آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس – جلسه هفتاد و یکم ( پیش نمایش )

دانشجویان سخت کوش دوره پروژه محور آموزش سایت فروشگاهی با وردپرس ، به قسمت 71 از دوره خوش اومدین . خب دوستان چند جلسه ای هست که بخش برنامه نویسی ویجت ها را باهم شروع کردیم و در صفحه اصلی ، هم ویجت نویسی را انجام میدیم و هم اینکه هر قسمتی که باقی مونده رو با هم داینامیک می کنیم . خب یکی ازبخش هایی که لازمه تا ویجت نویسی بشه و داینامیک هم بشه ، قست مربوط به دسته بندی اختصاصی محصولات هست . اما این قسمت کجای سایت هست ؟

این بخش همان بخش هست که ما در انتهای صفحه اصلی قرار دادیم و گفتیم این قسمت را به شکلی به شما آموزش خواهیم داد که بتونید هر دسته بندی دلخواهی از محصولات را به هر تعداد که دلتان خواست در این قسمت قرار بدین . این بخش درواقع همان قسمتی هست که اکثر فروشگاه های بزرگ در سایت های خودشون دارند . برای مثال دسته بندی گوشی موبایل ، دسته بندی لوازم خانگی ، دسته بندی لپ تاپ و …. ما در داخل صفحه اصلی بخش هایی که داشتیم عموما با عناوین جدیدترین محصولات ، پربازدید ترین محصولات ، پرفروش ترین محصولات و … بودند . یکی ازقسمت هایی که برای ما خیلی مهمه همین بخش دسته بندی دلخواه هست که بسیار برای ما مهمه . وجود این قسمت در فروشگاه های اینترنتی در حال حاضر هم از لحاظ تجریه کاربری و هم از لحاظ دسترسی خیلی مهمه .

اما داشتن کنترل کامل بر این قست خیلی مهم تر هست . بنابراین در این جلسه ، کاری خواهیم کرد تا این بخش به شکلی بسیار انعطاف پذیر برنامه نویسی بشه تا بتونیم به هر طریق که دلمون خواست روی این بخش کار کنیم و اونرو توسعه بدیم و هیچ محدودیتی در این بخش وجود نداشته باشه . ثابت بودن این قسمت نه تجریه مناسبی برای کاربران داره و نه تجریه مناسبی برای مدیریت . پس توجه داشته باشیم که این قسمت ها واقعا مهم هستند و باید در هنگام برنامه نویسی به اینگونه قسمت ها توجه کافی بشه . پس همراه ما باشید تا این قسمت رو هم تکمیل کنیم .

با تشکر گروه آموزشی سئو 90