بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

جلسه شصت و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه به سراغ برنامه نویسی بخش علاقمندی ها خواهیم رفت و این بخش را بدون افزونه در داخل سایت برنامه نویسی خواهیم کرد

0 366
جلسه شصت و ششم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان محترم دوره طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 66 از دوره خوش آمدید و مثل همیشه خوشحالیم که همراه ما هستید و در این جلسه قرار بر این است تا وارد برنامه نویسی یکی از قسمت هایی شویم که خیلی مهم است و در بیش از 90% سایت ها توسط پلاگین ها پیاده سازی می شوند . این قسمت همان بخش علاقمندی است که قول داده بودیم در سرفصل های این دوره بدون نیاز به افزونه به شما آموزش دهیم .

این بخش ممکن است در 2 یا 3 جلسه آموزش داده شود که البته قسمتی لذت بخش است به این دلیل که بخش علاقمندی ها در این دوره آموزشی خیلی متفاوت آموزش داده خواهد شد . ما چند بخش خیلی جذاب را نیز برای شما در داخل برنامه نویسی بخش علاقمندی ها حاضر کردیم که حتما همراه با هم پیش خواهیم برد . اول از هر چیزی باید یاد بگیریم که برنامه نوسی بخش علاقمندی باید بر چه اساسی صورت بگیرد و در کدام جداول دیتابیس باید این بخش علاقمندی ذخیره شده و سپس به آن دسترسی داشته باشیم . بعد از این لازم است تا این علاقمندی ها متناسب با مشخصات همان کاربر برای او نمایش داده شوند .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

پس کاربر باید در قدم اول بتواند توسط کلیک روی بخشی خاص که در داخل قالب قرار خواهیم داد ، محصول مورد نظر را به علاقمندی های خود اضافه کند . در نهایت باید در داخل پیشخوان و داشبورد مشتری محلی ایجاد کرد تا بتواند در کنار سفارشات و … محصولاتی که به علاقمندی خودش اضافه کرده را مشاهده کند . لذا در این قسمت ها لازم است تا دقت کافی داشته باشیم و برنامه نویسی صحیح و اصولی انجام دهیم . پس همراه ما باشید تا برنامه نویسی این قسمت را با هم پیش ببریم چرا که در آخرین جلسه برنامه نویسی علاقمندی ها یک بخش ویژه خواهیم داشت .

افزونه بی افزونه

اگر یک برنامه نویس هستید پس خودتان به بخش های مختلف سیستم آشنا هستید . چرا یک برنامه نویس که توانایی ساخت نمونه پروژه های کاربردی دارد ، باید از ده ها افزونه ساده و البته سنگین استفاده کند . برای قسمت علاقمند های محصول افزونه های مختلفی وجود دارد . البته که افزونه علاقمندی به تنهایی سایت شما را سنگین نخواهد کرد اما زمانی که چندین افزونه در کنار هم روی سیستم نصب شدند ، پس از توسعه فروشگاه و اضافه شدن محصولات و مشتریان ، سنگینی وب سایت ما بخوبی احساس خواهد شد .

البته که هرگز استفاده ار افزونه علاقمندی ، خروجی مد نظر ما را نخواهد داشت چرا که در انتهای برنامه نویسی بخش علاقمندی خواهید دید که تا چه اندازه سیستم ما توسعه یافته است و این سیستم توسط یک افزونه غیر قابل پیاده سازی است مگر اینکه خود ما این قسمت را در قالب یک افزونه برنامه نویسی کرده و منتشر کنیم . شما اگر در حال توسعه سیستم های فروشگاهی برای خودتان هستید توصیه می کنیم تا قدرت برنامه نویسی خود را به کار گرفته و قسمت هایی از این دست را برنامه نویسی کنید . در سایت سئو 90 تعداد افزونه ها بسیار کم هستند که این افزونه ها نیز بسیار سبک می باشند .

تسلط شما به قسمت های مختلف وردپرس در این دوره تنها برای سایت های فروشگاهی نیست بلکه می توانید با به کارگیری روش های تعریف شده در وردپرس ، سیستم های تحت وب وردپرسی را به راحتی توسعه دهید و امکانات آن را افزایش دهید . در سایت فروشگاهی ما یکی از قسمت هایی که در حال افزودن آن به شکل اختصاصی هستیم بخش علاقمندی است . در جلسات بعدی نیز بخش های بسیار پیشرفته تری داریم ( دسترسی سریع ) که در آن بخش ها شاهد جوانب جدید تر و توسعه یافته تری از وردپرس خواهید بود که البته یک پیش زمینه مهم و اساسی برای دوره هایی همچون افزونه نویسی خواهد بود .

البته که کار با بخش پایگاه داده در بخش هایی همچون پلاگین نویسی بسیار کاربرد دارد اما در بخش قالب نویسی نیز زمانی که نیاز به توسعه سیستم بدون افزونه داریم باید کد نویسی را به نحوی انجام دهیم که بر بستر توسعه افزونه ها باشد . این قسمت علاقمندی در صورتی که کمی هوشمندانه تر و البته منظم تر و البته در قالب دستورات نصب و راه اندازی افزونه باشد ، می تواند یک پلاگین کامل برای افزونه فروشگاه ساز باشد . در وب سایت ما این بخش نیازی به نصب و فعال سازی ندارد و به محض نصب قالب و افزونه ووکامرس این قسمت در داخل پنل فعال خواهد شد .

قالب فروشگاهی ما در هر جلسه کمی بیشتر توسعه پیدا می کند تا در نهایت یک سیستم قدرتمند شود . اگر قرار بر این بود تا صرفا یک قالب ساده فروشگاهی با امکان خرید و فروش داشته باشیم ، در چند جلسه قبل این دوره به اتمام رسیده بود . اما دوره های مجموعه ما به نحوی هستند تا دانشجوی دوره را از هر نظر آماده ورود به بازار کار و مواجه با پروژه های واقعی نماید . در این جلسه بسیار جذاب و البته کاربردی همراه ما باشید .

فیروز ?

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود