بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه پنجاه و سوم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این جلسه پیاده سازی فرم ثبت نام در سایت و همچنین تنظیمات مربوط به پیکربندی این بخش را انجام خواهیم داد

0 320
جلسه پنجاه و سوم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 53 خیـــــــلی خوش آمدید . دوستان همراه دوره در بخش های لذت بخش برنامه نویسی فروشگاه هستیم و در این جلسه به سراغ پیاده سازی یکی از بخش های خیلی مهم در سایت که بخش ثبت نام است خواهیم رفت .

اگر قسمت ثبت نام در سایت نباشد عملا بقیه قسمت ها مثل پنل کاربری و … معنی ندارند و کاربران نمیتوانند در داخل سایت حساب کاربری داشته باشند و فعالیت هایی که در سایت انجام دادند را مشاهده کنند . این قسمت برای داشتن طرح جذاب و شکیل ، در کنار فرم ورود به سایت طراحی و پیاده سازی خواهد شد تا وجه خیلی زیبایی داشته باشیم . دوستان قسمت ثبت نام یکی از بخش های مهم است که در تجربه کاربری و مبحث UX تاثیر مستقیم دارد و در طی جلسات این دوره ، بخوبی برای این قسمت توضیحات مناسبی ارائه خواهیم کرد .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اگر قصد داریم تا داخل سایت UX خوبی داشته باشیم ، همیشه باید خود را جای کاربر نهایی سایت گذاشت . به این معنی که تصور کنید شما مشتری سایت هستید و قصد دارید تا از سایت خرید نمائید . شما علاقه دارید تا سریع تر داخل سایت ثبت نام کنید یا اینکه یک فرم طولانی را پرکنید ؟ مسلما در حال حاضر شما بسیار تمایل دارید که صرفا با وارد کردن شماره موبایل و احراز هویت از طریق شماره همراه وارد سایت شده و بعدا اطلاعاتی که نیاز است مثل آدرس و … را تکمیل نمائید. پس همیشه توجه داشته باشید که به چه نحوی با مخاطب خودتان برخورد می کنید . جمع شدن این موارد به ظاهر کوچک در کنار یکدیگر ، نهایتا یک تجربه کاربری بسیار مناسب را ایجاد خواهد کرد که نتیجه ان داشتن مشتریان وفادار و همیشگی است . سایت های فروشگاهی بیشتر از سایر وب سایت ها در معرض خطر تجربه کاربری هستند ، به همین دلیل باید دقت داشت که رفتا ما با کاربر چگونه است و تا چه اندازه راحتی او در سایت را تامین نمودیم . موجود بودن یا نبودن محصولات در صورت داشتن یک تجربه کاربری مناسب ، برای کاربر قابل تحمل است . پس بحث UX الویت اول در طراحی یک فروشگاه برای مخاطبان است .

UX و تعامل با مخاطبین فروشگاه

فروشگاه اینترنتی نباید صرفا محل خرید یکبار مصرف باشد . به این معنی که کاربر خرید کننده از شما نباید به همین یکبار بسنده کند . اگر تعدد و کیفیت محصولات در کنار یک تجربه کاربری خوب قرار گیرد ، نتیجه ان داشت مشتریان وفادار است .

اگر سایت شما بخوبی با کاربران تعامل داشته باشد ، در یاد او خواهیم ماند ، و برای خرید های بعدی منتظر بازگشت او خواهیم بود . خوشبختانه در تمامی جلسات این دوره ، توجه مناسبی به UX شده است . قسمت ورود و ثبت نام در این وب سایت بر اساس ایمیل است . البته می توانیم از قسمت اعتبار سنجی ایمیل هم استفاده کنیم .

بخش های پیشرفته همچون ثبت نام و اعتبار سنجی از طریق شماره تماس ، در دوره های تکمیلی بخش اموزش فروشگاه قرار دارند . در صورتی که شماره تماس در سایت ایجاد شود ، یک قدم مثبت بسیار بزرگ در جهت بهبود UX برداشتیم . البته ایجاد فرم ورود یا ثبت نام توسط شماره تماس علاوه بر بهبود مزایای UX برای مدیر سایت نیز امتیازات مناسبی دارد همچون داشتن شماره تماس مخاطبان و دسترسی به آنها در مواقع تخفیفات و جشنواره ها .

در هر صورت باید تا حد توان سعی داشته باشیم تا با امکانات ممکن ، نهایت سادگی را برای مشتریان ایجاد کنیم . شخص شما هنگام ثبت نام در سایت های مختلف ، اگر اطلاعاتی بیشتر همچون نام پدر و کدملی و … را مشاهده کنید ، در بیش از 90% مواقع و درصورتی که احتمال دهید می توانید نیاز خود را از طریق سایت های دیگر رفع کنید ، ادامه ثبت نام داخل آن سایت را انجام نخواهید داد .

در این جلسه یک طراحی زیبا و البته برنامه نویسی امن برای فروشگاه خواهیم داشت . در قسمت های طراحی ، استایل خاصی برای این فرم ها در نظر نگرفتیم اما در این جلسه کاملا شکیل این بخش را پیاده خواهیم کرد . البته در جلسات انتهایی دوره ، به سراغ این بخش باز گشته و بر روی بهبود دیزاین آن کار خواهیم کرد که البته دارای نکات طراحی پیشرفته تری هستند . تنظیم رسپانسیو این صفخات نیز به جلسات آخر دوره محول خواهند شد . پس همراه ما باشید تا بخش ورود و همچنین ثبت نام را در سایت اجرا کنیم . البته نکات امنیتی خاصی نیز در این فرم ها وجود دارند که در این جلسه و جلسات انتهایی به شکل کامل اجرا خواهند شد تا دسترسی های کاربران نیز کاملا امن صورت گیرد .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود