بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

جلسه هفتاد و چهارم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه لینک سازی تمامی بخش ها توسط query var ها را یاد خواهید گرفت که یکی ازبخش های تخصصی در وردپرس می باشد

0 440
جلسه هفتاد و چهارم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 74 از دوره خوش آمدید . در این جلسه یکی از بخش های تخصصی در وردپرس را به شکلی خیلی روان به شما آموزش خواهیم داد . در وردپرس قسمتی داریم تحت عنوان query var ها که شما به عنوان یک برنامه نویس وردپرس نیاز دارید تا کار با query var ها در وردپرس را یاد بگیرید تا قادر باشید با استفاده از کوئری استرینگ ها دست خودتان را در برنامه نویسی بیشتر باز کنید و در این جلسه خواهید دید که به چه نحوی از query var ها برای کنترل قسمت های مختلف استفاده خواهیم کرد .

اگر به وب سایتی که تاکنون با هم برنامه نویسی کردیم دقت کنید خواهید دید که یکی از بخش های خیلی ریز که بسیار هم مهم است هنوز برنامه نویسی نشده است . در داخل اسلایدر های نمایش محصولات ، قسمتی داریم تحت عنوان ” مشاهده همه ” . این لینک ها برای ما خیلی مهم هستند . زمانی که کاربر روی لینک بخش پربازدید ترین محصولات کلیک می کند ، لازم است تا وارد صفحه خاصی شود و بتواند فقط محصولاتی را که از نوع پربازدید هستند مشاهده کند . یا در نوع مشابه مشاهده محصولاتی که از دسته خاصی هستند مثلا دسته گوشی موبایل ، که در وب سایت های فروشگاهی مطمئنا این قسمت را مشاهده کردید .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

یکی از قسمت هایی که بسیار مورد توجه است و هدف اصلی ما از آموزش query var ها نیز آموزش این بخش است ، بخش مربوط به علاقمندی ها در سایت است . زمانی که کاربر داخل سایت لاگین کند ، به شکلی برنامه نویسی کردیم که محصولات مورد علاقه کاربر نیز در داخل صفحه اصلی نشان داده شوند . این قسمت نیز بخشی دارد تحت عنوان ” مشاهده همه ” که وقتی بر روی آن کلیک شد کاربر باید قادر باشد تا تمامی محصولات مورد علاقه خود را در یک صفحه مشاهده کند . پس در این جلسه ، هم بخش query var ها و هم راه اندازی لینک های مشاهده همه را برنامه نویسی خواهیم کرد .

query var در وردپرس

قسمت query var همانطور که گفته شد از جمله قسمت های برنامه نویسی پیشرفته در وردپرس است چرا که نیازمند درک صحیح از بخش کوئری و نمایش و دریافت اطلاعات به شکلی درستی و امن جهت تبادل داده ها است . اگر با زبان php و بخش کوئری استرینگ ها آشنایی داشته باشید در این جلسه می توانید با سرعت بیشتری پیشروی کنید .

query var ها یک بخش استاندارد در وردپرس هستند که اگر به نحوه تعامل با آن آشنا باشیم می توانیم query var های مناسبی تنظیم کنیم که توسط آنها محتوا داینامیک قالب را کنترل کنیم . همانطور که در این قالب اشاره کردیم بخشی تحت عنوان ” مشاهده همه ” داریم . این مشاهده همه باید متناسب با محتوا ارائه شده عمل کند . یعنی اگر در یک قسمت از صفحه اصلی یک کوئری برای نمایش محصولات دسته کالای دیجیتال اجرا کردیم ، زمانی که روی دکمه مشاهده همه در این قسمت کلیک شد ، باید به یک صفحه جدید تغییر مسیر دهیم که محتوا این صفحه دقیقا محصولات دسته کالای دیجیتال باشد .

پس کمی متوجه شدید که اصول کلی کار چگونه خواهد بود . بخش query var یک ساختار کلی دارد و می توانیم در وردپرس به شکلی قدرتمند و البته ساده تر با query var ها کار کنیم .

در حالت کلی باید هنگام استفاده از query ها دقت کرد . query ها می توانند در چندین حالت اجرا شوند که یکی از موضوعات مهم در کوئری ها بحث امنیت انتقال اطلاعات است . در وردپرس خوشبختانه سیستم هایی وجود دارند که می توان به کمک ترکیب آنها با قسمت های اصلی کد و ارسال و دریافت درخواست ها ، امنیت را تامین نمود . پس باید به این موضوع دقت داشت که محل درست استفاده از query var ها کجاست و چه زمان محتوا ارسال شده داخل کوئری ها باید از لحاظ امنیت تامین شود .

در این جلسه برنامه نویسی کمی پیشرفته تر روی بخش نمایش محتوا خواهیم داشت تا انعطاف بیشتری به قالب داده باشیم . حتی در بخش ویجت نویسی به نوعی کد نویسی خواهیم کرد که هر محتوایی در داخل سایت لود شد ، قسمت مشاهده همه و بخش های مشابه ، به شکل داینامیک ساخته شوند و مدیر سایت هیچ نیازی به تنظیم اینگونه بخش ها نداشته باشد . با رعایت این نکات است که قالب ما یک قالب استاندارد و نهایتا وب سایت ما یک وب سایت بی نقص خواهد بود .

فیروز ?

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود