بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
%40 تا 60% تخفیف برای دوره های جامع
شما اینجا هستید : جلسه هفتاد و هفتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

جلسه هفتاد و هفتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این بخش ، قسمت محصولات ویژه را به شکل ویجت در صفحه اصلی برنامه نویسی خواهیم کرد

0 163

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 77 از دوره جامع خودتان خیلی خوش آمدید. امیدواریم در جلسه قبلی از برنامه نویسی قسمت محصولات ویژه لذت برده باشید و از نحوه برنامه نویسی این قسمت نکات زیادی را یاد گرفته باشید تا در سایر پروژه های برنامه نویسی بتوانید با الهام گیری از این قسمت و به کار بردن نکات داخل آن ، نمونه های بهتر ، قوی تر و جذاب تری خلق کنید .

اگر در خاطرتان باشد ، جلسه قبل گفتیم که چون این بخش جز آیتم های صفحه اصلی است و صفحه اصلی ما به شکل ویجت برنامه نویسی شده ، پس لازم است تا برنامه نویسی این بخش به شکل ویجت باشد . ما همانند قسمت های قبلی ، یک برنامه نویسی کامل روی این بخش پیاده می کنیم تا این قسمت نیز به ویجت صفحه اصلی اضافه شده و المان های آن را تکمیل کند .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

دوستان یکی از نکات خیلی مهم این است که ما باید برای کدنویسی این چنین بخش ها ، بهینه ترین روش را انتخاب کنیم . اگر دقت کرده باشید ما در تمامی قسمت ها حداقل 2 یا 3 روش را به شما توضیح دادیم که اگر در برنامه نویسی یکی از وب سایت ها ، قادر به استفاده از روش اصلی نبودید ( به هر دلیلی ) ، به یاد داشته باشید که میتوانید از روش های مکمل دیگری هم استفاده کنید . پس انتخاب بهترین روش از نظر نوع پروژه و همچنین بهینه بودن کد بسیار مهم است .

ویجت نویسی و کدزنی بهینه در قالب های وردپرسی

یکی از نکات مهم در بخش های ویجت نویسی ، درست برنامه نویسی کردن این قسمت است . نحوه برنامه نویسی این بخش ها در این آموزش به صورت رشته به یکدیگر متصل هستند ، پس اشتباه در یکی از بخش ها باعث ایجاد مشکلات زیادی برای ما خواهد شد . از این جهت همیشه این موضوع را تکرار می کنیم که هیچوقت عجله نکنید . درست کد نویسی کردن خیلی مهم تر از سریع تحویل دادن پروژه است .

برنامه نویسی قالب در بخش های مشخصی به صورت ویجت کار جالبی است اما به شرطی که این ویجت نویسی باعث سردرگمی کاربر نهایی استفاده کننده از سایت و همچنین سنگین شدن سیستم نشود . سیستم وردپرس متن باز و با سرعت بالا ارائه شده است . اما تا زمانی که پروژه شما نسبتا بزرگ نیست کاهش سرعت در سایت احساس نخواهد شد . برای پروژه های بزرگ تر ، میزان بررسی کدها ، توابع ، اکشن ها و … در وردپرس به زمان نسبتا بیشتری نیاز دارد . شاید این تاخیر زمانی در حدود 1 یا 2 ثانیه باشد اما گاها همین 1 یا نهایتا 2 ثانیه یک وجه تمایز برای ما و سایر رقبا خواهد بود .

لذا در این دوره توجه داشته باشید که برای کدام بخش ها ویجت نویسی صورت گرفته و مدرس ساخت و برنامه نویسی ویجت های پیشرفته را برای چه بخش هایی پیشنهاد می کند . ویجت ها یک قسمت جدایی ناپذیر در وردپرس هستند . ابزارک ها و ویجت ها از نسخه های اول در وردپرس موجود بودند . البته وردپرس به تازگی در نسخه های 5 کمی تغییرات در این بخش ارائه کرده است که به نوعی امکانات بیشتری به کاربران جهت ساخت ویجت ها ارائه کند . اما خب این نوع ویجت ها آماده بوده و متناسب با محتوای سیستم ارائه شده است .

برنامه نویسی ویجت های اختصاصی یک بحش سطح بالا در طراحی قالب ها و همچنین افزونه های وردپرس است . ویجت تنها برای قسمت قالب نیست بلکه شما در بخش افزونه نویسی هم می توانید از ویجت ها بدون مشکل استفاده کنید . بسیاری از افزونه ها خروجی نهایی خود را به کمک ویجت ها ممکن می کنند و در هر محل از قالب که شما بخشی برای نمایش ابزارک ها داشته باشید این قابلیت را خواهید داشت . البته افزونه ها اکثرا هم شورت کد و هم ابزارک جهت نمایش محتوا نهایی ارائه می کنند و صرفا به ویجت اکتفا نمی کنند .

برای مثال افزونه هایی همچون خبر خوان ، فرم تماس ، خبرنامه و … شما پس از نصب افزونه خبرنامه و انجام تنظیمات متناسب با نیاز سایت ، برای نمایش دادن این خبرنامه می توانید به بخش ابزارک ها مراجعه نموده ،  و ابزارک مربوط به آن را در محل نمایش مد نظر که از قبل توسط خود شما یا برنامه نویس قالب تعیین شده است قرار دهید .

ویجت هایی که در این دوره برنامه نویسی شدند اکثرا اختصاصی هستند . مهم تر از همه این بود که ما در بخش آموزش ویجت نویسی ، روشی را به کار بردیم تا بتوانیم از این ویجت ها به نوعی استفاده کنیم که تاکنون در هیچ یک از دوره های آموزشی تدریس نشدند و در حقیقت این بخش ( دانشجویان شرکت کننده در دوره متوجه هستند ) قسمتی بود که خود ما با ابتکار و ترکیب چندین قسمت توانستیم بسازیم . همین نمونه ها و همین مثال ها باید برای شما یک چراغ راهنما باشد تا بتوانید در پروژه های مشابه و یا پروژه هایی بزرگتر همیشه راه حل های درست را انتخاب و یا ساده ترین و کاربردی ترین روش ، برنامه نویسی را انجام دهید . امیدواریم آموزش های ارائه شده در این جلسه برای قسمت محصولات ویژه مورد رضایت شما دانشجویان عزیز باشد . همراه ما باشید تا این قسمت از برنامه نویسی سایت فروشگاهی قدرتمند خودمان را نیز به اتمام برسانیم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است