بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه سی و هشتم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در این جلسه برنامه نویسی بخش Pagination صفحات را با هم یاد خواهیم گرفت که بسیار مهم است و همچنین بخش بردکرامب را نیز تفکیک می کنیم

0 356
جلسه سی و هشتم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

با عرض سلام خدمت شما دوستان و دانشجویان همراه دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به جلسه 38 از دوره آموزشی رسیدیم . در این جلسه با توجه به برنامه نویسی فایل Index در جلسه قبل ، بخش صفحه بندی یا همان Pagination را برای صفحات قالب برنامه نویسی می کنیم .

داخل این قسمت بخش استاتیکی که برای صفحه بندی در نظر گرفته بودیم را تماما داینامیک می کنیم و دقیقا عین همان استایل را برای کدهای داینامیک خودمان فعال می کنیم . قسمت صفحه بندی درواقع یکی از بخش های جدایی ناپذیر در قالب های وردپرس است . طبق نیاز وب سایت ، محتوای سایت را در تعداد مشخص صفحه بندی می کنیم . برای مثال در هر صفحه 20 آیتم را دسته بندی می کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

خب مسلما وقتی تعداد آیتم ها به 21 رسیدند ، باید وارد صفحه دوم شویم و باز هم به همین ترتیب محتوا های بعدی صفحه بندی شوند . برای برنامه نویسی بخش صفحه بندی ، وردپرس یک تابع خیلی خوب در اختیار ما قرار میدهد . البته که برنامه نویسی این قسمت ساده است اما کار با پارامتر های این تابع بسیار مهم است و شما در این جلسه بخوبی با زیر و بم این تابع آشنا خواهید شد . این آشنایی سبب خواهد شد تا بتوانید دقیقا هر استایلی را برای بخش صفحه بندی پیاده کنید چرا که استایل قسمت صفحه بندی برای هر قالبی متفاوت است و شما در بازار کار با قالب های مختلفی مواجه هستید .

البته که تنظیم استایل این قسمت هم دقیقا همانند استایل بخشی که در طراحی قالب درنظر گرفته بودیم بسیار مهم است ، چرا که نمی تونیم تا حد امکان طرحی که طراح قالب به ما داده است را تغییر دهیم . به همین خاطر این جلسه کوتاه هم یکی از جلسات خوب دوره خواهد بود .

ضمن اینکه در ابتدای این جلسه بخش BreadCrumb سایت را نیز از صفحات تفکیک می کنیم و به شکل جامع در یک قسمت قرار میدهیم تا بعدا داینامیک سازی قسمت برد کرامب را به شکلی صحیح و قابل خوانده شدن توسط موتور های جستجو انجام دهیم .

صفحه بندی و سئو

شاید مطلبی که در این بخش مطالعه خواهید کرد در هیچ وب سایتی وجود نداشته باشد و تنها مدرسین بسیار کمی به این موضوعات اشاره کرده باشند . زمانی که شما صفحه بندی را به شکلی مناسب در سایت خود پیاده می کنید ، محتوای خود را در صفحات مختلف توسعه می دهید . موتور های جستجو به اندازه زیادی هوشمند هستند . اگر دقت کرده باشید زمانی که شما برای یک محصول خاص جستجو می کنید ، اگر صفحه دسته بندی محصولات نمایش داده شود ، همیشه اولین صفحه برای شما نمایش داده می شود .

ممکن نیست شما به هنگام ورود به صفحه دسته بندی یک محصول ، وارد صفحه مثلا 5 شوید . پس این قسمت به اتمام میرسد . اما توجه داشته باشید که برخی وب سایت ها بخش صفحه بندی را حذف می کنند و محتوا را به شکل Ajax لود می کنند به این شکل که شما هر اندازه در صفحه دسته بندی پایین تر حرکت می کنید ، محتوا های بیشتری برای شما نمایش داده می شوند . با توجه به تجربه و همچنین بررسی موارد مختلف ، نتیجه نهایی این شده است که ایجاد صفحه بندی بسیار بهتر از روش نمایش با Ajax است .

صفحه بندی در سیستم های مدیریت بسیار راحت است . می توانیم به کمک یک تابع ، لینک های صفحه بندی را نمایش دهیم . اما در سیستم هایی که به شکل اختصاصی برنامه نویسی می شوند ، ساختن این قسمت صفحه بندی کمی دشوار تر است . یعنی شما باید تعداد کل محصولات در دسته مد نظر ، یا کل دسته ها را دریافت نموده و بر اساس تعداد مدنظر ، تقسیمات و برنامه نویسی های لازم برای صفحه بندی را اجرا نمائید . دوستانی که قبلا بر روی برنامه نویسی سیستم های اختصاصی با php فعالیت کردند ، در این جلسه در می یابند که چه اندازه می توان راحت بخش نمایش صفحه بندی را در وردپرس اجرا نمود .

صفحه بندی در سئو سایت شما نیز تاثیر دارد . زمانی که شما از یک صفحه به صفحات دیگر توسط شماره صفحات لینک میدهید ، عملا خزنده های موتور های جستجو می توانند بین صفحات پیمایش کنند که در اثر این پیمایش ، محصولات و محتوا های بیشتری را ایندکس خواهند کرد . این شماره ها و این صفحه بندی ها پس به نوعی لینک سازی داخلی انجام میدهند که البته مباحث مربوط به سئو را در حد سئو داخلی در انتهای این دوره با هم بررسی خواهیم کرد . شما اگر قالب و تمپلیت خود را دقیقا متناسب با انچه که در این دوره خدمت شما آموزش داده شده اجرا کنید ، و مواردی که در انتهای دوره در رابطه با سئو خدمتتان آموزش داده شده است انجام دهید ، ممطمئن خواهید بود که قالب شما از لحاظ سئو داخلی در رتبه های خیلی بهتری قرار دارد . پس همراه ما باشید تا این جلسه نیز به اتمام برسد .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود