آموزش طراحی سایت فروشگاهی – جلسه دهم ( پیش نمایش )

به قسمت 10 از دوره آموزشی طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس خوش آمدید . در این جلسه یک کار تکمیلی انجام خواهیم داد . درواقع در این جلسه نوبت به بازبینی قالب میرسه . ما پس از گذشت تعداد جلساتی ، لازمه که برگردیم و نسبت به بازبینی قالب اقدام کنیم . ممکنه در حین طراحی قالب لازم بدونیم تا قسمتی رو تغییر بدیم و استایل اون رو بهتر کنیم .

در این جلسه برخی از بخش های قالب مثل قسمت منو ها و همچنین رفع مشکلات مربوط به افزونه OwlCarousel هست که در جلسات قبلی بخشی از اسلایدر برای ما مشکل داشت و قادر به مشاهده آیکون ها ناوبری اسلایدر نبودیم . در این جلسه با رفع ایراد این پلاگین محبوب جی کوئری هم آشنا میشیم . همونطور که قبلا گفتیم یادگرفتن نحوه رفع ایراد در طراحی بسیار مهمه . لازمه تا بدونیم وقتی مشکلی در بخشی از پلاگین ها جی کوئری پیش میاد به چه شکلی می تونیم این ایراد ها رو رفع کنیم و در کدوم قسمت ها باید دنبال حل مشکل باشیم .

در قالب ما هم برخی موارد جزئی بودند که لازم بود تا رفع بشن و قالب ما به بهترین شکل بالا بیاد . دوره ما قراره یکی از دوره های خوب باشه پس لازمه تا طراحی قالب ما هم طرحی بهتر باشه و بیننده بتونه حس خوبی از قالب سایت ما بگیره . همونطور که ممکنه بدونید کاربران هنگام ورود به سایت 60% حس استفاده از وب سایت را از قالب وب سایت دریافت می کنند . به همین دلیل باید زمان مناسبی برای طراحی قالب گذاشته بشه . بخش های برنامه نویسی هیچ ربطی به طراحی ندارند و برای داینامیک کردن بخش هایی که ما طراحی کردیم اجرا خواهند شد .

هر اندازه که لازم بود زمان مناسب برای طراحی قالب خودتون بذارید گرچه قالب ما با یک طرح ذهنی طراحی میشه و علی رغم این موضوع سرعت خوبی هم داشتیم و بخش های صفحه اول رو بخوبی طراحی کردیم اما این یک آموزش هست و صرف زمان زیاد باعث طولانی شدن دوره خواهد شد . هدف اصلی در این دوره یادگیری بخش برنامه نویسی هست اما به دلیل صفر تاصد بودن قالب ، بخش های طراحی هم لازمه تا گفته بشه . حتما زمان مناسبی رو برای طراحی قالب سایت خودتون اختصاص بدین .

امیدواریم در این جلسه تجربیات خوبی کسب کنید . باتشکر سئو 90