بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
%40 تا 60% تخفیف برای دوره های جامع
شما اینجا هستید : جلسه چهل و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

جلسه چهل و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت به سراغ برنامه نویسی بخش آخرین محصولات خواهیم رفت که نکات بسیار زیادی در داخل کدنویسی یاد خواهید گرفت

0 162

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 46 خوش آمدید . این جلسه سومین قسمتی است که وارد برنامه نویسی بخش فروشگاه شدیم و در این قسمت وارد برنامه نویسی بخش نمایش آخرین محصولات در صفحه اصلی خواهیم شد . همانطور که جلسه قبل خدمتتان عرض کردیم ، قسمت های آموزشی را با برنامه نویسی نمایش آخرین مطالب شروع کردیم تا یک پیش زمینه جهت ورود به برنامه نویسی این بخش در سایت ایجاد کرده باشیم .

در این جلسه با الهام گیری از قسمت برنامه نویسی آخرین مطالب سایت ، چند نکته آموزشی جدید را یاد گرفته و نهایتا قسمت نمایش کارت هر محصول را برنامه نویسی خواهیم کرد . به این ترتیب محصولات ما در قالب هایی که طراحی کردیم با جزئیات دقیق و درست نمایش داده خواهند شد .

قسمت دوم جالب در این دوره ، آموزش برنامه نویسی ماژولار در صفحه اصلی است . برنامه نویسی ماژولار از لحاظ انعطاف برای ما مهم است . زمانی که به بخش برنامه نویسی ماژولار در قالب تسلط داشته باشید می توانید امکانات سفارشی سازی شده بیشتری را در اختیار کاربر نهایی قالب قرار دهید .

در داخل استایل دهی بخش مربوط به کارت محصولات بخش جذابی را طراحی کرده بودیم که تصاویری از گالری محصول نیز در بخش کارت نمایش داده شود . در این جلسه شما یک کد زنی پیشرفته یاد خواهید گرفت که با بخش گالری تصاویر محصولات در همین ابتدای کار آشنا شده و یک کد نویسی دقیق در همین بخش پیاده کنید . البته درک کد هایی که قرار است آموزش دهیم برای شما در این مرحله راحت تر خواهد بود .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

بخش مربوط به کارت محصولات در قسمت های زیادی از قالب وجود دارد . در داخل صفحه اصلی در بخش آخرین محصولات ، پرفروش ترین محصولات ، دسته بندی خاص محصولات ، محصولات مرتبط در انتهای صفحه جزئیات محصول ، صفحه فروشگاه و صفحه آرشیو محصولات . پس در صفحات و بخش های زیادی دقیقا کارت طراحی شده محصول را نیاز داریم . از این جهت باید یک کدنویسی استاندارد و جامع داشته باشیم تا هر زمان که نیاز به نمایش محصولات داشتیم تنها با یک خط کد محصولات را نمایش دهیم . البته که این روش برنامه نویسی کاملا استاندارد است و هرگاه نیاز به تغییر در این قسمت داشتیم تنها با تغییر یک قسمت ، تغییرات در تمامی قسمت ها اعمال خواهد شد .

برنامه نویسی ماژولار در وردپرس

اگر قرار بر این است تا یک برنامه نویس قدرتمند باشیم ، لازم است تا پروژه نهایی ما امکاناتی را در اختیار شخص نهایی استفاده کننده از او قرار دهد تا در همان نگاه اول به قدرت برنامه نویسی شما واقف شود . برنامه نویسی ماژولار و متغیر ، یکی از گزینه های هر برنامه نویس است .

در این قالب ، برنامه نویسی صفحه اصلی سایت به روش ماژولار انجام خواهد شد . تمامی قسمت های موجود در صفحه اصلی در قالب قسمت هایی به شکل ویجت برنامه نویسی خواهد شد . مدیر سایت به این ترتیب چندین محدودیت بزرگ از جمله محدودیت در نمایش محتوا در صفحه اول را نخواهد داشت .

در فروشگاه ، محصولات و دسته بندی های مختلفی وجود دارد . مدیر سایت درصورتی که قصد داشته باشد تا محصولات جدیدتر را در صفحه اصلی نمایش دهد ، باید توانایی نمایش این محصولات در صفحه اصلی را داشته باشد و علاوه بر این توانایی ، باید توانایی داشته باشد تا محل نمایش را نیز تنظیم کند . شاید به نظر شما این موضوعات کمی زیاد و البته غیر ممکن باشند اما زمانی که شما دانش کافی در رابطه با برنامه نویسی وردپرس داشته باشید تا جایی که سیستم به شما اجازه دهد ، هیچ محدودیتی ندارید .

پس در این جلسه چندین قسمت مهم را با هم پیش خواهیم برد . ماژولار بودن صفحه اصلی فروشگاه ما باعث ایجاد تنوع و ساخت دمو های متفاوت خواهد شد و مدیر سایت می تواند قسمت هایی که نیاز ندارد از صفحه اصلی حذف نماید . برای مثال قسمت پیشنهاد ویژه می تواند در بازه های زمانی مشخص در صفحه اول نمایش داده شود . و یا محل نمایش آن را در سایت تغییر دهد . پس به این ترتیب یک وب سایت واقعا جذاب و منعطف خواهیم داشت . در این جلسه همراه ما باشید .

فیروز بیگلری

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است