بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه چهل و نهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت بخش مربوط به جستجو پیشرفته محصولات که در هدر اصلی سایت قرار دارد را به شکل کامل برنامه نویسی خواهیم کرد

0 321
جلسه چهل و نهم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 49 از این دوره فوق العاده رسیدیم . دوستان چند جلسه است که داینامیک کردن قسمت های مختلف فروشگاه را با هم استارت زدیم و در این جلسه قصد داریم تا بخش مربوط به جستجو پیشرفته در فروشگاه را برنامه نویسی کنیم . البته این بخش جستجو در نوع خود بسیار خوب عمل می کند به این دلیل که جستجو پیشرفته قالب ما ، مستقیما بر روی دسته و محصولات جستجو خواهد کرد . به این دلیل که در وب سایت هم UI و هم UX خوبی نیاز داریم ، پس لازم است تا دقت داشته باشیم که برنامه نویسی این قسمت ها به چه روشی انجام خواهد شد . ضمن اینکه کد های سبکی نیز باید اجرا کنیم .

در سایت های فروشگاهی بسیار بزرگ و البته در طی چندین سال گذشته ، فرم های جستجو پارامتر های زیادی داشتند . برای مثال کاربر امکان جستجو بر اساس نام محصول ، دسته ، و یا حتی برند را داشته باشد . اما این نوع از جستجو ، معمولا نتایج مناسبی را به همراه نداشت . از این جهت که کاربر به طیف زیادی از محصولات نیاز داشت اما به دلیل اعمال چند پارامتر به شکل همزمان ، دایره نتایج محدود تر می شدند . وب سایت های بزرگ فروشگاهی کشور ، کم کم متوجه این موضوعات شدند و فرم جستجو های سایت را کم کم مورد بازبینی قرار دادند . هر اندازه که بتوانیم فرم های جستجو را ساده تر و البته دقیق تر طراحی و برنامه نویسی کنیم موفق تر هستیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

فرم جستجو طراحی شده در وب سایت ما از همان ابتدا به شکلی ساده بود . اما در حین برنامه نویسی این قسمت در این جلسه ، خواهید دید که تا چه اندازه می توانیم با یک فرم ساده ، دقیق ترین نتایج را نمایش دهیم . پس همیشه طراحی قسمت های پیچیده نشانه خوب بودن و پیشرفته بودن یک فروشگاه نیست . نتیجه این روش از برنامه نویسی ( ساده و دقیق ) بهبود تجربه کاربر و دسترسی سریع تر او به نتایج است .

در داخل فرم جستجو وب سایت ما ، جستجو بر اساس نام محصول و دسته محصول است . همین دو فاکتور می تواند دقیق ترین نتایج را در بخش محصولات نمایش دهد . اما قبل از هرچیزی نمایش درست دسته ها در داخل فرم جستجو و مهم تر از ان اتصال این دسته بندی به فرم جستجو است که در این جلسه تمام نکات را خدمتتان ارائه خواهیم کرد .

جستجوی پیشرفته در وردپرس

معمولا باکس های جستجو پیشرفته در وب سایت های املاک خود را بخوبی نشان دادند . زمانی که کاربر قصد یافتن آگهی خاصی را دارد ، و از آنجا که تعدد آگهی ها در در سایت های املاک و آگهی بسیار زیاد است ، پس باید پارامتر هایی را داشت که بر اساس آنها بتوان آگهی های مدنظر را سریع تر یافت .

پارامترهایی همچون حداقل و حداکثر متراژ ، تعداد اتاق ، طبقه و … در سایت های آگهی و نیازمندی نیز برنامه نویسی قسمت جستجو پیشرفته با همین روال انجام خواهد گرفت . پس شما کافیست تا یکبار روش برنامه نویسی جستجو پیشرفته را یاد گرفته و به همین ترتیب در تمامی وب سایت ها از این روش استفاده کنید .

برای ساخت جستجو پیشرفته روش ها متفاوتی وجود دارد . برخی از این روش ها واقعا برای کاربران مبتدی و حتی متوسط دشوار است . در این بین روش های آسان تری وجود دارد که در این جلسه ساده ترین روش را به شما آموزش خواهیم داد . اگر کمی در نت در رابطه با جستجو پیشرفته وردپرس جستجو کنید ، نمونه کدهایی را خواهید یافت که درک آنها برای شما راحت نیست چرا که ساخت قسمت جستجو در سطح پیشرفته نیازمند دانش مناسب در رابطه با کوئری های وردپرس و همچنین نحوه ساز و کار جستجو در قالب است .

در صورت تفهیم هریک از موارد شما قادر هستید تا به تنهایی قسمت هایی از این دست را پیاده کنید . این جلسه از جمله جلسات جذاب در دوره است به این دلیل که در ظاهر ساخت این قسمت برای شما سخت است اما خواهید دید که چگونه می توانیم با دانش برنامه نویسی وردپرس این بخش را به راحتی برنامه نویسی کنیم . پس همراه ما باشید تا یک بخش بسیار مهم را در سایت پیاده کنیم .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود