آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه بیست و دوم ( پیش نمایش )

به جلسه بیست و دوم از دوره پروژه محور طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس خوش اومدین . در این جلسه ما یکسری کارهای نهایی رو روی صفحه جزئیات محصول انجام میدیم تا این صفحه کاملا تموم بشه و بعد وارد طراحی صفحه مربوط به دسته بندی محصولات خواهیم شد .

همونطور که ممکنه بدونید صفحه دسته بندی یکی از صفحات مهم در وب سایت ما هست . وقتی کاربر دنبال محصولاتی از دسته مثلا گوشی موبایل هست ، وارد صفحه ای میشه که تمامی محصولات در اون صفحه به گوشی موبایل مربوط هستند . حالا خود این صفحه یک صفحه مجزا هست و باید طراحی مجزایی داشته باشه .

از اونجا که ما طبق اصول برنامه نویسی و همینطور طراحی قالب های وردپرس پیش میریم ، پس از همون طرح کلی که برای محصولات در نظر گرفتیم و گفتیم که به اون بخش ” کارت ” گفته میشه استفاده می کنیم . ما بخش کارت رو برای نمایش هر محصول ایجاد کرده بودیم حالا می تویم خیلی راحت این بخش رو برای هر صفحه ای که اطلاعات محصول در قالب کارت در اون نمایش داده میشه استفاده کنیم .

در بخش های برنامه نویسی هم شاید 10 برابر کار ما راحت بشه اما از این جهت که ما لازم نیست کدهای اضافی بنویسیم و فقط کافیه یک نمونه از کد بخش کارت رو داخل یک فایل ذخیره کنیم و متناسب با صفحه ای که کارت قرار هست داخل اون استفاده بشه از اون استفاده کنیم .

به این ترتیب هست که شما هم طراحی اصولی و هم برنامه نویسی استاندارد رو در این دوره یاد خواهید گرفت . امیدواریم این جلسه هم برای شما مفید باشه و به ریز نکاتی که گفته میشه توجه لازم رو داشته باشید تا در قالب هاتون همیشه استاندارد کار کنید . در انتهای این جلسه قسمت خداحافظی با شما عزیزان از انتهای ویدئو حذف شده که از این جهت از شما عذر خواهی می کنیم .

باتشکر سئو 90