30% تخفیف برای دوره های شرکتی و فروشگاهی
سئو 90 آموزش طراحی سایت ، یکبار برای همیشه

جلسه چهاردهم – آموزش طراحی سایت فروشگاهی

click

خلاصه : در این جلسه نهایتا به انتهای صفحه اصلی وب سایت میرسیم و بخش طراحی مگا فوتری که در سرفصل ها قول داده بودیم را شروع می کنیم ، این جلسه بخش اول طراحی فوتر خواهد بود .

آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه چهاردهم ( پیش نمایش )

دوستان خوب دوره آموزشی سایت فروشگاهی با وردپرس به جلسه 14 از دوره خوش اومدین . این بخش یکی از جلساتی هست که مورد علاقه خودم هست . این بخش درواقع طراحی فوتر وب سایت هست . معمولا فوتر وب سایت ها خیلی ساده طراحی میشن و شامل اطلاعات مختصر یا چند منو برای دسترسی هستند .

ما در بخش سرفصل ها گفته بودیم که برای فروشگاهمون یک بخش مگا فوتر رو طراحی می کنیم . منظور از واژه مگا فوتر خارج کردن شما از طراحی های عادی و خسته کننده فوتر به سمت یک طراحی جدید تر هست . معمولا فوتر رو به عنوان یک بخش انتهایی و دور افتاده در نظر میگیرند در حالی که فوتر از نظر من باید بخش جذابی باشه .

من به شخصه رنگ تیره رو برای فوتر بیشتر دوس دارم . ترکیب رنگ خوب در فوتر بسیار مهمه . تنظیم کردن رنگ متون داخل فوتر با رنگ خود فوتر هم مهمه . فوتر ما در این جلسه به اتمام نمیرسه بلکه ادامه خواهد داشت . قصد داریم تا فوتر ما با اندازه ای نسبتا بزرگتر به فوتر های معمولی طراحی بشه و اطلاعات خوبی درون اون ارائه بشه و به این شکل نباشه که صرفا بخواییم فوتر رو پر از اطلاعات کنیم .

رعایت فاصله بین محتوا ها در فوتر بسیار مهمه . شما نباید فوتر رو به یک بخش خیلی خیلی شلوغ تبدیل کنید ؛ ضمن اینکه خیلی خلوت بودن فوتر هم حس خوبی نمیده . به همین خاطر ما در دو جلسه این بخش رو با حوصله طراحی می کنیم . در بخش پایانی مربوط به اتمام صفحه اول هم دستی به استایل کلی اون می کشیم تا بیشتر برای شما جذاب باشه .

انتخاب تصاویر مناسب برای فوتر میتونه یکی از نکات خوب باشه . تصاویر Png با ترکیب رنگ مناسب و البته مرتبط برای فوتر می تونن خیلی روی جذابیت کار تاثیر داشته باشند . معمولا تصاویری که مربوط به تماس و دسترسی هستد می تونن با افکت خوب در فوتر استفاده بشن که ما یک نمونه از این تصاویر رو داخل قالب استفاده کردیم و خواهید دید که چقد بر روی جذابیت فوتر تاثیر خواهد داشت .

امیدواریم این جلسه برای شما مفید باشه . با تشکر مجموعه آموزشی سئو 90

امید قدیمی هستم ، 7 سال است که در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت فعالیت می کنم . توسعه دهنده فرانت اند ، طراح و برنامه نویس انواع وب سایت های وردپرسی ، فعال در زمینه تولید محتوا و سئو وب سایت

آموزش css
دوره طراحی سایت و آموزش طراحی سایت فروشگاهی
آموزش ساخت سایت شرکتی
اموزش طراحی سایت املاک
اموزش طراحی سایت با edd
در بهبود این مقاله شریک باشید