آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه بیست و سوم ( پیش نمایش )

به جلسه 23 از دوره طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس رسیدیم . در این قسمت صفحه مربوط به دسته بندی محصولات را تکمیل می کنیم . در این صفحه ما بخشی نیاز داریم تا برای فیلتر بندی محصولات برای ما عمل کند .

این قسمت در تمامی فروشگاه ها وجود دارد . برای مثال ، ما در حال مشاهده محصولات از دسته موبایل هستیم ، در این حالت برای اینکه دسترسی بهتری به محصولات داشته باشیم می توانیم براساس فاکتور های خاصی این محصولات را فیلتر کنیم . برای مثال گوشی های موبایل را می توان براساس اندازه نمایشگر ، میزان حافظه داخلی ، برند سازنده ، رنگ و … فیلتر کرد .

این حالت در فروشگاه ها یک امکان خیلی مناسب برای کاربران ایجاد می کند و زمانی که تعداد محصولات بسیار زیاد هستند امکان اینکه کاربر بین هزاران محصول جستجو کند و محصولات مدظر خود را پیدا کند بسیار زمان بر خواهد بود . به همین خاطر در این جلسه صفحه دسته بندی محصولات را که در جلسه قبل طراحی کردیم را تکمیل می کنیم و قسمت سایدبار را به این صفحه اضافه می کنیم .

در این جلسه یک بخش بسیار مهم را به شما توضیح خواهیم داد که مربوط به نحوه تقسیم بندی فایل های قالب در سیستم مدیریت محتوای وردپرس است . برای اینکه قالب های وردپرس استناندارد باشند می توان کار های خوبی روی آن انجام داد . ما از همین موضوع استفاده می کنیم و در قسمت طراحی قالب کار خودمان را تسریع می بخشیم . براساس همین موضوع ما نیاز نداریم تا قسمت های اضافی را در قالب طراحی کنیم و تنها ایجاد یک بخش کافی خواهد بود .

در این جلسه صفحات مربوط به فروشگاه در یک فایل تکمیل می شوند و کار ما در بخش فروشگاه به اتمام می رسد . توجه داشته باشید که صفحات مربوط به سبد خرید ، حساب کاربری و تسویه حساب به این دلیل که از شورت کدهای وردپرس برای نمایش آنها استفاده خواهیم کرد در بخش طراحی قالب سایت نیاز به طراحی آنها نیست .

ما برای این بخش ها یک صفحه پیشفرض خواهیم ساخت و تمامی این صفحات را در این بخش ایجاد خواهیم کرد . استایل مربوط به این بخش ها را در یک جلسه با هم تکمیل خواهیم کرد . پس نگران این قسمت ها نباشید . مطمئن باشید که تمامی بخش های فروشگاه به شکل کامل برای شما آموزش داده خواهند شد .

امیدواریم این جلسه برای شما مفید باشد . با تشکر