30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه چهل و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

click

خلاصه : در این قسمت بخش دوم برنامه نویسی صفحه جزئیات محصول را ادامه خواهیم داد . امتیاز محصول ، توضیحات ، ساید بار و ...

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 48 از این دوره فوق العاده رسیدیم . دوستان عزیز در جلسه قبل برنامه نویسی صفحه جزئیات محصولات را شروع کردیم که یکی از قسمت های خیلی جذاب در برنامه نویسی فروشگاه است . قسمت های خیلی زیادی را در جلسه قبل تکمیل کردیم و قرار بود تا ادامه این بخش ها در این جلسه ادامه داشته باشد . صفحه جزئیات محصول از جمله صفحات بسیار مهم در قالب است .

قسمت هایی که باقی مانده بودند مربوط به قسمت امتیاز محصولات است که قصد داریم تا دقیقا به همان شکل و استایل ستاره مانند نمایش داده شوند و بخش هایی همچون توضیحات کامل محصول ، که هم در این صفحه و هم در قسمت سئو برای ما خیلی مهم هستند و در جلسات انتهایی دوره بر روی سئو نیز کار میکنیم و با این بخش ها کار زیادی داریم . قسمت هایی نیز در این صفحه مثل ساید بار دسته بندی ها وجود دارند که برای ما در این صفحه خیلی مهم هستند . این قسمت ها نیز در این جلسه تکمیل خواهد شد تا جزئیات کامل محصول را به این ترتیب برنامه نویسی کرده باشیم  .

البته برخی بخش ها در داخل صفحات جزئیات محصول وجود دارند که فعلا قادر به دیدن آنها نیستم . از جمله این بخش ها قسمت ویژگی های محصول است و ویژگی هایی که در محصولات متغیر ظاهر می شود . برای مثال یک محصول از نوع کفش را با جزئیاتی متغیر همچون رنگ و سایز و … در سایت درج می کنیم . پس کاربر هنگام خرید این محصول باید جزئیات آن را مشخص نموده و متناسب با قیمت آن ، خرید را انجام دهد . این بخش ها فعلا در داخل صفحه جزئیات محصول وجود ندارد اما در جلسات آینده محصولات متغیر را ایجاد و بر روی استایل این قسمت ها نیز کار خواهیم کرد .

امتیاز دهی محصولات در فروشگاه

امتیاز و درج این امتیاز برای محصولات می تواند تحت شرایط خاصی انجام شود . در فروشگاه های اینترنتی ، معمولا کاربرانی حق درج امتیاز برای محصول دارند که قبلا این محصول را خریداری نمودند . مسلما اشخاصی که تجربه خرید یک محصول را ندارند نمی توانند در رابطه با آن نظر ارسال کنند .

امتیاز در سایت ها معمولا اجباری نیستند . به این معنی که اگر کاربر یک دیدگاه و نظر در رابطه با محصول ارسال کرد ، می تواند امتیاز را ثبت کند یا نه . برنامه نویسی این قسمت امتیاز چندین روش مختلف دارد . البته که در فرم نظرات عادی خود وردپرس قسمت امتیاز وجود ندارد که قابل اضافه کردن است ( توسط کد یا افزونه ) . اما در فرم نظرات فروشگاه ساز ووکامرس این بخش امتیاز دهی وجود دارد .

اما در کل ظاهر و استایل این قسمت کاربر پسند نیست و به شکل شماره نمایش داده می شود . اینکه ساختار این قسمت به چه روشی پیاده سازی شده است و کدنویسی آن در قسمت طراحی و برنامه نویسی چگونه است را با هم در این جلسه بررسی خواهیم کرد . اما چندین روش مختلف برای تنظیم ظاهر این بخش وجود دارد که در این جلسه سعی کردیم تا ساده ترین روش تنظیم استایل قسمت امتیاز دهی محصول را خدمتتان آموزش دهیم .

این قسمت امتیاز دارای برخی نکات است که در سئو و نمایش جالب محصولات در نتایج جستجو بسیار تاثیر گذار است . این بخش امتیاز دارای برخی نشانه گذاری های خاص است که اگر در صفحه محصول با روش هایی که تعیین شده است قرار داده شود ، محصولات ما در موتور های جستجو امتیاز بهتری خواهند داشت . پس قسمت امتیاز دهی صرفا برای نمایش چند عدد ستاره و ارسال نمره امتیاز توسط کاربر نیست . پس موضوع سئو نیز برای ما در این قسمت بسیار مهم است .

در فروشگاه های اینترنتی هرگز قسمت امتیاز دهی را حذف نکنید چرا که حتما به آن نیاز داریم . فرم نظرات و ارسال دیدگاه ها می توانند با طراحی های مختلف در صفحه جزئیات محصولات نمایش داده شوند و شما بسته به طراحی قالب در ساخت استایل آن مختار هستید . پس در این جلسه با هم این بخش مهم را هم برنامه نویسی و هم طراحی خواهیم کرد .

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید