30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه سی و یکم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

click

خلاصه : در این جلسه قلب تپنده وردپرس رو با هم یاد میگیریم که همون فایل Functions.php هست ، و کار با سیستم هوک رو باهم یاد خواهیم گرفت ، این بخش مهم ترین مبحث در تمام دوره های آموزشی وردپرس هست . شش دانگ حواس جمع

آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه سی و یکم ( پیش نمایش )

به قسمت 31 از دوره پروژه محور طراحی و برنامه نویسی فروشگاه اینترنتی با وردپرس خوش اومدین . در این جلسه با قلب تپنده قالب های وردپرسی آشنا خواهیم شد . فایل Functions.php مهم ترین فایل موجود در قالب های وردپرس هست . در واقع بدون این فایل ما قادر نیستیم تا بخش های زیادی از قالب هامون رو تکمیل کنیم .

بدون فایل موردنظر تقریبا هیچ کاری رو نمیتونیم انجام بدیم . این فایل قلب سایت هست . به کمک برنامه نویسی داخل این فایل ، ما قادر هستیم تا امکاناتی رو به سایت اصافه کنیم ، امکاناتی رو کم کنیم و یا اینکه امکاناتی رو فیلتر کنیم .

ما به کمک این فایل خیلی از بخش های قالب رو تکمیل می کنیم و تقریبا بیش از 70% بخش هارو از طریق این فایل کنترل خواهیم کرد . ما در وردپرس یک سیستم فوق العاده داریم به نام هوک .

هوک درواقع مهم ترین مبحثی هست که داخل فایل Functions مطرح هست . ما به کمک سیستم هوک ( سیستم حلقه و قلاب ) ، قادر هستیم تا هر امکاناتی که مد نطر هست و طبق اصول وردپرس در اختیار ما قرار دارند رو به قالب اصافه کنیم .

در این جلسه شما بخوبی با مبحث هوک در وردپرس آشنا خواهید شد و به خوبی ماهیت هوک برای شما تعریف می شه که یکبار برای همیشه هوک ها رو یادبگیرید . بعد از درک ماهیت هوک ، ما دوتا بخش در قالب رو به کمک هوک ها فعال می کنیم . یکی بخش مربوط به عنوان صفحات هستند که باید حتما به شکل داینامیک برای ما نشون داده بشن و قسمت بعدی مربوط به لوگو سایت هست که لوگوی مورد نظر فروشگاهمون رو به کمک هوک ها داخل قالب فعال میکنیم و شما خواهید دید که به چه شکل به کمک هوک ها امکان لوگو به قالب سایت اضافه خواهد شد .

در این جلسه حتما شصت دانگ حواس خودتان را جمع کنید تا بخوبی و یکبار برای همیشه موضوع هوک هارو درک کنید . با تشکر سئو 90

امید قدیمی هستم ، 7 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید