آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس – جلسه چهل و چهارم ( پیش نمایش )

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش سایت فروشگاهی، به جلسه 44 رسیدیم . خب در این جلسه انتظار ها به پایان میرسه و وارد برنامه نویسی قسمت مربوط به فروشگاه خواهیم شد . همونطور که ممکنه حدس زده باشید اول از هرچیزی باید فروشگاه ساز روی وب سایت ما نصب بشه تا بتونیم روی اون کار کنیم و خروجی هاش رو ببینیم . خب در این جلسه اولین کاری که می کنیم این هست که فروشگاه ساز رو نصب می کنیم روی پروژه .

بعد از اینکه فروشگاه ساز نصب شد یک پیکربندی سریع روی فروشگاه انجام میدیم در حدی که کارمون در این مرحله راه بیفته و در جلسات پایانی خواهیم رفت سراغ پیکربندی کامل این افزونه برای آماده سازی فروشگاه جهت خرید مشتریان . خب فروشگاه ساز ووکامرس یک بخش بزرگی هست و باید بدونید که لازمه با حوصله روی پروژه پیش بریم پس اصلا عجله نکنید و قدم به قدم کنار ما پیش بیایید .

همیشه در تمامی مراحل برنامه نویسی به خاطر داشته باشید که عجله کردن در اینگونه پروژه ها و ایجاد یک خطای کوچیک باعث میشه که در آینده مشکلاتی پیش بیاد که ندونیم از کدوم قسمت هستند و رفع کردن اون مشکلات برای ما زمان زیادی رو هدر بده . پس با دقت روی هر قسمت کار میکنیم و وقتی که تموم شد میریم سراغ قسمت بعدی برنامه نویسی .

چون قراره خودمون تمام فروشگاه رو برنامه نویسی کنیم ، پس باید با دقت کد بزنیم . در این جلسه شروع می کنیم به ساخت چند فایل لازم در کدهای قالب ، که برای شروع کار نیاز داریم . همچنین برای راحتی کار چند محصول در قالب محصولات ساده و حتی متغیر ایجاد خواهیم کرد که هنگام کد زدنی بتونیم خروجی رو مشاهده کنیم . شما در همین جلسه نحوه افزودن محصولات ، دسته بندی کردن اونها و .. رو هم یاد خواهید گرفت ( البته اگر تا الان با ووکامرس کار نکرده باشید ) .

با تشکر گروه آموزشی سئو 90