آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه سی و نهم ( پیش نمایش )

دانشجویان سخت کوش دوره طراحی سایت فروشگاه با وردپرس قسمت 39 رو با قدرت شروع کنید . در این جلسه از دوره آموزشی میرسیم به یکی از فنی ترین قسمت ها در برنامه نویسی قالب وردپرس . البته که ما میتونستیم برنامه نویسی این چند قسمت رو در 3 الی 4 جلسه پیش ببریم ولی با بکارگیری بک فن خاص و البته طبق اصول وردپرس ، چندین فایل قالب رو در یک فایل تجمیع می کنیم و از اون استفاده می کنیم تا همه بخش هایی که نیاز داریم رو داخلش به شکل صحیح نشون بدیم .

داخل این جلسه ما قرار هست تا بخش های مربوط به Category , tag , search رو با هم برنامه نویسی کنیم . برای بخش دسته بندی ها ما فایلی داریم تحت عنوان Category.php که کدها و استایل های داخل این فابل درواقع صفحه دسته بندی مارو میسازن و وقتی کاربر روی یک دسته بندی کلیک می کنه وارد این صفحه میشه و تمامی مطالبی که مربوط به دسته مورد نظر هستند رو مشاهده می کنه .

برای بخش برچسب ها ما فایلی داریم تحت عنوان Tag.php که همانند دسته بندی ها برای نمایش صفحه برچسب ها به کار میره . وقتی کاربر روی برچسب خاصی کلیک می کنه وارد این صفحه می شه و استایلی که برای اون تنظیم شده رو مشاهده می کنه .

برای بخش جستجو هم ما فایلی داریم تحت عنوان Search.php که وقتی کاربر دنبال چیزی هست ، نتایج جستجو رو برای کاربر نشون میده و از استایل این صفحه استفاده می کنه . در نهایت ما صفحه Index.php رو داشتیم که مربوط به صفحه اخبار و مقالات بود و در جلسات قبلی اونرو با هم برنامه نویسی کردیم .

پس ما از همین نکته استفاده می کینم و البته با جند تا تابع خاص ، کاری می کنیم تا تنها فایل Index.php برای ما ، به عنوان همه فایل های بالا کار بکنه . در این جلسه نحوه کار به این روش رو یاد خواهیم گرفت . ضمن اینکه در این جلسه برنامه نویسی بخش 404 و همینطور اشتراک شبکه های اجتماعی هم گفته خواهد بود .

با تشکر گروه آموزشی سئو 90