بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه هفتاد – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه ویجت نویسی صفحه اصلی سایت را در فاز دوم ادامه خواهیم داد و بقیه قسمت های صفحه اصلی را به شکل ویجت برنامه نوسی خواهیم کرد

0 513
جلسه هفتاد را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 70 از دوره خوش آمدید . دوستان در جلسه قبلی یک بخش برنامه نویسی خیلی جذاب را آغاز کردیم که در نوع خودش خیلی بی نظیر بود . این قسمت نیازمند برنامه نویسی اصولی است بنابراین لازم است تا مثل همیشه با حوصله پیش روی کنیم تا شما نیز خیلی خوب این مباحث را یاد بگیرید . در این جلسه ادامه ویجت نویسی جلسه قبلی را با هم ادامه خواهیم داد .

در این جلسه ادامه بخش هایی که هنوز در صفحه اصلی باقی مانده و داینامیک نشدند را ادامه میدهیم . دوستان این بخش به ما بسیار کمک خواهد کرد تا از لحاظ طراحی و همچنین ارائه محتوا همیشه یک شکل نباشیم  . در حقیقت برنامه نویسی و ایجاد این قسمت کمک به ساخت یک نوع دمو بندی متفاوت است . برای مثال امروز در وب سایت فروشگاهی کلا قصد نداریم تا بخش جدیدترین محصولات در سایت نمایش داده شودند . به کمک این سیستم خیلی راحت میتوانیم این بخش را توسط چند کلیک حذف کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

یا مثلا برای چند مدت قصد داریم تا بخش پیشنهاد شگفت انگیز در قسمت انتهای سایت قرار بگیرد . بخش برند ها در ابتدای سایت قرار داشته باشد و … کلا سعی داریم تا کاری کنیم که تسلط بسیار بالایی به چینش و همچنین محتوای صفحه اصلی سایت داشته باشیم . معمولا وب سایت های آماده دمو های زیادی دارند که البته این دمو ها هرکدام صفحات مختلفی هستند ، و این صفحات در بخش برگه ها خیلــــــی زیاد ساخته می شوند و غالبا هم به کمک صفحه ساز های المنتور یا ویژوال کامپوزر هستند . اما شما در این روش یاد خواهید گرفت که چقدر راحت و چقدر جمع بندی شده ، می توانید چنین قسمت هایی را پیاده کنید . لذت بخش ترین بخش های برنامه نویسی دقیقا در قسمت هایی ظاهر میشوند که قصد داریم تا خودمان دسترسی های راحت تری ایجاد کنیم تا برای تغییر بخش هایی که احساس نیاز می کنیم ، هربار کدنویسی نکنیم .

ویجت نویسی و مباحث انعطاف در قالب های وردپرسی

یکی از امکانات فوق العاده در داخل سیستم مدیریت محتوای وردپرس بخش ابزارک ها و اصطلاحا ویجت ها هستند . ویجت ها در حقیقت یکسری ابزار هستند که می توانیم شکل و محتوا داخل ان را تنظیم کنیم و سپس در محل دلخواه ، با تنظیم صحیح ویژگی های این ویجت ، آن را نمایش دهیم .

ابزارک های وردپرس به شکل پیشفرض به تعداد خاصی از قبل طراحی شدند که البته در نسخه های جدید این امکانات کمی هم بیشتر شدند و حتی امکاناتی مثل افزودن بلوک و … نیز به ابزارک اضافه شده است . اما اگر قرار بر این باشد تا ابزارکی مطابق با نیاز و سلیقه ما کار کند ، پس باید این ابزارک به شکل اختصاصی توسط خود ما برنامه نویسی شود .

برنامه نویسی ابزارک ها در حالت های اولیه کار بسیار ساده و راحتی است . اما اگر قصد داشته باشیم تا چندین ویژگی مختلف به این ابزارک اضافه کنیم و البته به همراه آن چندین قسمت را کنترل کنیم لازم است تا اولا به روش ایجاد این نوع ابزارک ها آشنایی داشته باشم و دوم اینکه مطمئن باشیم تا کد نویسی ما بی عیب و نقص است و احیانا بار اضافی بر روی سیستم ایجاد نخواهد کرد . در نهایت اینکه محل صحیح به کار گیری این ابزارک را مشخص کنیم تا با توجه به آن ، اقدام به برنامه نویسی ویژگی ها ابزارک نمیائیم .

برای مثال ابزارک نمایش محصولات در صفحه اصلی بدین گونه است که مدیر می تواند این ابزارک را از دسته ابزارک ها انتخاب نموده و در محل تعیین شده قرار دهد . سپس می تواند تنظیم کنید که محصولات کدام دسته باید در داخل این بخش نمایش داده شود و نهایتا تعداد نمایش محصولات با یک عنوان درج شده و ابزارک ذخیره شود .

نکته مثبت ابزارک ها در این است که اگر به شکلی درست برنامه نویسی شوند به هیچ عنوان محدودیت تعداد ندارند و شما می توانید به هر تعداد از ابزارک مثلا محصولات که نیاز داشتید در صفحه اول سایت اضافه کنید . خاصیت جابجایی و اصطلاحا sort نیز برای ابزارک ها یک خاصیت کلیدی است که ما سعی داریم تا تمامی این نکات را در کنار هم جمع کنیم و یک سیستم منظم و دقیق پیاده کنیم تا انعطاف بسیار بالایی به بخش های مختلف قالب ببخشیم . پس همراه ما باشید تا از برنامه نویسی ویجت ها لذت ببریم .

 

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود