آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس – جلسه پنجاه و دوم ( پیش نمایش )

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش سایت فروشگاهی، به جلسه 52 از این دوره رسیدیم . خب هرقسمتی که پیش میریم دوره داره جذاب تر میشه و بخش های جدید تری در داخل فروشگاه فعال سازی میشن . در این جلسه یکی از بخش های خیلی مهم رو قراره با هم پیاده سازی کنیم که بخش مروبط به فرم های ورود و ثبت نام در سایت هستند .

این بخش درواقع لازمه بخش پنل کاربری ما هست تا کاربران بتونن در ساده ترین حالت در فروشگاه ثبت نام کنند و بعدا لاگین کنند و در پنل کاربری که در اختیار اونها قرار داده میشه بخش های مختلف رو کنترل کنند ، سفارشات رو ببیند ، اونهارو پیگیری کنند ، برای مدیریت تیکت بزنند ( اگر برنامه نویسی کنیم ) ، محصولاتی که به علاقمندی اضافه کردند رو ببینند و …

پس برای بخش پنل کاربری لازمه تا حتما بخش ورود و ثبت نام رو پیاده کنیم . فرم هایی که برای ورود و ثبت نام طراحی میشه ، در حالت اولیه با ایمیل هستند ، ما میتونیم در آینده این قسمت هارو به پیامک هم تغییر بدیم تا توسط رمز پویای ارسالی به شماره تلفن هر شخص ، عمل ثبت نام و ورود صورت بگیره . یکی از نکاتی که در موضوع UX وب سایت ها مهمه این هست که ورود و ثبت نام در سایت ها خیلی راحت باشه . بسیاری از سایت ها بخاطر همین موضوع بسیاری از مشتری های خودشون رو از دست میدن ، در نگاه اول زیاد مهم به نظر نمیاد اما دقت کنید که اولین راه تعامل کاربر با سایت شما همین فرم های ورود و ثبت نام هستند . توصیه در این مورد استفاده از پنل های اسمس هست که کاربر بتونه با خیال راحت و همیچنین امنیت بسیار بالا ، هم در داخل سایت ثبت نام انجام بده و هم اینکه برای ورود هم خیلی امن و توسط رمز پویا این کار رو انجام بده . دلیل استفاده از شماره تلفن هم داشتن کاربران واقعی و راحتی در کنترل اونها و همچنی متقابلا راحتی کاربر در استفاده از وب سایت هست . پس در این جلسه همراه ما باشید تا بخش ورود و ثبت نام را در سایت فعال کنیم تا در جلسات بعدی روی استایل اونها هم کار کنیم . البته در جلسات پایانی یک بخش کلی برای بازبینی همه استایل های سایت خواهیم داشت .

با تشکر گروه آموزشی سئو 90