بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه شصت و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه بخشی را برنامه نویسی میکنیم تا کاربر پس از ورود به وب سایت بتواند محصولات مورد علاقه خود را در صفحه اصلی سایت مشاهده نماید

0 329
جلسه شصت و هشتم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 68 از دوره خوش آمدید . دوستان خوب در 2 جلسه قبل ، قسمت برنامه نویسی علاقمندی ها را استارت زدیم که واقعا لذت بخش بود و خیلی خوب و کامل این بخش را تا حد خیلی زیادی با هم پیش بردیم . تنها چند قسمت از بخش علاقمندی ها باقی مانده که در این جلسه به شکل کامل به اتمام خواهد رسید .

در این جلسه ما دو بخش خیلی مهم را برنامه نویسی می کنیم که بخش اول مربوط به ایجاد صفحه بندی در بخش محصولات مورد علاقه است . زمانی که کاربر محصولات مورد علاقه را در پنل کاربری مشاهده میکند در صورتی که تعداد این محصولات زیاد باشد لازم است تا این محصولات صفحه بندی شوند ، و مثلا 10 عدد محصول در هر بخش برای ما نمایش داده شوند . برنامه نویسی این قسمت یک تکنیک خاص دارد که با یادگیری این تکنیک یکبار برای همیشه قادر هستید تا در هر بخشی همانند این قسمت را با همین سیستم پیاده سازی کنید .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

خب بخش دوم در این جلسه که خیلــــــــــی برای ما مهم است و در این جلسه به شکل یک بخش ویژه به شما آموزش داده خواهد شد ، بخشی است که در صفحه اصلی سایت ظاهر خواهد شد . زمانی که کاربر چندین محصول را به علاقمندی ها اضافه می کند ، در صورتی که در سایت لاگین کند و اصطلاحا در حساب کاربری خود باشد ، اگر به صفحه اصلی سایت بازگردد ، متوجه خواهد شد که بخشی به صفحه اصلی اضافه شده است تحت عنوان محصولات مورد علاقه ، و همان محصولاتی هستند که کاربر به عنوان علاقمندی برای خودش تنظیم کرده و این محصولات در قالب یک اسلایدر زیبا به صفحه اصلی اضافه شده است . این بخش خیلی جذاب است و با قدرت میتوان گفت برای اولین بار در وب سایت سئو 90 به شما در این شکل آموزش داده شده است . این بخش می تواند یک پیش زمینه مناسب برای این باشد که شما به کمک این روش بتوانید هر قسمت مشابه را به راحتی برنامه نویسی کنید .

برنامه نویسی علاقمندی ها بدون افزونه

از آنجایی که علاقمندی ها در داخل وب سایت را بدون هیچ افزونه خاصی پیاده کردیم ، به قسمت هایی از وردپرس مسلط شدیم تا بتوانیم نمونه هایی که به بخش حساب کاربری مربوط هستند را طبق یک الگوریتم مشخص و منظم پیاده کنیم . قسمت علاقمندی ها از جمله بخش هایی هستند که شما به عنوان یک برنامه نویس قالب های وردپرسی باید قادر به برنامه نویسی آن باشید . استفاده از افزونه ها برای اینگونه قسمت ها بسیار مناسب نیست چرا که اگر قرار باشد برای هر المانی از افزونه ها استفاده کنیم مسلما سیستم نهایی بسیار سنگین خواهد بود .

در این جلسه سیستمی که خودمان برنامه نویسی کردیم را تحت اختیار خواهیم گرفت و برخی شروط را اعمال خواهیم کرد تا کاربر در صورت داشتن محصولاتی در قسمت علاقمندی حساب کاربری ، قادر به مشاهده آنها در صفحه اصلی وب سایت باشد . این روش های برنامه نویسی در حالت کلی استاندارد بوده و بر پایه توابع استاندارد خود وردپرس اجرا خواهند شد .

برنامه نویسی قالب های پیشرفته و منعطف می تواند در یک بستر مشخص انجام شود . شما می توانید از این کدها برای تمامی پروژه ها استفاده کنید . یعنی یکبار سیستم علاقمندی ها را به شکلی منظم و بدون نقص برنامه نویسی کنید و هسته آن را داشته باشید . در نهایت در هر یک از پروژه ها که نیاز بود تا قسمت علاقمندی در داخل قالب اضافه شود ، این کد را در قالب متناسب با نوع پروژه اضافه کنید .

اما توجه داشته باشید که اگر این قطعه کدها در قالب افزونه باشند هم مفید هستند اما در اینصورت بازهم بحث نصب و فعال سازی افزونه ها پیش خواهد آمد . البته این نکته بسیار مهم است که افزونه نوشته شده توسط ما بسیار بسیار سبک تر از افزونه های مشابه است . هدف از ارائه این مطالب این است که به عنوان یک  برنامه نویس ماهر ، سعی کنید تا به دنبال راحتی نباشید . دنبال راحتی بودن باعث خواهد شد تا تسلط شما به مرور زمان به کدها کمتر شود مخصوصا اگر جز دسته افراد تازه کار هستید ، تمرین و تکرار از الویت بیشتری برخوردار است . حتی اگر چندین بار هم در کد نویسی اشتباه داشته باشید باز هم مهم نیست چرا که شما به مرور زمان و با به چالش کشیدن مهارت ها و آموخته های خودتان به یک فرد مسلط تبدیل خواهید شد .

در این جلسه برنامه نویسی هر دو قسمت صفحه بندی و نمایش محصولات مورد علاقه در صفحه اصلی را به اتمام خواهیم رساند تا کم کم وارد داینامیک سازی قسمت های باقی مانده در صفحه اصلی شده و همچین بخش ویجت نویسی و منعطف کردن صفحه اصلی را هم به اتمام برسانیم تا در انتها به موضوعات سئو و برنامه نویسی پلاگین های اختصاصی قالب برسیم . همراه ما باشید تا این وب سایت فروشگاهی را به یک سیستم بسیار پیشرفته تبدیل کنیم و هر لحطه از کد نویسی را در کنار هم لذت ببریم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود