بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه چهل و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت به سراغ برنامه نویسی بخش آخرین محصولات خواهیم رفت که نکات بسیار زیادی در داخل کدنویسی یاد خواهید گرفت

0 334
جلسه چهل و ششم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 46 خوش آمدید . این جلسه سومین قسمتی است که وارد برنامه نویسی بخش فروشگاه شدیم و در این قسمت وارد برنامه نویسی بخش نمایش آخرین محصولات در صفحه اصلی خواهیم شد . همانطور که جلسه قبل خدمتتان عرض کردیم ، قسمت های آموزشی را با برنامه نویسی نمایش آخرین مطالب شروع کردیم تا یک پیش زمینه جهت ورود به برنامه نویسی این بخش در سایت ایجاد کرده باشیم .

در این جلسه با الهام گیری از قسمت برنامه نویسی آخرین مطالب سایت ، چند نکته آموزشی جدید را یاد گرفته و نهایتا قسمت نمایش کارت هر محصول را برنامه نویسی خواهیم کرد . به این ترتیب محصولات ما در قالب هایی که طراحی کردیم با جزئیات دقیق و درست نمایش داده خواهند شد .

قسمت دوم جالب در این دوره ، آموزش برنامه نویسی ماژولار در صفحه اصلی است . برنامه نویسی ماژولار از لحاظ انعطاف برای ما مهم است . زمانی که به بخش برنامه نویسی ماژولار در قالب تسلط داشته باشید می توانید امکانات سفارشی سازی شده بیشتری را در اختیار کاربر نهایی قالب قرار دهید .

در داخل استایل دهی بخش مربوط به کارت محصولات بخش جذابی را طراحی کرده بودیم که تصاویری از گالری محصول نیز در بخش کارت نمایش داده شود . در این جلسه شما یک کد زنی پیشرفته یاد خواهید گرفت که با بخش گالری تصاویر محصولات در همین ابتدای کار آشنا شده و یک کد نویسی دقیق در همین بخش پیاده کنید . البته درک کد هایی که قرار است آموزش دهیم برای شما در این مرحله راحت تر خواهد بود .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

بخش مربوط به کارت محصولات در قسمت های زیادی از قالب وجود دارد . در داخل صفحه اصلی در بخش آخرین محصولات ، پرفروش ترین محصولات ، دسته بندی خاص محصولات ، محصولات مرتبط در انتهای صفحه جزئیات محصول ، صفحه فروشگاه و صفحه آرشیو محصولات . پس در صفحات و بخش های زیادی دقیقا کارت طراحی شده محصول را نیاز داریم . از این جهت باید یک کدنویسی استاندارد و جامع داشته باشیم تا هر زمان که نیاز به نمایش محصولات داشتیم تنها با یک خط کد محصولات را نمایش دهیم . البته که این روش برنامه نویسی کاملا استاندارد است و هرگاه نیاز به تغییر در این قسمت داشتیم تنها با تغییر یک قسمت ، تغییرات در تمامی قسمت ها اعمال خواهد شد .

برنامه نویسی ماژولار در وردپرس

اگر قرار بر این است تا یک برنامه نویس قدرتمند باشیم ، لازم است تا پروژه نهایی ما امکاناتی را در اختیار شخص نهایی استفاده کننده از او قرار دهد تا در همان نگاه اول به قدرت برنامه نویسی شما واقف شود . برنامه نویسی ماژولار و متغیر ، یکی از گزینه های هر برنامه نویس است .

در این قالب ، برنامه نویسی صفحه اصلی سایت به روش ماژولار انجام خواهد شد . تمامی قسمت های موجود در صفحه اصلی در قالب قسمت هایی به شکل ویجت برنامه نویسی خواهد شد . مدیر سایت به این ترتیب چندین محدودیت بزرگ از جمله محدودیت در نمایش محتوا در صفحه اول را نخواهد داشت .

در فروشگاه ، محصولات و دسته بندی های مختلفی وجود دارد . مدیر سایت درصورتی که قصد داشته باشد تا محصولات جدیدتر را در صفحه اصلی نمایش دهد ، باید توانایی نمایش این محصولات در صفحه اصلی را داشته باشد و علاوه بر این توانایی ، باید توانایی داشته باشد تا محل نمایش را نیز تنظیم کند . شاید به نظر شما این موضوعات کمی زیاد و البته غیر ممکن باشند اما زمانی که شما دانش کافی در رابطه با برنامه نویسی وردپرس داشته باشید تا جایی که سیستم به شما اجازه دهد ، هیچ محدودیتی ندارید .

پس در این جلسه چندین قسمت مهم را با هم پیش خواهیم برد . ماژولار بودن صفحه اصلی فروشگاه ما باعث ایجاد تنوع و ساخت دمو های متفاوت خواهد شد و مدیر سایت می تواند قسمت هایی که نیاز ندارد از صفحه اصلی حذف نماید . برای مثال قسمت پیشنهاد ویژه می تواند در بازه های زمانی مشخص در صفحه اول نمایش داده شود . و یا محل نمایش آن را در سایت تغییر دهد . پس به این ترتیب یک وب سایت واقعا جذاب و منعطف خواهیم داشت . در این جلسه همراه ما باشید .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود