بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه پنجاه و چهارم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت یک برنامه نویسی کامل بر روی بخش آدرس ها در قسمت حساب کاربری فروشگاه خواهیم داشت

0 484
جلسه پنجاه و چهارم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 54 از این دوره رسیدیم که یکی از قسمت های بسیار خوب در دوره خواهد بود . همانطور که میدانید در حال حاضر در داخل بخش حساب کاربری هستیم که یکی از بخش های خیلی مهم در سایت ما است پس لازم است تا زمان مناسبی برای برنامه نویسی و همچنین طراحی این قسمت صرف شود . با توجه به اینکه در قسمت های طراحی قالب ، ما برای هیچکدام از این قسمت ها استایلی را تنظیم نکردیم ، پس در این جلسات استایل این بخش ها را نیز تنظیم خواهیم کرد .

این قسمت ها از جمله بخش هایی هستند که توسط کد ایجاد میشوند ( البتع می توانیم تماما به شکل کدنویسی اختصاصی در قالب فایل های مجزا برای فروشگاه اجرا کنیم اما حقیقتا نیازمند زمان زیادی است و در این دوره به نوعی سریع تر این بخش ها را پیاده خواهیم کرد تا بدون هیچ مشکلی اجرا شوند ) و بعد از اینکه خروجی کد ها را دریافت کردیم ، وارد همان قسمت از کدها شده و هر کلاسی نیاز داشتیم در این قسمت پیاده می کنیم . استایل نویسی در این قسمت ها کمی نیاز به دقت دارد اما روشی به شما آموزش داده خواهد شد که خیلی سریع و راحت ، استایل این بخش ها تنظیم شوند .

در مورد برنامه نویسی این قسمت ها چون قرار بر این است که طبق سلیقه و استایل کلی فروشگاه تمامی قسمت ها برنامه نویسی شوند ، پس لازم است وارد کد شده و تغییراتی اعمال کنیم ، پس شما در این جلسه با کد های ووکامرس نیز سرو کار خواهید داشت . همانطورکه گفتیم قصد نداریم تا از کدهای آماده استفاده کنیم یا  صرفا تغییر استایل اعمال کنیم . بنابراین در داخل سایت به نوعی کدنویسی خواهیم کرد که اگر پلاگین فروشگاه نیز بروز شود ، مشکلی در سایت ما بوجود نخواهد آمد . به این دلیل که بخش های مورد نیاز را خود ما داخل قالب سایت برنامه نویسی کردیم پس مشکلی پیش نخواهد آمد .

سفارشی سازی ووکامرس بدون مشکل

همانطور که گفته شد ، درصورتی که به هر دلیل کدنویسی ما باعث ایجاد مشکل در سایت شود ( به دلیل بروز رسانی افزونه و یا وردپرس ) ، پس این برنامه نویسی نادرست و غیر استاندارد است . متاسفانه در روش های مبتدی ، فروشگاه ساز بر روی وردپرس نصب می شود و برای تنظیم استایل فروشگاه ، وارد کدهای افزونه شده و تغییرات استایل و قالب بندی را اعمال می کنند .

این روش کاملا نادرست است چرا که قالب شما مرتب دچار تغییرات خواهد شد . در این دوره روشی به شما آموزش داده خواهد شد تا بتوانید بدون کوچکترین مشکل ، و با خاطری آسوده ، برنامه نویسی و طراحی فروشگاه خود یا کارفرما را انجام دهید .

اگر در گام اول ، درست ترین روش را یادگرفته و طبق آن برنامه نویسی انجام دهیم ، مطمئنا سرعت اجرای پروژه ها نیز بیشتر است چرا که دیگر با تلف شدن زمان و غیر استاندارد بودن پروژه ها مواجه نخواهیم بود . قسمت آدرس ها در داخل فروشگاه و افزونه ووکامرس یکی از بخش های مهم است . البته آدرس ها معمولا در فروشگاه های ووکامرس شامل بخش آدرس اصلی کاربر و آدرس تحویل مرسوله است . این آدرس ها قابل کاهش یا افزایش هستند . اما همانگونه که قبلا هم اشاره شده است ، تنظیم یک تجربه کاربری مناسب بسیار حائز اهمیت است .

اگر کاربر شما به هر دلیل در داخل پنل کاربری قادر به کار کردن نباشد ، مسلما از سایت شما رضایت لازم را نخواهد داشت . پس از اتمام عمل تسویه حساب و یا قبل از آن ، کاربر باید بتواند در داخل حساب کاربری خود به قسمت های مورد نیاز دسترسی راحت تری داشته باشد . حساب کاربری و سفارشات از جمله بخش های مهم در پنل کاربری هستند . از چند جلسه گذشته سعی داریم تا دیزاین بخش حساب را بخوبی اجرا کنیم . تا جایی که ممکن است می توانیم بر اساس تمپلیت برگه ها در وردپرس پنل را اجرا کنیم .

البته روش های مختلفی برای اجرای پنل وجود دارد همچون ساخت پنل های کاربری اختصاصی ( همانند بخش حساب کاربری سایت ما ) که کاربر از فضای سایت خارح شده و وارد یک فضای اختصاصی برای خود خواهد شد . در این دوره سعی بر این شده است تا با ساده ترین روش یعنی استفاده از قالب های برگه و استفاده از برگه های اختصاصی پیاده کردیم .

برنامه نویسی پنل های کاربری اختصاصی برای ووکامرس می تواند در قالب یک دوره آموزشی مجزا و کامل تدریس شود که در دوره های تکمیلی سایت و این دوره ، آموزش کامل طراحی و برنامه نویسی حساب های کاربری برای ووکامرس را تحت یک سیستم قدرتمند آموزش خواهیم داد . پس در این جلسه از دوره نیز همراه ما باشید تا بخش سفارشی سازی بخش آدرس در پنل کاربری را نیز به اتمام رسانده و سراغ بخش های تسویه حساب و … رویم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود