30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه چهل و دوم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

click

خلاصه : در این جلسه از دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس ، به سراغ تنظیم استایل بخش پبشنهاد ویژه و همچنین قسمت اخبار و مقالات صفحه اصلی خواهیم رفت

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 42 از دوره خوش آمدید . همانطور که در جریان هستید در جلسه قبلی بخش بالای سایت را از لحاظ UI و UX با هم تنظیم کردیم و امیدواریم توانسته باشیم نکات خیلی مفیدی به شما ارائه کنیم . در این جلسه بر روی دو بخش دیگر کار خواهیم کرد . یکی از این بخش ها که قسمت مربوط به پیشنهاد ویژه است که قصد داریم تا یک استایل مختصر ولی بسیار جذاب برای این قسمت ایجاد کنیم که حتما لذت خواهید برد .

در این جلسه بخش دوم ، مربوط به قسمت نمایش اخبار و مقالات در سایت است که کاربران عزیز درخواست داشتند تا این بخش از حالت سطری به ستونی تغییر کند . ضمن اینکه این قسمت برای سئو فروشگاه در نظر گرفته شده و یکی از بخش های اصلی هر وب سایت است . در این بخش ها نهایتا یک جلسه دیگر کار خواهیم داشت که در جلسه 43 خواهد بود و بر روی بخش اینستاگرام کار خواهیم کرد . کاربران درخواست کرده بودند که پست های اینستاگرام پیج فروشگاه نیز در سایت نمایش داده شود ، پس این قسمت را نیز در انتهای سایت طراحی خواهیم کرد تا در قسمت های برنامه نویسی داینامیک سازی آن نیز انجام شود .

از آنجایی که در دوره های آموزشی برنامه نویسی ، اگر زمان بسیار زیادی جهت پیاده سازی طرح های بسیار قدرتمند صرف شود ممکن است دانشجویان دوره دچار خستگی شوند ، از این جهت سعی می شود تا قالب هایی ساده تر طراحی شده و سریعا وارد بخش های برنامه نویسی شد چرا که در دوره های برنامه نویسی ، بخش بک اند بیشتر اهمیت دارد . اما در این دوره سعی کردیم تا در حد چند جلسه مختصر ، رنگ و لعاب امروزی تری را به قالب خود ببخشیم .

مزایای قالب های اختصاصی فروشگاهی

نه تنها قالب های فروشگاهی بلکه تمامی قالب هایی که به شکل اختصاصی طراحی و برنامه نویسی می شوند ، این قدرت را دارند که در مدت زمان بسیار کوتاه ، تغییرات بالایی را پذیرا باشند ، به این معنی که شما می توانید تمامی طرح روی جلد قالب را به طرحی کاملا متفاوت تغییر دهید . نه تنها در بخش طراحی بلکه در بخش برنامه نویسی نیز همین موضوع صادق است .

می توانیم به راحتی و با انعطاف بسیار بالایی قالب وب سایت را تغییر داده و امکانات بیشتر و جدیدتری به آن اضافه کنیم . البته که هر اندازه قالب اختصاصی تر باشد ، دست برنامه نویس وطراح نیز بازتر است . از این جهت در این چند جلسه ، هم تقاضای دانشجویان دوره و هم سرفصل بندی ما ، باعث شد تا عملا شاهد این موضوع باشیم که هرزمان نیاز بود می توانیم طرح را تغییر دهیم . در این جلسه خواهید دید که به راحتی نحوه نمایش بخش پیشنهاد ویژه و همچنین اخبار و مقالات را از 0 تا 100 تغییر میدهیم . در این دوره زمان برای طراحی قالب اصلی محدود بود به همین دلیل تا جایی که توان داشتیم سعی کردیم نمایی جالب به قالب دهیم ، اما شما می توانید هر نوع تمپلیت و طرحی که مدنظر دارید را پیاده کنید چرا که مسلما زمان بیشتری دارید .

قالب های آماده معمولا کمی سنگین هستند و در مقایسه با قالب های اختصاصی حجم کد بسیار بالایی دارند چرا که برای طیف نیاز های بیشتری طراحی شدند و از این جهت باید بتوانند سلایق مختلف را پوشش دهند . نصب افزونه های جانبی نیز باعث هرچه بیشتر سنگین شدن این قالب ها خواهد شد . شما به عنوان یک طراح و یک برنامه نویس ماهر ، پس از اتمام این دوره به شکل 100% توانایی پیاده سازی هر نوع تمپلیت ووکامرسی و فروشگاهی را دارید لذا با خیال راحتی می توانید تم های مختلف را مشاهده نموده و با الهام گیری از آنها ( نه کپی کردن ) ، تمپلیت های بیشتر و جدیدتری طراحی کنید .

قالب های اختصاصی اگر به شکل استاندارد برنامه نویسی شوند ، می توان هر افزونه جانبی را بر روی آن بدون کوچکترین مشکل نصب کرد . قالب طراحی و برنامه نویسی شده در این دوره ، کاملا با رعایت اصول کدنویسی وردپرس پیاده شده است لذا از تمامی بخش های قالب اطمینان خاطر خواهید داشت .

امید قدیمی هستم ، 7 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید