بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه پنجاه و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه بخش دوم برنامه نویسی و همچنین سفارشی سازی بخش تسویه حساب را انجام خواهیم داد

0 471
جلسه پنجاه و ششم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره 0 تا 100 و پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 56 از این دوره رسیدیم . اگر در خاطر داشته باشید ، جلسه قبلی بر روی بخش تسویه حساب کار کردیم و تمام بخش های این قسمت را متناسب با نیاز پروژه برنامه نویسی کردیم که در این جلسه بخش های باقی مونده را تکمیل خواهیم کرد . در جلسه قبل قسمت هایی از تسویه حساب باقی ماندند که لازم است تکمیل کنیم . در این جلسه به سراغ این بخش ها خواهیم رفت .

اطلاعاتی که در بخش تسویه حساب نمایش داده می شوند ، هم برای ما و هم برای کاربر بسیار مهم هستند . در کنار نمایش اطلاعات ، طراحی این صفحه نیز حائز اهمیت است چرا که ساختار کلی قالب باید حفظ شده و نحوه نمایش جزئیات تسویه حساب نیز برای کاربر گنگ و اذیت کننده نباشد .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

بعد از نصب ووکامرس و رسیدن به بخش تسویه حساب ، یکی از قسمت هایی که در نگاه اول بسیار شلوغ و غیر قابل فهم به نظر می رسد همین قسمت است . زمانی که کاربر وارد این صفحه شد نباید از دیدن این حجم از اطلاعات واهمه داشته باشد ، حتی گاها برنامه نویسان مبتدی نیز سردرگم می شوند . پس قدم اول داشتن یک تجربه خوب درقسمت تسویه حساب ، مرتب سازی این قسمت است . برخی از قسمت ها در بخش تسویه حساب می توانند به شکل کامل حذف شوند چرا که در مجموع به آنها نیازی نیست و کاربر می تواند با ارائه اطلاعاتی مختصر و البته کامل ، پروسه تسویه حساب را انجام دهد .

علاوه بر تکمیل قسمت تسویه حساب ، در این جلسه نگاهی نیز به بخش حمل و نقل و کلاس های حمل و نقل خواهیم داشت . کلاس های حمل و نقل نیز یکی از بخش هایی هستند که هنگام تسویه حساب می توانیم توسط آن ، گزینه هایی در اختیار کاربر قرار دهیم تا مرسوله و سفارش خود را با شرایط بهتری دریافت کند . پس بعد از تکمیل و مرتب سازی قسمت تسویه حساب با این بخش سروکار خواهیم داشت .

تسویه حساب راحت و ساده ایجاد کنید

در حالت کلی دو قسمت در فروشگاه های اینترنتی بسیار مهم است . اولین قسمت بخش ورود کاربر به سایت و بخش دوم نحوه خروج او از وب سایت است . برای ورود کاربر اگر قصد داشته باشیم تا راه های ساده تر و مخاطب پسندی را در نظر داشته باشیم ، می توانیم از احراز هویت و ثبت نام توسط روش هایی همچون ارسال پیامک استفاده کنیم . که استفاده از این روش علاوه بر ثبت نام و ورود راحت ، مزایایی بسیار زیادی دارد همچون داشتن یک لیست تماس از مشتریان که می توانیم در موعد تخفیفات یا پیشنهادات ویژه از طریق اطلاع رسانی به انها ، زمینه فروش را ایجاد کنیم .

پس در اولین گام مهم است که کاربر به چه روش در سایت ما وارد شود . هر اندازه که این ورود و ثبت نام سریع تر و با دردسر کمتری انجام شود ، شانس تبدیل آن کاربر به مشتری بالاتر است . اما فرم های ورود و ثبت نام خسته کننده همچون فرم های کنکور ، کاربر را از خرید دلسرد خواهد کرد .

دقیقا همانند قسمت ثبت نام و ورود ، بخش مهمی دیگری داریم تحت عنوان تسویه حساب . کاربر زمانی که محصول مورد نظر خود را در سایت شما پبدا و اقدام به خرید ان نماید ، باید این امکان را داشته باشد که این محصول را سریع تر خرید نموده و منتظر دریافت ان باشد . به این معنی که هنگام تسویه حساب و دریافت اطلاعات تحویل مرسوله ، نباید به کاربر سخت گرفت .

درخواست اطلاعاتی اضافی همچون آدرس هایی که نیازی به انها نداریم یا درخواست کشور ( اگر فروشگاه فقط در کشور خود ما فعالیت دارد ) ، حقیقتا ضروری نیستند . کاربر در قسمت تسویه حساب علاقه دارد تا با وارد کردن اطلاعات مختصر اما کامل ، محصول خود را خرید نماید . اگر کاربر قبل از تسویه حساب ، اقدام به ثبت نام در سایت نموده باشد پس بخش هایی همچون نام و نام خانوادگی و شماره تماس کاربر را در اخیتار داریم پس باید به نوعی کدنویسی کرد که هنگام تسویه حساب کاربر نیازی به تکمیل مجدد آنها نداشته باشد ( که البته از نظر برنامه نویسی نیز صحیح نیست چرا که ممکن است داده ها قبلا ذخیره شده باشند ) .

لذا با در نظر گرفتن تمامی این توصیفات ، همانند یک ورود راحت و کاربر پسند ، لازم است تا مراحل تسویه حساب و خروج کاربر از سایت نیز ساده باشد . پس ما در این جلسه با در نظر گرفتن همین نکات ، بخش تسویه حساب را تکمیل خواهیم کرد و نکات بسیار مهم بیشتری در حین دوره خدمت شما دانشجویان عزیز ارائه خواهد شد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود