آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه سی و هشتم ( پیش نمایش )

با عرض سلام خدمت شما دوستان و دانشجویان همراه دوره طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس ، به جلسه 38 از دوره آموزشی رسیدیم . در این جلسه با توجه به برنامه نویسی فایل Index در جلسه قبلی ، در این جلسه بخش صفحه بندی یا همون Pagination رو برای صفحات قالبمون برنامه نویسی می کنیم

داخل این قسمت ما بخش استاتیکی که برای صفحه بندی در نظر گرفته بودیم رو تماما داینامیک می کنیم و دقیقا عین همون استایل رو برای کدهای داینامیک خودمون فعال می کنیم . قسمت صفحه بندی درواقع یکی از بخش های جدایی ناپذیر در قالب های وردپرس هست . ما طبق نیاز وب سایت ، محتوا های خودمون رو در تعداد مشخص صفحه بندی می کنیم . برای مثال در هر صفحه 20 آیتم رو دسته بندی می کنیم .

خب مسلما وقتی تعداد آیتم ها 21 تا میشن ، باید وارد صفحه دوم بشیم و …. خب برای برنامه نویسی بخش صفحه بندی ، وردپرس یک تابع خیلی خوب در اختیار ما قرار میده . البته که برنامه نویسی این قسمت ساده هست اما کار با پارامتر های اون هست که قابل توجه هست .

البته که تنظیم استایل این قسمت هم دقیقا همانند استایل بخشی که در طراحی قالب درنظر گرفته بودیم بسیار مهمه ، چون ما نمی تونیم تا حد امکان طرحی که طراح قالب به ما داده رو تغییر بدیم . به همین خاطر این جلسه کوتاه هم یکی از جلسات خوب هست .

ضمن اینکه در ابتدای این جلسه بخش BreadCrumb سایت رو هم از صفحات تفکیک می کنیم و اونرو هم به شکل جامع در یک قسمت قرار میدیم تا بعدا توسط افرونه YoastSeo این بخش رو به شکل کاملا استاندارد و سئو شده لود کنیم .

حتما در این جلسه کار با بخش صفحه بندی رو بخوبی یادبگیرید . باتشکر وب سایت آموزشی سئو 90