بخش Vip سئو نود

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو نود هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
آموزش یکبار برای همیشه
دوره جدید " شاهکار تولید محتوا " برای علاقمندان به سئو ، جزئیات دوره

جلسه سی و دوم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در این جلسه به کمک هوک ها و فایل Functions قالب ، آدرس دهی اصولی فایل ها را یاد گرفته و با هوک معروف استایل ها و اسکریپت ها کار خواهیم کرد

0 380
جلسه سی و دوم را با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان و همراهان دوره آموزش طراحی سایت فروشگاهی ، به قسمت 32 از دوره خوش آمدید . جلسه قبل با مهم ترین فایل قالب های وردپرس آشنا شدیم . این فایل قلب تپنده قالب های وردپرسی است ، با سیستم هوک آشنا شدیم و یاد گرفتیم که هوک ها ماهیتا چه چیزی هستند و به چه شکلی برای ما کار می کنند .

هوک یک مبحث خیلی ساده در وردپرس است و نیازی نیست تا از آنها بترسید . در وردپرس بخشی از کدها در حال اجرا هستند که این کدها هر کدام در مسیر مشخصی حرکت می کنند . شما به عنوان طراح قالب قصد دارید تا امکاناتی را به قالب اضافه کنید . برای این منظور اول باید دید این امکانات جدید ماهیتا در کدوم مسیر ( هوک ) هستند . بعد از اینکه هوک مربوطه را پیدا کردید باید ببینید از طریق چه دستوری میتوان به این هوک متصل شد . نهایتا کافیست تا دستورات را داخل یک تابع مشخص نوشته و این تابع را به هوک متصل کنید .

این تمام موضوع هوک ها است . یادگیری هوک ها از هر موضوعی که داخل سایت های وردپرس هستد نیز اتفاقا راحت تر است . در این جلسه بخش جدیدی را شروع می کنیم . در جلسات قبلی گفتیم که آدرس دهی های فایل های Css و Js در داخل قالب ما موقت هستند و در جلسات بعدی ، اصولی ترین روش برای آدرس دهی فایل های قالب را باهم یاد خواهیم گرفت .

همانطور که حدس زدید در این جلسه ما از فایل Functions برای آدرس دهی فایل های قالب استفاده می کنیم و از هوک های مخصوص به این کار کمک خواهیم گرفت . در جلسه قبل دو هوک اولیه را با هم یاد گرفتیم . در این جلسه نیز یک هوک خیلی مهم دیگر را یا هم یاد خواهیم گرفت و اصولی ترین روش آدرس دهی فایل های قالب که انعطاف پذیری فوق العاده بالایی دارد را اجرا خواهیم کرد .

توجه : این ویدئو یک پیش نمایش است . این دوره در 10 قسمت اول به شکل رایگان ارائه شده است و از جلسه 10 ، تمامی قسمت ها به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

متاسفانه موضوع هوک ها در بسیاری از منابع به درستی تدریس نمی شوند ، و از این جهت دوستانی که علاقمند به برنامه نویسی قالب های وردپرسی هستند از ادامه مسیر دلسرد می شوند . این مبحث بسیار ساده است اما متاسفانه برخی دوستان که با طراحی چند قالب غیر استاندارد خود را مدرس می نامند ، با ارائه آموزش غیر اصولی این قسمت ، که قلب تپنده هر قالب است و هر برنامه نویسی باید در ابتدای وردپرس تماما به درک خوبی از ان برسد ، راه را برای مشتاقان یادگیری بسیار سخت می کنند . در ادامه دوره خواهید دید که فایل فانکشنز و هوک ها تماما اساس کار ما هستند . ضمن اینکه سعی کردیم تا مبحث هوک را به ساده ترین و روان ترین شکل خدمت شما ارائه کنیم .

کدنویسی اصولی قالب وردپرس چرا مهم است ؟

همانطور که در بالاتر اشاره شد و در جلسات قبلی نیز آموزش دادیم ، روش های مختلفی برای برنامه نویسی قسمت های مختلف قالب وجود دارد . تا این جلسه فایل های قالب را به روشی آدرس دهی نمودیم که قالب فعلا قابل نمایش باشد اما چندین بار اشاره کردیم که این روش درست نیست و روش استانداردی را در جلسات آینده خدمتتان آموزش خواهیم داد .

اما دلیل این تغییر چیست ؟ مگر تا الان مشکلی در کار قالب وجود داشت که قصد داریم تا تغییری در آن انجام دهیم ؟؟ باید گفت زمانی که ما از روش های اصولی استفاده نکنیم دست ما بسته خواهد شد . در این جلسه مشاهده خواهید کرد که اگر فایل های قالب توسط هوک های مخصوص خود آدرس دهی شوند ، چندین پارامتر جدید داریم که می توانیم برخی ویژگی فایل های قالب را بخوبی کنترل کنیم . تصور کنید که در صفحه جزئیات محصول از یک اسلایدر استفاده کردیم که گالری محصولات را نمایش دهیم . زمانی که این اسلایدر تنها در صفحه جزئیات محصولات استفاده شود پس نیازی نیست تا در سایر صفحات سایت نیز لود شود چرا که ما نیازی به آن نداریم و تنها درخواست اضافی به سرور ارسال شده و سرعت سایت را کاهش خواهد داد .

زمانی که وارد روش های استاندارد می شویم می توانیم مشخص کنیم که کدام فایل ها در کدام صفحات اجرا شوند و یا حتی تقدم اجرای فایل ها نسبت به هم را مشخص کنیم و بسیاری از پارامتر های دیگر که در صورت استفاده از روش های اصولی به آنها دسترسی داریم . پس توجه داشته باشید که برنامه نویسی استاندارد تا چه اندازه مهم است و چرا باید همیشه برنامه نویسی درستی انجام داد . شاید اینگونه تصور کنید که صرفا کد نوشتن و کار کردن کد ها برای ما کافیست اما در حالی که در اکثر موارد اینگونه نیست و باید منظم و البته دقیق کد نوشت چرا که ممکن است بعد از ما برنامه نویسان دیگری نیز بر روی پروژه کار کنند . داشتن یک وجه مناسب برنامه نویسی نیز از لحاظ پرستیژ کاری بسیار مهم است . پس در این جلسه مهم نیز همراه ما باشید .

امید قدیمی

امید قدیمی هستم ، 8 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
آموزش های رایگان بیشتر در آپارات و یوتیوب سئو نود
کانال آپارات سئو نود چنل یوتیوب سئو نود