بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

جلسه چهل و پنجم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

در این قسمت به شکل یک کلاس ( در قالب شی گرایی ساده ) روی فایل Functions کارخواهیم کرد تا برای ووکامرس سبک باشد ، همچنین بخش نمایش آخرین اخبار در صفحه اصلی نیز کد نویسی خواهد شد

0 377
جلسه چهل و پنجم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 45 خوش آمدید . همانطور که در جریان هستید ، جلسه گذشته بخش ورود به دنیای ووکامرس را استارت زدیم و فروشگاه ساز را نصب و چند محصول نیز اضافه کردیم . در این جلسه اول از هر چیز و از این جهت که پروژه نهایت سبکی را داشته باشد قصد داریم تا چند کار بسیار مهم برای قسمت مربوط به سبک سازی فایل functions و بارگذاری هرچه بهتر کدها در داخل سایت انجام دهیم . بعد از این بخش به سراغ تکمیل قسمت های صفحه اصلی سایت خواهیم رفت .

همانطور که در جریان دوره هستید ، صفحات پایه زیادی از قالب را تکمیل کردیم ، اما بر روی صفحه اول سایت زیاد کار نکردیم . در این جلسه اول از هر چیز بر روی فایل functions کار خواهیم کرد که یک ترفند خیلی خوب را یاد خواهید گرفت که در اکثر پروژه های خودتان می توانید استفاده کنید .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اول از هرچیز از ساده ترین قسمت شروع می کنیم که بخش مربوط به نمایش آخرین اخبار و مقالات در صفحه اصلی است و در انتهای صفحه اصلی سایت آن را طراحی کردیم . شما در این جلسه با بخش کوئری ها آشنا شده و بسیار دقیق ، کد زنی را توسط کوئری ها در تمامی قسمت های وردپرس یاد خواهید گرفت که این جلسه یک پیش زمینه برای جلسه بعدی است که تا وارد اجرای کوئری از محصولات شویم و برای نمایش آخرین محصولات در ابتدای صفحه اصلی سایت کدنویسی کنیم . در ابتدای صفحه اصلی قالب قسمتی برای نمایش آخرین محصولات داریم که در چند قسمت دیگر از صفحه اصلی و صفحات داخلی نیز تکرار خواهد شد .

WP_Query در وردپرس

WP_Query یکی از قلب های تپنده در وردپرس محسوب می شود . WP_Query در حقیقت یکی از بخش های قدرتمند وردپرس است که می توانیم انواع مختلف محتواهای موجود در سایت را کنترل کنیم . محصولات ، نوشته ها ، برگه ها ، نمونه کارها ، دانلود ها و هر محتوایی که در داخل سایت یک نوع نوشته محسوب می شود (PostType) می تواند در داخل WP_Query قرار گرفته و در صفحات مختلف قالب نمایش داده شود .

شما با تسلط به این بخش می توانید در تمامی قالب ها و با شناخت نوع نوشته مربوطه ، به راحتی محتوای مدنظر را با شرایط خاص نمایش دهید . تصور کنید که در صفحه اصلی فروشگاه شما ، چند قسمت تحت عنوان دسته های مختلف وجود دارد . برای مثال دسته موبایل ، یا دسته سامسونگ ازدسته موبایل ، و یا حتی یک مارک خاص از یک دسته برای مثال دسته گلکسی از سامسونگ ، می توانیم به راحتی تمامی این محصولات را با انعطاف بالا در هر محلی نمایش دهیم .

ساده ترین حالت WP_Query را می توانیم بر روی قسمت نوشته ها اعمال کنیم . از این جهت که پارامتر های کمتری داخل WP_Query اجرا می شوند و درک آن برای شما راحت تر است . پس از این جهت در این قسمت از دوره به سراغ نمایش آخرین مطالب ارسال شده در صفحه اصلی خواهیم رفت . سعی کنید تا در این جلسه دقت کافی را به بخش WP_Query معطوف کنید به این دلیل که اگر یکبار ماهیت کلی این قسمت را درک کنید در جلسات بعدی بسیار راحت خواهید بود .

البته می توانید آموزش های پیشرفته تر و کامل تر مربوط به پست تایپ ها و تکسانومی ها را در داخل دوره آموزش پست تایپ و تکسانومی وردپرس مشاهده نمائید . در دوره مربوطه شما با جزئیات کامل و دقیق پست تایپ ، تکسانومی و همچنین کوئری ها در سطح بسیار بالا و پیشرفته آشنا خواهید شد تا هر نوع تمپلیتی را به سادگی پیاده کنید . محصولات در ووکامرس یک نوع نوشته محسوب می شوند و ما می توانیم دقیق همانند نوشته ها با محصولات نیز رفتار کنیم . شاید این جمله کمی برای شما عجیب باشد اما در این جلسه بخوبی درک خواهید نمود که در حال انجام چه کاری هستیم .

WP_Query یکی ازقسمت های بسیار گسترده در وردپرس است اگر در داخل سایت وردپرس و بخش مستندات برای توسعه دهندگان وارد قسمت WP_Query شوید خواهید دید که چه اندازه می توان بر روی این قسمت مانور داد و به قالب انعطاف داد . تمامی قسمت هایی که می توان تنظیم نمود همچون نمایش محتوا ها بر اساس یک دسته خاص ، بر اساس یک نویسنده خاص ، در تاریخ های خاص و … همگی توسط WP_Query به سادگی قابل پیاده سازی است . پس در این جلسه جذاب همراه ما باشید تا وارد یادگیری یکی از قسمت های اساسی در وردپرس شویم .

فیروز ?

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود