بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه پنجاه – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت ، به سراغ برنامه نویسی صفحه آرشیو محصولات خواهیم رفت تا یک قسمت مهم از وب سایت را تکمیل کرده باشیم

0 304
جلسه پنجاه را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 50 از این دوره فوق العاده رسیدیم . در جلسه قبل قسمت مربوط به جستجو پیشرفته را با هم برنامه نویسی کردیم که امیدواریم این قسمت را خیلی خوب یاد گرفته باشید و در سایر پروژه ها نیز استفاده نمائید چرا که نحوه پیاده سازی این قسمت برای تمامی سایت های ورپرسی به روشی که گفتیم قابل انجام است . خب در این جلسه به سراغ برنامه نویسی یکی ازصفحات بسیار مهم در سایت خواهیم رفت .

این صفحه بسیار مهم همان صفحه آرشیو محصولات است که در موضوع سئو نیز حائز اهمیت است . این صفحه را ووکامرس نیز به شکل پیشفرض ایجاد می نماید ، اما در این جلسه خودما این صفحه را برنامه نویسی می کنیم تا طبق سلیقه و طراحی های جلسات قبلی این قسمت را داینامیک نمائیم . یکی از بخش هایی که در صفحه آرشیو محصولات خیلی مهم است قسمت مربوط به فیلتر بندی می باشد . این قسمت فیلتر بندی در این جلسه نمایش داده خواهد شد اما در چند جلسه آینده ، خود ما فیلترهایی بر روی این قسمت اضافه خواهیم کرد تا قدرت برنامه نویسی را افزایش دهیم و قابلیت شخصی سازی این بخش را نیز داشته باشیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

گزینه هایی که در داخل این سلکت باکس هستند مانند نمایش براساس جدیدترین محصول ، پرفروش ترین محصول ، پربازدید ترین محصول و …. است . البته فیلتر بر اساس تعداد بازدید در این قسمت وجود ندارد و به عنوان یک سرفصل آموزشی در جلسات آینده حتما برنامه نویسی خواهد شد .

صفحات دسته بندی محصول و سئو

صفحه دسته بندی محصول در بین تمام صفحات فروشگاه مهم تر می باشد . دلیل این اهمیت این است که صفحه دسته بندی ، اولین صفحه هدف در بهینه سازی است . زمانی که کاربر در جستجوی ” میز تحریر ” است ، در صورتی که وارد یک محصول شود ، شاید درک او این باشد که شما تنها یک محصول از نوع میز تحریر دارید . اما زمانی که کاربر وارد صفحه دسته بندی شما شود ، می تواند تمامی محصولاتی که در دسته ” میز تحریر ” قرار دارند را مشاهده نموده و هرکدام را باز نموده و جزئیات کامل آن را مشاهده نماید .

پس می توان گفت اولین صفحه هدف که باید در سایت بهینه شود صفحه دسته بندی محصول است . اینکه چگونه باید این صفحه را بهینه نمود تا در موتور های جستجو به شکلی درست نمایش داده شود موضوع سئو است . اما در این صفحه می توانیم برخی قسمت ها را توسط کدهای برنامه نویسی ایجاد کنیم تا در آینده از جهت سئو راحت تر باشیم .

یکی از قسمت هایی که در صفحه دسته بندی محصولات مهم است بخش توضیحات است . اگر در سایت های فروشگاهی بزرگ ، وارد صفحه دسته بندی محصولات شوید ، متوجه خواهید شد که در اغلب آنها ، یک قسمت توضیحات در انتهای صفحه دسته بندی وجود دارد که متن یا تصاویری در مورد آن دسته بندی ارائه شده است . پس در حین برنامه نویسی صفحه دسته بندی محصولات ، می توانیم بخش توضیحات را از دسته های محصولات جهت نمایش برنامه نویسی کنیم .

همانطور که در جلسات گذشته به شکل مختصر و گذرا خدمتتان عرض کردیم ، صرفا داشتن یک وب سایت ، برای راه اندازی فروشگاه مهم نیست . بلکه مهم مراحل پس از طراحی فروشگاه است . البته که خود فروشگاه باید به شکل درست و استاندارد برنامه نویسی شود اما چون در این دوره همراه ما هستید ، مطمئن هستیم که در قسمت طراحی و برنامه نویسی سایت مشکلی نداریم و کار ما کاملا بر طبق اصول است .

پس باید در فکر بهینه بودن فروشگاه برای مراحل بعد از برنامه نویسی هم بود . البت که در جلسات انتهایی این دوره ، جلسات مناسبی برای آموزش سئو قالب فروشگاهی خدمتتان ارائه خواهیم کرد که از جمله آن قسمت ها ، بخش مربوط به دسته بندی محصولات و نکات مربوط به همین صفحه است . پس این جلسه قبل از هرچیزی ماهیت و فایل های وردپرسی این بخش از فروشگاه را یاد گرفته و نهایتا کدنویسی آن را به اتمام میرسانیم تا قالب ما در مجموع طرح خود را حفظ نماید و نهایتا به سراغ آموزش نکات مهم در رابطه با قسمت دسته محصولات خواهیم رفت . همراه ما باشید تا این بخش از فروشگاه را نیز تکمیل کرده به سراغ بخش های ورود و ثبت نام و حساب کاربری در جلسات آینده رویم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود