بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه هفتاد و هفتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این بخش ، قسمت محصولات ویژه را به شکل ویجت در صفحه اصلی برنامه نویسی خواهیم کرد

0 340
جلسه هفتاد و هفتم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 77 از دوره جامع خودتان خیلی خوش آمدید. امیدواریم در جلسه قبلی از برنامه نویسی قسمت محصولات ویژه لذت برده باشید و از نحوه برنامه نویسی این قسمت نکات زیادی را یاد گرفته باشید تا در سایر پروژه های برنامه نویسی بتوانید با الهام گیری از این قسمت و به کار بردن نکات داخل آن ، نمونه های بهتر ، قوی تر و جذاب تری خلق کنید .

اگر در خاطرتان باشد ، جلسه قبل گفتیم که چون این بخش جز آیتم های صفحه اصلی است و صفحه اصلی ما به شکل ویجت برنامه نویسی شده ، پس لازم است تا برنامه نویسی این بخش به شکل ویجت باشد . ما همانند قسمت های قبلی ، یک برنامه نویسی کامل روی این بخش پیاده می کنیم تا این قسمت نیز به ویجت صفحه اصلی اضافه شده و المان های آن را تکمیل کند .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

دوستان یکی از نکات خیلی مهم این است که ما باید برای کدنویسی این چنین بخش ها ، بهینه ترین روش را انتخاب کنیم . اگر دقت کرده باشید ما در تمامی قسمت ها حداقل 2 یا 3 روش را به شما توضیح دادیم که اگر در برنامه نویسی یکی از وب سایت ها ، قادر به استفاده از روش اصلی نبودید ( به هر دلیلی ) ، به یاد داشته باشید که میتوانید از روش های مکمل دیگری هم استفاده کنید . پس انتخاب بهترین روش از نظر نوع پروژه و همچنین بهینه بودن کد بسیار مهم است .

ویجت نویسی و کدزنی بهینه در قالب های وردپرسی

یکی از نکات مهم در بخش های ویجت نویسی ، درست برنامه نویسی کردن این قسمت است . نحوه برنامه نویسی این بخش ها در این آموزش به صورت رشته به یکدیگر متصل هستند ، پس اشتباه در یکی از بخش ها باعث ایجاد مشکلات زیادی برای ما خواهد شد . از این جهت همیشه این موضوع را تکرار می کنیم که هیچوقت عجله نکنید . درست کد نویسی کردن خیلی مهم تر از سریع تحویل دادن پروژه است .

برنامه نویسی قالب در بخش های مشخصی به صورت ویجت کار جالبی است اما به شرطی که این ویجت نویسی باعث سردرگمی کاربر نهایی استفاده کننده از سایت و همچنین سنگین شدن سیستم نشود . سیستم وردپرس متن باز و با سرعت بالا ارائه شده است . اما تا زمانی که پروژه شما نسبتا بزرگ نیست کاهش سرعت در سایت احساس نخواهد شد . برای پروژه های بزرگ تر ، میزان بررسی کدها ، توابع ، اکشن ها و … در وردپرس به زمان نسبتا بیشتری نیاز دارد . شاید این تاخیر زمانی در حدود 1 یا 2 ثانیه باشد اما گاها همین 1 یا نهایتا 2 ثانیه یک وجه تمایز برای ما و سایر رقبا خواهد بود .

لذا در این دوره توجه داشته باشید که برای کدام بخش ها ویجت نویسی صورت گرفته و مدرس ساخت و برنامه نویسی ویجت های پیشرفته را برای چه بخش هایی پیشنهاد می کند . ویجت ها یک قسمت جدایی ناپذیر در وردپرس هستند . ابزارک ها و ویجت ها از نسخه های اول در وردپرس موجود بودند . البته وردپرس به تازگی در نسخه های 5 کمی تغییرات در این بخش ارائه کرده است که به نوعی امکانات بیشتری به کاربران جهت ساخت ویجت ها ارائه کند . اما خب این نوع ویجت ها آماده بوده و متناسب با محتوای سیستم ارائه شده است .

برنامه نویسی ویجت های اختصاصی یک بحش سطح بالا در طراحی قالب ها و همچنین افزونه های وردپرس است . ویجت تنها برای قسمت قالب نیست بلکه شما در بخش افزونه نویسی هم می توانید از ویجت ها بدون مشکل استفاده کنید . بسیاری از افزونه ها خروجی نهایی خود را به کمک ویجت ها ممکن می کنند و در هر محل از قالب که شما بخشی برای نمایش ابزارک ها داشته باشید این قابلیت را خواهید داشت . البته افزونه ها اکثرا هم شورت کد و هم ابزارک جهت نمایش محتوا نهایی ارائه می کنند و صرفا به ویجت اکتفا نمی کنند .

برای مثال افزونه هایی همچون خبر خوان ، فرم تماس ، خبرنامه و … شما پس از نصب افزونه خبرنامه و انجام تنظیمات متناسب با نیاز سایت ، برای نمایش دادن این خبرنامه می توانید به بخش ابزارک ها مراجعه نموده ،  و ابزارک مربوط به آن را در محل نمایش مد نظر که از قبل توسط خود شما یا برنامه نویس قالب تعیین شده است قرار دهید .

ویجت هایی که در این دوره برنامه نویسی شدند اکثرا اختصاصی هستند . مهم تر از همه این بود که ما در بخش آموزش ویجت نویسی ، روشی را به کار بردیم تا بتوانیم از این ویجت ها به نوعی استفاده کنیم که تاکنون در هیچ یک از دوره های آموزشی تدریس نشدند و در حقیقت این بخش ( دانشجویان شرکت کننده در دوره متوجه هستند ) قسمتی بود که خود ما با ابتکار و ترکیب چندین قسمت توانستیم بسازیم . همین نمونه ها و همین مثال ها باید برای شما یک چراغ راهنما باشد تا بتوانید در پروژه های مشابه و یا پروژه هایی بزرگتر همیشه راه حل های درست را انتخاب و یا ساده ترین و کاربردی ترین روش ، برنامه نویسی را انجام دهید . امیدواریم آموزش های ارائه شده در این جلسه برای قسمت محصولات ویژه مورد رضایت شما دانشجویان عزیز باشد . همراه ما باشید تا این قسمت از برنامه نویسی سایت فروشگاهی قدرتمند خودمان را نیز به اتمام برسانیم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود