آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه سی و دوم ( پیش نمایش )

جلسه سی و دوم رو با قدرت شروع کنید خرید آنلاین این دوره

دانشجویان و همراهان دوره طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس ، به قسمت 32 از دوره خوش اومدین .  جلسه قبلی با مهم ترین فایل قالب های وردپرس آشنا شدیم . این فایل قلب تپنده قالب های وردپرسی هست . با سیستم هوک آشنا شدیم و یادگرفتیم که هوک ها چی هستن و به چه شکلی برای ما کار می کنند .

از جلسه 10 ، تمامی جلسات به شکل پیش نمایش قرار می گیرند .

هوک یک مبحث خیلی ساده در وردپرس هست و نیازی نیست تا از اونها بترسید . یک مبحث خیلی راحت هست . در وردپرس یکسری کدها در حال اجرا هستند . این کدها هرکدوم در مسیر مشخصی حرکت می کنند . شما به عنوان طراح قالب قصد دارید تا امکاناتی رو به قالب اضافه کنید . اول باید ببینید این امکانات در کدوم مسیر ( هوک ) هستند . بعد از اینکه هوکش رو پیدا کردین باید ببینید از طریق چه دستوری میشه به این هوک متصل شد . بعد کافیه تا دستورات رو داخل یک تابع برای خودتون بنویسید و این تابع رو به اون هوک متصل کنید .

این تمام موضع هوک ها هست . از هر موضوعی که داخل سایت های وردپرس هست هم اتفاقا راحت تره . خب در این جلسه ما بخش جدیدی رو شروع می کنیم . در جلسات قبلی گفته بودیم که آدرس دهی های فایل های Css و Js در داخل قالب ما موقت هستند و در جلسات بعدی ما اصولی ترین روش برای آدرس دهی فایل هارو باهم یادخواهیم گرفت .

همونطور که حدس زدید ما از فایل Functions برای آدرس دهی فایل های قالب استفاده می کنیم و از هوک های مخصوص به این کار کمک می گیرم . در جلسه قبلی که دوتا هوک رو با هم یاد گرفته بودیم . در این جلسه هم یک هوک خیلی مهم دیگه رو یا هم یاد میگریم و اصولی ترین روش آدرس دهی فایل های قالب که انعطاف پذیری فوق العاده بالایی رو هم به ما میده رو آموزش میبینیم .

در این جلسه باز هم به بخش هوک ها توجه کافی داشته باشید تا بتونید بخوبی این مفهوم رو درک کنید . پس در جلسه 32 همراه ما باشید . با تشکر گروه آموزشی سئو 90