30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه چهل و چهارم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

click

خلاصه : در این جلسه وارد برنامه نویسی قسمت های ووکامرس خواهیم شد که اولین گام نصب افزونه فروشگاه ساز و پیکربندی آن است

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 44 رسیدیم . در این جلسه انتظار ها به پایان میرسد و وارد برنامه نویسی قسمت مربوط به فروشگاه خواهیم شد . همانطور که ممکن است حدس زده باشید اول از هرچیزی باید فروشگاه ساز بر روی وب سایت ما نصب شود تا بتوانیم روی آن کار کنیم . پس در این جلسه اولین کاری که می کنیم فروشگاه ساز را روی پروژه نصب می کنیم .

بعد از اینکه فروشگاه ساز نصب شد یک پیکربندی سریع روی فروشگاه انجام خواهیم داد البته در حدی که در این مرحله بتوانیم پیشروی کنیم و در جلسات پایانی به سراغ پیکربندی کامل این افزونه برای آماده سازی فروشگاه جهت خرید مشتریان خواهیم رفت . فروشگاه ساز ووکامرس یک افزونه بزرگ است و باید بدانید که لازم است با حوصله بر روی پروژه پیش رفت پس اصلا عجله نکنید و قدم به قدم کنار ما باشید .

همیشه در تمامی مراحل برنامه نویسی به خاطر داشته باشید که عجله کردن در اینگونه پروژه ها و ایجاد یک خطای کوچیک باعث ایجاد مشکلات زیادی در آینده خواهد شد که اگر محل این خطا نیز مشخص نباشد جهت رفع کردن مشکلات بوجود آمده ، زمان زیادی تلف خواهد شد . پس با دقت بر روی هر قسمت کار خواهیم کرد تا گام به گام و با اتمام هر یک از مراحل به سراغ مراحل بعدی برویم . در این جلسه چند فایل مهم در داخل قالب را اضافه خواهیم کرد که پس از نصب فروشگاه ساز در داخل قالب به آنها نیاز داریم . چندین محصول را به عنوان نمونه از نوع ساده و همچنین متغیر ایجاد خواهیم کرد تا با نحوه اضافه کردن محصولات داخل فروشگاه نیز آشنا شوید . ازانجایی که در جلسات بعدی از محصولات کوئری خواهیم گرفت ( کدهایی که برای نمایش محصولات در سایت خواهیم داشت ) پس لازم است تا چندین محصول به عنوان نمونه داخل سایت داشته باشیم .

فروشگاه ساز ووکامرس خوب یا بد ؟

از آنجایی که حرف و حدیث های فراوانی در رابطه با فروشگاه های ووکامرسی وجود دارد ، برخی ها بر این باور هستند که ساخت فروشگاه با ووکامرس کار درستی نیست چرا که وردپرس یک سیستم وبلاگی است و پیاده کردن یک فروشگاه بر روی چنین سیستمی کار درستی نیست . اما یک نکته مهم و البته بر پایه علم و دانش وجود دارد و آن هم اینکه ماهیت یک سیستم را چه چیزی تعیین خواهد کرد ؟

برای مثال چه زمان می توان با قاطعیت گفت که این سیستم یک سیستم وبلاگی است یا برای مثال این سیستم یک سیستم فروشگاه است ؟؟؟ از آنجایی که وردپرس یک سیستم متن باز است و بر پایه زبان php برنامه نویسی شده است پس می توان متناسب با زبان هسته این سیستم مدیریت محتوا ، آن را توسعه داد .

وردپرس در هسته خود یک برنامه نویسی بسیار قدرتمند دارد . این برنامه نویسی به حدی کامل است که می توان غیرممکن ها را در آن ممکن کرد . اینکه وردپرس برای فروشگاه مناسب نیست مطمئنا حرف یک برنامه نویس و توسعه دهنده نیست . ممکن است در اثر پیکربندی نادرست و یا عدم داشتن دانش کافی در رابطه با نحوه کار با سیستم ، برخی افراد تجربه مناسبی از کار با فروشگاه ساز ووکامرس نداشته باشند . اما حقیقتا این سیستم به قدری امکانات و هسته قدرتمندی دارد که می توانیم به راحتی امکانات بسیار بیشتری به آن اضافه کنیم .

هزاران هزار قالب و افزونه موجود در مارکت های فروش قالب و افزونه سراسر دنیا کاملا گویای این موضوع است که می توانیم هر امکانی را در وردپرس ممکن کنیم . دلیل سنگین بودن برخی فروشگاه های ووکامرسی دقیقا به دلیل استفاده از افزونه های بسیار زیاد در داخل آن است . افزونه ها و اصطلاحا پلاگین ها باید در جای درست و برای نیاز های اصلی سایت استفاده و فعال شوند . برخی سایت های وردپرسی که فروشگاه ساز ووکامرس بر روی انها فعال است ، برای اجرای هر مورد کوچک سریع به دنبال استفاده از افزونه هستند . برای مثال جهت ساخت یک بخش نظرات سفارشی سازی شده ، از افزونه های مختلف که دارای دمو های مختلف و البته بسیار سنگین هستند استفاده می کنند . در حالی که اگر با یک برنامه نویس متخصص قالب های وردپرسی همکاری نمایند ، می توانند در قبال پرداخت هزینه مشخصی ، این بخش را به سلیقه خود سفارشی سازی نمایند .

در این دوره هدف تماما بر روی سفارشی سازی فروشگاه متناسب با طرح و سلیقه خود ما است و شما در این دوره یک برنامه نویس واقعی خواهید بود . یک برنامه نویس قدرتمند که برای توسعه و تغییر در فروشگاه خود یا سایرین ، می تواند بدون مشکل عمل نموده و به سادگی با این سیستم کار کند . در این جلسه اولین گام برای ورود به دنیای ووکامرس و فروشگاه های اینترنتی را با هم خواهیم برداشت پس همراه ما باشید .

فیروز بیگلری ، 10 سال است که در زمینه برنامه نویسی وب سایت و همچنین سیستم های عامل فعالیت می کنم . متخصص وردپرس ، PHP کار ، علاقمند به فرانت اند ، تولید محتوا و سئو

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید