بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
پیشفروش دوره آموزش نابغه سئو پلاس در سایت آغاز شد جزئیات بیشتر 1.000.000 تومان تخفیف برای دوره از طریق اینستاگرام

جلسه سی و نهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در این جلسه برنامه نویسی صفحات مربوط به Category , tag , search و همچنین صفحه 404 را انجام خواهیم داد و بخش اشتراک شبکه های اجتماعی را نیز تکمیل می کنیم

0 430
جلسه سی و نهم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان سخت کوش دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس قسمت 39 را با قدرت شروع کنید . در این جلسه از دوره آموزشی به یکی از فنی ترین قسمت ها در برنامه نویسی قالب وردپرس میرسیم . البته که ما میتوانستیم برنامه نویسی این چند قسمت را در 3 الی 4 جلسه انجام دهیم ولی با بکارگیری یک روش خاص و البته اصولی در وردپرس ، چندین فایل قالب را در یک فایل تجمیع کرده و از آن استفاده می کنیم تا همه بخش هایی که نیاز داریم ، در داخل همین فایل به درستی نمایش داده شود .

داخل این جلسه قرار است تا بخش های مربوط به Category , tag , search را با هم برنامه نویسی کنیم . برای بخش دسته بندی ها فایلی داریم تحت عنوان Category.php که کدها و استایل های داخل این فایل درواقع صفحه دسته بندی سایت را میسازند و وقتی کاربر بر روی یک دسته بندی خاص کلیک می کند ، وارد این صفحه شده و تمامی مطالبی که مربوط به دسته مورد نظر هستند را مشاهده می کند . برای بخش برچسب ها نیز فایلی داریم تحت عنوان Tag.php که همانند دسته بندی ها برای نمایش صفحه برچسب ها به کار میرود . وقتی کاربر بر روی برچسب خاصی کلیک می کند وارد این صفحه شده و استایلی که برای آن تنظیم شده است را مشاهده می کند .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

برای بخش جستجو نیز فایلی داریم تحت عنوان Search.php . زمانی که کاربر دنبال محتوایی در سایت است ، نتایج جستجو را برای کاربر نشان میدهد و از استایل این صفحه استفاده می کند . در نهایت ما صفحه Index.php را داشتیم که مربوط به صفحه اخبار و مقالات بود و در جلسات قبلی آن را با هم برنامه نویسی کردیم .

اگر استایل هر یک از صفحات Index , Category , Tag , Search با هم تفاوت داشته باشند و ما برای هر بخش استایل و ظاهر متفاوت در نظر گرفته باشیم ، باید فایل متناظر با هر کدام را در داخل قالب بسازیم و آن را کدنویسی کنیم . اما وقتی مثل قالب فروشگاهی ما ، تمام این صفحات یک استایل دارند و کاملا شبیه هم هستند ، ما نیازی نداریم تا 4 تا فایل مجزا که همه آنها یک استایل مشابه دارند داشته باشیم . داخل دوره نیز اشاره کردیم که برای ساخت فایل های زیاد که نیاز هم نیستند به ما مدال نخواهند داد . در اینصورت و تحت شرایط مشابه قالب ما ، و طبق اصولی که خود وردپرس برای ما ارائه کرده ، در صورت نبود فابل های Category , Tag , Search ، فایلی که درنهایت برای ما لود میشود فایل Index.php است که سلسله مراتب خود سیستم وردپرس است .

پس ما از همین نکته استفاده می کنیم و البته با چند تابع خاص ، کاری می کنیم تا تنها فایل Index.php برای ما ، به عنوان همه فایل های بالا کار کند . در این جلسه نحوه کار به این روش را یاد خواهیم گرفت . ضمن اینکه در این جلسه برنامه نویسی بخش صفحه 404 و همچنین اشتراک شبکه های اجتماعی نیز تدریس خواهد شد .

بهینه سازی قالب های وردپرسی

همانطور که در این جلسه آموزش خواهید دید ، یکی از اصول طراحی قالب های وردپرس ، توانایی کدنویسی بهینه است . زمانی که برخی شروط در داخل قالب رعابت شدند ، می توانیم قالب هایی با حجم کمتر اما همان میزان کارایی تولید کنیم . این جلسه از دوره ضمن تفسیر و توصیف سلسله مراتب صفحات وردپرس ، تمامی فایل های مورد نیاز قالب در بخش نوشته ها ایجاد شده و نهایتا تمامی آنها به شکل تجمیع شده در یک فایل برنامه نویسی خواهد شد و قالب بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد .

اگر شما یک قالب نویس ماهر هستید پس باید اصول کاری خود را بر پایه یک سیستم منظم اجرا کنید . شیوه کد نویسی و آموزش در این دوره نیز بر اساس یک رویه مشخص است . البته توجه داشته باشید که با توجه به توضیحات مدرس شما می توانید صفحات قالب را با طراحی های مختلف اجرا نمائید . اما اگر قالب های شما استاندارد طراحی شوند ، نیازی به شلوغ کردن بیش از حد قالب و کدنویسی های اضافه در داخل فایل های مجزا و همچنین فایل استایل نیست . ما نیز با در نظر گرفتن همین نکته ، قالب فروشگاهی خودمان را اجرا کردیم . پس در این جلسه نیز همراه ما باشید تا یکی از بخش های فنی در قالب را با هم یاد گرفته و قالب را به اتمام برسانیم . البته در 3 جلسه آینده ، تغییراتی بر طراحی قالب نیز انجام خواهیم داد . بخش هایی در قالب هستند که هنوز طراحی نکردیم ( نمایش پست های اینستاگرام و … ) و در 3 جلسه آینده این قسمت ها نیز تکمیل شده و نهایتا برنامه نویسی فروشگاه آغاز خواهد شد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود