویسی هستند و ما هیچ کاری با مباحث قالب نویسی و طراحی خود قالب نداریم . در حقیقت دستوراتی که نوشته خواهند شد همگی در تعامل با بخش پایگاه داده و دیتابیس پروژه خواهند بود . یکی از قسمت های مهم در سرفصل های افزونه نویسی ، تسلط به قسمت دستورات تعاملی با پایگاه داده است .

پایگاه داده در بخش پلاگین نویسی یک کلید و یک ابزار مهم است . همانطور که تاکنون و تا این جلسه از دوره متوجه شدید ما کاری با دیتابیس و نحوه ذخیره سازی و پروسه ویرایش و … هم کاری نداشتیم . تمامی این موارد در پشت پرده کار برای ما انجام شدند و ما فقط استفاده کننده بودیم .

اما از این به بعد قصد داریم تا خودمان ایجاد کننده و کنترل کننده باشیم . برای اولین گام ، یک منو به وردپرس اضافه خواهیم کرد . یک منو همانند منو نوشته ها یا برگه ها یا کاربران ، که بتوانیم یک بخش دسترسی در داخل پنل مدیریت برای خودمان داشته باشیم . اولین گام یادگیری دستورات این پروسه است . اگر دقت کرده باشید پس از نصب افزونه ها ، یک منو در کنار منو های اصلی داشبورد وردپرس و یا در داخل یکی از منو های دیگر که معمولا تنظیمات یا نمایش هستند ساخته می شود . شما در این جلسه نحوه افزودن این منو های اضافی را بخوبی یاد خواهید گرفت .

اما مهم تر از افزودن این منو ، محتوایی است که با کلیک روی این منو باید برای ما نمایش داده شود . این محتوا و اطلاعات داخل صفحه این منو ، در جلسات بعدی گام به گام تکمیل خواهد شد . پس برای ساخت این قسمت کاربردی و جذاب همراه ما باشید و همانطوری که در بالاتر هم اشاره کردیم هرجلسه این بخش از جلسه دیگر بسیار جذاب تر است . اصول و کلیات این جلسه مربوط به آشنایی با دستورات استاندارد وردپرس در قسمت پلاگین نویسی و افزونه نویسی است . شما با تسلط بر مباحث همین 4 جلسه ، می توانید یک ذهن آماده و فوق العاده خلاق برای شروع دوره های پلاگین نویسی و افزونه نویسی داشته باشید .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود