بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
15% تخفیف قبل از افزایش قیمت دوره ها ، فرصت استفاده تا 18 خرداد با کد entidd

جلسه پنجاه و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه بخش دوم برنامه نویسی و همچنین سفارشی سازی بخش تسویه حساب را انجام خواهیم داد

0 404
جلسه پنجاه و ششم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره 0 تا 100 و پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 56 از این دوره رسیدیم . اگر در خاطر داشته باشید ، جلسه قبلی بر روی بخش تسویه حساب کار کردیم و تمام بخش های این قسمت را متناسب با نیاز پروژه برنامه نویسی کردیم که در این جلسه بخش های باقی مونده را تکمیل خواهیم کرد . در جلسه قبل قسمت هایی از تسویه حساب باقی ماندند که لازم است تکمیل کنیم . در این جلسه به سراغ این بخش ها خواهیم رفت .

اطلاعاتی که در بخش تسویه حساب نمایش داده می شوند ، هم برای ما و هم برای کاربر بسیار مهم هستند . در کنار نمایش اطلاعات ، طراحی این صفحه نیز حائز اهمیت است چرا که ساختار کلی قالب باید حفظ شده و نحوه نمایش جزئیات تسویه حساب نیز برای کاربر گنگ و اذیت کننده نباشد .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

بعد از نصب ووکامرس و رسیدن به بخش تسویه حساب ، یکی از قسمت هایی که در نگاه اول بسیار شلوغ و غیر قابل فهم به نظر می رسد همین قسمت است . زمانی که کاربر وارد این صفحه شد نباید از دیدن این حجم از اطلاعات واهمه داشته باشد ، حتی گاها برنامه نویسان مبتدی نیز سردرگم می شوند . پس قدم اول داشتن یک تجربه خوب درقسمت تسویه حساب ، مرتب سازی این قسمت است . برخی از قسمت ها در بخش تسویه حساب می توانند به شکل کامل حذف شوند چرا که در مجموع به آنها نیازی نیست و کاربر می تواند با ارائه اطلاعاتی مختصر و البته کامل ، پروسه تسویه حساب را انجام دهد .

علاوه بر تکمیل قسمت تسویه حساب ، در این جلسه نگاهی نیز به بخش حمل و نقل و کلاس های حمل و نقل خواهیم داشت . کلاس های حمل و نقل نیز یکی از بخش هایی هستند که هنگام تسویه حساب می توانیم توسط آن ، گزینه هایی در اختیار کاربر قرار دهیم تا مرسوله و سفارش خود را با شرایط بهتری دریافت کند . پس بعد از تکمیل و مرتب سازی قسمت تسویه حساب با این بخش سروکار خواهیم داشت .

تسویه حساب راحت و ساده ایجاد کنید

در حالت کلی دو قسمت در فروشگاه های اینترنتی بسیار مهم است . اولین قسمت بخش ورود کاربر به سایت و بخش دوم نحوه خروج او از وب سایت است . برای ورود کاربر اگر قصد داشته باشیم تا راه های ساده تر و مخاطب پسندی را در نظر داشته باشیم ، می توانیم از احراز هویت و ثبت نام توسط روش هایی همچون ارسال پیامک استفاده کنیم . که استفاده از این روش علاوه بر ثبت نام و ورود راحت ، مزایایی بسیار زیادی دارد همچون داشتن یک لیست تماس از مشتریان که می توانیم در موعد تخفیفات یا پیشنهادات ویژه از طریق اطلاع رسانی به انها ، زمینه فروش را ایجاد کنیم .

پس در اولین گام مهم است که کاربر به چه روش در سایت ما وارد شود . هر اندازه که این ورود و ثبت نام سریع تر و با دردسر کمتری انجام شود ، شانس تبدیل آن کاربر به مشتری بالاتر است . اما فرم های ورود و ثبت نام خسته کننده همچون فرم های کنکور ، کاربر را از خرید دلسرد خواهد کرد .

دقیقا همانند قسمت ثبت نام و ورود ، بخش مهمی دیگری داریم تحت عنوان تسویه حساب . کاربر زمانی که محصول مورد نظر خود را در سایت شما پبدا و اقدام به خرید ان نماید ، باید این امکان را داشته باشد که این محصول را سریع تر خرید نموده و منتظر دریافت ان باشد . به این معنی که هنگام تسویه حساب و دریافت اطلاعات تحویل مرسوله ، نباید به کاربر سخت گرفت .

درخواست اطلاعاتی اضافی همچون آدرس هایی که نیازی به انها نداریم یا درخواست کشور ( اگر فروشگاه فقط در کشور خود ما فعالیت دارد ) ، حقیقتا ضروری نیستند . کاربر در قسمت تسویه حساب علاقه دارد تا با وارد کردن اطلاعات مختصر اما کامل ، محصول خود را خرید نماید . اگر کاربر قبل از تسویه حساب ، اقدام به ثبت نام در سایت نموده باشد پس بخش هایی همچون نام و نام خانوادگی و شماره تماس کاربر را در اخیتار داریم پس باید به نوعی کدنویسی کرد که هنگام تسویه حساب کاربر نیازی به تکمیل مجدد آنها نداشته باشد ( که البته از نظر برنامه نویسی نیز صحیح نیست چرا که ممکن است داده ها قبلا ذخیره شده باشند ) .

لذا با در نظر گرفتن تمامی این توصیفات ، همانند یک ورود راحت و کاربر پسند ، لازم است تا مراحل تسویه حساب و خروج کاربر از سایت نیز ساده باشد . پس ما در این جلسه با در نظر گرفتن همین نکات ، بخش تسویه حساب را تکمیل خواهیم کرد و نکات بسیار مهم بیشتری در حین دوره خدمت شما دانشجویان عزیز ارائه خواهد شد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود