جلسه هفتاد و ششم – آموزش طراحی سایت املاک – ( پیش نمایش)

نکته این جلسه : یاد گرفتن کار با آرایه ها مشکلات زیادی در برنامه نویسی را حل خواهند نمود !

دوستان و دانشجویان اولین دوره طراحی و برنامه نویسی سایت املاک ، در دوره طراحی 0 تا 100 سایت املاک با وردپرس به جلسه 76 رسیدیم که یکی دیگر از جلسات مهم و همینطور لذت بخش در دوره خواهد بود . در این جلسه روی فرم افرودن ملک بیشتر کار می کنیم و سعی می کنیم تا با نمایش دسته بندی ها و درحقیقت نوع املاک که مدیر ملک اونارو تعیین میکنه ، ویژگی ها مربوط به همون نوع رو نشون بدیم .

دوستان همونطور که گفتیم برای هرچه بیشتر حرفه ای شدن این دوره ، ما از Ajax استفاده می کنیم و یکی از بخش هایی که لازمه تا در اون حتما از ایجکس استفاده بشه همین بخش نمایش ویژگی های هر ملک هست . وقتی که نوع املاک ما زیاد هستند و ویژگی های متنوعی هم برای اونها تنظیم شده پس ما نمیتونیم تا کاربر و ثبت کننده ملک رو معطل کنیم پس به همین خاطر لازمه تا با ایجکس قسمت هایی که لازمه در این نوع آگهی برای کاربر نشون داده بشن رو کنترل کنیم .

قبل از هرچیزی لازمه تا داده کاوی مناسب در این بخش صورت بگیره و بتونیم با قسمت ویژگی ها ارتباط برقرار کنیم و نهایتا نسبت به گرفتن ویژگی های این نوع از املاک دستورات لازم رو بنویسم و نهایتا در قالب ایجکس به کاربر نشون بدیم . در فرم ثبت ملک قصد داریم تا هر اندازه که میشه حرفه ای کار کنیم تا شما بتونید به این روش قدرت نمایی کنید .

حالت ساده و نماش همه ویژگی ها بسیار راحت تره و مطمئنا خودتون خیلی راحت می تونید بدون ایجکس ویژگی هارو نمایش یدید و ما با تکیه بر همین موضوع ، در بخش های لازم ایجکس رو وارد پروژه هامون کردیم .

پس در این جلسه هم همراه ما باشید تا همین بخش رو کم کم با هم پیش ببریم . با تشکر سئو 90