بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
%40 تا 60% تخفیف برای دوره های جامع
شما اینجا هستید : جلسه پنجاه – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

جلسه پنجاه – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت ، به سراغ برنامه نویسی صفحه آرشیو محصولات خواهیم رفت تا یک قسمت مهم از وب سایت را تکمیل کرده باشیم

0 129

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 50 از این دوره فوق العاده رسیدیم . در جلسه قبل قسمت مربوط به جستجو پیشرفته را با هم برنامه نویسی کردیم که امیدواریم این قسمت را خیلی خوب یاد گرفته باشید و در سایر پروژه ها نیز استفاده نمائید چرا که نحوه پیاده سازی این قسمت برای تمامی سایت های ورپرسی به روشی که گفتیم قابل انجام است . خب در این جلسه به سراغ برنامه نویسی یکی ازصفحات بسیار مهم در سایت خواهیم رفت .

این صفحه بسیار مهم همان صفحه آرشیو محصولات است که در موضوع سئو نیز حائز اهمیت است . این صفحه را ووکامرس نیز به شکل پیشفرض ایجاد می نماید ، اما در این جلسه خودما این صفحه را برنامه نویسی می کنیم تا طبق سلیقه و طراحی های جلسات قبلی این قسمت را داینامیک نمائیم . یکی از بخش هایی که در صفحه آرشیو محصولات خیلی مهم است قسمت مربوط به فیلتر بندی می باشد . این قسمت فیلتر بندی در این جلسه نمایش داده خواهد شد اما در چند جلسه آینده ، خود ما فیلترهایی بر روی این قسمت اضافه خواهیم کرد تا قدرت برنامه نویسی را افزایش دهیم و قابلیت شخصی سازی این بخش را نیز داشته باشیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

گزینه هایی که در داخل این سلکت باکس هستند مانند نمایش براساس جدیدترین محصول ، پرفروش ترین محصول ، پربازدید ترین محصول و …. است . البته فیلتر بر اساس تعداد بازدید در این قسمت وجود ندارد و به عنوان یک سرفصل آموزشی در جلسات آینده حتما برنامه نویسی خواهد شد .

صفحات دسته بندی محصول و سئو

صفحه دسته بندی محصول در بین تمام صفحات فروشگاه مهم تر می باشد . دلیل این اهمیت این است که صفحه دسته بندی ، اولین صفحه هدف در بهینه سازی است . زمانی که کاربر در جستجوی ” میز تحریر ” است ، در صورتی که وارد یک محصول شود ، شاید درک او این باشد که شما تنها یک محصول از نوع میز تحریر دارید . اما زمانی که کاربر وارد صفحه دسته بندی شما شود ، می تواند تمامی محصولاتی که در دسته ” میز تحریر ” قرار دارند را مشاهده نموده و هرکدام را باز نموده و جزئیات کامل آن را مشاهده نماید .

پس می توان گفت اولین صفحه هدف که باید در سایت بهینه شود صفحه دسته بندی محصول است . اینکه چگونه باید این صفحه را بهینه نمود تا در موتور های جستجو به شکلی درست نمایش داده شود موضوع سئو است . اما در این صفحه می توانیم برخی قسمت ها را توسط کدهای برنامه نویسی ایجاد کنیم تا در آینده از جهت سئو راحت تر باشیم .

یکی از قسمت هایی که در صفحه دسته بندی محصولات مهم است بخش توضیحات است . اگر در سایت های فروشگاهی بزرگ ، وارد صفحه دسته بندی محصولات شوید ، متوجه خواهید شد که در اغلب آنها ، یک قسمت توضیحات در انتهای صفحه دسته بندی وجود دارد که متن یا تصاویری در مورد آن دسته بندی ارائه شده است . پس در حین برنامه نویسی صفحه دسته بندی محصولات ، می توانیم بخش توضیحات را از دسته های محصولات جهت نمایش برنامه نویسی کنیم .

همانطور که در جلسات گذشته به شکل مختصر و گذرا خدمتتان عرض کردیم ، صرفا داشتن یک وب سایت ، برای راه اندازی فروشگاه مهم نیست . بلکه مهم مراحل پس از طراحی فروشگاه است . البته که خود فروشگاه باید به شکل درست و استاندارد برنامه نویسی شود اما چون در این دوره همراه ما هستید ، مطمئن هستیم که در قسمت طراحی و برنامه نویسی سایت مشکلی نداریم و کار ما کاملا بر طبق اصول است .

پس باید در فکر بهینه بودن فروشگاه برای مراحل بعد از برنامه نویسی هم بود . البت که در جلسات انتهایی این دوره ، جلسات مناسبی برای آموزش سئو قالب فروشگاهی خدمتتان ارائه خواهیم کرد که از جمله آن قسمت ها ، بخش مربوط به دسته بندی محصولات و نکات مربوط به همین صفحه است . پس این جلسه قبل از هرچیزی ماهیت و فایل های وردپرسی این بخش از فروشگاه را یاد گرفته و نهایتا کدنویسی آن را به اتمام میرسانیم تا قالب ما در مجموع طرح خود را حفظ نماید و نهایتا به سراغ آموزش نکات مهم در رابطه با قسمت دسته محصولات خواهیم رفت . همراه ما باشید تا این بخش از فروشگاه را نیز تکمیل کرده به سراغ بخش های ورود و ثبت نام و حساب کاربری در جلسات آینده رویم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است