بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه چهلم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

تنظیم تصاویر در برگه ها و نوشته ها ، لیست بندی فایل Css ، اضافه کردن فایل Css به داشبورد مدیریت ، تغییر فرم کامنت ، مرتب سازی فایل Functions ، تنظیمات امنیتی در بخش حساب کاربری و کمی تغییر استایل در کل قالب

0 346
جلسه چهلم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان دوره پروژه محور آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 40 از دوره فوق العاده جامع رسیدیم . این جلسه مهر اتمامی خواهد بود بر آموزش های پایه وردپرس و انشالله از جلسه بعد وارد بخش های برنامه نویسی فروشگاه روی سایت خواهیم شد . در این جلسه تعداد 7 تا 8 مورد کلی را با هم تکمیل می کنیم که عبارتند از : تنظیم تصاویر در برگه ها و نوشته ها ، لیست بندی فایل Css ، اضافه کردن فایل Css به داشبورد مدیریت ، تغییر فرم کامنت های سایت ، استایل دهی فرم کامنت ها ، مرتب سازی فایل Functions ، تنظیمات امنیتی در بخش حساب کاربری و کمی هم تغییر استایل در کل قالب . تمام این کارها تنها در 30 دقیقه انجام خواهد شد .

داخل این جلسه تمامی این موارد بعلاوه چند مورد کوچیک را با هم بررسی کردیم تا در جلسه بعدی وارد نصب افزونه فروشگاه ساز و برنامه نویسی بخش های مختلف آن بر روی قالب شویم . همانطور که در جلسه 10 ، یک مرور کلی بر روی قالب داشتیم در این جلسه نیز بعد از اتمام همه بخش های قالب لازم است تا یکسری کارهای تکمیلی بر روی قالب سایت و کدنویسی داخل آن انجام شود تا کاری تمیز و با سلیقه تر داشته باشیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

این بازبینی ها به شما کمک می کند تا از همان ابتدا نحوه کار اصولی را یادبگیرید ، این بازبینی ها را سرلوحه کار خودتان قرار دهید و در همه پروژه ها وقت های مناسبی برای بازبینی قالب ها اختصاص دهید . در این جلسه تقریبا موارد مختصری هم باقی ماندند که ممکن است برخی از آنها برای شما تازگی داشته و جالب باشند که در کدنویسی وب سایت ها از این روش ها هم استفاده کنید .

بازبینی قالب ها در حین کدنویسی

مطالبی که در این قسمت خدمتتان ارائه خواهد شد جنبه تجربی دارند و شما می توانید با رعایت این نکات ، یک پروسه منظم و بدون ایراد در حین پیاده سازی پروژه های خودتان داشته باشید . زمانی که شما بخشی را طراحی یا برنامه نویسی می کنید ، سعی کنید تا هر طرحی که مد نظر دارید را کامل و بی نقص پیاده کنید و پس از به اتمام رسیدن طراحی یا برنامه نویسی ، به سراغ پیاده سازی قسمت بعدی بروید . یعنی طراحی یا کدنویسی را در فاز مدنظر به اتمام رسانده و سپس به سراغ قسمت های بعدی بروید . در صورتی که پروسه پیاده سازی هر قسمت را به شکل ناقص انجام دهید ، در آینده با افزایش تعداد فایل ها و صفحات قالب ، فراموش خواهید کرد که کدام قسمت ها کامل و کدام قسمت ها ناقص هستند در نتیجه باید یکبار دیگر تمامی فایل ها را مرور نموده و ایرادات و نواقص موجود را کم کم رفع کنید .

البته می توانید در حین اجرای پروژه ، در یک برگ چیک نویس ، بخش هایی که دارای نقص هستند را یادداشت نمائید تا به این شکل مدیریت بهتری در انتهای پروژه داشته باشید . در این دوره از ابتدای دوره ، طراح قالب ، نواقص و بخش هایی که باید در آینده تکمیل می شدند را یادداشت نموده و در این جلسه آنها را بررسی و تکمیل خواهد کرد .

اگر پروژه شما بسیار بزرگ است حتما پروژه را بخش بندی کنید و بخش به بخش طراحی و یا برنامه نویسی را انجام دهید . تصور کنید که وب سایت ما بخش های فروشگاه ، نمونه کار و مظالب را دارد . می توانیم اول از هرچیزی از بخش مطالب شروع نموده و ابتدا طراحی کامل صفحات را به همراه تنظیم ریسپانسیو قالب انجام داده و سپس برنامه نویسی را انجام دهیم . سپس سراغ طراحی بخش نمونه کار رفته و پس از اتمام طراحی به سراغ برنامه نویسی بخش نمونه کار برویم . قسمت محصولات نیز به همین ترتیب . این کار باعث خواهد شد تا شما با روش سیستماتیک کدنویسی و طراحی در پروژه های وب بخوبی آشنا شده و هر زمان به شکل درست و مهندسی پروژه ها را اجرا نمائید .

البته در ابتدای مطلب اشاره نمودیم که این جلسه بخش آخر طراحی خواهد بود . اما در جلسات قبلی دو نفر از دانشجویان عزیز درخواست داشتند تا بر روی طراحی قالب کمی بیشتر کار شود البته این کار مربوط به افزودن بخش اینستاگرام و البته کمی کار بر روی ux قالب است . چندین سرفصل نیز خود ما بر روی این دوره اضافه کردیم تا در انتهای قسمت های طراحی ، تدریس تکمیل شده و قالبی بسیار مناسب و بی نقص داشته باشیم . پس احتمالا یک یا دو جلسه بعدی نیز قسمت های جالبی در رابطه با تنظیم ui . ux قالب و انتقال تجربیات طراحی و برنامه نویسی خدمتتان داشته باشیم .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود