30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه پانزدهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

click

خلاصه : در این جلسه به ادامه طراحی فوتر سایت خواهیم پرداخت ، در بخش دوم قسمت های مربوط به اطلاعات تماس سریع و همینطور شبکه های اجتماعی در فوتر قرار خواهند گرفت .

آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه پانزدهم ( پیش نمایش )

دوستان عزیز به پانزدهمین جلسه از دوره آموزش پروژه محور طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس خوش اومدین . در این جلسه ما ادامه آموزش جلسه قبلی رو با هم پیش میبریم . همونطور که جلسه قبل توضیح داده بودیم قسمت فوتر وب سایت ما مقداری متفاوت خواهد بود به همین دلیل زمان خوبی رو باید برای اون اختصاص بدیم و استایل مناسبی براش تنظیم کنیم .

در این جلسه دوتا بخش مهم در فوتر اضافه میشن که یکی بخش مربوط به دسترسی سریع فوتر هست که درواقع قسمت اطلاعات تماس هستند . بخش دوم که در فوتر باید تعریف بشه قسمت مربوط به شبکه های اجتماعی هستند . شبکه های اجتماعی عضو جدایی ناپذیر وب سایت ها هستن و برای سئو هم خیلی مهم تلقی میشن .

ضمن اینکه محل استاندارد قرار گیری شبکه های اجتماعی در فوتر سایت هست . قراردادن شبکه های اجتماعی در جایی غیر از فوتر کار درستی نیست پس سعی کنید تا این استاندارد را رعایت کنید .

اگر برای نمایش آیکون شبکه های اجتماعی از آیکون فونت ها استفاده کنیم کار ما بسیار بهتر خواهد بود . اگر بجای استفاده از آیکون ها از تصاویر استفاده کنیم ، لازمه بدونید که هر تصویر یک درخواست به سرور هست و برای این کار نهایتا می تونیم از تکنیک Css Sprites استفاده کنیم . درواقع این تکنیکی برای استفاده از تصاوبر مختلف در داخل یک تصویر است . به این معنی که تصاویر مربوط به شبکه های اجتماعی همگی داخل یک تصویر قرار می گیرند و با کمک تکنیک های Position مشخص می کنیم که چه قسمتی از تصویر بزرگتر را برای ما برش داده و نمایش دهد . برای این مورد توصیه می کنیم یک مطالعه فوری انجام بدین تا کار شما هرچه بیشتر استاندارد بشه .

اما ما برای اینکه وجه قشنگ تری داشته باشیم و همینطور از ابزار هایی که در دست داریم هم استفاده کنیم از همون فونت آیکون های کتابخانه فونت آسم استفاده می کنیم .

امیدوارم این جلسه هم مورد استفاده شما واقع بشه . با تشکر سئو 90

امید قدیمی هستم ، 7 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید