بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه سی و ششم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در این جلسه برنامه نویسی بخش برگه ها و همچنین برگه های اختصاصی در قالب را باهم یاد خواهیم گرفت و برای استفاده از برگه های ووکامرس نیز آماده خواهیم شد

0 340
جلسه سی و ششم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

با عرض سلام خدمت دوستان و دانشجویان محترم دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 36 از این دوره فوق العاده جامع و پروژه محور خوش آمدید . در این جلسه دو نکته حیاتی را قبل از هرچیزی با هم یاد گرفته و بعد برنامه نویسی بخش Page یعنی همان برگه ها و نهایتا برگه های اختصاصی را باهم یاد خواهیم گرفت .

برگه ها نقش اساسی در طراحی سایت دارند از این جهت ما باید یک قالب اساسی برای نمایش برگه ها طراحی نموده و همینطور قالب خاصی را نیز برای نمایش برگه های سایت که در قالب های خاصی ارسال میشوند داشته باشیم . برای مثال بخشی داریم برای صفحه ورود و ثبت نام کاربران ، این قسمت فرم داشته و استایل آن با استایل برگه های سایت حتما تفاوت خواهد داشت .

به همین خاطر باید برنامه نویسی و طراحی برگه های اختصاصی را نیز یاد گرفت . در این جلسه دو نکته خیلی مهم در مورد برگه ها را با هم آموزش خواهیم دید . برگه های اختصاصی یکی از بخش های مهم در تمام سایت ها هستند . خصوصا در این دوره که ما برخی برگه های ووکامرس را به شکل اختصاصی قرار است توسط شورت کدهای وردپرس اجرا کنیم به همین خاطر بر روی برگه های اختصاصی هم تمرکز می کنیم تا برای آینده هم پیش زمینه کار را داشته باشیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

از همین جهت توجه خودتان را در این قسمت به بخش برگه ها معطوف کنید تا به شکل کامل با این مبحث بسیار ساده ولی در عین حال بسیار مهم آشنا شوید . به کمک برگه های اختصاصی میتوانیم برای هر برگه که مدنظر داریم قالب متفاوتی را تحت شرایط خاص ایجاد کنیم به شرطی که با اصول اولیه برنامه نویسی برگه های اختصاصی و نحوه راه اندازی آنها آشنایی لازم را داشته باشیم و یکبار برای همیشه این بخش را یادبگیریم .

تنظیم برگه های اختصاصی در وردپرس

همانطور که در بالاتر مطالعه کردید این جلسه تماما بر روی برگه های سایت کار خواهیم کرد . از آنجایی که ما از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس استفاده خواهیم کرد و این فروشگاه ساز برخی صفحات اختصاصی همچون ورود و ثبت نام ، حساب کاربری ، تسویه حساب و … دارد ، از این جهت باید به ساز و کار برگه ها در وردپرس آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم هم این برگه ها را تنظیم کنیم و هم اینکه تغییرات لازم را در داخل آنها هم از لحاظ برنامه نویسی و هم از لحاظ طراحی اعمال کنیم .

ما می توانیم تمامی صفحات فروشگاه را قبل از ورود به دنیای ووکامرس طراحی کنیم و دقیقا بدون مشکل ، همان استایل را حفظ کرده و برنامه نویسی انجام دهیم . در کل چندین روش برای پیاده سازی برگه های ووکامرس وجود دارد که البته شما در این دوره با 3 روش کلی آشنا خواهید شد پس نگران نباشید چرا که می توانید بدون دردسر و متناسب با نوع پروژه از هر روشی که نیاز بود و نسبت به پروژه مطابق با صلاح دید شما بود استفاده نمائید .

صفحه اصلی ، صفحه تماس با ما ، صفحه اخبار و مقالات هرکدام برگه هایی هستند که ساز و کار هایی مختلف دارند و می توانیم هر کدام را طبق اصول خاصی پیاده کنیم . در جلسه بعدی شما با اصول سلسله مراتب وردپرس برای برگه های اصلی سایت آشنا خواهید شد و برنامه نویسی صفحات اصلی ، صفحه اخبار مقالات ، هومپیج و … را در قالب نمونه های عملی آموزش خواهید دید . اما پیشنیاز جلسه بعدی این است که شما در این جلسه مفاهیم را بخوبی یاد گرفته و با قسمت برگه های بخوبی کار کنید چرا که هر کدام از آموزش های جلسه بعد در قالب برگه هستند و باید قسمت برگه ها را بخوبی یاد بگیریم .

برگه های اختصاصی نیز یکی از بخش ها مهم در برنامه نویسی page ها هستند . وردپرس طبق معمول قدرت خود را در قسمت برگه ها نیز به نمایش گذاشته است و شما می توانید با قدرت برای تک تک برگه های سایت ، طراحی و برنامه نویسی های متفاوتی اجرا کنید و این یعنی انعطاف بسیار بالا در قسمت برگه ها . شما مجبور نیستید تا برای تمامی برگه های سایت از یک طراحی استفاده کنید . اگر دقت کرده باشید در وب سایت های بزرگ صفحاتی همچون برگه های تماس با ما طراحی های متفاوتی دارند و شما نیز در این جلسه نحوه ساخت این صفحات را یاد خواهید گرفت و نکته بعدی اینکه می توانید به کمک این سیستم ، لندینگ پیج های دلخواه خودتان را با هر طرح و هر المانی مثل فرم و …. پیاده کنید پس محدودیت هایی که در بخش برگه ها داشتیم را نیز از این جلسه به بعد ازمیان بر خواهیم داشت .پس همراه ما باشید در این جلسه .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود