بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
کد تخفیف اختصاصی دوره نابغه سئو پلاس : seoplus50

جلسه سی و پنجم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در این جلسه کار با بخش Widgets را یاد گرفته و ابزارک های قالب را برنامه نویسی می کنیم

0 294
جلسه سی و پنجم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

با عرض سلام خدمت دوستان و دانشجویان محترم دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 35 از این دوره فوق العاده جامع و پروژه محور رسیدیم . در این جلسه با یکی از بخش های خیلی مهم در قالب های وردپرس آشنا خواهید شد که بخش مربوط به Widgets یا همان ابزارک ها در قالب های وردپرسی هستند .

ابزارک ها نقشی بسیار مهم در قالب های وردپرسی دارند . حتی برخی وب سایت ها هستند که صفحه اصلی آنها تماما با ابزارک های اختصاصی برنامه نویسی شده است و به این ترتیب انعطاف به صفحه اصلی آنها داده شده . بسته به کاربرد و نوع نیاز ، می توانیم از ابزارک ها استفاده کنیم . وردپرس به شکل پیشفرض تعدادی ابزارک در اختیار ما قرار میدهد که برای فعال کردن و استفاده از این ابزارک ها نیاز داریم تا محل هایی برای این ابزارک ها به کمک قلب تپنده قالب برنامه نویسی کنیم .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

اگر در خاطر داشته باشید قبلا در قسمت سایدبار در صفحه جزئیات مطالب و همینطور بخش برگه ها ، قسمت های نمایش آخرین مطالب ، دسته بندی ها و همینطور بنر های تبلیغاتی را داشتیم . در این جلسه خیلی خوب و کامل یاد خواهید گرفت که به چه شکلی این قسمت ها را تماما داینامیک نموده و بر روی آنها کار کنیم تا مدیر سایت بتواند به راحتی هر ابزارکی دلخواه را در این قسمت قرار دهد .

یکی از بخش هایی که در موضوع ابزارک ها مهم هستند این است که ابزارک را برنامه نویسی کنیم . اگر به بخش ابزارک ها در قالب وردپرس مراجعه کنید خواهید دید که چند ابزارک مثل نوشته ها ، برگه ها ، آخرین دیدگاه ها ، جستجو و … از قبل و به شکل پیشفرض هستند و تعداد محدودی ابزارک در اختیار ما قرار داده شدند . برای اینکه خود ما نیز ابزارک های اختصاصی یه این قسمت اضافه کنیم باید با برنامه نویسی ابزارک ها آشنایی داشته باشیم که این قسمت خود به تنهایی یک دوره آموزشی مجزا است . اما در این دوره سعی می کینم تا یک قسمت در صفحه اصلی را با استفاده از برنامه نویسی ابزارک ها طراحی کنیم که در واقع یک برنامه نویسی پیشرفته در این دوره محسوب شده و برای توسعه قالب های وردپرسی یک کلید اساسی است .

ابزارک ها و انعطاف در قالب های وردپرسی

وردپرس شامل قسمت های خیلی زیادی است که هر کدام از این بخش ها انعطاف مناسبی دارند . منو ها ، تنظیمات ، نوشته ها و تمامی بخش هایی که در منو وردپرس مشاهده می کنید همگی به راحتی قابلیت توسعه دارند . قسمت ابزارک ها نیز یکی از بخش هایی است که اگر یتوانید کمی خلاقیت در برنامه نویسی و استفاده ازآنها به خرج دهید ، می توانند بخودی خود ، انعطاف بسیار بالایی در قالب ایجاد کنند .

همانطور که در بالا نیز کمی اشاره شد ، حتی برخی قالب ها وجود دارند که تمامی المان های آن داخل ابزارک ها قرار گرفته است و شما برای پیاده سازی برای مثال صفحه اصلی می توانید این ابزارک ها را در کنار هم قرار داده و بدون محدودیت ، به همراه امکاناتی همچون مرتب سازی و … صفحاتی با انعطاف طراحی کنید . تمامی قسمت ها در وردپرس دارای یک رویه برنامه نویسی مشخص هستند ، اما زمانی که خلاقیت برنامه نویسی وارد آن شود می تواند بهتر از چیزی که ارائه شده است برای ما کار کند .

شما در این جلسه فعلا با نحوه فعال سازی ابزارک ها در داخل قالب و همچنین نحوه ساخت و فراخوانی آنها آشنا خواهید شد . اما در جلسات آینده خواهید دید که می توان حتی خود قسمت ابزارک ها را نیز با بخش های دیگری در قالب های وردپرس ترکیب نموده و بخش های منعطف تری ایجاد نمود . اصول طراحی قالب های وردپرس بر روی یک رویه مشخص نیست . یعنی شما می توانید با رعایت استاندارد های برنامه نویسی قالب وردپرس ، برنامه نویسی قالب را به روش های مختلفی انجام دهید . برخی از قالب ها وجود دارند که تمامی صفحات آنها توسط صفحه ساز هایی همچون المنتور یا ویژوال کامپوزر ایجاد می شود که در صورت حذف شدن هر یک از این صفحات مجبور هستید تا از ابتدا با تمامی جزئیات این صفحات را پیاده کنید .

اما زمانی که برنامه نویسی قالب به شیوه کدنویسی فایلی انجام شود ، خیال شما از بابت برنامه نویسی صحیح قالب آسوده بوده و شما می توانید به راحتی صفحات قالب را توسط المان های منعطف وردپرس برنامه نویسی کنید . روشی که در این دوره خدمت شما عزیزان ارائه شده است ، نه تنها اصولی ترین و صحیح ترین روش برنامه نویسی است بلکه حتی گام را بسیار فراتر خواهید گذاشت و تا حد بسیار بالاتری انعطاف به مدیر نهایی قالب خواهید داد . این روش برنامه نویسی بدون استثنا قابل استفاده در تمامی قالب های می باشد و می توانید قدرت خودتان را در برنامه نویسی قالب های وردپرسی بخوبی نمایش دهید . پس در این جلسه بخوبی همراه مدرس باشید تا بتوانید مبحث ابزارک ها را از نظر ماهیت و کاربرد بخوبی درک نمائید چرا که در جلسات آینده با این قسمت ابزارک ها کار زیادی داریم . در چند جلسه آینده وارد برنامه نویسی قسمت های فروشگاه خواهیم شد ، پس آماده باشید تا کم کم از مباحث پایه خارج شده و وارد مباحث اساسی در برنامه نویسی یک فروشگاه شویم .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود