آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه سی و هشتم ( پیش نمایش )

جلسه سی و هشتم رو با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

با عرض سلام خدمت شما دوستان و دانشجویان همراه دوره طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس ، به جلسه 38 از دوره آموزشی رسیدیم . در این جلسه با توجه به برنامه نویسی فایل Index در جلسه قبلی ، در این جلسه بخش صفحه بندی یا همون Pagination رو برای صفحات قالبمون برنامه نویسی می کنیم .

از جلسه 10 ، تمامی جلسات به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

داخل این قسمت ما بخش استاتیکی که برای صفحه بندی در نظر گرفته بودیم رو تماما داینامیک می کنیم و دقیقا عین همون استایل رو برای کدهای داینامیک خودمون فعال می کنیم . قسمت صفحه بندی درواقع یکی از بخش های جدایی ناپذیر در قالب های وردپرس هست . ما طبق نیاز وب سایت ، محتوا های خودمون رو در تعداد مشخص صفحه بندی می کنیم . برای مثال در هر صفحه 20 آیتم رو دسته بندی می کنیم .

خب مسلما وقتی تعداد آیتم ها 21 تا میشن ، باید وارد صفحه دوم بشیم و …. خب برای برنامه نویسی بخش صفحه بندی ، وردپرس یک تابع خیلی خوب در اختیار ما قرار میده . البته که برنامه نویسی این قسمت ساده هست اما کار با پارامتر های اون هست که قابل توجه هست .

البته که تنظیم استایل این قسمت هم دقیقا همانند استایل بخشی که در طراحی قالب درنظر گرفته بودیم بسیار مهمه ، چون ما نمی تونیم تا حد امکان طرحی که طراح قالب به ما داده رو تغییر بدیم . به همین خاطر این جلسه کوتاه هم یکی از جلسات خوب هست .

ضمن اینکه در ابتدای این جلسه بخش BreadCrumb سایت رو هم از صفحات تفکیک می کنیم و اونرو هم به شکل جامع در یک قسمت قرار میدیم تا بعدا توسط افرونه YoastSeo این بخش رو به شکل کاملا استاندارد و سئو شده لود کنیم .

حتما در این جلسه کار با بخش صفحه بندی رو بخوبی یادبگیرید . باتشکر وب سایت آموزشی سئو 90